Přejít na obsah


Fotka

Geoget 2


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
1966 odpovědí na toto téma

#1881 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 7:47

Už jsem si toho všiml dřív, ale teď je to nějak znatelnější. Narazil jsem na problém s filtry.. Mám samostatný filtr na "Czech Geodetic Poinst" a filtr na Všechno. Problém nastane ve chvíli, kdy do databáze naimportuji nové WM, které mají novou kategorii. Ta se automaticky přidá do seznamu zaškrtnutých kategorií ve filtru. Díky tomu jsou zaškrtnuty např. ve filtru CGP i jiné kategorie, které tam nechci...
  • 0

#1882 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 7:59

To jsi uz psal, ne? je to obecny problem, protoze nekdo povazuje za samozrejme, ze se nove vznikla kategorie automaticky prida, druhy zase ze se neprida. Nejak mi ani jedno z toho neprijde uplne spatne ani uplne dobre. Kazde ma sve vyhody a nevyhody. Co s tim?
  • 0

#1883 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 8:07

Ja mam WM v samostatne databazi a tak mi to automaticke pridani a zaskrtnuti nevadi, ba primo naopak vyhovuje. Ovsem chapu, ze pokud jsou kese na jedne hromade s WM, muze to pusobit jiste problemy. Doporucil bych oddelit oba typy dat do samostatnych databazi.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1884 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 9:08

To bohuzel ale nepomuze na ten problem rozbijeni filtru. Me akorat napada nejakym zpusobem sehnat seznam vsech kategorii waymarku a upravit si ten ggf soubor. Sobiku, zkus pohledat v novem GeoJarrym, nekde tam musi byt seznam kategorii a myslim, ze je dokonce umi nejak stahnout jako textovy soubor. Pak otevri v textovem editoru ten ggf filtr a uprav si ho pomoci tech kategorii ze seznamu tak, aby ti filtr fungoval i pri importu nejake dosud nezname kategorie. Nic chytrejsiho me momentalne nenapada.
  • 0

#1885 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 9:26

medwyn_cz napsal/a:
To bohuzel ale nepomuze na ten problem rozbijeni filtru.

Ano, filtr bude upraven. Ale vysledny vliv to bude mit jen na databazi s WM a tam me to tak netrapi ;) Filtrovani podle 1000 kategorii mi v tuto chvili v GG pripada stejne dost obtizne pouzitelne.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1886 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 9:28

S tim souhlasim. Otazka je - jak ho udelat pouzitelnejsi? Jak prehledne vybrat na 1000 kategorii? :D
  • 0

#1887 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 9:46

Tak to me fakt nenapada. Uz jen prohledat ten seznam, abych kliknul na to, co chci, me desi. Proto to sotva budu pouzivat.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1888 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:17

HaLuMa napsal/a:
To jsi uz psal, ne?

je to obecny problem, protoze nekdo povazuje za samozrejme, ze se nove vznikla kategorie automaticky prida, druhy zase ze se neprida. Nejak mi ani jedno z toho neprijde uplne spatne ani uplne dobre. Kazde ma sve vyhody a nevyhody.

Co s tim?

Psal, ale bez odezvy. Omlouvám se za zdvojení a sem to asi patří víc.. Myslím, že vhodnější je, když se nová kategorie přidá do seznamu, ale není defaultně zaškrtnuta. Pokud mám nějaký filtr na něco již nastaven a uložen, neměl by ho systém automaticky měnit, tj. přidávat mu další hodnoty.

Pokud by to šlo, přikláněl bych se také k tomu, zda by bylo možno zavést něco jako skupiny pro filtry, tj. cache a podmnožina typů keší, waymark a podmnožina kategorie, ostatní a to co se nevejde do těchto skupin. Nastavení by to zpřehlednilo, jelikož když to přeženu, tak mám pro WM stovky kategorií a to je už pěkný guláš.
  • 0

#1889 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:19

gord napsal/a:
Ja mam WM v samostatne databazi a tak mi to automaticke pridani a zaskrtnuti nevadi, ba primo naopak vyhovuje. Ovsem chapu, ze pokud jsou kese na jedne hromade s WM, muze to pusobit jiste problemy. Doporucil bych oddelit oba typy dat do samostatnych databazi.

S tím přidáváním je jedno, jestli máš WM v samostatné databázi nebo ne. Mám to taky odděleno. Ty kategorie se přidávají do společného seznamu pro GG. To je také to co jsem kdysi dávno psal do vlákna pro multidatabázi, zda by bylo možno mít pro každou databázi samostatnou sadu filtrů, seznamů, nastavení pluginů na liště atd. atd., což bylo zamítnuto :-(
  • 0

#1890 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:21

medwyn_cz napsal/a:
Sobiku, zkus pohledat v novem GeoJarrym, nekde tam musi byt seznam kategorii a myslim, ze je dokonce umi nejak stahnout jako textovy soubor.

Kompletní seznam kategorií se dá samozřejmě stáhnout... ale vznikají kategorie nové a to už se těžko odchytne.
  • 0

#1891 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:22

sobikovi napsal/a:
... když to přeženu, tak mám pro WM stovky kategorií a to je už pěkný guláš.

Neprehnal, je jich pres 1000 :(
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#1892 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:33

sobikovi napsal/a:
To je také to co jsem kdysi dávno psal do vlákna pro multidatabázi, zda by bylo možno mít pro každou databázi samostatnou sadu filtrů, seznamů, nastavení pluginů na liště atd. atd., což bylo zamítnuto :-(

To je prece hloupost. Vice databazi bylo delano prave proto, abys mohl nastaveni a filtry sdilet.
Pokud chces specialni prostredi pro waymarky, udelej si uplne jiny datovy adresar a poustej dve instance.
To ale dobre vis, tak neplakej porad dokola text stejne pisnicky.

----------------------------------------------------------

S tim filtrovanim je skutecne potiz, to uznavam. Jak to ale chcete udelat lepe?
Rozdeleni na typy kesi a typy waymarku je nemozne. GG nema jak poznat, ze zrovna "Unknown" je kes a ze "Czech geodetic point" je waymark. Skupiny waymarku se vyviji a nebylo by to udrzitelne.

Me napada jedine reseni - a to je trochu podobne IP filtrum, ktere se bezne pouzivaji treba v nejakem grafickem rozhrani pri nastavovani ftp serveru a podobnych softu. Taky je tu podobnost s Combine.

Prazdny listbox, vedle neho tlacitka "+" , "-".
Pri kliku na "+" nebo "-" se otevre nejaky seznam kategorii, ve kterem lze fulltextove rychle filtrovat. Protoze typu geokesi je jen omezene mnozstvi a nejsou dynamicke, mohly by byt nastalo na zacatku seznamu a zbytek jinych kategorii oddelen horizontalni carou.

Pak se jednoduse prida do toho listboxu tedy pravidlo, ktere rika "+Tradicky" "-Mysterky"

No a nakonec by tam bylo dalsi tlacitko ci prepinac, kterym by sis vybral mezi moznostmi "deny all other" a nebo "accept all other"

U tech IP filtru byva bezne jeste filtrovani pomoci wildcard, ale to mi neprijde u kategorii nutne ani vhodne.

Filtr na vsechny mysterky by tedy vypadal takto:
+ Mysterky
Deny all other

Filtr na vsechno bez mysterek by vypadal takto:
- Mysterky
Accept all other

Filtr na tradicky a earthky potom takto:
+ Tradicky
+ Earthky
Deny all other

Udrzelo by to prehlednost filtru, ale mozna trochu zmatlo novacky.
  • 0

#1893 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 10:35

sobikovi napsal/a:

medwyn_cz napsal/a:
Sobiku, zkus pohledat v novem GeoJarrym, nekde tam musi byt seznam kategorii a myslim, ze je dokonce umi nejak stahnout jako textovy soubor.

Kompletní seznam kategorií se dá samozřejmě stáhnout... ale vznikají kategorie nové a to už se těžko odchytne.


To mas pravdu.
Nevznikaji ale nejak extra zavratnym tempem a navic si nemyslim, ze by zrovna v CR vznikalo mnoho waymarku v tech prave nove vzniklych kategoriich (a to je jedina chvile, kdy by se ta chyba projevila).
Proto to reseni nezavrhuj, zatim je to to nejlepsi co mame a jiste lepsi nez dratem do oka :e)
  • 0

#1894 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 21:44

Narazil jsem dneska na takovou nepeknou, zkratka podivnou vec :)
Z GG exportuju tradicky rovnou do gpsky pomoci Combine, gpsbabelu a exportniho makra od Qnika. V GG mam nastaveny filtr Tradicky a v nem pouze aktivni tradicky kese a polygon dle potreby.
Vetsinou nahravam Prahu a bud Ustecky, Stredocesky, nebo Plzensky kraj. Nikdy se neobjevil zadny problem, az dnes, kdy jsem se pokousel nahrat tradicni kese v Brne. Nic se nenahralo a skoncilo to timto errorem:
GPX: XML parse error at line 593 of 'tradicky.gpx' : not well-formed (invalid token)
Muze to byt zpusobeno verzi PQ souboru ( 1.0 - 1.0.1)? Mam pocit, ze vsechny predchozi PQ jsou verze 1.0, Brno bude pravdepodobne 1.0.1. Nebo mam reportovat chybu u Qnika, jakozto autora exportniho makra? :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#1895 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 21:58

Na strane importu do GG je jedno, jestli mas Groundspeak extenzi 1.0 nebo 1.0.1. Tohle spise vypada na chybu toho exportniho makra. Rozlusteni se najde na radku 593 souboru tradicky.gpx. ;)
  • 0

#1896 Arne1

Arne1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 834 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 22:44

Vyexportoval jsem si část jedné databáze do GPX pro BeeLine. A ted jsem si vzpomnel, ze by nebylo od veci si tuto cast vytisknout na mapu. Jenze zpatky pres import uz to nedostanu. Zkusil jsem to nacíst do Beeline a opet vyexportovat, to se sice nacetlo ale bez podrobnosti. Takze jen jako puntiky nez popisu - v nouzi to bude stacit. Je najaka jina cesta jak to udelat ?
  • 0

#1897 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 26 únor 2010 - 22:48

Tys ta vyexportovana data potom rucne smazal? Pokud ne, tak staci dat Soubor -> Přidat podle souboru a pouzit to GPX (bud to z Beeline, nebo to pro Beeline (ale podle nej to asi nepujde)) Jinak asi nechapu v cem je problem. Export neznamena vymazani.
  • 0

#1898 lukabike.com

lukabike.com

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 207 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2010 - 7:03

HaLuMa napsal/a:
Na strane importu do GG je jedno, jestli mas Groundspeak extenzi 1.0 nebo 1.0.1.

Tohle spise vypada na chybu toho exportniho makra. Rozlusteni se najde na radku 593 souboru tradicky.gpx. ;)

tak jo, problem vytvarela jedna kes, byla ze souboru smazana a uz to funguje. Takze budeme reklamovat u Qnika :)
  • 0

Garmin 60csx, MacBook Air M1 + Geoget 2.8.X


#1899 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2010 - 9:07

Nad databází WM jsem dal z Databázové nástroje - Oprava špatných znaků v listingu a vyhodilo to Error :( ------------------------------------------------------------------------------ Exception log with detailed tech info. Generated on 27.2.2010 9:03:53. You may send it to the application vendor, helping him to understand what had happened. Application title: GeoGet - waymark Application file: D:\Program Files\GeoGet\geoget.exe ------------------------------------------------------------------------------ Exception class: ESQLiteException Exception message: Error executing SQL. Error [1]: SQL error or missing database. "UPDATE geolist SET longddesc=:s WHERE key=:key": no such column: longddesc. Exception address: 004E3A23
  • 0

#1900 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 únor 2010 - 10:39

Aha, preklep! opravim.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama