Přejít na obsah


Fotka
- - - - -

Lama se pta aneb otazky zacatecnice...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 22:44

Zdar, mno x let vím, že existuje tahle skvělá hra, konečně jsem se do ní rozhodla zapojit, sice jsem tu půjčku měla původně určenou na něco jiného, ale prostě jsme neodolala a tak se mi teď tu na poličce poflakuje Garmin Legend HCx :-) Jakožto každý zelený kačer proklovávající se ze své mudlovské skořápky mám mnoho otázek. Prosím pora´dte mi, odpovězte mi... Předem díky 1) Když už jsem u toho utrácení zaplatila jsem si i členství na geocaching.com, pak jsem zjisitla, že ty statistiky v profilech má na svědomí CSAK, no u toho se platí těch 25 dolarů taky na rok nebo je to jednorázovka? 2) Když jsem si tu prolízala na netu pár věcí o lovení pokladů, setkala jsem se s tím, že někomu někde "pípla" nová keš. V čem mu pípla v mobilu? PDA? V GPS? Jak to případně nastavit? 3) Slyšela jsem o gs doplňcích pro FF, můžete mi nějaký jmenovat, at vím co mám hledat... A nenjen do FF, poraďte pls co si mám jakožto začátečník stáhnout za prográmky, pokud možno free a opensource, na další utrácení už fakt peníze nemám (jako té týpý geominci jsme proste nemohla odolat). 4) Jak si do status (jay jsou v podpisech) baru přidáváte ty obrázky? 5) Kdy si můžu vzít zpátky svoji minci, je to ňějak omezený? Myslím tím, že třeba keška musí existovat 3 měsíce, tak jestli je nějak daný jak dlouho musí mince cestovat. Mám totiž se svými mincemi ten plán, že je prostě vypustím a až je někdy náhodou potkám tak už si ji vezmu natrvalo k sobě. Na další otázky si vzpomenu zítra, teď jsem trochu unavená a už zaboha nevím na co jsme se vlstně chtěla ptát.
  • 0

#2 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 22:54

1) jednorázovka 2) to je tzv. notifikace, součást prémiového členství (pochopil jsem, že ho máš), funguje to tak, že si nastavíš okruh, který tě zajímá a vše co se v tom okruhu stane ti přijde na e-mail - u některých poskytovatelů e-mailu lze nastavit, že ti každý nový e-mail přijde jako sms 3) jmenuje se to greasemonkey, víc ti o tom asi neřeknu 4) je na to speciální web, snad vyhrabu odkaz a přidám ho sem 5) je to jen na tobě, můžeš jí klidně vůbec neposílat (docela se kradou), nebo ji nechat doživotně v jedné tvojí kešce - úkol mince si můžeš do puntíku vymyslet
  • 0

#3 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 22:56

odpoviem len co viem :) 1) gsak je jednorazova platba za seriove cislo 2) mam dojem ze ide o premium-member vychytavku o informovani (myslim ze email) o novych pokladoch v okoli "domacich" suradnic ostatne neviem (resp. nechcem mystifikovat) :)
  • 0

#4 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 22:58

Zdravim. Předně ti přeju mnoho úspěchů v této úžasné hře a nyní k tvým otázkám: Ad 1) Jistě myslíš GSAK :) Je to program, který si platí zvlášť, ale proč si ho pořizovat, když máme díky HaLuMovi český GeoGet? :D P.S. Roční PM členství stojí 30$ :) Ad 2) Pípla v mobilu - právě díky PM členství si můžeš nastavit svoji oblast, a když je v ní publikována nová cache, přijde ti upozornění na mail, resp. si to ještě můžeš přenastavit, aby ti o mailu přišlo upozornění na mobil Ad 3) Nejprve si stáhni GreaseMonkey, stačí to např. vygůglit, stáhnout a nainstalovat a potom můžeš i zde na stránkách najít několik skriptů, které přidávají/mění různé věci, např. ti umožní vidět náhledy fotek v lozích atd. Ad 4) Existuje několik způsobů - buď pomocí místní funkce a nebo pomocí stránky devfolio.com Ad 5) Není to nijak omezené - TB či GC jsou tvoje, můžeš jim zvolit jakýkoliv úkol a kdykoliv je stáhnout zpět domů ;) Pokud chceš nějaký bod blíže specifikovat, jen napiš :) Edit: To je hrůza, jak vždycky píše stejnou věc několik lidí, ale přitom to o sobě netuší, takže se pak sejdou podobné odpovědi :D
  • 0

#5 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 30 duben 2008 - 23:02

Ahoj, to je dotazu, zkusim nektere zodpovedet:
1) viz registracni stranka GSAK - $25 je jednorazovy poplatek, pri vydani zasadne vyssi verze byva upgrade placeny se slevou.
2) pipani novych cachi se rika Instant Notification, popsano treba zde, nebo hledej v tomhle foru "notifikace".
3) FF doplnky - snad zodpovi nekdo, kdo takove veci pouziva. Vetsinou jsou to skripty pouzivajici plugin GreaseMonkey.
4) Statusbar (pokud myslis tady ve foru) viz navod k pouziti geocaching.cz.
5) S vlastni minci si muzes delat co chces a drzet ji u sebe jak dlouho chces.

EDIT: tak to mas trikrat a preber si to, to by me zajimalo, jestli by byla taky takova odezva na subjekt "Lamer se pta aneb otazky zacatecnika" :)
  • 0

#6 chrbat

chrbat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 7:06

3)http://www.geocachin...6249#post_76249
tady se řešil právě jeden docela zajímavý skript, který umožní přepnout si z většiny map na nejbližší kešky, z mapy na mapy, ze souřadnic na mapy, ...

více by mohlo být tady:http://www.geocachin...5715#post_75715
  • 0

#7 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 18:41

Díky všem za rady :) Takže pčípadné pípnutí na mobil bych snad měla mít nastavené, status bar si změním až si vytvořím logo... Teď tedy zbývá ten GeoGet :) No a s tím mám tedy problém... Program sjem nainstalovala, ale za boha nevím jak do něj stáhnout ty data, dala jsem si jaksi vytvořit (teda snad ten pocket query nebo co), ale nikde nevidím nic co bych si mohla stáhnout. :(
  • 0

#8 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 19:19

Kniga napsal/a:
Díky všem za rady :)
Takže pčípadné pípnutí na mobil bych snad měla mít nastavené, status bar si změním až si vytvořím logo... Teď tedy zbývá ten GeoGet :)
No a s tím mám tedy problém... Program sjem nainstalovala, ale za boha nevím jak do něj stáhnout ty data, dala jsem si jaksi vytvořit (teda snad ten pocket query nebo co), ale nikde nevidím nic co bych si mohla stáhnout. :(


Pro začátek si stáhni okolní keše Skryšotlačem:

http://cacheprinter.bubbles.sk

a ulož je do XML, to GeoGet naimportuje snadno,
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#9 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 21:32

kolombo napsal/a:

Kniga napsal/a:
Díky všem za rady :)
Takže pčípadné pípnutí na mobil bych snad měla mít nastavené, status bar si změním až si vytvořím logo... Teď tedy zbývá ten GeoGet :)
No a s tím mám tedy problém... Program sjem nainstalovala, ale za boha nevím jak do něj stáhnout ty data, dala jsem si jaksi vytvořit (teda snad ten pocket query nebo co), ale nikde nevidím nic co bych si mohla stáhnout. :(


Pro začátek si stáhni okolní keše Skryšotlačem:

http://cacheprinter.bubbles.sk

a ulož je do XML, to GeoGet naimportuje snadno,



No nakonec jsem dospěla k závěru, že si ty statistiky holt budu dělat nějak ručně, protože zatím tomu nerozumím ani za mák. Vědět jak ty okolní skrýše stáhnout tak to možná udělám, ale páč ne, tak si je nějak do gps naklapu ručně....

6) Předpokládám, že kešky schvaluje na našem území nějaký Čech, Moravák zkrátka kdo umí česky. nebo se budu muset tu angličtinu už opravdu naučit?
  • 0

#10 Sutech

Sutech

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 197 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 21:54

6) Předpokládám, že kešky schvaluje na našem území nějaký Čech, Moravák zkrátka kdo umí česky. nebo se budu muset tu angličtinu už opravdu naučit?


Ano, máme jednoho Západočecha, jednoho Pražáka a jednoho slovenského bratra: Geohorse reviewera alias Poníka, TrainTour Reviewera alias minarja a Geolens Reviewera alias Igiho :D

P.S. Máme docela štěstí, protože tito schvalují cache i pro některé další státy střední a východní Evropy ;)
  • 0

#11 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 22:42

Kniga napsal/a:

kolombo napsal/a:

Pro začátek si stáhni okolní keše Skryšotlačem:

http://cacheprinter.bubbles.sk

a ulož je do XML, to GeoGet naimportuje snadno,


No nakonec jsem dospěla k závěru, že si ty statistiky holt budu dělat nějak ručně, protože zatím tomu nerozumím ani za mák. Vědět jak ty okolní skrýše stáhnout tak to možná udělám, ale páč ne, tak si je nějak do gps naklapu ručně....


Ten Skryšotlač je v jazyce přátelském a je to velmi jednoduché.

1. stahneš si ten soubor a spustíš ho na svojem PC
2. zadáš přihlašovací jméno a heslo a přihlásíš program ke GC.COM
3. zadáš kód nějaké keše a natahneš si ji do programu
4. dáš vyhledat okolní keše, začni tak do 3 km a uvidíš kolik jich program najde
5. vyexportuješ seznam do XML
6. naimportuješ do GG
7. v GG si pripravíš seznam keší na hledání a vyexportuješ do GPX
8. nahraješ GPX do GPS, třeba pomocí MapSource, to máš skoro určitě ke GPS

Ale jako PM si raději vygeneruj PQ z okolí a naimportuj do GG to.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#12 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2008 - 23:37

uff tak jsem snad konecne prisla na to jak si tu PQ vygenerovat, uvidime jestli mi to dojde na meila :) tak mi na meila chodi, akorat to z nic nenaslo... pritomv preview mi ty kesky kolem najde :( takze nasel uff, konecne, no spustila jsme geoget, dala importovat a nic, ale to je asi na forum geoget, toz se tam zitra poptam... 7) Kdyz dam TB nejaky ukol, treba ze chci aby se dostal tam a tam a navstivil tam muzeum a zakoupil v nem pohlednici. mam k nemu pridat penize na tu pohlednici (asi se tim zvysi pravdepodobnost ztraty co?) nebo mam pocitat se solidarnosti ostatnich kaceru?
  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 8:35

Kniga napsal/a:
uff tak jsem snad konecne prisla na to jak si tu PQ vygenerovat, uvidime jestli mi to dojde na meila :) tak mi na meila chodi, akorat to z nic nenaslo... pritomv preview mi ty kesky kolem najde :( takze nasel uff, konecne, no spustila jsme geoget, dala importovat a nic, ale to je asi na forum geoget, toz se tam zitra poptam...

7) Kdyz dam TB nejaky ukol, treba ze chci aby se dostal tam a tam a navstivil tam muzeum a zakoupil v nem pohlednici. mam k nemu pridat penize na tu pohlednici (asi se tim zvysi pravdepodobnost ztraty co?) nebo mam pocitat se solidarnosti ostatnich kaceru?

Pokud jde o GeoGet, tak to se budeš muset podívat v jeho foru, je toho opravdu hodně na studování, ale to poznáš časem....

TB můžeš dát jakýkoliv úkol, ale třeba ten s těma pohlednicema nevím, bude trochu problém jak je dostat k tobě zpátky atd. Nicméně peníze bych nepřikládal, nech to na solidárnost kačerů.
  • 0

#14 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 20:38

No ja jeste nejdriv zjistim co umi to Mapsource co jsem dostala to cd k legende a uvidime, no ta pohlednice by bud sla zpatky s tim tb, nebo by musela jit postou, zkusim to nak promyslet, prvni tb stejne bude jine. Ted za dalsi Muze mit multi jn dve zastaveni? proste prvni jsou dany souradnicema na netu a na tech najdes cilovou kesku s logbookem a pokladem? Mam dve krasny mista achtela bych je spojit, ne hned az neco nasbiram, snad mi je nikdo nevyfoukne Mno a kdyz dam zalozit kesku dozvim se jeji kod drive nez mi ji rewiev schvali?
  • 0

#15 chrbat

chrbat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 20:46

Multi může (a často má) 2 zastavení. Třeba pomník na mudloidním místě - podle vzorce z letopočtu spočtu koordináty a hurá do parku pod kořen pro kešku. - ale to je snad i na wikipedii ne? kód kešky se dozvíš hned jak začneš psát listing
  • 0

#16 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 04 květen 2008 - 20:50

chrbat napsal/a:
Multi může (a často má) 2 zastavení. Třeba pomník na mudloidním místě - podle vzorce z letopočtu spočtu koordináty a hurá do parku pod kořen pro kešku.
- ale to je snad i na wikipedii ne?

kód kešky se dozvíš hned jak začneš psát listing

diky to je fajn s tim kodem :)
jejda to mi nak uniklo ja cetla ze je z vice casti :) ouki budu cist pomaleji a dukladneji.
  • 0

#17 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2008 - 10:13

Ceska posta je bohuzel ceska posta takze moje dve geomince proste budu mit az v pondeli :( Jenze zitra mam odjet na akci, kde jsem doufala ze vysetrim casek na par kesek. no a jde mi o to ze kdyz v pondeli aktivuju mince muzu je tam jako virtualne vlzit a zase odebrat ? urcite by to slo s pondelnim datumem, alepujde to s datumm, ktery byllo driv nez byli ty miince zaktivovane? Jedna z nich bdude muj pes, druhou si chci pocitat 2-100 kesku kterou najdu...
  • 0

#18 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 07 květen 2008 - 10:33

Co kdybyste z toho přestali dělat chat a když se chcete zeptat na něco nového k tomu založili i nové téma! Viz Pravidla.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#19 rzikonam

rzikonam

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 8:12

Co dělám špatně, že se mi nezobrazuje status bar?:(
  • 0

#20 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 09 červenec 2008 - 8:21

děláš špatně to, že si nepřečteš návod a pravidla dodržování tématu. Statusbar vyžaduje definovaný postup nastavení. Odkaz na návod, kde to je, je v levém menu nebo v mém podpisu.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama