Přejít na obsah


Fotka

GC logger (generování "field notes" v PDA)


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
31 odpovědí na toto téma

#1 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 15 duben 2008 - 22:57

Taková drobná hračka pro .NET CF 2 (uvažoval jsem o 3.5, ale jednak je zatím stále rc a jednak to tu asi stejně moc lidí mít nebude).

Aplikace využívá nové možnosti "ukládání nálezů" na geocaching.com, tzv. Field Notes. Featura dostupná na Garmin Coloradu (na který nemám v plánu přecházet) se mi líbila, nicméně "sám od sebe" jsem na to nepřišel – HaLuMa inspiroval. A tak sem se do toho pustil.

Úvod a začátky v tomto threadu: http://www.geocachin...&thread_id=7286 a na http://honnycze.blog...er-build-1.html

Od prvního buildu sem přidal pár věcí (seznam splněných požadovaných fcí jednak odsud, jednak z IRC a jednak z mé hlavy), např. :
> řetězec s časem do textu logu
> práce s GPS příjmačem
> načítání předchozích záznamů a jejich procházení
a doladil jsem pár detailů.

Co je v plánu?

> načtení GPXa a jeho využití při ukládání "Waypoint kódu" (aby se to dalo vybrat ze seznamu, seřazenýho podle vzdálenosti ke keši - není třeba to psát ručně / pamatovat si kód / hledat ho)
> funkční ukládání editovaných záznamů (na tom teď pracuju)
> otestovat to na VGA displayi a různých jiných HW
> přímej upload na GC.com ( :D )

Připomínky, dotazy a návrhy vítám. Stejně tak jako testování, sám teď moc času na lovení nemám a netuším, jak se to chová v nesimulovaným prostředí. :|

GPS spojení je pravděpodobně stále experimentální, ale po úpravách by to nemělo padat tak jak dřív (to bylo 50:50 :D ).

Verze 0.2rc1 ( :D ) je připojena s tímto postem (spustitelný exe + blbosti VS). Přeju hezkej lov ;)
  • 0

#2 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 0:01

a co že to jako dělá ? Field notes mám jedno pole v BeeLine, ale jinde jsem to zatím neviděl...?
  • 0

#3 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 5:44

V druhem odstavci je receno vse: Aplikace využívá nové možnosti "ukládání nálezů" na geocaching.com, tzv. Field Notes. Featura dostupná na Garmin Coloradu (na který nemám v plánu přecházet) se mi líbila... Je to na generovani textoveho souboru v terenu, ktery pote nahrajes na GC.com a muzes pak ze seznamu logovat.... Ted jedna pripominka k programu: Lze psat i viceradkove logy? Neslo by trosku zvetsit okenko na logy? (ale to by se asi musel pouzit jiny ovladaci prvek). TXT pro viceradkovy log viz nize....
  • 0

#4 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 8:23

suplere napsal/a:
V druhem odstavci je receno vse:

Aplikace využívá nové možnosti "ukládání nálezů" na geocaching.com, tzv. Field Notes. Featura dostupná na Garmin Coloradu (na který nemám v plánu přecházet) se mi líbila...

Je to na generovani textoveho souboru v terenu, ktery pote nahrajes na GC.com a muzes pak ze seznamu logovat....


číst ještě umím, ale nechápu, co že "je tam vše řečeno" :P Já na geocaching.com žádnou novou funkci na logování přes upload .txt nevidím...? Pořád vidím jen klasické logy Found it, DNF, Write Note...
  • 0

#5 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 8:44

Fénix napsal/a:
číst ještě umím, ale nechápu, co že "je tam vše řečeno" :P Já na geocaching.com žádnou novou funkci na logování přes upload .txt nevidím...? Pořád vidím jen klasické logy Found it, DNF, Write Note...


Pak na gc,.com vlez do 'my account' a pak v pravem menu najdi "Access My Field Notes" odkaz.
  • 0

#6 miroslav_urban

miroslav_urban

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 37 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 8:54

To jakoze bych log trapne tvoril na miste na PDA a pak ho prehrnul na GC.COM ?
  • 0

#7 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 9:10

HaLuMa napsal/a:

Fénix napsal/a:
číst ještě umím, ale nechápu, co že "je tam vše řečeno" :P Já na geocaching.com žádnou novou funkci na logování přes upload .txt nevidím...? Pořád vidím jen klasické logy Found it, DNF, Write Note...


Pak na gc,.com vlez do 'my account' a pak v pravem menu najdi "Access My Field Notes" odkaz.


díky!

odzkoušeno na hp 6515 a funguje
  • 0

#8 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 9:38

miroslav_urban napsal/a:
To jakoze bych log trapne tvoril na miste na PDA a pak ho prehrnul na GC.COM ?


Až někdy trapně vyjedeš na víkend, za který sebereš třeba třicet čtyřicet keší, pak nepřeju chudákům vlastníkům keše Tvoje logy "Díky za keš", protože na víc si už v tom množství nevzpomeneš. A pakliže máš tak geniální paměť, že si pamatuješ vše, tak tento nedostatek odpusť nám, jen průměrným...
Mně se naopak tenhle nápad líbí, program už mám nainstalovaný a rozhodně ho využiju. Radši budu klapat tři minuty u každé krabičky nebo cestou od ní než pak hodinu a půl večer u netu.
  • 0
Berda

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 9:44

miroslav_urban napsal/a:
To jakoze bych log trapne tvoril na miste na PDA a pak ho prehrnul na GC.COM ?


Na miste zadny log tvorit nemusis! Jen si na miste poznamenas, ze jsi nasel kesku GCxxxx. A az pak prijdes po vikendu domu, tak nemusis travit cas hledanim nalezenych kesek k zalogovani, ale ten seznam nalezenych kesek si nahrajes z PDA a bez pracneho hledani je pohodlne zalogujes. Pokud sis do logu neco poznamenal v terenu, tak se ti to predvyplni jako text logu a ty si to doeditujes do finalni podoby.
  • 0

#10 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 12:18

Tak mně to bohužel na smartphonu nefunguje. Mám WM 5.0 Smartphone nebo jak se to přesně kýho šlaka jmenuje. Prostě bez stylusu, jen tlačítka (Samsung SGH-i600 nebo-li blackJack). Zkusil jsem .NET CF 2.0, 2.0SP1 i 3.5 a furt to stejný. Ani se to nespustí, zahlásí error a finito. Mělo by to fungovat i v tomto zařízení nebo to prostě z principu může fungovat jen na PDAčkách?
  • 0

#11 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 19:25

To právě nevím, smartphone nemám, du si půjčit matčino... Rád bych, aby to fungovalo všude, kde jede .NET CF2. Dík za připomínky, dneska sem tím zalogoval (shodou okolností abakovu) kešku a objevil sem několik nedostatků :) Jinak nedodal jsem, že už se to (konečně) neukládá na root pdačka, ale do dokumentů. suplere: CF nemá richTextBox, takže vážně nevím jak... :|
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#12 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 19:35

honny napsal/a:
suplere: CF nemá richTextBox, takže vážně nevím jak... :|

Zkus u toho TextBoxu nastavit Multiline=True. Pak ho můžeš i roztáhnout na výšku
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#13 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 19:48

Dík, to mi mohlo dojít... :|
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#14 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2008 - 20:46

Nicméně mi to zlehka ničí jednu fci... kouknu, jak to pořešit. Ad WM Smartphone - jo, pada, neni to podporovany, taky na to kouknu. Stejne tak nevim jak se to chova na VGA displayi. :(
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#15 swoop.name

swoop.name

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 83 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2008 - 21:46

Báječný nápad a skvělá práce honny! Nevíte někdo o podobné aplikaci pro Palm?
  • 0

#16 DIrKa team

DIrKa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 15:45

A nešlo by, aby si cestu ukládání volil každej sám? Já mám třeba na kartě složku Geocaching kam ukládám všechno Geocachingový. Dík
  • 0
David Irenka Kateřina a okolo pobíhající Argus

#17 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 19:32

Pro palm vážně netuším... Ano, výběr cesty je v plánu:) Teď na to bohužel nemám skoro vůbec čas, matura ;( Ale snad během příštího týdne s tím hnu. Dík za příspěvky:)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#18 DIrKa team

DIrKa team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 81 příspěvků(y)

Publikováno 03 květen 2008 - 21:12

Dobrá práce, sleduju to. Hlavně to MATURU. Držím palce
  • 0
David Irenka Kateřina a okolo pobíhající Argus

#19 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2008 - 9:31

Další "programátor" co se stydí za svůj kód.. :(
  • 0

#20 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 29 září 2008 - 10:31

zde napsal/a:
Další "programátor" co se stydí za svůj kód.. :(

Kdo neprogramuje "open-source" stylem, programuje proti nám? A zákusky bez receptu jsou dobré leda tak pro stydlivé cukráře?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama