Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3401 odpovědí na toto téma

#181 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 12:11

když mudla najde krabici s nápisem geocaching, tak jí (třeba) nenakopne, ale nechá být (aspoň ten sešitek v ní) žejo
no já ti nevím...mám pocit, že normální lidi když to najdou, přečtou si info lístek o co jde a nechají to být. ti nenormální to nadšeně zničí a třeba budou hledat další...nevím, jestli to že je to v tv nějak víc pomůže...
  • 0

#182 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 12:14

DUsoft napsal/a:
Je to vlastně jako to naše logo tady. Nikomu kdo to nedělal se to nelíbí, ale věděl by, jak to mělo vypadat.

Mě se to líbilo, má to význam, že když mudla najde krabici s nápisem geocaching, tak jí (třeba) nenakopne, ale nechá být (aspoň ten sešitek v ní) žejo.
;)

A nebo odteď bude koukat po každé dopravní značce, jestli nenajde něco, na čem by se mohl "vyřádit". Lidé jsou bohužel různí.:(
Logo je trochu jiný případ.
  • 0

#183 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 14:11

PLAJ family napsal/a:

Budulman napsal/a:
No, zrovna konkrétně na stránce s "reportáží" jsem ji napočítal nejmíň 5 ve formě bannerů ;)
Je to prašť jako uhoď, vědí moc dobře, proč tam ty pořady tak rychle dávají a mají to moc dobře spočítané :)

Ono to ani tak není o množství, jako za kolik. A z tohoto pohledu jim stále ještě vydělá více divák TV než inetu. Ale máš pravdu, spočítané to mají určitě dobře. ;)


K prostudování doporučuju hrubý ceník reklamy, ono se to nezdá, ale i za milion se dá koupit reklamy dost, ale bude to bez množstevní slevy. :)
  • 0
:)

#184 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 14:17

Kauza Senorady v online vysílání zde:

http://www.ceskatele...regionech-brno/

Posuňte na minuty 20:10 až 25:40

Slibuju autorům "projektu" a paní místostarostce, že splním účel kešky a do Senorad se podívám, ale nikoliv jako ekologický turista hromadnou dopravou s večeří a ubytováním v místních kapacitách, ale jako sběrač bodů prohučím s řvoucím čoudícím dieselem a pak si zadek zase odvezu zpět ;)

Mimochodem, vůbec nepoznávám "účinkující" (nechcete se přiznat ? já už na eventy moc nechodím...) a taky je to první reportáž, která na plnou hubu říká, že skalní geocacheři z masivní medializace rozhodně radost nemají.
  • 0

#185 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 18:07

Dorcadion napsal/a:

k-lord napsal/a:
Proste a jasne, geokesing bude hrat stale vice lidi, at uz se to nekterym libi nebo ne. Neni zadny duvod, aby se geokesingu nedelala reklama, ktera by vedla k vetsimu poctu kaceru.


Geocaching byl od počátku míněn jako "stealth" outdoorová aktivita, o které nemá (a néměla by mít...) většina populace ani ponětí... S exponenciálním nárustem cachí i cacherů dochází a bude docházet k čím dál tím větším a častějším konfliktům se světem "mudlů", které ve svém konečném důsledku mohou vést až ke konci geocachingu tak, jak ho známe... :( :(

PS: vídím to např. na životnosti a nutnosti servisu pražských "for tourist" tradičních cachí, které vyžadují témeř 14 denní maitenance...


No jo, ale to platilo v dobe, kdy nejlevnejsi GPSka stala pres deset tisic. Ja osobne vim o GC od roku 2003. A otazka proc to hraji jen neco pres rok je jasna. Tenkrat se mi tolik penez za GPSku dat nechtelo. Ja taky nejsem nadseny z tech mnoha novych kaceru, co to hraji kratkou dobu, behem ktere staci zpusobit velke skody na kesich, ale muzeme na to maximalne nadavat. Na druhou stranu proc by se o tom nemel treba z TV dovedet nejaky Pepa z Dolni Horni, ktery se rozhodne pripravit kese, na ktere budeme dlouho v dobrem vzpominat.
Konce GC bych se nebal. Ja si myslim, ze par let to bude hra pro vsechny, ale taky to plno lidi prestane hrat. Stale je plno jedincu, kteri hraji jen rok a pak je to prestane bavit. A mozna to mnozstvi lidi geokesingem otrese, aby se vzapeti vzpamatoval. Muze to tak byt a nemusi. To se uvidi. A mozna Groundspeak prevede vsechny kese na PM. A tim taky zredukuje pocet hracu.
U prazskych kesi v centru se castemu servisu nedivim. Ja osobne lovil dvakrat po cizincich, co se nejakou diskretnosti pri odlovu netrapili. Krasne byli jedni videt, jak kes vytahuji a pak ji tam davaji zpatky. Podotykam, ze jsem o te kesi nevedel, ze tam je. Vecer jsem se pak pro ni bez GPSky stavil. Kdyz jsem je videl tak dobre ja, tak mohl kdokoli. Samozrejme takovych je plno i mezi ceskymi kacery.
  • 0

#186 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 18:10

DUsoft napsal/a:
Je to vlastně jako to naše logo tady. Nikomu kdo to nedělal se to nelíbí, ale věděl by, jak to mělo vypadat.

Mě se to líbilo, má to význam, že když mudla najde krabici s nápisem geocaching, tak jí (třeba) nenakopne, ale nechá být (aspoň ten sešitek v ní) žejo.
;)


Presne, muzeme to brat treba jako GC osvetu. Najdes krabicku, tak ji tam nech. Je to celosvetova hra. Dneska se taky ztraci dost kesi jen proto, ze ten co to najde, si mysli, ze tam nekdo dela bordel. Ted bude vedet, ze to je soucast hry a necha to tam. :-)
  • 0

#187 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 18:15

Johule napsal/a:
když mudla najde krabici s nápisem geocaching, tak jí (třeba) nenakopne, ale nechá být (aspoň ten sešitek v ní) žejo
no já ti nevím...mám pocit, že normální lidi když to najdou, přečtou si info lístek o co jde a nechají to být. ti nenormální to nadšeně zničí a třeba budou hledat další...nevím, jestli to že je to v tv nějak víc pomůže...


S tim nesouhlasim. Neznam moc lidi, co se budou hrabat v nejake treba spinave, filmovce, kdyz nevi, ci to je a kdo to mel v rukach. Proste a jasne to vyhodi. Ale souhlasim. Najde se jedinec, ktery bude kesky nicit schvalne, vybirat trackables a ja nevim, jak skodit GC. Lidi jsou proste ruzni. S tim nic nenadelame.
Uprimne rady kaceru rostou bez ohledu na nejake porady v TV. Nejvetsi reklamu delaji GC samotni kaceri. Ty porady o GC ja spis beru skutecne tak, ze se o tom dozvi lide, kteri to hrat nikdy nebudou, ale aspon budou vedet, ze priste tu krabicku co nasli pod kamenem nemaji vyhazovat do kose. Ze to asi byl te geokesing. :D
  • 0

#188 Lidoop-2694

Lidoop-2694

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 12 květen 2009 - 19:23

pixies napsal/a:
Být nezasvěcený, tak bych si z too odnesl pouze že geocaching je, že někdo někde něco hledá... a ještě k tomu potřebuje GPS. Jinak to spíše vypadalo, že se toho natočilo o dost více, a pak ve střižně stříhali a stříhali, až nakonec nezůstalo skoro nic a to ještě pořádně nedávalo smysl.


No a co vic na zacatek jako info potrebujes? :o) Hledeani, GPS, poklad a s tim hura na internet.
Do prvni reportazi o tenise bych taky dal jen to ze se hraje raketou pres sit a do kurtu. Techniku copovanych micu, co je to eso a jmena legendarnich hracu apod. se do reportaze tohoto typu nikdy nedostanou.

Jinak nevim proc porad resite medializaci. Zabranit se tomu neda ...
  • 0
Hop a byl tu Lidoop!
http://www.veselakavarna.cz/

#189 polas_CZ

polas_CZ

    polas_CZ

  • Members
  • PipPipPip
  • 589 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 6:07

Dnes jsem v Mladé frontě dnes našel článek o navigacích v příloze Cyklospeciál a také je tam glosa jednoho geocachera Musíme jít vyvenčit geopsa,děti
  • 0
Cogito ergo sun ...

#190 Bohmovi

Bohmovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 6:42

Tak se nám to množí - po včerejší reklamě na Garminy v HN je dnes titulní strana i velký článek v příloze HN věnovaná gc. Naštěstí to nejsou noviny, které si kupuje každý.
  • 0

#191 PLAJ family

PLAJ family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 104 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 7:29

Bohmovi napsal/a:
Tak se nám to množí - po včerejší reklamě na Garminy v HN je dnes titulní strana i velký článek v příloze HN věnovaná gc. Naštěstí to nejsou noviny, které si kupuje každý.

Teď na to koukám a čumím. Také si myslím, že moc publicity škodí. I když i my jsme začali kešovat po článku ve Víkendu HN ;) Ale titulní stránka...? :|
Nakonec řečeno s klasikem: "Může se nám to nelíbit, můžeme proti tomu protestovat, ale to je asi tak vše, co s tím můžeme dělat." ;)
Zbývá jen doufat, že vlna, kdy kešovat bude IN, bude krátká.
  • 0

#192 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 9:33

Bohmovi napsal/a:
Tak se nám to množí - po včerejší reklamě na Garminy v HN je dnes titulní strana i velký článek v příloze HN věnovaná gc. Naštěstí to nejsou noviny, které si kupuje každý.


Až na to, že v popisce u fotky překřtili PaBu na Karla, tak je to velmi hezky napsané :-)
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#193 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 9:47

Bohmovi napsal/a:
Tak se nám to množí - po včerejší reklamě na Garminy v HN je dnes titulní strana i velký článek v příloze HN věnovaná gc. Naštěstí to nejsou noviny, které si kupuje každý.



Chvíli jsem uvažoval nad sílou pozitivního myšlení, tedy podám zprávu pozitivně...:

Včera jsem u nás na škole ve volně zdarma distribuovaném časopisu Scooler (rozumněj volně k dispozici = pohozená hromada na chodbě školy - přečti si v dlouhé chvíli kdo chceš, podobně jako propagační letáky u vchodových dveří domů, či schránek), v květnovém čísle, hned na titulní straně, našel upoutávku na článek o geocachingu, ukrývajícího se uvnitř čísla.

Odkaz na celé čislo v pdf je zde: http://scooler.sms.c...ad.php?file=009

Je to moc príma, když se mládež hnedka takto podchytí :o, moc díky autorům že považovali za důležité sdělit ostatním osobní zážitky a přivést k této hře další lidičky, obzlváště takovýmto osobitým způsobem.
  • 0

#194 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 9:48

Já jen doplním odkaz na onen článek z HN;)

2 Plaj Family
I tentokrát je článek ve víkendové příloze, na titulní straně HN je jen upoutávka.
  • 0

#195 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 11:47

Autacek napsal/a:

Bohmovi napsal/a:
Tak se nám to množí - po včerejší reklamě na Garminy v HN je dnes titulní strana i velký článek v příloze HN věnovaná gc. Naštěstí to nejsou noviny, které si kupuje každý.



Chvíli jsem uvažoval nad sílou pozitivního myšlení, tedy podám zprávu pozitivně...:

Včera jsem u nás na škole ve volně zdarma distribuovaném časopisu Scooler (rozumněj volně k dispozici = pohozená hromada na chodbě školy - přečti si v dlouhé chvíli kdo chceš, podobně jako propagační letáky u vchodových dveří domů, či schránek), v květnovém čísle, hned na titulní straně, našel upoutávku na článek o geocachingu, ukrývajícího se uvnitř čísla.

Odkaz na celé čislo v pdf je zde: http://scooler.sms.c...ad.php?file=009

Je to moc príma, když se mládež hnedka takto podchytí :o, moc díky autorům že považovali za důležité sdělit ostatním osobní zážitky a přivést k této hře další lidičky, obzlváště takovýmto osobitým způsobem.


Ten článek mě docela překvapil, že je napsaný čtivě, reálně a hlavně, že jsoutam fotky z jistých "pokročilých" keší. Nakonci jsem zjistil, že to psal Bikocom, takže se vše vysvětlilo :) Teď mě ale hlavně zajímá, kam ty chodíš do školy ? :o:D
  • 0

#196 VXP

VXP

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 256 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 12:11

akorat PaBa je tam jednou jmenovanej spravne a v zaveru clanku by se musel prejmenovat na KaBa :-) a jeste ma dneska narozeniny, takze pokud to cte, tak vsechno nejlepsi ;)
  • 0

#197 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 16:33

Dneska se nějak v seriózních denících urodilo, velký článek o geocachingu i v Právu.
Nejsou tam žádné převratné informace, jen ódy na to, jaká je ten geocaching skvělá věc. Ovšem i zde nechybí zmínka o návykovosti - tak nevím, není to nějaká nová vládní kampaň proti závislostem?;)
  • 0

#198 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 16:39

PaWcz napsal/a:
Dneska se nějak v seriózních denících urodilo, velký článek o geocachingu i v Právu.

Pojmy "seriózní deník" a "Právo" mi teda přijdou jako antonyma...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#199 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 19:37

Czecho Cowboy napsal/a:

PaWcz napsal/a:
Dneska se nějak v seriózních denících urodilo, velký článek o geocachingu i v Právu.

Pojmy "seriózní deník" a "Právo" mi teda přijdou jako antonyma...


Bohuzel seriozni uz dnes neni zadny, vsude je nejaky bulvar. B)
  • 0

#200 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 15 květen 2009 - 19:49

k-lord napsal/a:

Czecho Cowboy napsal/a:

PaWcz napsal/a:
Dneska se nějak v seriózních denících urodilo, velký článek o geocachingu i v Právu.

Pojmy "seriózní deník" a "Právo" mi teda přijdou jako antonyma...


Bohuzel seriozni uz dnes neni zadny, vsude je nejaky bulvar. B)

HN mi zrovna přijdou seriózní, uvidíme, kam se posunou po pondělním relaunchi.
  • 0
Proud user of GeoGet 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama