Přejít na obsah


Fotka

Nový OziExplorer 2.0 pro PDA!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
303 odpovědí na toto téma

#101 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 17 April 2008 - 20:28

Juhuuuu, po X hodinách práce jsem to zprovoznil :) Dolary běhají v NMEA řetězcích. Stačilo jen v Sirtechu přepnout do NMEA protokolu.Teď už snad stačí jen nastavit správně porty a toť vše.
  • 0

#102 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3867 příspěvků(y)

Publikováno 17 April 2008 - 20:41

Gratulujem...
  • 0

#103 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 17 April 2008 - 20:48

Hmm.. sice NMEA protokol jede, ale hláška o neotevření portu pokračuje.
  • 0

#104 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 18 April 2008 - 8:19

Je tam další dobná oprava - verze 2.03b: 2.03b - Fixed settings manager when designing for large screens. 2.03b - Fixed keyboard disappearing when editing waypoints. 2.03b - Faster loading of gpx geocaching files. 2.03b - Parameters on map now realign themselves when map is "Expanded". 2.03b - added check for valid "Data File Path" folder, if it is not valid a message is shown.
  • 0

#105 NadaK2

NadaK2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 248 příspěvků(y)

Publikováno 18 April 2008 - 8:29

ahoj, tak mi nějak uniká, kde se dá stáhnout OziExplorer? můžete sem dát nějaký link, pls, děkuji Jééé:o:o:o, stačilo se proklikat o 2 stránky vejš a link jsem našla. Tož jdu instalovat a bádat a trápit se.... :@ Snad se probojuju k funkčímu provozu. B) hezký den
  • 0

#106 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 18 April 2008 - 8:37

Teda, ty se do toho nějak pustili.
  • 0

#107 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 18 April 2008 - 9:41

Mne se to chovalo taky divne, kdyz jsem mel v ozim zaskrtnuto "virtualni port" nebo jak se ta volba menuje. To pak opakovane vyhazoval ze nemuze otevrit port nebo tak neco. Uz si to moc nepamatuju. Kazdopadne kdyz jsem to zaskrtavatko zase vypnul, tak to beha dobre. Ale mam externi BT gps.
  • 0

#108 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 18 April 2008 - 9:50

Když jsme u těch nových verzí - nechce se někdo podělit o své oblíbené nastavení stránek a kláves ? Těch parametrů je čím dál víc a nějak se nemůžu rozhodnout, která kombinace a rozložení je nejpoužitelnější a nejúčinnější ... B)
  • 0

#109 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 18 April 2008 - 11:29

Já používám default (právě protože se mi nechtělo probírat tunama parametrů) a vyházel jsem jenom asi 5 stránek, který se mi zdály tak nějak zbytečný: 1. (druhá je stejná, jenom má dole navíc výšku), pak stránku se zrychleníma apod.
  • 0

#110 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 18 April 2008 - 12:43

Není prostě jen možné, že komunikace Asuse a Oziho se nikdy nerozběhne? Může mi někdo, kdo disponuje Asusem povědět, jak mu probíhá komunikace mezi PC a přístrojem?
  • 0

#111 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 19 April 2008 - 0:18

Tak, tady je můj soubor se tránkama. Dvě jsem smazal (waypoint navigation a route navigation), a jejich funkčnost nahradil v ostatních stránkách jen částečně. Další jsem zatím nemazal ale používám jen následující: Main Map, Nearest Waypoints, Compass1 (ten jsem upravil dost výrazně), System Parameters, a GPS Satelites Předělal jsem tu horní lištu, tak že není celá a je tam ještě kus mapy. Všude jsem přidal tlačítko na výběr stránek. Malý čtvereček co ukazuje satelity navíc zapíná a vypíná GPS. Stránky "Main Menu" a "Configuration" mám vypnuté, když se do nich přepnu přes menu dole (lze nezávisle na tom jestli jsou zapnuté), tak funguje správně tlačítko "zpět", když se do nich přepnu jinak, tak to tlačítko přepíná kam chce. Stránka "Main Map" dole při navigaci ukazuje vzdálenost a bearing k dalšímu waypointu. Časem se v tom víc pohrabu, ale nevím jestli to zase nepřekopou, to bych to pak musel zase dělat celý znova. EDIT: ten soubor .par1 je textový, takže když víte co děláte, tak můžete křížit různé konfigurace do jednoho souboru v třeba v notepadu. Takže pokud se vám bude líbit moje první stránka, tak stačí vzít z mého souboru řádky, které mají jako druhou hodnotu 1 a potom všechny symboly co se v té stránce vyskytujou (poslední hodnota na řádce, čtyřciferná), ty jsou na konci souboru.
  • 0

#112 pendak

pendak

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 19 April 2008 - 13:50

:(:pB):D:@;):|:)
  • 0

#113 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 19 April 2008 - 20:49

Také přidám svou trošku do mlýna. Jako výchozí jsem použil soubor od Ebika (doufám že nevadí). Změn jsem udělal docela dost, ale jen na těch několika stránkách, co používám (mapa, kompasy a družice)(přesunul jsem je na začátek). Edit: tak ještě ten soubor...
  • 0

#114 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 19 April 2008 - 22:20

Tak se také přidám :) Inspirován Ebikem jsem ještě poupravil svou "starou" verzi, ale byl jsem nucen vyhodit dvě původní stránky (Moving Map a Detailed Map Selection) protože se ukázalo, že OziExplorerCE načte jen prvních 256 řádků souboru *.par1 začínajících a1 a ty další prostě ignoruje. I když přijít na to kde je problém mi trvalo docela dlouho. Snad se ale tohle omezení v některé další verzi programu odstraní...
I když časem se v tom chci ještě trochu povrtat :)

„skryté” úpravy horní lišty:
- kliknutí na souřadnice otevře nastavení Obecné (jako tomu bylo do verze 2.02)
- kliknutí na políčko Sats/HDOP otevře Výběr stran
- kliknutí na GPS (čtvereček se satelity) zapne/vypne příjem GPS

A používám strany
Navigace k waipointu, Nejbližší waipointy, Kompas 1 a 2 a GPS satelity


EDIT: ve verzi 2.03c byl počet možných prvků a1 v rozhraní zvýšen na 300, takže jsem se v tom pošťoural. Aktuální verzi je tak možné stáhnout spolu s češtinou dole na stránce rsc.hyperlinx.cz/cp1250/gc/gc_prg_oziexplorer.php
  • 0

#115 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 20 April 2008 - 21:59

No, tak dneska jsem nového oziho trochu trápil v terénu. A párkrát mi "ustřelil", musel jsem ho restartovat (jenom oziho) aby ukazoval správně. Projeví se to tak, že najednou má souřadnice o kousek vedle, a nové waypointy se po editaci souřadnic objevují ještě o jiný kus vedle. Spraví to restart. (Dokonce si správně zapamatuje zadané souřadnice, takže po restartu je waypoint tam kde má být.) Dneska jsem díky tomuto bugu byl na pivě (staropramen ale dobrej). Pak už jsem ho vždy včas odhalil. Jo a když už jsme u editování waypointů. Vypněte spojení s GPS jinak vám bude mizet softwarová klávesnice a nezadáte nic. A do třetice: v GPX souboru vyžaduje uvozovky (okolo souřadnic). Apostrofy (třeba že jsou v XML platné) nebere. GPX s apostrofama dává třeba mapa tady při stahování uživatelských waypointů.
  • 0

#116 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 24 April 2008 - 10:05

Moc se mi líbí že když odzumuji mapu, kde mám spoustu waypointů, tak zmizí jich názvy a zobrazí se jen jako malé tečky. Ale zajímalo by mě, jestli se někde nedá nastavit ručně od jaké úrovně zoomu se to tak má zobrazovat. V nastavení jsem nic podobného nenašel. Co vy?
  • 0

#117 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 24 April 2008 - 20:24

Ono to bude podle počtu. Jinak si nedovedu vysvětlit, že mi to nefunguje. Edit: potvrzuji. Stačí hýbat s mapou na méně hustou oblast a názvy a velké body se zobrazí aniž bych hnul se zoomem.
  • 0

#118 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 24 April 2008 - 21:02

A verze uz nam poskocila na 2.03d: 2.03b - Fixed keyboard disappearing when editing waypoints. [(doufam) tento problem jsem zaznamenal v predminulem prispevku] ... 2.03c - Fixed lock-up problem when saving configuration ... Vzhledem k tomu ze ozi nejspis uklada konfiguraci kazdou chvili, mohlo by to znamenan vyssi stabilitu. Mrznul mi docela dost. O vikendu doufam vyzkousim. Jsem rad ze se vyvojari tak cini :), (mozna nejaka firma chce pouzit oziho pro svoje reseni a vyvoj plati. My na tom kazdopadne profitujem.)
  • 0

#119 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 24 April 2008 - 23:12

Jasně, stačí pohnou mapou, najet na méně "hustou" oblast a tečky se změní na normální zobrazení waypointů, ale jde o to, jestli jde někde nastavit ten počet, při kterém nastane ta změna. Dík za info o nevé verzi.
  • 0

#120 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 25 April 2008 - 1:30

Nic kloudnýho k těm waypointům jsem nenašel, (já teda používám schovávání jmen waypointů z waypointovýho toolbaru). Nová verze má podle mně o chlup svižnejší start (ale možná je to tím, že jsem smazal starou a dohrál do ní jen nastavení, které jsem chtěl zachovat, a tím jsem smazal něco co brzdilo start staré). Nicméně ta otázka na waypointy mě vedla k prozkoumání adresáře s Ozim, a pozornost doporučuju souboru 'System Data\Menubar\Menubar.dat', já si v něm hned přeskládal pořadí tlačítek na tom menubaru co má ozi dole. Myslím totiž, že tlačítko s volbou stránek je užitečnější, než ta dvojice strana vlevo/vpravo. (P.S. doporučuju udělat před měněním zálohu toho souboru, ať nemusíte reinstalovat oziho, až z něj nechtěně něco smažete.). Podobné soubory jsou i ve vedlejších adresářích, ale ty mi nepřišlo užitečné měnit (Možná časem zkusím něco přidat do Main Toolbaru.)
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama