Přejít na obsah


Fotka

Nový OziExplorer 2.0 pro PDA!!!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
303 odpovědí na toto téma

#121 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 25 April 2008 - 8:29

Sodobar napsal/a:
Moc se mi líbí že když odzumuji mapu, kde mám spoustu waypointů, tak zmizí jich názvy a zobrazí se jen jako malé tečky.
Ale zajímalo by mě, jestli se někde nedá nastavit ručně od jaké úrovně zoomu se to tak má zobrazovat. V nastavení jsem nic podobného nenašel. Co vy?



Je to uvedeno v changelogu verze 2.03
- najednou nahrát můžeš až 10'000 waipointů, ale kvůli přijatelné rychlosti vykreslení jich bude zobrazeno maximálně 1000
- pokud je na displeji zobrazeno více jak 100 waipointů, zobrazí se jako malá kolečka
- pokud jich je víc než 250, tak jsou kolečka ještě menší
  • 0

#122 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2008 - 13:12

rsc_cz napsal:

- pokud je na displeji zobrazeno více jak 100 waipointů, zobrazí se jako malá kolečka
- pokud jich je víc než 250, tak jsou kolečka ještě menší

Přesně to jsem myslel. Jestli nejde někde nastavit/změnit počet waypointů, které se zobrazí jako jaká značka.


ebik napsal:

Nicméně ta otázka na waypointy mě vedla k prozkoumání adresáře s Ozim, a pozornost doporučuju souboru 'System Data\Menubar\Menubar.dat', já si v něm hned přeskládal pořadí tlačítek na tom menubaru co má ozi dole.
Myslím totiž, že tlačítko s volbou stránek je užitečnější, než ta dvojice strana vlevo/vpravo. (P.S. doporučuju udělat před měněním zálohu toho souboru, ať nemusíte reinstalovat oziho, až z něj nechtěně něco smažete.). Podobné soubory jsou i ve vedlejších adresářích, ale ty mi nepřišlo užitečné měnit (Možná časem zkusím něco přidat do Main Toolbaru.)

To zní pěkně, ale my "smrtelníci" upravíme vzhled maximálně pomocí WYSIWYG editoru :)


Mimochodem, konečně je tady Release Version 2.10! http://www.oziexplorer.com/
  • 0

#123 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 30 April 2008 - 14:00

O.k., tady je můj přeskládaný "System Data\Menubar\menubar.dat"
  • 0

#124 xxmz

xxmz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 01 May 2008 - 12:39

Teď jsem vzal finální neregistrovaný OziCE 2.10 ven. Pořád se objevuje to zmiňované ustřelování. Je to znepříjemění života neregistrovaným nebo se to projevuje u všech?
  • 0

#125 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 01 May 2008 - 17:48

xxmz napsal/a:
Teď jsem vzal finální neregistrovaný OziCE 2.10 ven. Pořád se objevuje to zmiňované ustřelování. Je to znepříjemění života neregistrovaným nebo se to projevuje u všech?

Tohle ustrelovani jsem zaregistroval od verze 2.03, ovsem poloha ujela vzdy az po obligatnich 20 minutach. To ovsem Ozi neprestal navigovat, od GPS se odpojil az po dalsich 10 minutach (tak jak je to popsano u verze 2.10). Ja sam mam Oziho registrovaneho a ten funguje trvale spravne. Popisovane ustrelovani neni nikde deklarovano, mozna to je i neumyslne "vylepseni".
  • 0

#126 pugzleys_hunters

pugzleys_hunters

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)

Publikováno 01 May 2008 - 17:53

Mam Oziho kupeneho a verzia 2.10 je u mna na PDA Asus 636N ok, ziaden posun voci skutocnosti, testovane dnes viac ako pol hodinu v aute a pri peskobuse.
  • 0

#127 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 01 May 2008 - 18:30

Já jsem chvíli používal neregistrovanou dvojkovou verzi a žádného ustřelování jsem si nevšiml... Ale zato mi po chvíli mizely waypointy :-)
  • 0

#128 czcharlie

czcharlie

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 292 příspěvků(y)

Publikováno 01 May 2008 - 19:20

Sodobar napsal/a:
Já jsem chvíli používal neregistrovanou dvojkovou verzi a žádného ustřelování jsem si nevšiml... Ale zato mi po chvíli mizely waypointy :-)

To ustrelovani je objektivne vyzkousena skutecnost (u vice uzivatelu) od verze 2.03a (starsi jsem netestoval). Registrovana verze je v poradku, I to jsem otestoval - minuly tyden v Turecku zaznamenaval Ozi 2.03e nas pohyb bez prestavky vzdy cely den, vzdy okolo 10 hodin.
  • 0

#129 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2008 - 18:27

Ano, mně taky po nějaké době ustřeluje, navíc mi taky zmizí waypointy. Na oboje pomůže až restart OZIho. Uvažuji o jeho koupi, ale chci se nejdřív zeptat - vy, co ho máte koupenýho - nedochází u vás ani k jednomu z těchto problémů, funguje vše OK ?
  • 0

#130 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3867 příspěvků(y)

Publikováno 14 May 2008 - 20:08

Problémy typu úmyselnej nepresnosti som nezaznamenal /mám ofiko kúpenú verziu/ ale isté problémy s novou verziou som zaznamenal... - pri väčších mapách zničoho nič program spadne - bez akéhokoľvek upozornenia - tie väčšie mapy myslím ak ozfx3 má >cca15Mbyov - s tými istými mapami mi to verzia 1.12 nikdy neurobila - viackrát sa mi s novou verziou stalo, že sa mi nezaznamenala trasa - lenže toto neviem či nie je spôsobené používaním adresára htm ako dátového adresára - pre attachment - pre objektivitu by bolo treba mať rovnaké podmienky aj s OZICE 1.12 - a v tých časoch keď som používal nižšiu verziu Ozice, eśte tento katalóg nebol ani spolovice tak zaplnený:) - v novom ozim mi chýba okno view system alebo ako sa to volalo s troma ikonkami, kedy po ťapnutí na jednu z nich sa sa zapínalo ovládanie kurzora aby bol vždy v strede alebo som mohol pohybovať mapou bez straty zaznamenávania trasy.. možno to je aj v novom Ozim ale nenašiel som to...
  • 0

#131 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 15 May 2008 - 9:25

No, to moje ozfx3 cele republiky (seznam turistiticka max-1 priblizeni) ma 600Mb (je to jeden soubor). Oziho pouzivam, ale ostrou verzi jsem jeste nekoupil. Oziho jsem umel bezpecne schodit tak, ze jsem nekolikrat za sebou posouvani mapy tahem stylusu zacal na priblizovaci ikone, to pak neposouva a pri opakovani to oziho schodi. (Jeste ale mam posledni 2.0x, 2.1x jsem jeste nestahoval) Schozeny Ozi mi ale tolik nevadi, vic mi vadi zamrzly ozi. Nekdo tu psal, ze mrznuti zmizi registraci, no uvidim, mozna to nekdy zkusim. Jo a ty tri ikonky, pardon dve (treti byla zavreni panelu), lze najit jinde: v toolbaru na spodku noveho oziho je cervena sipka nahoru: to je presne o tom, jestli ma obrazovka sledovat gps pozici. No a ta druha delala fullscreen - s tim je to trochu tezsi - funkcionalita fullscreenu ted zalezi na nahranych 'strankach'. Ja pouzivam tlacitko schovani spodniho toolbaru a odkryvani/skryvani vrchniho windowsiho pruhu s tlacitkem start, hodinama atd. Nicmene da se udelat i tlacitko 'expand map' nebo jak se to menuje a pak tam bylo tusim 'expand map full'. To uz si ale clovek musi pohrat s nastavenim v settings manageru.
  • 0

#132 xxmz

xxmz

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 18 May 2008 - 6:17

Ebiku v čem jsi to 600 MB OZF vyráběl? Na 1GB RAM jse mi povedlo zpracovat tak maximálně 20 kpx x 20 kpx mapu.
  • 0

#133 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 18 May 2008 - 11:51

no, zjistil jsem ze OziCE a Img2Ozf umi .ECW A taky jsem zjistil, ze na zkonvertovani ECW na OZFX3 potrebuje celkem zanedbatelne pameti, zatimco z JPG, PNG a spol to dekomprimuje cely obrazek do pameti. Tak jsem stahnul software na vytvareni tech ECW (tusim, ze se jmenuje ERMapper) a docela mi to trvalo, nicmene jsem se naucil v nem lepit mapy dohromady a vytvaret ty ECW soubory.
  • 0

#134 taposek

taposek

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2008 - 6:10

Jaky je rozdil mezi bearing vers. distance Wpt?
  • 0

#135 PedroKV

PedroKV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 278 příspěvků(y)

Publikováno 27 June 2008 - 10:11

rsc_cz napsal/a:

solsais napsal/a:
Anebo jde u WM nastavit, že se má aplikace po křížku ukončit a ne minimalizovat a pak se dá Ozi ukončit i tím křížkem ;)


solsais: mohl bych se zeptat, kde se to dá nastavit? Nastavení systému (WM5) jsem procházel už několikrát, ale této možnosti jsem si nikdy nevšiml.


nainstalujte si HTC X-button aplikaci (hodně mini aplikace), po delším přidržení křížku program sestřelí, po krátkém minimalizuje. Defaultně to widle neumí. POZOR: NÁVYKOVÉ!
  • 0

#136 MišutkaCZ

MišutkaCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 07 July 2008 - 22:11

A nebo WkTASK, ještě více návykové :) http://soft.photorac.../wktask_en.html
  • 0

#137 energit

energit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 163 příspěvků(y)

Publikováno 08 July 2008 - 11:07

Misha kulicka napsal/a:
A nebo WkTASK, ještě více návykové :) http://soft.photorac.../wktask_en.html


Misho díky, za zajimavý prográmek, zatím zkouším jeden den a maximální spokojenost, protože to až tak do GC témat nepatří, pokud máš ještě nějaké dobré tipy na všeobecné prográmky, kdyžtak pošli jen mě, at tady nenahustujeme forum
  • 0
GARMIN NUVI 550 ACER DX900 E-TEN M700

#138 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2008 - 13:14

Zdravím všechny. Měl bych menší otázečku. Jak šikovně spojit mapové čtverce ve formátu ozfx3? Několika způsoby jsem to již zkoušel, ale vždy z toho vyleze úděsná spatlanina. Přidávám slůvko prosím a díkec předem :-)
  • 0
MDA Asus P535, OziexplorerCE v2.19, mapy Published by CENIA © ČSÚ, ČÚZK 1:10 000, GSAK, GpxView

#139 Numira

Numira

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 585 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2008 - 13:46

pokud vím, tak ozi si je dokáže natahovat postupně rovnou za běhu programu, není potřeba nic spojovat předem, ale nejsem žádný zkušený Ozista, spíš se s tím tak oťukávám...
  • 0

#140 Ondraha

Ondraha

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 28 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2008 - 13:49

Dokáže, ale bohužel mám mapy 1:10 000 a jsou rozřezány na poměrně malé čtverce a při plánování cesty musím kupříklad pětkrát přehazovat na jiný čtverec, což mě docela irituje. Utilita Map Merge bohužel ozfx3 načíst neumí. Je to po zvážení divné. Exportuje soubor do formátu, který nedokáže načíst.
  • 0
MDA Asus P535, OziexplorerCE v2.19, mapy Published by CENIA © ČSÚ, ČÚZK 1:10 000, GSAK, GpxView




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka