Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1841 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2010 - 20:31

GJ21? A co jsi presne importoval? Seznam, listing, nebo co?
  • 0

#1842 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2010 - 21:12

Roman_Jaromer napsal/a:
Díky, poslední dobou aktualizuji celou republiku přes PQ, ale už se mi stalo, že jsem měl archivovanou kešku v POI exportu z GeoGetu jako aktivní, i když disablované mi to ukazuje správně...

Máš štěstí, právě jsem dokončil makro na anonymní ověřování, jestli je keš archivovaná. Zkus přiložené makro.
Pracuje nad vybranými kešemi (lze změnit, ale důrazně nedoporučuji, ať neuvaříš GC.com; netestuj najednou víc, jak cca sto keší). Lze nastavit, kolik dní neaktualizované keše otestuje (implicitně 20).
  • 0

#1843 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7957 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2010 - 21:18

HaLuMa napsal/a:
GJ21? A co jsi presne importoval? Seznam, listing, nebo co?

GJ20 a Update.
  • 0

#1844 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2010 - 21:20

sobikovi napsal/a:

HaLuMa napsal/a:
GJ21? A co jsi presne importoval? Seznam, listing, nebo co?

GJ20 a Update.

GJ20 nestáhne správně LOCy, použij GJ21, ten to má opraveno
  • 0

#1845 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2010 - 21:23

ProKesTom: Zajimavy pocin. Nechces to hodit i na Geogeti web? Mohlo by se to nekomu hodit. Sobikovi: To te nenapadlo, ze po zmene designu GC.com bude potreba aktualizovat GJ i GG? Mozna jsi mel spis updatovat a ne narikat, ze se neco spatne importuje. Zvlast, kdyz to tady Geby nekolikrat explicitne napsal.
  • 0

#1846 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2010 - 21:26

Kese, ktere nejsou obsazeny v PQ jsou archivovane. Pokud je tedy k dispozici PQ cele republiky, lze:
- jeho kese importovat
- vysledny seznam ulozit do ggt
- zobrazit vsechny nearchivovane kese CR v databazi
- odebrat z nej kese, ktere jsou v ulozenem ggt
- tem zbylym nastavit priznak archivace

Neni treba nic dalsiho stahovat, gc.com se neuvari.

Automatizovat to jde pomoci combine. Jediny problem muze byt s nastavenim priznaku archivace kesim v seznamu, na to mam udelane makro - opet zavolatekne z combine. Takze vse je pak na jedine kliknuti. Makro je k nalezeni tady.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1847 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1397 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2010 - 21:33

Musim nesouhlasit. Zdaleka ne kazda keska, ktera projde timto Gordovym pravidlem, je archivovana. Nelze to rici globalne a z PQ muze vypadnout z ruznych jinych duvodu. (Retract listing, Zmena zeme v pohranici, chyba v agregovanem PQ a podobne) Spolehlivejsi metodou je tedy rozhodne ten dotaz na GC.com. Pri pravidelne aktualizaci databaze (treba jednou za tyden) jde maximalne o DESITKY dotazovanych listingu. -> GC.com se neuvari.
  • 0

#1848 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10112 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2010 - 21:38

Medwyn: Hmm, to me nenapadlo. Mas pravdu. Pouzivam tuto metodu velmi zridka, mozna proto jsem zatim nezarazil na zadny problem - nebo jsem si ho jen nevsiml.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1849 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2010 - 21:47

Přesně tak, navíc já mám v GG keše z okolí chalupy, kde to zabere i pár km do německa, keše z okolí Pezinka a pokud nechci zbytečně stahovat celé Slovensko a Německo, musí kontrola proběhnout jinak. Taky jsem myslel na BM, kteří tyto možnosti nemají, ale ověřit archivaci potřebují. medwyn_cz: jasně, že to tam půjde. Když nebudou stížnosti na chyby, cca o víkendu to tam dám. Snad se k tomu dostanu. ;)
  • 0

#1850 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2010 - 22:20

Experimentáleně prověřeno: pokusil jsem ověřit 300 keší. Server zřejmě detekoval skenování či co a přestal posílat odpovědi. Takže, z hlediska uživatele, se uvaří velmi rychle. Možná by stálo za zvážení vložit čekací smyčku, aby to nebyl na server takový nápor z jedné IP adresy.
  • 0

#1851 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2010 - 22:38

ProKesTom napsal/a:
Experimentáleně prověřeno: pokusil jsem ověřit 300 keší. Server zřejmě detekoval skenování či co a přestal posílat odpovědi. Takže, z hlediska uživatele, se uvaří velmi rychle. Možná by stálo za zvážení vložit čekací smyčku, aby to nebyl na server takový nápor z jedné IP adresy.


Melo by fungovat sleep(milisekundy). GJ take dava prodlevy do stahovani, dokonce v nepravidelnych dobach.

Jinak jsem se letmo kouknul na kod, a par drobotinek:

- prace s datumem mas zbytecne slozitou, zvlaste zjistovani, jestlije rozdil vetzi nez X dnu. Typ TDateTime je v principu desetinne cislo vyjadrujici pocet dnu od 31.12.1899. Tedy cela cast jsiou dny, a desetinna cast je cas. Pro zjisteni rozdilu ve dnech tedy staci ty dve cisla od sebe odecist a vyjde ti rozdil presne ve dnech. ;)

- mam pocit, ze sice nastavujes status kese na archivovani, ale uz to nezapisujes do databaze. (takze se ti to ukazuje ve vypisu diky tomu, ze tam mam cache v pameti. Kdyz provedes zmenu, zapise se do databaze pomoci GC.Save; Nebo jsem to prehledl?
  • 0

#1852 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1912 příspěvků(y)

Publikováno 13 January 2010 - 22:48

nebylo by vhodné to zkombinovat? pomocí gordova skriptu vyselektovat kandidáty a ty následně prověřit. Ušetří se tak kontrola všech keší a mělo by to být 100%
  • 0

#1853 posmera

posmera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 145 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2010 - 17:28

ProKesTom napsal/a:
Máš štěstí, právě jsem dokončil makro na anonymní ověřování, jestli je keš archivovaná. Zkus přiložené makro.
Pracuje nad vybranými kešemi (lze změnit, ale důrazně nedoporučuji, ať neuvaříš GC.com; netestuj najednou víc, jak cca sto keší). Lze nastavit, kolik dní neaktualizované keše otestuje (implicitně 20).


Makro funguje pěkně, najde archivované keše, nahlásí je, akorát je nearchivuje - takže při opětovném načtení seznamu v GeoGetu jsou tam zas jako aktivní.. :|
Nešlo by tohle nějak doladit jak píše HaLuMa, sám se v tomhle nevyznám a makro je jinak fajn. Předem díky!
  • 0
Motto: It's not about the number you've found it's about the fun you had along the way.

#1854 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2010 - 22:32

posmera napsal/a:
Makro funguje pěkně, najde archivované keše, nahlásí je, akorát je nearchivuje - takže při opětovném načtení seznamu v GeoGetu jsou tam zas jako aktivní.. :|
Nešlo by tohle nějak doladit jak píše HaLuMa, sám se v tomhle nevyznám a makro je jinak fajn. Předem díky!

No, mně nejen že nefunguje makro, ale ani vyhledávání podle GC kódu na webu. Takže buď GC.com nefunguje jak má, nebo jsem "rozhněval bohy" ;).
HaLuMa: dík za info, opravím. Máš samozřejmě pravdu, na to ukládání jsem zapomněl.

EDIT: po odečtení dvou datumů je výsledkem typ datum, ne číslo. Jak s tím pracovat jako s číslem?
  • 0

#1855 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2010 - 22:38

TDateTime je cislo, technicky je to jen alias k typu extended. A muzes s nim i tak normalne pracovat. Treba: datum := 0.0; if rozdil_datumu > 10.0 then ... mam prave pocit, ze u tech maker se musi ta cisla zapisovat s desetinnou teckou, aby ten makroengine pochopil, ze myslis desetinne cislo. ;)
  • 0

#1856 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2010 - 22:58

Tak proto ... No, jak to zkouším, zjišťuji, že se mi to zasekává na příkazu sleep(1000). Dokonce i sleep(1) trvá tak, že spíš se kouše. Náhodný interval ... je tam něco jako RND(), nebo se musí použít třeba sleep(1000 + 100 * Length(GC.Name));
  • 0

#1857 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2010 - 23:06

No jo, mas pravdu, ten sleep se chova nejak divne... zitra se na to mrknu. Na nahodna cisla by mohla jit pouzit funkce: function RandomRange(const AFrom, ATo: Integer): Integer
  • 0

#1858 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 14 January 2010 - 23:16

A teď ješte spadl GC.com. Jdu spát, dobrou!
  • 0

#1859 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14520 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2010 - 19:37

tak ve volani Sleepu mam skutecne chybu. Vyckej s tim, prosim, do dalsi verze.
  • 0

#1860 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1092 příspěvků(y)

Publikováno 15 January 2010 - 21:29

Místo sleep volám Pause a je to OK. Makro už dostalo i vlastní ikonu - škrtlou tradičku.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama