Přejít na obsah


Fotka

Největší geoVýšlapy aneb poklady s největším převýšením


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
42 odpovědí na toto téma

#21 Petr&Petra

Petr&Petra

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 27 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 10:17

já bych tu Sněžku nezatracoval ...;)
  • 0

#22 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 11:18

No on je tematicky i 'Ruzovy vrch': GC1046C. Takove mensi Ralsko: kes pres 600 metru, a ze vsech stran se clovek dostane pod 350.
  • 0

#23 Snezka

Snezka

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 18 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 18:46

Jako Snezka hájím Sněžku, pokud si tam člověk nevyjede lanovkou. Z Pomezek nebo z Obřáku to stojí za to. Ovšem nejhezčí jsou kombinace. Nabízím jednu svoji, kterou jsem dělal i před geocachingem a teď jsem si ji vylepšil 9 ti cachemi. Kletečná-Opárno-Lovoš-Boreč-Ostrý-Milešovka. Aneb nahoru dolu nahoru .... do zblbnutí. ;)
  • 0

#24 moravan

moravan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 394 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2008 - 21:37

Výstup ke keši s nejvyšším převýšením jsme neabsolvovali u nás, ale na Slovensku během prodlouženého zářiového víkendu ve Vrátné dolině. Autem na parkoviště ve Štefanové, dál už to fakt nejde, zákazy vjezdu, podle GPS 635m. Pak po žluté, Hornými dierami do sedla Medzirozsutce, na Velký Rozsutec GCYB7F, dále do sedla Medziholie a po zelené zpět do Štefanové. Už za tmy samozřejmě, protože jsmě měli sebou dva malé geokačery a s nimi to bylo fakt výživné. Takže papírové převýšení nějakých 975m. Ale ve skutečnosti jsme určitě dosáhli i té tisícovky. Mohu doporučit. :)
  • 0

#25 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2008 - 11:43

vytvoril jsem neverejny bookmark s pracovnim nazvem 333m+

zatim obsahuje 5 kopocu a budu do neho cpat vsechny ryzi vyslapy s prevysenmi 333m a vice - treba budou inspiraci nejen pro me;)

patri sem i multiny ci mysterky, kde je jasne finale, resp. v tomto pripade je zrejme, ze poklad bude nekde u vrcholu.
vzdy ale musi platit pravidlo o ryzim vyslapu s prevysenim min. 333m
  • 0

#26 Atlaska

Atlaska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 18 únor 2008 - 20:01

No teď mi dochází, kolik jsme jako děcka měla přvýšení. Když jsme zlobili, tak jsme za trest o víkendech šlapali na Ralsko :( Máme s bráchou opravdu slušné čísílko výstupů :(
  • 0
Atlaska - Míša

#27 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2009 - 21:43

V navalu euforie vytahuju tohle stare tema. Vcera jsme uspesne udolali Krivan - GC1RCJ4! Od tri studnicek (cca 1150mnm) na vrchol Krivane (2495mnm) to dela kolik? Necelych 1400m prevyseni (od parkoviste se slo chvili skopce:o). Jde to jeste jit od Strbskeho, kde je o 200m mensi prevyseni = porad peknych 1200m. Vrele doporucuju - opravdu paradni provetrani. BTW: s jidlem roste chut. Nevite, kde je nejblizsi keska s nadmorskou vyskou nad 3000m?
  • 0

#28 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2009 - 22:19

no nejvetsi mazec byl 1500m:o na skialpech na preber 2745 m.n.m.... na cca 4,5 km horizontal jinak jsem bohuzel kvuli snehu neodlovil
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#29 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2009 - 22:20

jinak dneska jdu na event svitabi leta a to mam asi 750M
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#30 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 20 červen 2009 - 22:34

Největší převýšení při geocachingu jsem asi dělal na Madeiře. Byla tam nová Earth, na které se mi povedlo FTF, to je asi 900 m. n m., vycházeli jsme cca z 590, a na závěr výletu jsme dali keš na Pico Ruivo, což je 1862. Keš byla si 100 metrů pod vrcholem, i tak je to je to přes 1100 metrů pěšmo ;). Rozhodně to byl skvělý den a nejen díky mé první FTF.
  • 0

#31 rubick

rubick

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 9:03

Ono samozřejmě záleží na tom, odkud vycházíš, že... Pokud to ale deobře chápu, jde ti o místa, kde nejde vůbec nebo se nesmí vyjet. V tom případě přidám 3 beskydské: GCRAEE - Beskydmountains, Travny 1203m GCQKPX - Beskydmountains, Lysa Hora 1328m GCYEKY - Cantoryje
  • 0

#32 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 10:09

Náš největší rozdíl v nadmořské výšce byl asi ve Skotsku. Šli jsme od keše GCJBF1 - 26 m ke keši GCG6XD - 1332 m.
  • 0

#33 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 20:15

Největší výškový rozdíl jsem absolvoval v Itálii - start v Riva del Garda (65m), na kole na Passo st. Barbara (1170m) a dál pěšky k cachi GCRB3T do 1255m. Pokud se bere rozdíl mezi nejvyšším bodem kam se dá ještě vyjet a cachí tak to bylo v Rakousku v Solnohradsku nad Mondsee u cache GCW8A1, výškový rozdíl během cca 1h40min výstupu byl asi 600m.
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#34 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 22:40

AgentJ napsal/a:

raduz napsal/a:
Poměrně velké převýšení je na Poledník na Šumavě.Zaparkovat se dá kousek nad Prášily.Bohužel neznám nad.výš.parkoviště.samotný Poledník má1315m.mohu říct že na kole je to sebevražda. Byl jsem tam dvakrát a to GC ještě nebyl.Dnes je tam cache GCKHXP.


nejvyssi mozne startovaci misto je podle map asi Gruberg s cca 885mnm, coz dela prevyseni cca 430m. taky slusny


Tak Poledník jsem jel snad pozpátku, nojo, ale to už bude nějakejch 12 let :). Dobrý výšlap je ale od moře na St.Jure v Chorvatsku (nejvyšší vrch Biokova), čiže od 0 do cca 1750. Mám dojem, že je na St.Jure cache, což jsem tehdy (asi 5 let) samo nevěděl. Když si takhle náhodou půjčíte v Podgoře kolo, zcela jistě si zkontrolujte, zda řadí. Já to onehdá neprovedl a dost brzy jsem zjistil, že nejlehčí převody tam prostě nedám :). Sportovně přiznávám, že posledních cca 300m jsem už jen tlačil (kolo :)). Ale je to úžasný: dole je 38° vedra, nahoře asi tak 4° a hrozně lilo. Je to fakt zážitek, DOPORUČUJI!!!
  • 0

#35 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 21 červen 2009 - 22:44

Jo a ještě dodávám, že v půli cesty (ta snadnější půlka) je hospoda, kde si za cca 80 Kč můžete šoupnout ledový pivo :D!
  • 0

#36 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 8:40

raduz napsal/a:
Dobrý výšlap je ale od moře na St.Jure v Chorvatsku (nejvyšší vrch Biokova), čiže od 0 do cca 1750.

Na Svetim Jurovi už od loňska cache GC1F81T je a mám ji pro letošek na seznamu ;) Jinak zatím největší půldenní výšlap máme za sebou tady GCG6XD 27 m -> 1344 m a protože nefungovala lanovka, tak asi Hexenschussbrigade nezapomene na FTF tady GC1C2TT -> 1980 m
  • 0

#37 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 12:49

super, vlakno zije. docista jsem na neho zapomnel:D
po nedavne navsteve Snezniku jsem revidoval prislusny bookmark - nyni je nejvyssim kopcem beskydsky Smrk.

posledni dobou vzniklo hodne kesi v Jesenikach. tam bych to tipoval na hodne kandidatu. pokud nejakeho znate, dejte tip. muze byt i odjinud. ale jen z CR! diky ;)
  • 0

#38 AgentJ

AgentJ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 284 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 13:13

rubick napsal/a:

V tom případě přidám 3 beskydské:
GCRAEE - Beskydmountains, Travny 1203m
GCQKPX - Beskydmountains, Lysa Hora 1328m
GCYEKY - Cantoryje


parada. diky;)

GCRAEE Travny pridan a stava se lidrem B)
GCQKPX zatim nepridana. u Lyse hory nevim, ktery vychozi bod muze byt nejvyssi. a nejezdi na vrchol lanovka ?
GCYEKY nepridano. z polske strany jezdi na druhy konec hrebene lanovka
  • 0

#39 dachmh

dachmh

    dachmh

  • Members
  • PipPipPip
  • 673 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 17:47

dandra napsal/a:

raduz napsal/a:
Dobrý výšlap je ale od moře na St.Jure v Chorvatsku (nejvyšší vrch Biokova), čiže od 0 do cca 1750.

Na Svetim Jurovi už od loňska cache GC1F81T je a mám ji pro letošek na seznamu ;) Jinak zatím největší půldenní výšlap máme za sebou tady GCG6XD 27 m -> 1344 m a protože nefungovala lanovka, tak asi Hexenschussbrigade nezapomene na FTF tady GC1C2TT -> 1980 m

Tak jsem se podíval na logy ze St.Jure a na okamžik jsem zaváhal, zda jsem v Chorvatsku nebo Česku. A pak že je GC celosvětová hra...:D:D:D
  • 0

#40 Biegl

Biegl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 22 červen 2009 - 19:03

AgentJ napsal/a:
GCQKPX zatim nepridana. u Lyse hory nevim, ktery vychozi bod muze byt nejvyssi. a nejezdi na vrchol lanovka ?

Na Lysou lanovka nejezdí, nejčastější přístupy jsou z Ostravice, Šance, Zlatníku a Visalají. Z nichž nejvyšší jsou Visalaje cca. 780 m.n.m. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama