Přejít na obsah


Fotka

Zajímavé zjištění


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
155 odpovědí na toto téma

#121 Alf Gang

Alf Gang

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1865 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 10:20

shaman3 napsal/a:

rincewindcz napsal/a:
Případně - je na skále a vidím jí odspodu dalekohledem - FIND!
;)

Já myslím, že by se to logicky i dalo uznat, když tu kešku přímo vidí, tak ji nalezl. B)
Dokázat to pak může třeba fotografií.


Chceš tím naznačit, že ta fotka, co jsi tu včera dával s vyfocenou a zakroužkovanou keškou je tvůj nález? Bez zápisu do logbooku?

Found it - nález cache = nalezení schránky + zápis do logbooku (s výjimkou keší bez fyzické schránky, typu event, CITO, webcam, virtuální cache nebo earthcache).
(z wiki)
  • 0
Sony Xperia Z3 Compact - mobil, na který se při lovu kešek můžu spolehnout :-)<p>

#122 poohDA

poohDA

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 975 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 10:30

lubbez napsal/a:
pokud je zápis v logbooku. Ostatní má owner povinnost vymazat. Čtete dobře má povinnost vymazat.:D

Otisk papilárních linií palce je taky podpis, ne?
  • 0

#123 cufik_team

cufik_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 240 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 10:40

Je čas se zamyslet, jestli hledáte (hledáme) krabky kvůli sobě, nebo kvůli tomu, abychom peskovali ty méně poctivé..... ( i když to třeba zaslouží). Takové ty logynelogy a jejich smazání nechme na majitelích keší. Šetřme si vlastní čas a prostor na fóru pro hodnotnější diskuze. Kdo chce, ten výtku pochopí po prvním nakopnutí a mudlokačer se psanou formou příliš vychovávat nenechá
  • 0

#124 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 11:02

cufik_team napsal/a:
Šetřme si vlastní čas a prostor na fóru pro hodnotnější diskuze.


mas recht, myslis treba tu: "vy nadrazeni nafoukani PM, koukejte mi poskytnout celou republiku" ? :D
  • 0

#125 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 11:47

Tady zas někdo účelově převrací napsaná slova co? :(


cufik_team napsal/a:
Je čas se zamyslet, jestli hledáte (hledáme) krabky kvůli sobě, nebo kvůli tomu, abychom peskovali ty méně poctivé..... ( i když to třeba zaslouží).

Takové ty logynelogy a jejich smazání nechme na majitelích keší. Šetřme si vlastní čas a prostor na fóru pro hodnotnější diskuze. Kdo chce, ten výtku pochopí po prvním nakopnutí a mudlokačer se psanou formou příliš vychovávat nenechá

Ano, s tím lze pouze souhlasit, konečně tu vidím i rozumný názor a rozumný přístup k geocachingu. B)
  • 0

#126 Nemluva

Nemluva

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 86 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 11:52

Škoda že tady nejde, tak jako na GC, dát místo keše uživatele na Ignore list. :D
  • 0

#127 Rishare

Rishare

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 53 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 12:56

shaman3 napsal/a:
Tady zas někdo účelově převrací napsaná slova co? :(


cufik_team napsal/a:
Je čas se zamyslet, jestli hledáte (hledáme) krabky kvůli sobě, nebo kvůli tomu, abychom peskovali ty méně poctivé..... ( i když to třeba zaslouží).

Takové ty logynelogy a jejich smazání nechme na majitelích keší. Šetřme si vlastní čas a prostor na fóru pro hodnotnější diskuze. Kdo chce, ten výtku pochopí po prvním nakopnutí a mudlokačer se psanou formou příliš vychovávat nenechá

Ano, s tím lze pouze souhlasit, konečně tu vidím i rozumný názor a rozumný přístup k geocachingu. B)


Ovsem pokud se nekdo poctive snazi ulovit FTF mysterku, nebo multinu, tak je pochopitelne, ze mu hru zkazi podvodnik, ktery si vytahne souradnice finalky z deraveho systemu.
  • 0

#128 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 12:57

To jde? :P
  • 0

#129 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 12:57

shaman3 napsal/a:
To jde? :P

shaman3 je troll - nekrmit, neodpovídat
  • 0

#130 Majus

Majus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 213 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 13:08

Dain a Olik napsal/a:

cufik_team napsal/a:
Šetřme si vlastní čas a prostor na fóru pro hodnotnější diskuze.


mas recht, myslis treba tu: "vy nadrazeni nafoukani PM, koukejte mi poskytnout celou republiku" ? :D


LOL :D :D
  • 0
"Do průšvihu nás nikdy nedostane to, co nevíme. Dostane nás tam to, co víme příliš jistě, ale ono to tak prostě není." (Y. Berry)

#131 shaman3

shaman3

    Advanced Member

  • Banned
  • PipPipPip
  • 2179 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 13:17

Majus napsal/a:

Dain a Olik napsal/a:

cufik_team napsal/a:
Šetřme si vlastní čas a prostor na fóru pro hodnotnější diskuze.


mas recht, myslis treba tu: "vy nadrazeni nafoukani PM, koukejte mi poskytnout celou republiku" ? :D


LOL :D :D

Jo vypadá to fakt směšně, :D :D jenže je to účelově posunuté. ;)
  • 0

#132 pes13

pes13

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 326 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 13:19

shaman3 napsal/a:

shaman3 je troll - nekrmit, neodpovídat
  • 0

#133 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 13:42

to nemuze byt troll. to je program, ktery pronikl do naseho sveta za ucelem osvobozeni programu a viru, ktere drzime v umelem svete serveru a siti. takovy matrix naruby. jiny vysvetleni toho podivneho chovani neni mozny. :D
  • 0

#134 hauskaa

hauskaa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 713 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 13:54

Dain a Olik napsal/a:
to nemuze byt troll. to je program, ktery pronikl do naseho sveta za ucelem osvobozeni programu a viru, ktere drzime v umelem svete serveru a siti. takovy matrix naruby. jiny vysvetleni toho podivneho chovani neni mozny. :D

Já bych jedno vysvětlení měl (sleduju tohohle jedince již dlouho). Nicméně ve slově troll to vyžaduje záměnu prvního L za T.
  • 0
Livet är en fråga om kvalitet, inte lengt.

#135 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 23 July 2012 - 14:55

Petman02 napsal/a:
Mě se jednou stalo, že jsem odlovil na jednom místě keš konkurenční hry (nebyla nijak označená) a až na netu při logování jsem zjistil, že jsem se zmýlil (diky předchozím logum). Tak jsem se práskl, jak to bylo. No owner, protože jsem tu jeho keš nenašel, můj log smazal. Moc se mi to nelíbilo, nemůžu tušit, že na místě jsou krabičky dvě a co si budeme povídat, řada keši v GC, také nemá čitelné označení. Jen jsem mu tedy doporučil, aby na tu konkurenční keš, která byla ve vzdálenosti přesnosti GPS-ky, upozornil v listing.


Já mám keš nedaleko pomníčku, který má turistickou sklenici. Keš je asi 15 metrů daleko, signál je tam dobrý, takže to jde rozlišit. Už před časem jsem na sklenici musel nalepit "toto není geocache", nicméně stejně mi spousta lidí loguje do sklenice a dávali mi maitenance, když byla sklenice rozbitá. A v listingu to napsané je, mám tam WP sklenice, ale nestačí to.

http://img.geocachin...cc68a668ab1.jpg

http://img.geocachin...c09970e9530.jpg
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#136 Samaell

Samaell

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 560 příspěvků(y)

Publikováno 27 July 2012 - 8:12

kolombo napsal/a:

Petman02 napsal/a:
Mě se jednou stalo, že jsem odlovil na jednom místě keš konkurenční hry (nebyla nijak označená) a až na netu při logování jsem zjistil, že jsem se zmýlil (diky předchozím logum). Tak jsem se práskl, jak to bylo. No owner, protože jsem tu jeho keš nenašel, můj log smazal. Moc se mi to nelíbilo, nemůžu tušit, že na místě jsou krabičky dvě a co si budeme povídat, řada keši v GC, také nemá čitelné označení. Jen jsem mu tedy doporučil, aby na tu konkurenční keš, která byla ve vzdálenosti přesnosti GPS-ky, upozornil v listing.


Já mám keš nedaleko pomníčku, který má turistickou sklenici. Keš je asi 15 metrů daleko, signál je tam dobrý, takže to jde rozlišit. Už před časem jsem na sklenici musel nalepit "toto není geocache", nicméně stejně mi spousta lidí loguje do sklenice a dávali mi maitenance, když byla sklenice rozbitá. A v listingu to napsané je, mám tam WP sklenice, ale nestačí to.

http://img.geocachin...cc68a668ab1.jpg

http://img.geocachin...c09970e9530.jpg



Presne u teto kesky jsem potkal kacery. Lide s GPS, vraceli sklenici na jeji umisteni. Rikam: taky kaceri. oni ze jo. Tak jim rikam a vite, ze jste nezalogovali kesku, ale neco jinyho. Pry ze nemam pravdu a odesli.
Takze nekterym nepomuze ani to, ze jim to na miste reknes. :-)
  • 0

#137 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5674 příspěvků(y)

Publikováno 27 July 2012 - 8:19

Samaell napsal/a:
Presne u teto kesky jsem potkal kacery. Lide s GPS, vraceli sklenici na jeji umisteni. Rikam: taky kaceri. oni ze jo. Tak jim rikam a vite, ze jste nezalogovali kesku, ale neco jinyho. Pry ze nemam pravdu a odesli.
Takze nekterym nepomuze ani to, ze jim to na miste reknes. :-)


Řeší se to tu v několika vláknech, prostě jsou lidi, kteří se podepíšou kamkoliv a logují FOUND.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#138 see.bee

see.bee

    XXX

  • Members
  • PipPipPip
  • 855 příspěvků(y)

Publikováno 27 July 2012 - 8:25

Podobny pripad jsem taky zazil. u jedne kesky byl pomnik skoutum vcetne vrcholoveho deniku. v nem se par logu objevilo
  • 0

#139 mpik

mpik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 8795 příspěvků(y)

Publikováno 27 July 2012 - 10:21

Na Vysočině u Čeřínku jsme obnovili dvě studánky, dali k nim návštěvní knížky. Objevují se v nich kačerská razítka a zápisky, že místo objevili díky geocachingu. Multina věnovaná studánkám má finálku trochu vedle. Až tam budu, můžu se podívat do logbooku, jestli lidi logují i tam. Zhotovitelé studánek jsou mudlové, ale pochopitelně o existenci multiny už ví.
  • 0

#140 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3704 příspěvků(y)

Publikováno 27 July 2012 - 10:44

kolombo napsal/a:

Řeší se to tu v několika vláknech, prostě jsou lidi, kteří se podepíšou kamkoliv a logují FOUND.


kaplicka pod landstejnem. disable. kes znicena a odstranena. na okne se objevil papir, predpokladam od spravce kaplicky, kde v dobre vire napsal, ze kes nekdo znicil - protoze znicil veskere vybaveni, vcetne ramu obrazku s povidanim, kde byla kes schovana. za 14 dni od zniceni do obnovy minimalne 10 found logu nekteri pak log sami smazli. - "kes jsme nenasli, videli jsme napis ze je kes znicena, zalogovali jsme se do navstevni knihy kaplicky, dekujeme za kesku" :). a jeste behem par dnu, nez jsem si na dalku emailem ujistil pres neuspesne hledace zniceni a kes disabloval se v knize objevilo dokonce: kes jsem nenasel. podle napisu je ukradena. protoze neni disable, loguju sem do knihy found!! i s temi vykricniky :)
aspon ze tam je ta kniha, jinak by predpokladam orazitkovali a pocmarali kaplicku :D.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama