Přejít na obsah


Fotka

Geocaching v médiích (rozcestník)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3401 odpovědí na toto téma

#2741 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 9:59

Hlavně ta jeho poslední věta byla přesně to, o co tu celou dobu jde.


  • 0

#2742 Kuba Turek

Kuba Turek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 10:32

Ten druhý článek je moc pěkný a bohužel má k realitě poměrně blízko. Bohužel dnes je cesta přenášení odpovědnosti na nesprávné subjekty poměrně častá. Ono je to totiž jednodušší a lépe se to prezentuje na předvolebních billboardech. A hlavně, mnoho lidí nechce přemýšlet a nechce mít zodpovědnost za své konání. A ti, co kdo rozhodují o zákonech, to vědí, a rádi jim vyjdou vstříct. Přitom je to cesta do pekel. Samostatně myslícího jedince, který je zvyklý se rozhodovat a zná rizika, totiž není potřeba chránit. Ochrání se sám. Tupou ovci je potřeba pak už chránit pořád. Bohužel tato "ochrana", která je navíc drahá, pak postihne všechny, i ty samostatně myslící, kdo ji nepotřebují. Tak musíme doufat, že mediální hysterie časem zmizne a svět se vrátí do normálních kolejí.

Máš svatou pravdu. Bohužel se ale nevrátí.


  • -3

#2743 panzerstepan

panzerstepan

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 562 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 10:34

Myslim, ze pan mluvčí policie by zasloužil pochvalu. Je to rozumný muž, který se nedal strhnout lovem na čarodějnice. Nevíte, kde na nej sehnat kontakt??

 

Bohuzel jsem nasel jen hromadny email.


Tento příspěvek byl upraven od panzerstepan: 18 červen 2018 - 10:37

  • 4

#2744 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 10:45

Máš svatou pravdu. Bohužel se ale nevrátí.


Uvidíme. Ale uvědomuješ si, že jsi k tomu taky přispěl? A to umožněním publikace článků, kde jsou zjevné nepravdy? Viz vyjádření mluvčího PČR o vstupu do podzemí Motolského potoka.
  • 18

#2745 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 12:36

Myslim, ze pan mluvčí policie by zasloužil pochvalu. Je to rozumný muž, který se nedal strhnout lovem na čarodějnice. Nevíte, kde na nej sehnat kontakt??

Bohuzel jsem nasel jen hromadny email.


Vetsinou je to jmeno.prijmeni@pcr.cz .
  • 0

#2746 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 15:25

Už na dovolené jsme se dozvěděli, co se stalo a maminka nás prosila, ať proboha jen nikam nelezeme... Osobně jsem se na informace stihl podívat až včera večer. A je to opravdu hodně smutná událost. Upřimnou soustrast všem pozůstalým...

 

I přes toto upozornění jsem stejně jeden večer šel opět pod jeden můstek, kde jsem lezl a počítal na stage kameny... Věděl jsem, že sice riziko bouřek je, ale můstek je krátký a v případě stoupající hladiny bych se stihl "zdekovat" do bezpečí. Keše jsou opravdu různě nebezpečné a je opravdu div, že první "smrťák" se stal až dnes. Ono si stačí vzpomenout na případ u hradu Žebrák, kdy to byl "jen" vážnější úraz. Přitom tam se dalo dojít ke keši v pohodě po pěšince a nebyla z mého hlediska tak nebezpečná, jen kvůli tomu, že byla ve větším svahu, jen někdo nedával pozor. To se mohlo stát i při focení, procházce, bůh ví kde jinde. Jen kešky někdy zavedou více lidí na nebezpečnější místo. Je však otázka, kolik takových lidí by na podobně nebezpečná místa chodila i bez kešek, protože by si našla jinou podobně nebezpečnou zábavu.

 

Sám mám v podzemí momentálně 2 kešky. Nejsou na potocích ani v kanalizaci. Ale někdo by se tam mohl také ztratit. Ovšem leze tam spousta lidí i mimo GC a ještě za celý život nevím, že by se tohle někomu stalo. Proto je ani po tomto nechci rušit. V plánu jsem už dlouho měl založit ještě třetí, ale na to již nezbývá čas a po této události možná ani povolení.


  • 0

#2747 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 15:35

Ještě k tomu "nešťastnému" panu Martinovi Přibilovi. Co jsem zahlédl tak je to typický příklad člověka co káže vodu a pije víno. Neví jak se zviditelnit a tak takhle parazituje na neštěstí druhých. Tady je ukázka co je Martin Přibil alias Máca za člověka. To aby každý věděl, kdo nás poučuje o nebezpečí. 

maca.jpg


https://www.okoun.cz...tId=1064402072 

 

 

To se asi nejedná o tuhle Žebráckou štolu? GC15XDT.

I když časově by to ještě odpovídalo... Ale stejného jména bude asi více míst.

 

Žebrácká štola byla v létě 2012 oplocena a keš tak byla zrušena, ale dole to bylo úchvatné místo (keš nebyla dole ale mimo bezpečně umístěná).


  • 0

#2748 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 15:41

To se asi nejedná o tuhle Žebráckou štolu? GC15XDT.

I když časově by to ještě odpovídalo... Ale stejného jména bude asi více míst.

 

Žebrácká štola byla v létě 2012 oplocena a keš tak byla zrušena, ale dole to bylo úchvatné místo (keš nebyla dole ale mimo bezpečně umístěná).

 

Ano je to ona, ve svojí době dost navštěvované místo v ZH.


  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#2749 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 16:25

Té keše mi bylo líto. tenkrát jedna asi z 20ti v okruhu asi 20ti km (v Osoblaze jsem měl nejbližší neodlovenou 20 km a to jsme tam tenkrát byli na kole asi na 3 dny).

Zaryla se mi do paměti, tenkrát v létě jsme sešplhali až dolů (za děravý plot, kam evidentně chodilo hodně lidí), úchvatné místo. Neskutečné, jaký objem se musel vytěžit, aby se jáma takto zřítila.

Ale my stáli jen na dně. Nechodili do štol (na to jsme tenkrát nebyli vybaveni).


  • 0

#2750 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 16:45

Tak to my jsme do štol chodili (i na několik dní). Když tak SZ.


  • 0
když vidím díru, musím do ni.

#2751 kalubr

kalubr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 648 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 21:10

https://moravskoslez...a-20180618.html
  • 0

#2752 karelbela

karelbela

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 175 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 21:31

Mám nějak takový pocit, jakoby to "tajné a nenápadné" sbírání krabiček tzv. geocaching rychlými kroky mířil do  prd..e


  • 6
když vidím díru, musím do ni.

#2753 Bubo_CZ

Bubo_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 582 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 22:23

Kupodivu se mě nikdo z okolí na tuto nešťastnou událost (zatím) nevyptával. Za prvé jim asi došlo, že se tohle prostě může při nějaké aktivitě přihodit a za druhé někteří občas "musí" se mnou při cestě někam pro kešku a nikdy se nejednalo o nic horšího než vylézt na strom po větvích (většinou se na stromy hrnou  dámy 50+  :)​ ). 

Kdo má zdravý rozum pochopí, kdo nemá, tam je to jedno. Za měsíc bude jiná senzace a oni zapomenou. Myslím, že se v GC nic moc nezmění.


  • 1

#2754 danhill81

danhill81

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2018 - 23:22

Martin Přibil a Kuba Turek - to jsou mi kapacity :D ...

Jeden lepší jak druhý.

Nevědí co říkají a nerozumí nejen geocachingu, ale ani souvislostem kolem.

 

Měl jsem tu čest si vyměnit pár emailů s Přibilem. 

Tragedie ... ani nemám slov. Není schopen odpovědět na jedinou otázku. Jede  jako kolovrátek. Pořád mele stejnou věc dokola bez argumentů a bez vysvětlení.

 

Nikdy žádnou keš v ruce nedržel a dle všeho ani neviděl, ohání se tím, že keše jsou nebezpečné, že keše porušují zákony a přitom na otázku, které keše? Neví o jediné keši, která by cokoli porušovala ani nezná místo kde se nějaká taková keš přibližně nachází a vyhrožoval mi, že geocaching zruší nebo že se bude za každou keš platit,když ji budeme chtít logovat :D  a podobné nesmysly... 

 

Navíc veřejně přímo obvinil ownera keše Motolský potok, že zavinil smrt dvou lidí.

Pokud policie ownera keše neobviní a neodsoudí, dopustil se Přibil trestného činu dle §345 TZ - Křivé obvinění. Sazba 2-8 let.


  • 3

GPSMAP 64s + Honor 9


#2755 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2018 - 6:10

Mám nějak takový pocit, jakoby to "tajné a nenápadné" sbírání krabiček tzv. geocaching rychlými kroky mířil do  prd..e

 

Kačery vídám v Praze docela často. Nijak se ani nesnaží, aby je nikdo neviděl. Klidně vezmou kešku zpod lavičky, i když na ni někdo sedí.


  • 0

#2756 šaman3

šaman3

    šaman3

  • Banned
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2018 - 6:18

karelbela: Tajné a nenápadné? B) Hned pod tebou se jiný kačer v příspěvku chlubí, že to ukazuje všem, kdo jdou náhodou s ním.


  • 0

#2757 Barrandoff

Barrandoff

    Barrandoff

  • Members
  • PipPipPip
  • 405 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2018 - 8:45

Jj, mně už Přibil také vyhrožuje...ale dělá to tak roztomile pitomoučkým stylem, že ho mohu brát jen jako neškodného blázna vhodného k vytrollení. Přiznávám, že mám na něj pifku, protože Žebračku tehdá oplotili medle i kvůli němu. Kterou jsem bohužel už nestihl prolézt, a musím teď za podobnými pamětihodnostmi jezdit až na Slovensko a Rumunsko.

Ono po té nedělní reportáži mně už otravovalo více zakazovačů. Většinou s poukazem na to, že bych měl zpytovat svědomí a všechny své kanálovky zrušit, aby se podobná tragédie neopakovala. Odpovídám jim, že jak je ctěné libo, pokud mi na oplátku pomohou zrušit veřejně přístupnou databázi skal na horosvaz.cz, a rázem je ticho po pěšině.


Tento příspěvek byl upraven od R-A-von-B: 19 červen 2018 - 13:47

  • 16

#2758 M13JP

M13JP

    Pepa

  • Members
  • PipPipPip
  • 544 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2018 - 9:37

https://www.expres.c..._dx-zpravy_stes
  • 0

#2759 Smrk

Smrk

    proti proudu

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 271 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2018 - 10:05

Úplně obyčejný bulvár. Novinář dostal za úkol mít do hodiny článek. Žádné zdroje, žádná data.


  • 9

#2760 bejcci

bejcci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 666 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2018 - 11:04

 

Zdroj si nepřál být jmenován. Což může znamenat buď to, že žádný takový zdroj není a novinář si to vymyslel nebo je to někdo, kdo se za své názory stydí. Zatím všichni ostatní, co se do médií vyjadřovali, se byli schopni pod svůj názor podepsat. I pan Přibil se byl schopen podepsat a i když hlásá bludy, tak se za své názory nestydí a jde s kůží na trh. Tak jako to tak to nejsou seriózní informace, protože nejsou uvedené žádné zdroje. Ale je to na serveru, který asi nebude zcela novinářsky hodnotný. Některýn lidem stejně nemá cenu vymlouvat, že odpovědnost a rozhodování je věcí každého jedince.


  • 9




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka