Přejít na obsah


Fotka

Variace na Wherigo pro Handy Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
117 odpovědí na toto téma

#61 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 17:11

takhle to mel t-mobile cca před rokem. pokud to zmenili, tim lip.
  • 0

#62 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 17:18

No nevím... Nedávno jsem si hrál s telefonem, nechtěně se připojil na net a přes GPRS/EDGE stáhl asi 900kB dat. To všechno během asi 2-3 minut než jsem jsi toho všiml... Za tu dobu jsem vyflákal přes 80 Kč !!! To je normální ??? Bylo to u T-Mobile s Twist kartou bez jakéhokoli dalšího zvýhodněného tarifu či služby. Proto se mi moc nelíbí, že bych měl podobné sumy platit pravidleně kdykoli se mi zachce jít si hrát s WIG :) Tarif si kvůli tomu zřizovat nemíním, nevyplatí se mi, tolik nevolám a ani neSMSkuji...
  • 0

#63 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 17:27

Jarous1: tak je to jistě nemilé, ale HG používám přes rok a nikdy s ním nebyly problémy, že by stáhnul něco, co nemá, nevím, proč by se to mělo teď změnit. Nicméně, proč o tom stále diskutujeme, bylo tu jasně řečeno, že zatím se budou stahovat data z netu, objem je minimální, tak co. Komu to přijde drahé/nespolehlivé/co já vím ještě, ať si buď počká na verzi, která bude umět sosat data ze souboru (a pak se stejně najdou tací, co řeknou, že na soubor nemají v paměti místo :D) a nebo ať si nechá na WIG zajít chuť ;)
  • 0

#64 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 17:36

Myslím, že nemá vůbec smysl tu diskutovat o cenách GPRS/EDGE od českých mobilních operátorů. To, že to je u nás předražené, operátoři tu mají kartelové dohody a dřou nás z kůže (kdo nevěří, nechť se podívá na ceníky zahraničních operátorů), ví snad každý a bohužel tu na tom nic nezměníme. Nicméně Distil napsal, že práci se soubory implementuje v nějaké z příštích verzí, takže nutnost stahování dat z inetu berte zatím jako jedinou možnost, která se snad brzy změní. Programování v Javě se učím ve škole, do semestrální práce jsem použil práci s externíma souborama a nepřipadá mi vůbec složitá, takže moc nechápu, proč to Distil ještě neimplementoval. Nicméně nemám žádné zkušenosti s tvorbou aplikací pro mobily a je dost možné, že tam je to mnohem složitější.
  • 0

#65 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 17:37

Sutech: To nebylo nic proti HG, tím jsem si ty peníze nevyplácal. To bylo něčím úplně jiným. Chtěl jsem si jen prohlédnout jeden uložený HTML soubor a ta potvora se připojila na net, že si stáhne obrázky :| Je to moje blbost, no... Jasně, párkrát to třeba zkusím a když se mi to bude zdát "drahé", tak si WIG už ani nevšimnu :D
  • 0

#66 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 17:41

Jasně, párkrát to třeba zkusím a když se mi to bude zdát "drahé", tak si WIG už ani nevšimnu


Věř, že nebude :) A navíc, myslím, že když se to Destilovi podaří udělat, všichni ti, co tady něco namítali, si ještě rádi seženou HG, aby mohli WIG vyzkoušet :D
  • 0

#67 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 23:07

Hej, a co s těma listingama, viz můj dotaz výše? Nějak mi to pořád neni jasný,
  • 0

#68 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 23:12

Myslíš tohle?

budou mít cache pro handygeocaching obdobu whereigo, která ale narozdíl od whereigo nebude oddělená od normálního geocachingu, i tisknutelné listingy pro běžné geocachery?


Ten dotaz mi není úplně jasný. Cache pro HG? Co tím myslíš? :)
Pokud se ptáš na to, jak bude vypadat listing cache, se kterými půjde hrát Destilova obdoba WIG, tak podle mě nějak takto:

Toto je 1. HG WIG cache. Abyste ji mohli vyluštit, potřebujete aplikaci HG. Ta vám všechny potřebné informace stáhne do vašeho mobilu/PDA.
Příjemnou zábavu :D


No a toť vše, žádné další informace. Prostě s HG přijdeš na výchozí souřadnice a přístroj ti sdělí, co máš dělat...
  • 0

#69 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 23:19

"Cache pro HG obdobu Whereigo" není to samé jako "cache pro Destilovu (HG) obdobu WIG"?
  • 0

#70 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 23:22

Je to samozřejmě to samé, neporozumněli jsme si :D K mému příspěvku jsem doplnil ještě pár info, tak snad je to odpověď na tvou otázku
  • 0

#71 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2008 - 23:37

Jojo takhle jsem to myslel, díky. Tak jen doufám, že takové cache nebudou vznikat ve stejném poměru jako anaglyfy a normální fotky v galerii na gc. Pak by to bylo spíš na škodu. Whereigo je aspoň oddělené od normálního gc, tady by se to dost pletlo s normálními cachemi. Jinak k původnímu dotazu... Mě by to s největší pravděpodobností nebavilo, ač bych to třeba někdy rád zkusil, spíš ale originál WhereIgo. edit: Jo a neberte to jako námět na flame. Je to jen vyjádření mého konzervatismu a do přírody se dá chodit i bez cachí. :D
  • 0

#72 EviiikaJakob

EviiikaJakob

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2008 - 11:08

Ahoj nedávno jsem si četl jaké budou mobilní telefony které vyjdou na jaře a psaly že interní GPS se bude dávat snad do všech modelů a jejich cena je odhadována pod 8000... podle modelu. Dále životnost mobilu je +- 2 roky tzn. že do dvou let bude mít GPS v mobilu takřka každý i ten kdo používá normální GPS. takže můžete jásat protože alespoň budete jedni z prvních kdo tuhle novou zábavu bude moci otestovat a vychytat chyby. Jinak si myslim že je to supr nápad ;-)
  • 0

#73 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2008 - 13:06

Destil.cz napsal/a:
Nebojte nápad jsem nezavrhnul, ale jsem přesvědčen o tom, že verze bez GPS je potřebná. Chci tyto kešky zpřístupnit co nejširšímu počtu lidí. Kdo si to bude chtít pořádně užít, tak si třeba půjčí od kamaráda Bluetooth GPS a vyrazí na lov.

Kdo ale bude přecejenom použít svého Garmina, klidně může. Bude muset opisovat souřadnice z mobilu do Garmina, ale jinak bude aplikace použitelná. Ano, půjde podvádět, ale stejně jako teď jde podvádět na současných multinách nebo mysterkách (někdo vám poradí jak šifru vyluštit). To už je na lidech.

Chtěl bych tedy aplikaci zpřístupnit třemi způsoby: Klasicky s GPS v rámci HG, bez GPS v rámci HG a pomocí wapového/internetového prohlížeče. Pak bude možno tuto kešku ulovit s jakýmkoli zařízením schopným připojení k internetu jenom s opravdu minimální spotřebou dat.


To co chteli a.d.p.,cyne a dalsi je myslim take to, ze reknes kacerovi at jde po urcite trase nekam a ono na nej uprostred neco vyskoci... (coz vyzaduje zapnutou GPS, a pokud nema vedet predem ze na nej neco vyskoci tak to musi byt i nejak "zakodovane")

Osobne by se mi i libilo rozsireni podpory listingu pro MultiSolver o moznost, ze to zobrazi vzdy jen tu cast listingu prislusnou pro vyreseni bodu. (Ze jako by ty znacky pro multisolver rozdelovali listing na casti, a HG by umel zobrazit i jen cast prislusnou k spocitani bodu ke kteremu zrovna du/ktery je dalsi v poradi nevyreseny).
  • 0

#74 EviiikaJakob

EviiikaJakob

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 13:58

Včera sem se bavil se staříkama co GC objevili takřka v začátcích a rozebírali sme právě tuhle relativně novou zábavu a došli sme k tomu že by se to dalo klidně hrát i jako poznávací hra kdy mě GPS vodí od památky k památce, píše mi to nějaké info o památce a u další na to písne otázku k předešlé památce a když nevim tak prostě musím zase z5... další pěkný hry by se dali udělat podle gamebooků a nebo jako akční hra kdy se musím třeba za deset minut dostat k přehradě a když to nestihnu tak na mě vyskočí hláška že musím utíkat stranou protože přehrada explodovala... atd... Prostě stylová akční hra proti nepřátelům kterou můžu hrát sám třeba na motiv počítačové hry nebo filmu a jen já si tvorím jak můj příběh bude pokračovat
  • 0

#75 jimmyjames

jimmyjames

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 176 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 14:26

Tyhle možnosti už mě také dříve napadli. Zejména možnost využití jako mobilního průvodce památkama má velký potenciál. Myslím, že se toho velmi brzo nějaká společnost (nebo dokonce samotný Groundspeak) ujme a postaví si na tom byznys.
  • 0

#76 EviiikaJakob

EviiikaJakob

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 28 leden 2008 - 21:05

Přesně to mám na mysli... s tím že se toještě může doplnit právě o ty otázky z předešlé památky.
  • 0

#77 EviiikaJakob

EviiikaJakob

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 9:00

Teď jsem si zrovna spočítal co všechno se tady vlastně o hře wig píše a asi jsem si uvědomil že mám trochu zkreslené info o tom jak to vlastně bude probíhat nebo je to jen jiná variace. Když mám chvíli čas a zrovna přemýšlím o té hře tak mě napadá spousta věcí teď sem třeba vymyslel schéma k programu který by tvořil příběh teda v něm by se tvořil a tak by to nemuselo být vůbec přež NET... jen počítačům moc nerozumim a tak vlastně nevim jestli je to jak vůbec možné. Mno ale proto bych se chtěl i zeptat jestli je možné do toho zakomponovat i čas? když se nedostanu ke stagi v čas pošle mě to někam jinam na jinou stage... je to tak možné?
  • 0
Eviiik&J@kob

#78 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 9:21

"mobil s Javou už má dnes každý" lol, miluju tyhle generalizace :)
  • 0

#79 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 10:51

mám trochu zkreslené info o tom jak to vlastně bude probíhat nebo je to jen jiná variace


Je to prakticky alternativa k originálnímu WIGu, jen udělaná pro mobily. To znamená, že bude mít přibližně stejné funkce, jako WIG, ale i třeba nějaké navíc...

je možné do toho zakomponovat i čas? když se nedostanu ke stagi v čas pošle mě to někam jinam na jinou stage... je to tak možné?


Možné je všechno, toto je velmi zajímavá myšlenka, ale myslím, že do úvodních verzí se s ní nepočítá. Zkus to navrhnout později :)

"mobil s Javou už má dnes každý"

lol, miluju tyhle generalizace


Oprava: mobil s javou má dnes 99,9% lidí :D:D:D
  • 0

#80 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 11:00

Neřekl bych, že 99.9% lidí má mobil s javou. Tolik lidí nemá ani libovolný mobil, java nejava. A ty nejlevnější mobily, které se prodávají ve velkém, javu nemají či je to jen nepoužitelná parodie.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama