Přejít na obsah


Fotka

Variace na Wherigo pro Handy Geocaching


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
117 odpovědí na toto téma

#81 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 11:04

kyknos napsal/a:
Neřekl bych, že 99.9% lidí má mobil s javou. Tolik lidí nemá ani libovolný mobil, java nejava. A ty nejlevnější mobily, které se prodávají ve velkém, javu nemají či je to jen nepoužitelná parodie.


Víš, i když máš třeba pravdu, o to tu opravdu nejde. Tady šlo o to, ukázat, že zatímco WIG bude dostupný jen pro hrstku vyvolených - Coloraďáků a PDAčkařů :D - tahle varianta bude dostupná masám, takže se z keší založených na tomto principu, nestanou další PM cache...
  • 0

#82 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 11:12

Reagoval jsem na vyřčený výrok o rozšířenosti mobilní javy, a ten je nesmyslný :) Jinak k tomu o co jde - považuji za nešťastné vázat řešitelnost keší na nějakou konkrétní platformu. Kešky by měly být otevřené. A ne, abych si pro tuto keš musel pořídit platformu A, pro jinou B a pro třetí C. Je to stejná kravina, jako by keš šlo najít pouze s Garminem, ale s magellanem by to nešlo :) Inu souřadnice naštěstí jsou standardní :)
  • 0

#83 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 11:23

Ano, je to trochu nešťastné, ale nenaděláš s tím nic. :( To by si za chvíli mohl stěžovat KČT, že nemůže se svými členy chodit na kešky, protože nemají GPSku :D Ber to prostě tak, že tohle je taková nadstavba GC a ta nutně potřebuje speciální vybavení. A Destilovou snahou bude umožnit ji mnohem více lidem, než zamýšlí Groundspeak...
  • 0

#84 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 11:28

Nemám nic proti speciálnímu vybavení - GPSr, přenosnému počitadlu nebo třeba potápěčské výbavě či kosmické raketě. Ale mělo by se to obejít bez konkrétních značek a konkrétních řešení. Libovolné počitadlo a libovolné GPSr. Ne nutně Garmin či Java. A možnosti tu jsou, jen tak od boku: a) mohl by stačit jen libovolný webový prohlížeč (třeba v Javě) - zbytek by mohl běžet na serveru. b) navrhnout nějaký standardní formát, pro který by bylo možné implementovat aplikaci na libovolné paltformě
  • 0

#85 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 11:40

a) mohl by stačit jen libovolný webový prohlížeč (třeba v Javě) - zbytek by mohl běžet na serveru.


Tak to mám pro tebe dobrou zprávu :). Možnosti, jak si toto zahrát, budou 3:
1. použít HG (na všech přístrojích, co podporují javu a mají přístup na internet nebo wap) s GPS - nejllepší řešení, data se stáhnou automaticky, když dojdeš na určené souřadnice - tohle je vlastně smysl celé zábavy
2. použít HG bez GPS - horší možnost, po příchodu na souřadnice uživatel odklepne: "Jsem tady" a aplikace mu data stáhne - bohužel už tam chybí to kouzlo, nicméně díky tomu budou moci lovit i lidi bez GPS modulu
3. použít internet nebo wap bez HG - podobným způsobem jako v bodu 2. se budou moci stahovat potřebná data - kouzlo to ovšem taky ztrácí... - data totiž budou uložena na speciálních stránkách
  • 0

#86 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 11:42

No, já bych to kouzlo hledal kolem sebe, ne na displeji toho počitadla :)
  • 0

#87 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 11:54

Ja porad nechapu, proc na celou tuto taskarici musim byt online? Jaky je k tomu duvod? Proc si vsechna potrebna data nemohu treba do PDA nakrmit predem (klidne zakryptovana), a pak si celou srandu uzivat offline? proste program by zjistil, ze jsem na nejake pozici, a misto toho aby sahl na net pro dalsi data, tak by si je vyzobnul z predem stazeneho souboru.
  • 0

#88 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 12:02

Je to proto, že by se musel HG od základů překopat - je stavěný na stahování dat z netu, ne z paměťové karty. Nicméně do budoucna je přislíbena i "offline" verze :) Ze začátku si to prostě zahrají jen ti, co budou ochotni těch pár kaček za stažení dat zaplatit, ostatní si budou muset počkat na další verze. Ale stejně je to pořád lepší, než originál WIG - abych mohl ten vyzkoušet, musím mít Colorado nebo PDA :@ A to se na mě nezlobte, tyto 2 přístroje má stoprocentně mnohem méně lidí, než mobily :D
  • 0

#89 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 12:31

nechapu, proc to musi mit cokoliv spolecneho s HG. Vzdyt z neho to pouzije maximalne jen to tahani dat ze serveru, ktere je pro offline verzi stejne k nicemu. Zkratka, pripada mi to jako nepromyslena hura-akce.
  • 0

#90 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 12:55

Ona je otázka, proč to vlastně vyžaduje nějakou počítačoidní podporu. Nestačil by vytisknout papír s textem a la gamebooky (papirove textove hry)? Nebo mi uniká nějaká podstatná věc? Je to snaha kontrolovat uživatele, aby nešvindloval (což stejně nejde a navíc, pokud chce, ať si švindluje), nebo je v tom něco víc?
  • 0

#91 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 13:12

kyknos napsal/a:
Ona je otázka, proč to vlastně vyžaduje nějakou počítačoidní podporu. Nestačil by vytisknout papír s textem a la gamebooky (papirove textove hry)? Nebo mi uniká nějaká podstatná věc?

Je to snaha kontrolovat uživatele, aby nešvindloval (což stejně nejde a navíc, pokud chce, ať si švindluje), nebo je v tom něco víc?


neni to kontrola, je to snaha neprozrazovat pribeh dopredu, nikdo nikdy netusi, co na nej ceka. a samozrejme hlavne to, co ja tady omilam porad dokola :) poslu hrace na nejake misto, ve chvili kdy je v pulce cesty, najednou na nej zcela necekane vybafne ukol, zvrat ve vyvoji atd.....
  • 0

#92 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 13:18

neprozrazovat děj dopředu je nesmyslný argument - to by se například detektivky musely prodávat po kapitolách po ověření, že má čtenář předchozí přečtenou :) ale s tím vybafnutím je to pravda, to mě nenapadlo - ovšem jak se hra vyrovná s tím, když hráč půjde úplně jinudy, než autor očekával (například místo p cestě půjde oklikou lesem :)
  • 0

#93 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 13:47

kyknos napsal/a:
Ona je otázka, proč to vlastně vyžaduje nějakou počítačoidní podporu. Nestačil by vytisknout papír s textem a la gamebooky (papirove textove hry)? Nebo mi uniká nějaká podstatná věc?

Je to snaha kontrolovat uživatele, aby nešvindloval (což stejně nejde a navíc, pokud chce, ať si švindluje), nebo je v tom něco víc?


Proč vlastně byly (před nástupem 3D stříleček) tak oblíbené počítačové adventury? Vždyť místo hry stačilo jen pár stránek textu se scénářem, a popisem lokací ... :)

No dobře, je to pěkně pitomé přirovnání. Ale tajemství v podobě toho že nevím co má na mě program přichystaného, se mi líbí, a žádný gamebook ho nemůže nahradit. Jak chceš zařídit třeba odpočítávání? Popisem ve stylu "Zmáčkni stopky. Pokud se ti podařilo doběhnout k bodu D za méně než 30 vteřin, pokračuj odstavcem 26."? ;)

BTW: nechce se někdo zkusit podívat jak vypadá cartridge uvnitř, a napsat Javový interpret cartridgí? :-))) Je to jen balík se zkompilovaným programem v Lua a několika JPEGy ...
  • 0

#94 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 13:55

ale vzdyt je to prece uplne neco jineho, nez cetba knizky a to sam vis :D mrkni se treba na listing mission impossible - idealni pro prevod do wig - a pochopis, ze vsichni znaji pribeh dopredu. jinak jak se poprat s timhle druhym problemem bych nechal na autorove fantazii. :) nekolik moznych reseni: na misto vede most (nepredpokladam, ze nekdo bude plavat), nebo prima ulice kupredu - nikdo nepujde na opacnou stranu...... a uplne nejobecnejsi univerzalni nastaveni - at pujde kudy chce: v okruhu XY metru od cile, kam se naviguje, bude nastavena udalost, staci se tedy priblizit z jakekoliv strany ..... je to tak jednoduche :)
  • 0

#95 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 14:12

Kdybych neměl s hrami v terénu (byť bez GPS) poměrně velké zkušenosti, řekl bych, že je to jednoduché :) Ale hráčí jsou kreativní a onen most, na kterém na ně číhá zlobr (je jedno, zda je gpsoidní virtuální nebo zda je to převlečený kamarád), obejdou obloukem :) I když v okolí žádný jiný není :) Mají neuvěřitelnou fantazii :) A onen kruh se dá projít místem, kde chybí signál. Murphyho zákony platí všude. Jako GM se s tímhle potýkám dost často :) Živí zlobři mají od těch virtuálních jednu výhodu - mohou improvizovat :) Ale neříkám, že to nejde. Jen říkám, že to rozhodně není triviální - zvlášte tam, kde vše musí být připraveno dopředu a improvizovat může jenom hráč :) k té cartridgi - lua bytecode a jpegs? znamená to, že běží všude, kde je nainstalovaná lua ? je někde nějaká ke stažení?
  • 0

#96 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 14:52

kyknos napsal/a:
Kdybych neměl s hrami v terénu (byť bez GPS) poměrně velké zkušenosti, řekl bych, že je to jednoduché :) Ale hráčí jsou kreativní a onen most, na kterém na ně číhá zlobr (je jedno, zda je gpsoidní virtuální nebo zda je to převlečený kamarád), obejdou obloukem :) I když v okolí žádný jiný není :) Mají neuvěřitelnou fantazii :) A onen kruh se dá projít místem, kde chybí signál. Murphyho zákony platí všude.


och je, pak taky muzou vykopat tunel. nebo vypnout gpsku a jit domu :D trochu podcenujes kreativitu autoru a delas z toho boj o preziti, aneb vyhni se veskeremu signalu ;) ona prave ta gps hre dava omezeni. kaceri jsou zvykli behat za signalem, ne ho zuby nehty ztracet :D

pokud jim vypadne signal, tezko se znaviguji vubec do cile. jinak to nastaveni neni samozrejme jen ve chvili, kdy protnou kruznici. to tam bude cekat porad jakmile se ocitnou uvnitr kruhu. a porad az k cili bez signalu nepujdou. ;) minimalne par metru od mista kam miri signal chtit sami budou, aby se jim spustilo to, co ocekavaji. fakt tam hledas nesmyslnosti. :D

a ja tady jeste vic nesmyslne ty nesmyslnosti vyvracim :D :D
  • 0

#97 EviiikaJakob

EviiikaJakob

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 15:26

JJ myslim si to úplně stejně ten dotyčný o to "zlobru na mostě" ani vědět nebude tak proč by ztrácel signál nejni to o tom za každou cenu se dostat do cíle, ale zahrát si tu hru. je to prostě gamebook ale zajímavější s tím že opravdu záleží i trochu na mých vlastních schopnostech. a problém s tím kdo má a kdo nemá mobil a GPS nebo tak je asi úplně mimo je to stejný jako se jít hádat do prodejny s pc hrama že vydávají hru pro ps2 a můj počítač to neumí a JÁ to nemohu hrát tak ať to stáhnou z prodeje A ještě k tomu online/offline to je asi věc toho kdo to dělá celé by to slo udělat tak že každá mapa by byla jakoby samostatná aplikace která by uměla navigovat. Tvoření příběhů nemusí být moc těžké a kdyby se udělal program kam by se nahrála jen data kde co, do připravené osnovy myslím že by to mohl tvořit každý kdo by měl nějaký dobrý nápad. už mám i představu jak by program mohl vypadat ale bohužel nejsem žádný programátor a počítač umím zapnout a někdy i vypnout takže odemě se bohužel této aplikace nedočkáte
  • 0
Eviiik&J@kob

#98 kyknos

kyknos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 15:50

No nevím. O koze a o voze. Já mluvím o kreativitě a nepredikovatelnosti hráčů a vy furt o švindlování a tom, že naschval bude ztrácet signál. Myslím že signál se nemusí ztrácet jen úmyslně a mostu se člověk nevyhýbá jen proto, že se bojí zlobra. Jistě, hra může být jen pro PS2. Ale také nemusí. A o to je samozřejmě lepší. Kdyby někdo ve fóru vyprávěl, jak píše hru jen pro PS, také bych mu řekl, aže by bylo mnohem lepší udělat hru multiplatformě.
  • 0

#99 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 16:01

Myslím že teď jde především o jedno! Bude někdo kdo se s tím bude ochotem zabývat. Destile, co ty na to? Mě osobně se to tuze líbí.
  • 0

#100 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2008 - 16:16

o svindlovani nikdo nemluvi, jen ty, zacal jsi s tim a zase se k tomu vracis :D ja naopak ve sve prvni odpovedi tobe pisu, ze to neni kontrola. ano, signal se da v tvem podani ztratit jedine schvalne, protoze pokud budu tohle uskutecnovat, nebude to rozvetvovani ani v tunelu, ani v uzke ulicce, ani v hustem lese. jen tak nahodou se signal fakt neztraci. uz jsem ti napsal dvakrat, ze akce se da vyvolat i priblizenim se k bodu z jakekoliv strany a ty tam furt a furt budes meldovat ten most. :D jinak samozrejme - uplne bezne delame vsichni tyto akce "jsem u zdakovskeho mostu, mam jit na druhou stranu" 1.kaslu na to a jdu domu 2. jdu na hraz orlicke prehrady a prijdu z opacne strany ze severu 3. jdu na jih a prejdu po zvikovskem moste a vydam se zpet na sever 4. vydam se do nejblizsi vesnice a smlouvam pujceni pramice 5. vyndavam hrolezecke kalhotky a slanuji k vode v dostatecne vzdalenosti od mostu a pekne si plavu na druhou stranu 6. nemam lano a skacu do vody rovnou a plavu si na druhou stranu 7. v zadnem pripade neprechazim po moste, protoze je to blbost :D :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama