Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3401 odpovědí na toto téma

#2421 frettie

frettie

    Frettie

  • Members
  • PipPipPip
  • 620 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 20:32

Kua to je blbý. Nejsem teď v Praze, takže nevím jak rychle bouřka přišla a nevím, jak dlouho trvá tohle prolézt.
Poslední měsíc stále hlásí bouřky, to aby člověk vůbec nevycházel. A přitom na P5 a P6 ani kapka.
Nám teď bouřka spustila alarm na baráku (sklo), což se nikdy nestalo. Takže dnes je to asi dost intenzivní.

Pekelně rychle, bylo to dílem tří čtyř minut, byl jsem v holeškách na výstavišti a chvilku nic, dusno a pak okamžitě průtrž mračen, kdy jsme byli během chvilky úplně durch.


  • 0
:)

#2422 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 20:40

Zmareneho zivota je skoda i kdyz pravdou je, ze to byl jen jejich risk. :(


  • 1

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2423 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 20:42

Nezastávala bych se jich, kdyby vědomě riskovali. Nemyslím si, že pokud člověk uvidí náznak deště na radaru, poleze dovnitř.
Ale občas člověk nevědomky riskuje. V lepším případě si to zpětně uvědomí a řekne si, jaký byl ...
  • 0

#2424 mr3ska

mr3ska

    Optimista

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 982 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 20:48

Od te doby co se mi na Epsilonu udelalo dost nevolno (a to je oproti Motolskemu potoku z pohledu toho co se stalo nebezpecnejsi), uz jsem na zadne kesce tohohle stylu nebyl...


Tento příspěvek byl upraven od mr3ska: 09 červen 2018 - 20:48

  • 3

Outdoor: Oregon 700, Colorado 300, fenix5x

Zápisník: http://mr3ska.onelove.cz/

(Oregon 6xx jednodušejiVlastní ikonky waypointů i bez .gpi)

"Když tu keš tak moc chceš tak si pro ni sakra běž..."

 

Poslední článek: Telefon jako uložiště tras pro GarminOdolný Xcover 3 VE

 

"The Universe is made of protons, neutrons, electrons and morons"


#2425 seedcorp

seedcorp

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 661 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 20:57

No a kdo to teda byl? Už se těším na log... :)


  • -28

#2426 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:05

Je mi to opravdu moc líto. Nikdo si nezaslouží takovou strašnou smrt. Na ty co zahynuli vzpomínejme s pokorou a úctou. Čest jejich památce.   

 

Nemyslíte, že je teď spíše čas na to vyjádřit lítost nad zmařeným životem či životy, než řešit technické aspekty pohybu v kanalizaci, či dělat chytráky kolem předpovědi počasí ?    

Vrcholem "nepokory", resp pýchy je tvrzení, že "si za to mohou sami", "je to jejich blbost"  apod. Věřím, že ti co to tvrdí, činí tak nikoli ze zlé vůle, ale ze strachu z dnešní tragédie, či ze vzpomínek na podobná rozhodnutí, která sami učinili v minulosti, ale na rozdíl od dnešních obětí, měli víc štěstí a zůstali naživu.

 

Nezapomínejte, že pýcha předchází pád 


  • 9

#2427 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:06

No a kdo to teda byl? Už se těším na log... :)


Blbe
  • 2

#2428 jaghut

jaghut

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:08

No a kdo to teda byl? Už se těším na log... :)

 

...jsi opravdu takový tupec? To v sobě nemáš ani kapku kolegiality či soucitu? 


  • 5

#2429 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:09

Kolega mi pred chvili psal, že jeden kačer ( jmeno si zatim ponecham) sháněl na FB lidi na vypravu. Ja FB nemam tak nechci šířit nejaky nepodložený zprávy.
  • 0

#2430 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:11

No a kdo to teda byl? Už se těším na log... :)

A já myslela, že sem chodí inteligentní lidi...


  • 1

#2431 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:12

Kolega mi pred chvili psal, že jeden kačer ( jmeno si zatim ponecham) sháněl na FB lidi na vypravu. Ja FB nemam tak nechci šířit nejaky nepodložený zprávy.

Pokud máme na mysli stejnou osobu, tak psal, že on tam nebyl...


  • 2

#2432 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:23

Co to bylo vlastně za cache?

GC1YN9E  Motolský potok nebo

GC1NW48  Měsíční šachta zřejmě


  • 1

#2433 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:24

Hmm, owneři by si měli sypat popel na hlavu. Jeden už sype a keš disabloval.


Tento příspěvek byl upraven od mygrant: 09 červen 2018 - 21:25

  • -28

#2434 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:28

Pokud máme na mysli stejnou osobu, tak psal, že on tam nebyl...


Uz to čtu. Tak to on nebyl. Diky za info
  • 0

#2435 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:34

Hmm, owneři by si měli sypat popel na hlavu. Jeden už sype a keš disabloval.

No ale to by potom nemohla fungovat žádná keš 4 a výš... všechny jsou přece riziko, ze stromu můžeš spadnout, při potápění se utopit... jde o to odhadnout míru rizika. Kdyby ta keš byla disablovaná včera, myslíš, že by tam ti lidi nešli?

Je mi to hrozně líto, mladýho života je škoda veliká a vůbec si nedokážu představit tu hrůzu, co museli dole v těch tunelech zažít, ale na druhou stranu si nemyslím, že za to může owner... Jen holt nedomysleli co se může stát, podcenili přípravu, nenapadlo je to... Prostě byli ve špatné chvíli na špatném místě.


  • 12

#2436 zvedavkanocni

zvedavkanocni

    recesistka

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 040 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:43

Owner zareagoval rozumně, protože varování před podobným počasím je i na zítra.

Co se stalo už nejde změnit, ale snad se v důsledku všichni aleapoň trochu zamyslíme nad "svým" riskováním nejen při gc, ale třeba i na silnicích.....
  • 9

#2437 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:45

No nelze svalovat vinu jen na ně, že podcenili riziko. Někdo tu rizikovou keš vytvořil a jestli má nějaké svědomí, tak ji nyní zruší, zemřeli kvůli ní nejspíš dva lidé i když zatím našli jen jednoho mrtvého a dva zraněné, jednoho myslím ještě pohřešují a ten je podle mě také mrtev.


Tento příspěvek byl upraven od mygrant: 09 červen 2018 - 21:48

  • -31

#2438 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:46

Hmm, owneři by si měli sypat popel na hlavu. Jeden už sype a keš disabloval.

Ne a tisíckrát ne! Kamarád mi to někdy před půlhodinou psal, tak jsem se přišel podívat, co se děje. Ouner za nehodu nemůže, keška taky ne. Může za to nezodpovědný člověk, který tam v čase přívalových dešťů lezl. Do jaké míry je to neznalost, hloupost, smůla či nešťastná náhoda nechme stranou. 

Já jsem člověk založen tak, že vím, kde jsou moje limity. A podle toho bych očekával, že mi úřady nechají celé spektrum činností a já si vyberu ty, na které mám. Nic mě nedopálí tolik, jako zamřížovaná stará štola. Že mi tam něco může spadnout na hlavu a zabít mě? S tím tam lezu! Je to pro mě akceptovatelné riziko za cenu poznání. Jsem dospělý svéprávný člověk a chci o svém štěstí svobodně rozhodnout. 

Už to vidím: teď tam přijde banda rozumbradů v kvádrech a do vstupu z rybníka vymyslí takovou mříž, aby se tam nedalo vlézt. Postupem času oplotí všechny skály, co kdyby na ni nějaký horolezec chtěl, oplotí potoky, aby se náhodou někdo neutopil, zakážou nám tu a tohle a my budeme odkázáni chodit ve dvojstupu oplocenými koridory, aby se nám náhodou něco nestalo. Nechci se nikdy něčeho takového dožít. Čím víc restrikcí ze stran úřadů, tím budou lidi méně motivovaní používat vlastní mozek a ve finále by se i v těch oplocených koridorech dokázali zmrzačit. 

Nehody byly a budou, lidé budou umírat předčasně, protože přecenili své schopnosti nebo podcenili rizika. Polezeš na kovovou rozhlednu za bouřky? Půjdeš přes přejezd, když jede vlak? Sedneš do letadla, když má zlomené křídlo? Polezeš do kanálu, když venku řádí průtrž mračen? Ty otázky jsou rovnocenné. I tragédie patří k životu a já odmítám rušení keše z důvodu, že tam někdo lezl když neměl. 


  • 44
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#2439 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:56

Píšeš jako člověk bez svědomí, za všechno si můžou všichni sami, podcenili situaci, já ne, já nic.


  • -22

#2440 RADMI1411

RADMI1411

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 80 příspěvků(y)

Publikováno 09 červen 2018 - 21:57

Ne a tisíckrát ne! Kamarád mi to někdy před půlhodinou psal, tak jsem se přišel podívat, co se děje. Ouner za nehodu nemůže, keška taky ne. Může za to nezodpovědný člověk, který tam v čase přívalových dešťů lezl. Do jaké míry je to neznalost, hloupost, smůla či nešťastná náhoda nechme stranou. 

 

Velký souhlas s celým příspěvkem. Vše nebezpečné zakázat, oplotit, nepustit nikoho blíž - velmi mi to představuje tzv. helicopter parents, výsledkem čehož jsou naprosto nesamostatné děti. Takový postup by vedl do pekel...


  • 5




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama