Přejít na obsah


Fotka

Nový OziExplorer 2.0 pro PDA!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
303 odpovědí na toto téma

#261 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 17:12

Ani nova verze neprinesla zlepseni chovani a ovladani pro nas, jez mame problemy. Neustavaji chyby se sipkou a jeji "zamrznuti" a ani ihned po GPS signalu se cca 20 sekund neukazuje rychlost, neodpocitava se vzdalenost. Nedeje se tak vzdy, kazdopadne je to velice otravne. Na druhou stranu se mi zda, ze doslo k nepatrnemu zlepseni presnosti, ale to jen subjektivneZkouseno behem 7 kesi a cca 5 hodin v terenu. Jak u vas?
  • 0

Vojcek 1986


#262 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 19:54

Sodobar napsal/a:
... ale já pomocí WP sets načítám waypointy. Mám, dejme tomu, soubor Praha-multi.wpt a Praha-tradicional.wpt, v každém je 500 wp. Pomocí Import je načtu a mám načtené dvě "sady" waypointů, které se zobrazí na mapě, můžu je pak i smazat nebo pomocí List prohlížet seznam waypointů.
V okně Waypoint sets pak vidím, které wpt soubory mám načtené, kolik je v kterém z nich waypointů,...


Ať dělám, co dělám, psovi ocas nenarovnám... Pořád mi nejde funkce importování sady s waypointy a snad už poslední možnost je to, že mám špatné formáty. Nemohl bys mi, prosím, nasdílet alespoň krátkou ukázku souboru, který takhle používáš? Moc o tuto funkci stojím a zatím se mi nedaří...
  • 0

#263 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 20:23

Wendabr: Poslal jsem ti vzorek na "wendu".
  • 0

#264 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 04 březen 2009 - 22:36

ad Sodobar: díky za pomoc, vyřešeno. Jen informaci pro ostatní, kteří budou mít tyto problémy s viditelností jednotlivých sad waypointů. Problém byl jediný, ale zato zásadní. Pan Newman si od verze 2.19 neustále něco zkouší a jedna z variant byla i možnost, ukládat data jinam, než do podadresáře DATA. Za tímto účelem jste mohli v jedné z předchozích verzí najít soubor WPDATAPATH.DAT, ve kterém byla napsána cesta k datům do jiného adresáře. Používal jsem ji pro uložení názvu cesty ke složce se SRTM výškovými daty, aby se "nepletla" mezi ostatní údaje. Pravděpodobně v některé z novějších verzí autor tuto metodu zase opustil a preferuje data (waypointy, trasy, apod.) zase jenom ve složce DATA. Jestliže např. ve verzi 2.28d použijete výše zmíněný soubor WPDATAPATH.DAT, ve kterém bude zapsána jiná cesta, než do podadresáře DATA, nebude vám správně fungovat podmenu FILE / WAYPOINTS / WAYPOINT SET LIST - nepůjdou naimportovat soubory s waypointy. Po úpravě cesty v souboru na složku DATA pracuje všechno korektně a jdou importovat jak WPT, tak i GPX soubory. Díky Sodobarovi za pomoc se soubory, příležitostně výpomoc vrátím :-)
  • 0
HP iPAQ 214 (32GB SDHC+32 GB CF), GPS - QStarz Q1000X, BeeLineGPS. OziExplorerCE. Při cyklotoulkách navíc Asus eee901 (256GB SSD). Manuál OziExplorerCE

#265 HONZA.CZ

HONZA.CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 120 příspěvků(y)

Publikováno 06 březen 2009 - 9:17

Taky používám OZICE s GSAKem. Odlovili jsme s s ním hodně kešek. Listingy jsem dřív exportoval jako HTML. Teď používám vynikající Kešovadlo. Kešky se dají otevírat v Kešovadle přímo z mapy jako příloha bodu. Na konverzi wpt souborů je možno použít přiložené makro.
  • 0

#266 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 16 březen 2009 - 17:19

Upozornění na novou testovací verzi 2.29d. V podstatě kosmetické změny, navíc nějaké úpravy v nastavení zobrazení NMEA - vytvoření nové verze Screen Designeru, kde se tyto změny projevují a je možné si je ručně v menu nastavit.
  • 0

#267 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 8:55

Chtěl jsem si aktualizovat poslední změny OziExploreru, ale nemohu se už druhý den na oziexplorer.com dostat. Máte taky tu zkušenost nebo jsem někde na black listu?
  • 0

#268 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 10:12

Já se tam normálně dostanu - u nové verze je napsáno:

2.29d.2 - Removed screen draw function from separate thread back to the old method, it was causing a few issues.


  • 0

#269 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 11:53

Díky za info - chyba je asi u mého poskytovatele, je to jediná adresa, na kterou se nemůžu dostat ani z jednoho počítače doma, budu řešit s ním.
  • 0

#270 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 12:46

wendabr napsal/a:
Díky za info - chyba je asi u mého poskytovatele, je to jediná adresa, na kterou se nemůžu dostat ani z jednoho počítače doma, budu řešit s ním.

Domena http://www.oziexplorer.com (fyzicky sidlici v Australii) skutecne nefunguje. Funkcni je ale domena http://www.oziexplorer3.com (USA). Pro aktualizaci Ozi CE muzes tedy pouzit http://www.oziexplor...nt_version.html
  • 0

#271 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 březen 2009 - 17:45

Díky moc, z uvedené adresy to jde, ale jinak i doména Oziexplorer3.com je Under construction - to by mě zajímalo, čím nás Des Newman zase překvapí.... žeby verze 3.0? :-))
  • 0
HP iPAQ 214 (32GB SDHC+32 GB CF), GPS - QStarz Q1000X, BeeLineGPS. OziExplorerCE. Při cyklotoulkách navíc Asus eee901 (256GB SSD). Manuál OziExplorerCE

#272 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 7:37

Mměl bych x dotazu ohledně prace z ozim + kešovani. Jsou to asi totalni prkotiny, ale jako začatečnik s ozim si na ně nedokažu sam odpovědět. A tak hledam nějaký manuál v CZ. Mam verzi ozi 2.23d Jedna ze zasadnich věci na kterou nemohu přijit je, kde se da nastavit zobrazení vzdalenosti k vybranemu waipointu - kliknu na waipoint dam "go to wp" a ted by mě zajimala vzdalenost - a nevim kde najit jeji zobrazení hodně bych ocenil odkaz na nějaký ten manuálek - díky
  • 0

#273 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 8:17

Uplne by melo stacit, pokud sis nevytvarel "vlastni" prostredi a mas puvodni nastaveni, najit si na dolni liste dve modre sipky. Jednu v pravo, jednu v levo. A pokud kliknes prave 2x na tu pravou, dostanes se na tebou vyzadovane zobrazeni vzdalenosti. Jinak tato mapa nebo spise zobrazeni se jmenuje "Navigace k Waipointu".

Jinak neco malo najdes zde: http://www.wmhelp.cz...=article&sid=95
  • 0

#274 bogi

bogi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 17:29

Brunoos napsal/a:
A tak hledam nějaký manuál v CZ.


Brunoos, pozri na koniec dlheho prispevku Kolekcia web liniek pre OziExplorer
  • 0

#275 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 22 březen 2009 - 17:46

Aj karamba - tam toho je díky, vubec jsem netušil že něco takoveho existuje
  • 0

#276 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2009 - 8:51

Ahoj,jak nebo kde zmenit cestu kde ozi hleda .wpt? Ted mi stale hleda na pameti telefonu, a tam se mi uz moc veci nevejde,lze nekde nastavit cestu na kartu?
  • 0

#277 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2009 - 9:01

Lanc napsal/a:
Ahoj,jak nebo kde zmenit cestu kde ozi hleda .wpt? Ted mi stale hleda na pameti telefonu, a tam se mi uz moc veci nevejde,lze nekde nastavit cestu na kartu?


Kliknes na polozku FILE nasledne NASTAVENI nacez MAPY A DATOVE SOUBORY a uz si jen vyber slozku, ze ktere si bude nacitat mapy a jine prvky

Samotne nacteni svych Waipontu provedes pres FILE , NACIST WP ZE SOUBORU ...tot vse
  • 0

Vojcek 1986


#278 Lanc

Lanc

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 709 příspěvků(y)

Publikováno 29 březen 2009 - 9:17

moc diky
  • 0

#279 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 10:01

OziExplorerCE Version 2.31
Nová, po verzi 2.19 první nevývojová verze.
http://www.oziexplor...xplorerce1.html
  • 0

#280 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 19:40

Sodobar napsal/a:
OziExplorerCE Version 2.31
Nová, po verzi 2.19 první nevývojová verze.
http://www.oziexplor...xplorerce1.html


Vyzkoušena, funkční, nepadá. Subjektivně se mi zdá trošku rychlejší. V příštích dnech byl rád vyzkoušel nové funkce, snad to má už umět i jiné mapy, než OZFx a ECW, tak uvidíme.
  • 0
HP iPAQ 214 (32GB SDHC+32 GB CF), GPS - QStarz Q1000X, BeeLineGPS. OziExplorerCE. Při cyklotoulkách navíc Asus eee901 (256GB SSD). Manuál OziExplorerCE




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama