Přejít na obsah


Fotka

MoZiGo - Ako na to


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
415 odpovědí na toto téma

#21 I & T

I & T

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 23 září 2008 - 12:48

Ahoj,bylo by možné v příští verzi odstranit hlášku platnost programu vypršela?používám MoZiGo tak jednou za měsíc když někam jedu a většinou na rychlo v práci než odjíždíme.byl jsem spokojen už s několika verzemi a novou už bych nepotřeboval.
  • 0

#22 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2008 - 11:03

Lutujem ale politiku okolo upgradu nechcem zmenit, viem, ze mozigo z pohladu mnohych uz netreba vyvijat, ze uz davno obsahuje vsetko to co potrebuju...Snad to pre Vas nie az take unavujuce stiahnut si raz za tyzden 2.7Mbyte subor...Ak uznate, ze to je neakceprtovatelne...
  • 0

#23 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 01 říjen 2008 - 10:38

Vygeneroval jsem si statistiky, je to vsechno fajn, ale jak je implementovat do GC.com, do sveho profilu?
Dekuji, snazil jsem se to nejak vselijak, ale bez uspechu.


Vychodzim predpokladom je, ze vsetko potrebne je uz postahovane tak ako treba a preview statistika offline uz funguje... potom:

1.Treba sa prihlasit

2.groundspeak/Logy/Stat - pripadne zafajknut aktualizuj

3.generuj statistiku

4.vlavo dolu v preview okne by sa malo spristupnit mackadlo na odoslanie dat na gc.com

5.po odoslani dat sa spristupni tlacitko ktorym sa odoslane data potvrdia - mal by si dostat potvrdzovaci message.

6.Statistika by mala byt zapisana na gc.com v tvojom profile

Upozornujem, ze tieto kroky treba robit "komotne", pomaly, zapracovanie dat do formularov cez web rozhranie nejaku dobu trva...

  • 0

#24 Honha 6673

Honha 6673

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 05 říjen 2008 - 18:49

Ahoj v programu MoZiGo jsem si udelal statistiku, ale tyto body se mi zapsali spatne : 1, pocet nalezu v krajich 2, pocet podle statu 3, pocet navstev v moji kesi Poradi mi nekdo kde delam chybu ?
  • 0

#25 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 20 říjen 2008 - 10:52

Neviem ci predchadzajuce problemy pretrvavaju...snad su uz vyriesene, pretoze ja by som chcel teraz vyzvat ceskych userov aby poslali nejaku krajsiu mapku Ceska /ako ta mnou dodana/, uz ani neviem, kto to tu sluboval, ze taku mapku da k dispozicii...Ide este aj o to aby sa dala naciachovat v Ozieploreri... Rad by som to dal na server, lebo pravdupovediac ani mne sa terajsia mapka Ceska nepaci /ale u nas sa hovori ze aku mala taku dala:)/...
  • 0

#26 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 29 říjen 2008 - 20:33

Priznam se bez muceni ze sem v MOZIGO lama, ale nikde sem zatim nenasel to co resim :o(. Listing v pda :o(pouzivam beelineGPS a export do PDA ve formátu .GPX. Ale kdyz dám info o cash (v beelineGPS) otevre se mi v IE pouze napoveda ke kesce. Myslel sem ze v GPX je komletni informace i o Logach apod. Nebo pripadne da se to propojit s verzi htm kterou stahuju do PDA taktez?


"Najbohatsi export do gpx je pre colorado, vyskusaj ci to beeline nespapka...ak nie nepomozem...

Ja pre PDA preferujem Oziexplorer - ved to ma MoZiGo aj v nazve:) a ten si najlepšie rozumie s formátom wpt a s odkazmi na htm stránky s full listingami ako attachment...Tieto listingy su dostupne priamo z OziCE ked tuknes na wpt bod na ktory si sa nechal navadzat...
Doporucujem teda predovsetkym tento program, jeho cena je prijatelna a moznosti su vyborné...Ťažko si môžem predstaviť ešte dačo lepšie...
Ani garmin resp. oregon nemá tie možnosti čo PDA s programom OZIexplorer s attachmentovanými listingami všetkých kešiek...

Jinak jeste poznamka tvoje pomoc funguje a format colorado to spapka :o)))


  • 0

#27 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 31 říjen 2008 - 10:20

Archivované kešky - ako získať ich zoznam

Asi som zabudol zdôrazniť, že MoZiGo od verzie x.y.z na stránke "Programové info "má mačkadlo
"UPD do/z mozigo.zubor.net" tak by sa ti mal
1.tebe aktualizovat zoznam archivovanych
2.a naopak, ak tvoj zoznam archivovaných kešiek obsahuje dajakú takú čo na nete nie je, tak by sa mal odoslat na web automaticky...
/niekedy sa to nepodarí - to vtedy ak je web zaťažený inou činnosťou/

Tym by dbaza archivovanych kešiek mala byt pre vsetkych k dispozicii...:)
  • 0

#28 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 22:03

Můžete mi poradit, jak nahradit hrubou mapu CZ za nějakou podrobnější? V updatech jsem viděl, že prý byla přidána mapa regionů v ČR, ale nenašel jsem kde/jak ji nastavit.

Eventuelně, pokud není mapa součástí programu, jak ji nahradit jinou (zkalibrovanou v OZI)?

Většinou hledám kešky jen v okolí 5 km od místa kam jedu a trefit se na CZ mapě je složité...

Akukolvek mapu /jpg,bmp,asi aj png/ skalibrovanu pre oziho mozes dat do adresara kde je mozigo.exe /map +jpg subor/a na stranke nastaveni v editboce Vyber mapy musis napisat rucne nazovtvojejmapy.map a dat ulozit do ini a po restarte bude mapa k dispozicii...

To je ta "stara metoda" ktoru som tam sice nechal, ale preco nepouzijes novu mapku - googleovsku?

Na hlavnej stranke tukni na button s "g" a otvori sa ti typicka google mapa, ktoru mozes lubovolne zvacsovat, posuvat.Tu si mozes aj nastavit polomer kruhu a zoom a samozrejme este aj typ mapy...

Ak chces aby ti mozigo nabiehal uz s mapou a s preddefinovanym miestom a zoomom tak si to nastav v nastaveniach...

Napr. pre Levice je to N 48°13.316' E 018°36.650' - hodnotu pre tvoj vychodzi bod zapis do editboxu v nastaveniach vlavo dolu...

Nastav si este aj hodnotu Zoomu a najma nastav "Nahraj google map" a daj ulozit do ini...pri dalsom starte sa ti automaticky nahra google mapka s tvojim vychodzim bodom...

Po tuknuti na google mapu sa zobrazi kruh s polomerom ktory si tiez mozes nastavit ako chces ...Pri kazdom tuknuti na mapu sa prenesu suradnice do editboxu a ak stlacis "Hladaj tu " tak sa bude hladat v okli tohoto miesta...

Tazko sa to opisuje ale ono to je tak jednoduche...:)

Regiony su iba pre statisticke vyhodnotenie nalezov...kolko kesiek si nasiel v tom alebo onom kraji...

Díky. Tohle presne jsem potreboval, popsal jsi to dobře.

Bohuzel jsem vyhledaval jen na strance "Groundspeak..." Dle tvych videonavodu. Mozigo je super, ale ma uz tolik funkci a buttonu, ze se v tom tezko orientuju.


  • 0

#29 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 14 listopad 2008 - 23:01

Na nižšie uvedených adresách nájdete informácie okolo postupu. ktorý používa MoZiGo pri generovaní štatistiky.Tiež tam nájdete návod ako sa dopracovať k výstupu po prvý krát, ale aj to, ako štatistiku len upgradeovať.

Pre registrovaných užívateľov
Pre registrovaných
Pre ostatných

Ak dačo nebude jasné ...
  • 0

#30 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 10:13

Komu sa nechce čítať dlhý thread o programe, ponúkam stručný popis na jednu stranu...

Klikni sem

  • 0

#31 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 18:58

Já v žádném případě nechci nic hodnotit ..... ani kritizovat ani chválit. Program jsem si po zaregistrování na stránkách stáhnul a nainstaloval abych odzkoušel možnosti a .......... musím hned na začátku přiznat, že se v programu "ztrácím" a že jeho možnosti pro "profesionální" kačery zřejmě nikdy nevyužiji. Píši ale hlavně proto, že jsem po registraci obdržel mailem "dlouhý a složitý" MoZiGo_key, ale nemohu najít v programu "chlíveček" kam tento klíč zapsat a program se sám také tváří, že žádnou aktivaci nepotřebuje. Hledáním ve foru jsem nic nenašel a tak se zkusím zeptat zde. K čemu ten klíč vlastně je ?:|
  • 0

#32 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 20:53

No už asi fakt patrím medzi profesionálov...ale program je naozaj amatérsky...vidíš to aj podľa toho že kľúč skoro nepotrebuješ.:) Myslím, že ak budeš program používať daľej tak pochopíš načo je a ak nebudeš nič sa nedeje... Inak ten dlhý a zložítý key sa vkladá do kolonky "registračný kľúč" - je to stránke jazykov, kde som sa asi mylne domnieval, že sa budeš ako užívateľ pozerať. Predbehnem tvoje otázky a odpoviem, že kolonka meno je na meno a do hesla sa zadáva heslo na gc.com:) V jednostranovom dokumente ktorý som uviedol vyššie je informácia citujem "Neregistrovaná verzia programu je limitovaná počtom exportovaných bodov ale po registrácii získate kľúč, ktorý Vám umožní jeho plné využitie na aktivačné obdobie. Pokiaľ je program vo vývoji túto filozofiu meniť nechcem.Pre colorado/oregon a funkcie pre gpx nie je potrebné sa ani registrovať. Program inak môžete voľne šíriť."
  • 0

#33 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 22 listopad 2008 - 21:41

No jo , píšeš: je to stránke jazykov, kde som sa asi mylne domnieval, že sa budeš ako užívateľ pozerať ....... já se tam samozřejmě podíval, ale jen pro nastavení zvoleného jazyka a rozhodně jsem nepředpokládal jakoukoliv souvislost s reg. klíčem. Jsem skutečně spíše zvyklý hledat podobné kolonky v menu "O programu/Nastavení/Registrace a pod.". Zadal jsem do červeného políčka oný key a ..... protože po vypnutí programu zase zmizí, používá se zřejmě jen při potřebě více exportních bodů (ale to určitě pochopím někdy ve vzdálené budoucnosti);).
Odpověďmi na neexistující otázky předbíháš zcela zbytečně, chtěl jsem jen vyzkoušet, co navíc nebo jinak mi nabídne MZG oproti "cacheprinter" a zjistil jsem že je toho sice hodně, ale pro mé potřeby nezajímavé a tak zůstanu u toho co znám .... snad někdy příště.
Mě zatím v podstatě stačí definované cache v oblasti převést do gpx a uložit včetně listingu v htm, abych si to mohl vzít v noťasu na samotu sebou. Moje GPS stejně umožňuje jen nahrání wpt přes MS bez listingu, ten si dle možností musím uložit před cestou v hlavě.
Zdravím a svůj dotaz považuji za vyřešený.

  • 0

#34 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 17:16

Jak v MoZiGo docílím toho, aby se mi ze seznamu smazaly mnou nalezené kešky? Příklad: Mám seznam kešek pro celou ČR, pár jich najdu, ale ty se v seznamu pořád vyskytují a nahrávají se mi do GPS i když už je mám odlovené. JEdiné co mě napadá jak je odstarnit, je smazat celý seznam a vytvořit ho znovu, ale to mi přijde docela divoké a časově náročné řešení. Tuším bych toho mohl docílit přes funkci offline hledání ale ani tam se nedaří. NEbo dělám něco špatně?
  • 0

#35 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 18:14

To co chces sa da dosiahnut x sposobmi ... To stale pracujes s tym istym zoznamom? Ak ano, uz najdene kesky sa odlisuju od nenajdenych ale oni sa o tom dozvedia len tak, ze si stiahnes ich listingy opat aby sa nastavil priznak "nasiel". Potom ich pri exportoch neoznac a je to ... Ale omnoho efektivnejsie je zoznamy skladat z hladani cez gs.com hladania podla bodu, nazvu, statu atd s priznakom "Mnou najdene neponukaj" kedy uz vo vstupnom vyhladani ti gs.com neponukne tebou najdene a netreba nic dodatocne odfiltrovavat... Kesky a ich listingy sa uz nestahuju pretoze uz ich mas na disku takze vysledna mnozina je naskladana velmi rychlo... Ale aj ked das prepisovat /chces mat aktualne logy/aj tak to je rychle lebo obrazky uz su tiez na disku a vysledna mnozina tam je naskladana za chvilku. A este aj na tuto vyslednu mnozinu mozes aplikovat filter tym ze si jednoducho nevyberies tie ktore nexes... Dalsia moznost je mat zoznam vsetkych ked aj celej republiky a das preniest na hlavnu stranku len nenajdene...To samozrejme ale predpoklada, ze si pri stahovani zoznamov bol prihlaseny lebo iba vtedy gs.com vracia priznak najdenia. Hm mal by fungovat aj sposob oznacenia na pravu mys - mnou najdene oznac/odznac, ale nem funguje;) - opravim...
  • 0

#36 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 18:39

Všechny ty možnosti jsem zkoušel. Nejvíce mi vyhovuje mít na hlavní straně seznam všech keší v ČR a pomocí hledání si pak vždy před kešováním aktualizovat jen dané území. Už se mi podařilo ty nalezené z hlavní strany smazat - klíčová byla ta aktualizace istingů. Děkuji za pomoc. Ještě bych měl jeden dotaz. V kontextovém menu po kliknutím pravým tlačítkem v seznamu kešek na hlavní straně je menu "vyber/odeber podle typu" a v něm je možné si zatrhnou mimo jiné i volbu "mnou nalezené". Ovšem tato volba nemá na nic vliv - "mnou nalezené" se neoznačí. Dělám něco špatně nebo tato položka není funkční. Nebylo by možné na panel kde jsou ikonky pro různé způsoby řazení přidat ikonku pro seřazení "nejprve mnou nalezené, pak ostatní (třeba podle typu nebo to uz je jedno jak)"? Každopádně MoZiGo je pro non-Premium uživatele fakt namakanej program a smekám před Tebou!
  • 0

#37 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 18:42

No ja som písal asi naraz s tebou... Ano tá pravá myš by to tiež mala uľahčiť, ale je tam chyba... Update to bude riešiť... To triedenie nebudem meniť, niežeby to tak nešlo ale boli by s toho len zmetky. Pre takých ktorí MoZigO používajú podobne ako ty tam urobím možnosť vymazania zo zoznamu podľa označených... Ale opäť pripomínam, že "moja" filozofia naskladania kešiek je iná akú používaš ty....
  • 0

#38 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 25 listopad 2008 - 19:00

""moja" filozofia naskladania kešiek je iná akú používaš ty...." Já vím, ale vyhovuje mi to tak víc - ani nevím proč. To řazení pokud by dělalo zmatky tak tam být nemusí. Bohatě by stačilo kdyby nějakým způsobm fungovala ta položka v manu vybrat "mnou nalezené". Na závěr úplně poslední věc co mě nedávno napadla. Domnívám se, že by nebylo úplně marné aby si MoZiGo pamatovalo stav checkboxů ze stránky "Groundspeak-seek Geocahce", popř. by v nastavení byla možnost zvolit zda si to pamatovat má nebo ne. To jen takový drobný návrh na vylepšení. Děkuji za rady a za super užitečný program.
  • 0

#39 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 02 prosinec 2008 - 8:55

Prejdené vzdialenosti v štatistikách nezodpovedajú skutočnosti? Zoznam nájdených kešiek, ktorý dostanete po dotaze na url http://www.geocachin...s.aspx?s=1&lt>0 Zaujímavé je, že poradie záznamov o nálezoch za jednotlivé dni nie je vždy rovnaké a nezáleží len na poradí v akom ste zapísali logy na gc.com. Príklad: Bývam v Leviciach 1.5.2007 sme nasli kešky v poradi NITRA, TOPOLCANY, PARTIZÁNSKE, BÁNOVCE, PRIEVIDZA,ZIAR N/HRONOM,NOVÁ BAŇA - potom sme už šli domov. Doma pri PC sme to aj v tomto poradi zalogovali. Teraz ak by sme si dali počítať do štatistiky prejdené "vzdušné" vzdialenosti tak dostaneme nepredvídateľné výsledky, pretože poradie bude neusporiadané. Preto je veľmi dôležité ak chcete dostať reálne výsledky použiť drag/drop a preusporiadať si zoznam nájdených a dať ich takto usporiadané aj uložiť. Toto poradie je dôležité aj pre generovanie milestone - aby sa vám vaše načasovanie na konkrétnu kešku presne zhodovalo tak, aby vaša #100 bola naozaj tá ktorú ste chceli. Program prejdené vzdialenosti bude potom počítať z usporadaného zoznamu takto: Levice->Nitra...Nová Baňa->Levice a bude viacej zodpovedať skutočnosti.
  • 0

#40 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 864 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2008 - 18:10

Problémy so štatistikou po nájdení nových kešiek. 1.Problém s dátumami u nových kešiek Problém s dátumami je spôsobený časovým posunom medzi USA a európou. Toto stále nemám uspokojivo vyriešené, viem o tom a hľadám riešenie, ktoré bude vyhovovať...nateraz je najjednoduchšie gc záznamy posledných vami nájdených kešiek vymazať aby funkcia "1klik" bola nútená opäť dáta stiahnuť z webu a tým sa aktualizuje dátum a eliminuje sa chyba spôsobená časovým posunom. 2.Problém so zotriedeným zoznamom Ak ste našli nové kešky, mali by ste si ich ešte pred spustením štatistiky opäť vytvoriť zotriedený zoznam. Pokiaľ tak neurobíte nezapracujú sa vám posledne nájdené kešky lebo mozigo vždy prednostne používa zotriedený zoznam, v ktorom však asi nemáte novo nájdenné kešky. Postupujte nasledovne - stránka "Listingy Milestone,fav..." a,Vymažte všetko zo zoznamu "všetky nájdené" b,"Odkiaľ" prepnite na zotriedený a použite Načítaj/pridaj - nahrajte zotriedený zoznam c,"Odkiaľ" prepnite na htm z gc.com a použite Načítaj/pridaj - nahrajte nezotriedený zoznam d,Pomocou drag drop upravte poradie a dajte "uložiť zotriedený" Takto aktualizovaný zoznam je použiteľný aj pre generovanie štatistiky. 3.Problém s neaktuálnymi dátami na mojich/našich keškách. Na stránke nastavení štatistík je záložka "Naše kešky". Je tam radiogroup "Zdroj dát" - Mozigo použije na spracovanie štatistiky buď disk alebo web...prednostne je tam nastavený disk - a toto nastavenie sa zámerne ani neukladá do ini súboru aby sa eliminovali prístupy na web a boli použité dáta z disku. Vtedy ak chcete aby sa vo vašej štatistike objavili aj posledné logy od hľadačov vtedy si prepnite "Zdroj dát" na web. Ak ste však založili novú kešku, túto si stiahnite tak isto ako akúkoľvek inú. Mozigo toto neurobí automaticky...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama