Přejít na obsah


Fotka

Nový OziExplorer 2.0 pro PDA!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
303 odpovědí na toto téma

#281 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2009 - 22:19

Vrele doporucuji. Zkousel jsem snad vsechny vyvojove verze v terenu az po 2.30 a nebyl zadny vazny problem.
  • 0

#282 krokodyl

krokodyl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 12:33

Přechod na novější verze se rozhodně vyplatí. Včera jsem testnul a "plně" rozchodil verzi 2.31, která sebou přináší jednu moc fajn funkci která mi chyběla - v Seznam WP umí řadit už nejen podle názvu ale i vzdálenosti od aktuální polohy.
  • 0

Honor 7, Locus Pro ...


#283 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2009 - 14:32

Misha kulicka napsal/a:
Mám problém s Ozim a načítáním waypointů při startu.
Vždycky napíše hlášku "the waypoint file may be corrupted" a načtou se jen ty waypointy, které jsem z menu načetl jako první.

Příklad: načtu tradiční keše, multiny, vypnu Oziho a když ho znovu zapnu, napíše tu hlášku a zůstanou načtené jenom tradiční. Přitom nezáleží na velikosti waypointu, když načtu jako první třeba earth keše, kterých je podstatně míň, zůstanou po startu zase jenom ty.

Verze 2.19 fungovala ok a pak to z ničeho nic začala dělat, tak jsem vyzkoušel verzi 2.25d a ta to dělá taky.

Nevíte, co s tím?


Ja mam presne stejny problem, od urcite doby mi to zacala delat verze 2.19 a totez ted i 2.31. Vse se tyka waypointu exportovanych z geogetu. Mam podezreni ze za to mohou nejake nepovolene znaky, se kterymi si ozi neporadi pri ukladani do sveho binarniho souboru s waypointy, ale zatim jsem nenasel co konkretne mu vadi.
  • 0

#284 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 18 duben 2009 - 10:17

Parkis napsal/a:

Misha kulicka napsal/a:

.... co konkretne mu vadi.

Jo, to mi dělá také. Naštěstí ve verzi 2.31 už nedochází alespoň k zatuhnutí po novém nahrání WPT a následném zobrazení mapy.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#285 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2009 - 18:08

Ahoj lidičky měl bych jeden dotazek na praci s Ozim. Jakym zpusobem načist najednou alespoň dvě mapy. Když jsem zrovna v mistech, kde mi konči jedna mapa tak nevidim kam vlastně jit dal - misto dalši mapy je běloba dík za radu
  • 0

#286 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2009 - 18:18

Brunoos napsal/a:
Ahoj lidičky

měl bych jeden dotazek na praci s Ozim.
Jakym zpusobem načist najednou alespoň dvě mapy. Když jsem zrovna v mistech, kde mi konči jedna mapa tak nevidim kam vlastně jit dal - misto dalši mapy je běloba

dík za radu


Pokud máš zapnutou (připojenou) GPS, tak ti na OziCE přepíná mapy sama. Pokud nemáš GPS zapnutou, tak klikni stylusem do té "běloby" vedle a mapa se ti taky načte. (Tedy pokud ji máš k dispozici). Pokud jsi to ještě nedělal, možná si Ozi nejdřív provede indexaci map, aby věděl, co tam všechno máš a potom ji načte.
  • 0

#287 Vojcek 1986

Vojcek 1986

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 155 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2009 - 19:38

Pokud vím, tak dvě mapy si zároveň vedle sebe nespustíš nebo nenačteš, avšak jednotlivé čtverce map jsou dělány přinejmenším tak, aby se z části (okrajově) překrývaly. Stejně jako kdybys lepil papír na papír :-)
  • 0

Vojcek 1986


#288 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2009 - 20:38

Brunoos napsal/a:
Ahoj lidičky

měl bych jeden dotazek na praci s Ozim.
Jakym zpusobem načist najednou alespoň dvě mapy. Když jsem zrovna v mistech, kde mi konči jedna mapa tak nevidim kam vlastně jit dal - misto dalši mapy je běloba
dík za radu

Jo, to je zajímavý jev. Každopádně když dojdeš do té "bílé", tak pak vidíš obě. Překvapuje mě, že to nedělá prostý SmartComGps v mobilu, který nejenže mapy plynule navazuje, ale i s nimi volně otáčí. Třeba se toho dočkáme i v ozim :-)
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#289 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 19 duben 2009 - 21:15

Parkis napsal/a:

Misha kulicka napsal/a:
Mám problém s Ozim a načítáním waypointů při startu.
Vždycky napíše hlášku "the waypoint file may be corrupted" a načtou se jen ty waypointy, které jsem z menu načetl jako první.

Příklad: načtu tradiční keše, multiny, vypnu Oziho a když ho znovu zapnu, napíše tu hlášku a zůstanou načtené jenom tradiční. Přitom nezáleží na velikosti waypointu, když načtu jako první třeba earth keše, kterých je podstatně míň, zůstanou po startu zase jenom ty.

Verze 2.19 fungovala ok a pak to z ničeho nic začala dělat, tak jsem vyzkoušel verzi 2.25d a ta to dělá taky.

Nevíte, co s tím?


Ja mam presne stejny problem, od urcite doby mi to zacala delat verze 2.19 a totez ted i 2.31. Vse se tyka waypointu exportovanych z geogetu. Mam podezreni ze za to mohou nejake nepovolene znaky, se kterymi si ozi neporadi pri ukladani do sveho binarniho souboru s waypointy, ale zatim jsem nenasel co konkretne mu vadi.


Ten problém jsem měl i u jiných SW (třeba BeeLine). Tlumočím informaci od autora GG. V jisté době Groundspeak generoval gpx s nepovolenými znaky, GG to vzal a pak exportoval. Dnes ty znaky GG filtruje, ale problém je se starými neupdatovanými kesemi v GG, kde tyto znaky mohou být. Po smazání těchto keší nebo jejich cíleným updatovaním problém zmizel.
  • 0

#290 trestidlo

trestidlo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 52 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2009 - 15:42

Deje se mi totez. Bohuzel mi hlaska vyskoci i ve chvili, kdy uz nemam v Ozi nactene vubec zadne waypointy. Tak to spis vypada, ze tam zustalo neco zaseknuteho.
Nasel jste nekdo uz reseni?

Priklad: 1/ nactu kese, vypnu oziho, zapnu oziho, objevi se hlaska
2/ dojdu do waypoint set list a smazu vsechny naimportovane waypointy, takze je seznam prazdny, vypnu oziho, zapnu oziho a znovu hlaska

Preinstalace na 2.31 nepomohla

Trestidlo


Parkis napsal/a:

Misha kulicka napsal/a:
Mám problém s Ozim a načítáním waypointů při startu.
Vždycky napíše hlášku "the waypoint file may be corrupted" a načtou se jen ty waypointy, které jsem z menu načetl jako první.

Příklad: načtu tradiční keše, multiny, vypnu Oziho a když ho znovu zapnu, napíše tu hlášku a zůstanou načtené jenom tradiční. Přitom nezáleží na velikosti waypointu, když načtu jako první třeba earth keše, kterých je podstatně míň, zůstanou po startu zase jenom ty.

Verze 2.19 fungovala ok a pak to z ničeho nic začala dělat, tak jsem vyzkoušel verzi 2.25d a ta to dělá taky.

Nevíte, co s tím?


Ja mam presne stejny problem, od urcite doby mi to zacala delat verze 2.19 a totez ted i 2.31. Vse se tyka waypointu exportovanych z geogetu. Mam podezreni ze za to mohou nejake nepovolene znaky, se kterymi si ozi neporadi pri ukladani do sveho binarniho souboru s waypointy, ale zatim jsem nenasel co konkretne mu vadi.


  • 0

#291 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 20 duben 2009 - 20:51

Vojcek 1986 napsal/a:
Pokud vím, tak dvě mapy si zároveň vedle sebe nespustíš nebo nenačteš, avšak jednotlivé čtverce map jsou dělány přinejmenším tak, aby se z části (okrajově) překrývaly. Stejně jako kdybys lepil papír na papír :-)


Mapy se sice trošku prokladaji, ale např včera mi to nestačilo a ja furt musel přepinat jednu nebo druhou mapu a stejně jsem se ztratil.
  • 0

#292 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 11:52

trestidlo napsal/a:
Deje se mi totez. Bohuzel mi hlaska vyskoci i ve chvili, kdy uz nemam v Ozi nactene vubec zadne waypointy. Tak to spis vypada, ze tam zustalo neco zaseknuteho.
Nasel jste nekdo uz reseni?

Priklad: 1/ nactu kese, vypnu oziho, zapnu oziho, objevi se hlaska
2/ dojdu do waypoint set list a smazu vsechny naimportovane waypointy, takze je seznam prazdny, vypnu oziho, zapnu oziho a znovu hlaska

Preinstalace na 2.31 nepomohla

Smazanim waypoint setu se waypointy nesmazou docela, je treba jeste odstranit soubor ceWaypoints.wpb v datovem adresari. Po jeho odstraneni uz nabehne ozi normalne.

Hobako napsal/a:
Ten problém jsem měl i u jiných SW (třeba BeeLine). Tlumočím informaci od autora GG. V jisté době Groundspeak generoval gpx s nepovolenými znaky, GG to vzal a pak exportoval. Dnes ty znaky GG filtruje, ale problém je se starými neupdatovanými kesemi v GG, kde tyto znaky mohou být. Po smazání těchto keší nebo jejich cíleným updatovaním problém zmizel.


Ja nepouzivam gpx, ale importuji cele html listingy (stazene geojarrym), takze veskere znaky na strance by si mel GG osetrit pri importu. Bohuzel ani kompletni update vsech cache a smazani neaktualnich nepomohl.
  • 0

#293 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 11:54

Brunoos napsal/a:

Vojcek 1986 napsal/a:
Pokud vím, tak dvě mapy si zároveň vedle sebe nespustíš nebo nenačteš, avšak jednotlivé čtverce map jsou dělány přinejmenším tak, aby se z části (okrajově) překrývaly. Stejně jako kdybys lepil papír na papír :-)


Mapy se sice trošku prokladaji, ale např včera mi to nestačilo a ja furt musel přepinat jednu nebo druhou mapu a stejně jsem se ztratil.


Pro takove pripady mam jeste mene podrobnou mapu vetsi oblasti. Pro obecnou navigaci staci, kdyz potrebuji dohledat detaily, prepnu na podrobnou mapu v aktualnim miste, pripadne fotomapu.
  • 0

#294 wendabr

wendabr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2009 - 20:20

Changes Added support for New Zealand NZTM 2000 grid and datum. Added time zone support within OziExplorerCE (on the "General Settings" configuration dialog) . Fixed some compatibility issues with Windows CE 6 (saving of the "General Settings" dialog is fixed). Fixed issue with missing the last character in the attachment name when reading in waypoints from the waypoint file. Fixed magnetic variation calculations. Alerts (which cause an alarm to sound when approaching a waypoint) were a special form of a waypoint proximity. Alerts are now totally separate from waypoint proximities and therefore the proximity distance is no longer set to a negative number. -------------------------------------- Screen Designer zůstává od předchozí verze 2.31.
  • 0
HP iPAQ 214 (32GB SDHC+32 GB CF), GPS - QStarz Q1000X, BeeLineGPS. OziExplorerCE. Při cyklotoulkách navíc Asus eee901 (256GB SSD). Manuál OziExplorerCE

#295 Zhabza

Zhabza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 22:51

Mám PDA HP iPAQ 214, které má rozlišení displeje 480x640. Když toto rozlišení nastavím ve Screen Designeru, ve výsledku mi PDA nezobrazí celou obrazovku, ale jen výřez (jako by měl menší rozlišení). Když nadstavím 240x320 je to akorát. Dělám někde chybu? Kde?
  • 0
Upřímná slova nejsou krásná krásná slova nejsou upřímná kdo je dobrý, není výřečný kdo se rád dohaduje, není dobrý

#296 rpalat

rpalat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 23:39

Zhabza napsal/a:
Mám PDA HP iPAQ 214, které má rozlišení displeje 480x640. Když toto rozlišení nastavím ve Screen Designeru, ve výsledku mi PDA nezobrazí celou obrazovku, ale jen výřez (jako by měl menší rozlišení). Když nadstavím 240x320 je to akorát. Dělám někde chybu? Kde?


Je to proto, ze ačkoliv mas VGA displej, systém běží v QVGA. Jsou sice rozsvíceny všechny pixely, ale vždy na 4 (doufám, že to dobře počítám) je stejná informace. Musel bys donutit PDAčko, aby se přeplo do reálného VGA rozlišení. Hledej RealVGA na Internetu.

Je to stejné, jako kdybys měl monitor 1600x1200 ale pouštěl do něj obraz 800x600.
Až do monitoru pustíš opravdových 1600x1200, pak můžeš i po programech chtít, aby se chovaly jako při vyšším rozlišení.
  • 0

#297 Zhabza

Zhabza

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 64 příspěvků(y)

Publikováno 25 únor 2010 - 23:47

Chápu. Okrajově jsem na to narazil. Teď se s tím snad nějak poperu. (Nebo to nechám být, i když bych to chtěl zkusit) Každopádně díky za rychlou odpověď
  • 0
Upřímná slova nejsou krásná krásná slova nejsou upřímná kdo je dobrý, není výřečný kdo se rád dohaduje, není dobrý

#298 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 24 březen 2010 - 22:49

Prosim o pomoc. Mám verzi 2.31 a nějak se mi nevede najit kde vypnout zvuk. díky za radu
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."


#299 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 10:00

Brunoos napsal/a:
Prosim o pomoc.
Mám verzi 2.31 a nějak se mi nevede najit kde vypnout zvuk.
díky za radu

1. Nastavení - Obecné - Záložka Systém - Hlasitost tlačítek
2. Nastavení - NMEA (GPS) - Záložka Ostatní - Oznámit fixGPS
  • 0

#300 Brunoos

Brunoos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 25 březen 2010 - 19:27

Díky moc. V těch mistech jsem byl hodně krat a nějak mě asi nenapadlo že to je ono
  • 0

"Jediným způsobem, jak zjistit meze možného, je odvážit se alespoň malý kousek za hranice nemožného."
"Před otevřením úst zapni mozek."
"Nehledej duvody, hledej zpusoby."





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama