Přejít na obsah


Fotka

Degradace GC?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
138 odpovědí na toto téma

#21 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 19:17

Trauma_Zero napsal/a:
Miták napsal výborně, nebát se to napsat do logu že keš je prostě srágora na nezajímavém místě. Jinak za pár let bude tradicionálkou zakešovaný každý kostel, náměstí, most, škola.... nedejbože budovy státních úřadů :(

Cheche, docela mi to celý připomíná jeden Renčínův vtip, na jedné půlce obrázku stojí chlápek s transparentem "Nazývejme věci pravými jmény"... no a na tu druhou si vzpomeňte nebo si ji domyslete sami. :D:p
Nic osobního, ale je to přesně to, co si myslím po přečtení příspěvků tohohle ražení.;)

MiTi1 napsal/a:
Citliva kritika je na miste, pokud je kes na nevhodnem miste, spatne ukryta, je v ni svincik, spatne deklarovana obtiznost a pod. Jak tu uz nekdo psal, pokud ma nekdo vztah k urcitemu mistu, je to jeho vnitrni vec a chce to nabidnout ostatnim. Nabidnout, ne nutit.

Víc lidí s tímhle názorem. :)
  • 0

#22 rowing

rowing

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 82 příspěvků(y)

Publikováno 30 srpen 2008 - 19:33

pyngu napsal/a:
Zdar jak sviňa!
Jistě už se to tu párkrát probíralo, ale nedá mi, abych neupozornil na konkrétní případ z doby věru nedávné. Stačí se podívat na cache
GC1FMFZ a hlavně log:
http://www.geocachin...19-f81168f75575

Ještě jakžtakž pochopím, když si takto někdo uleví po pár půllitrech, a ráno s čistou hlavou svůj log smaže, ale toto se mi zdá opravdu moc.
A ještě skrývá identitu.
Opravdu je to ještě geocaching?

Zdar, sódruh z Brna



hmm doooost ubohe kolega co kritizoval Stiglara je asi trošku mimo ale i takoví jsou bohužel mezi nami.
Osobně si ale myslim že hoší byla keš Botanická street ( ta puvodni ne tato ) myslim ze mi date zapravdu
Ahoj Vojta
  • 0

#23 Fénix-4018

Fénix-4018

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 558 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 1:29

MiTi1 napsal/a:
pokud ma nekdo vztah k urcitemu mistu, je to jeho vnitrni vec a chce to nabidnout ostatnim


tak že někdo třeba v nějaké sídlištní stoce dostal první pusu je sice pěkné, ale zdravě uvažující člověk tam proto hned nezaloží cache :o
  • 0

#24 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 7:30

MiTi1 napsal/a:
Ono to hlavne nekterym nadkacerum uz leze do palice. Viz treba
http://www.geocachin...4b-5896802bb9f2

Par takovych v tom vidi vrcholovy sport a zapominaji na to, ze je to hra. Sice pro dospelaky, ale normalni hra, ne zavody. Dost me vytoci, kdyz nekdo zaloguje a napise, ze kes je nezajimava a nema zadny smysl a ze se mu nelibi. Tak ji zkratka nemel hledat, delal to dobrovolne a tema znal dopredu, nikdo ho nenutil. Pripomina mi to ceskyho clovicka kterej prosedi den u televizei a nadava, ze tam zase nic neni. Ceka, ze je neci povinnost mu naservirovat neco podle jeho chuti. Mirek


Byl mi naservírován jednoduchý bod, za který jsem poděkoval a který se mi hodil do krámu. Autorka bohužel nemůže očekávat, tak jako píše v listingu, že budu smekat a vzdávat hold před školou která nepřežila něčí spory, navíc když mi ta škola osobně přijde dokonce marná. To že je ta keška na obyčejném škaredém sídlišti zdůrazňovat doufám nemusím, ne ? Je to fakt tak nepochopitelné ?

Když udělám podobnou kešku, jakože jich mám hodně podobných marných, tak taky nečekám, že tam budou logy o neuvěřitelném dobrodružství, které geocachery naplnilo štěstím nesktečným. Čekám, že tam bude "díky za bod, tnln" a že každý dvacátý nález bude rozepsaný víc, protože jsou i lidi, které to zaujme.

Přiznejme si: Je jen pár procent kešek, které se OPRAVDU líbí všem. Zbytek je "Díky za bod, TNLN".
  • 0

#25 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 8:54

No jo, on totiz Mitak narozdil od mnoha dalsich vcetne me cetl listing, kde se pise ze geocacheri maji smekat a vzdavat hold te skole. Tak to uz se vubec nedivim, ze Mitak napsal ze pred touto smekat nebude, cimz ovsem predpokladam nemluvil o cachi, ale o te skole.
  • 0

#26 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 9:37

: Je jen pár procent kešek, které se OPRAVDU líbí všem. Zbytek je "Díky za bod, TNLN". Promiňte, možná to bude vypadat že se ptám jako úplný blbec, ale myslím to vážně. Za jaké body to pořád děkujete? Já nikde žádné "body", nebo "points", které by při nálezu cache naskakovaly, nevidím.
  • 0

#27 masox

masox

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 9:40

zde napsal/a:
Promiňte, možná to bude vypadat že se ptám jako úplný blbec, ale myslím to vážně. Za jaké body to pořád děkujete? Já nikde žádné "body", nebo "points", které by při nálezu cache naskakovaly, nevidím.


Ty body to je počet nalezených kešek.;)
  • 0

#28 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 9:40

Body se mysli pocet nalezenych (zalogovanych) cache. :)
  • 0

#29 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 9:43

zde napsal/a:
: Je jen pár procent kešek, které se OPRAVDU líbí všem. Zbytek je "Díky za bod, TNLN".

Promiňte, možná to bude vypadat že se ptám jako úplný blbec, ale myslím to vážně. Za jaké body to pořád děkujete? Já nikde žádné "body", nebo "points", které by při nálezu cache naskakovaly, nevidím.


Jestli to myslíš vážně, tak body ti přece naskakujou na gc.com po zalogování nálezu. Jelikož nemáš vyplněný svůj profil, tak nevím jaký máš na gc.com nick. Jinak to vidíš dole v tom rámečku. Nick cachera a pod tím počet nálezů a počet ukrytých keší. ;)
  • 0

#30 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 9:44

Koukám, že jsem nebyl nejrychlejší s odpovědí :)
  • 0

#31 zde

zde

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 255 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 9:50

Dobře, ale PROČ se tomu říká body? Kdo to vymyslel? Když se něco "boduje", tak v tom musí probíhat nějaká soutěž. Kdo to organizuje? Kde a kdy je vyhlašování vítězů? A když už, fakt nikomu nepřijde ujeté sčítat jedničkové drive-in tradicionálky a 4+ 10-stage multiny? :)
  • 0

#32 Jezci-sokolov

Jezci-sokolov

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 429 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 9:59

Taková jsou pravidla. Obtížnost se nepočítá-prostě bod jako bod. Vítězí nejspíš americká CIA, protože tohle je krásně sledovatelný pohyb osob, které se navíc hlásí DOBROVOLNĚ. Přesto mě to baví a i když nikdy nedostanu medaile, tak budu keše hledat-no, dokud mě to bavit nepřestane. Jinak u fotbalu taky nepřemýšlíš proč je to zrovna takhle-prostě jsou taková pravidla.
  • 0

#33 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 10:46

zde napsal/a:
Dobře, ale PROČ se tomu říká body? Kdo to vymyslel? Když se něco "boduje", tak v tom musí probíhat nějaká soutěž. Kdo to organizuje? Kde a kdy je vyhlašování vítězů? A když už, fakt nikomu nepřijde ujeté sčítat jedničkové drive-in tradicionálky a 4+ 10-stage multiny? :)


A to ještě někteří šílenci závodí v tom, že počítají na kterých keších byli jako první :-D

Nesnaž se to, prosím, pochopit a jdi raději do terénu, hledat kešky. A neřeš to, že to někteří berou jako soutěž a nálezy berou jako body ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#34 MiTi1

MiTi1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 198 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 11:41

Jezci-sokolov napsal/a:
Taková jsou pravidla. Obtížnost se nepočítá-prostě bod jako bod. Vítězí nejspíš americká CIA, protože tohle je krásně sledovatelný pohyb osob, které se navíc hlásí DOBROVOLNĚ. Přesto mě to baví a i když nikdy nedostanu medaile, tak budu keše hledat-no, dokud mě to bavit nepřestane. Jinak u fotbalu taky nepřemýšlíš proč je to zrovna takhle-prostě jsou taková pravidla.

Pro mene chapave - on totiz ZDE chtel poukazat na to, ze toto neni vrcholovy sport. Nevim, ze by v pravidlech bylo neco o nejakem bodovani. Ja to vidim tak, ze ve statistice mame pocty nalezenych kesi ne body. Nekdo si vybira mysterky, nekdo sbira co nejvice statu, nekdo serie a nekdo jde jen po mincich. No a nekteri jdou po vsem a jeste vyzaduji, aby mely kese skvela temata, jakoby to byla placena sluzba.
  • 0

#35 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 12:03

[quote]MiTi1 napsal/a:
[quote]No a nekteri jdou po vsem a jeste vyzaduji, aby mely kese skvela temata, jakoby to byla placena sluzba.[/quote]
Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla kešek desetina současného stavu, ale se skvělými tématy.
Jinak nic ve zlém, ale nelíbí se mi demagogie typu: Vybral sis kešku dobrovolně na základě listingu, tak nekritizuj, když jsi ji našel.
  • 0

#36 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 12:28

[quote]zlicinaci napsal/a:
[quote]MiTi1 napsal/a:
[quote]No a nekteri jdou po vsem a jeste vyzaduji, aby mely kese skvela temata, jakoby to byla placena sluzba.[/quote]
Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla kešek desetina současného stavu, ale se skvělými tématy.
Jinak nic ve zlém, ale nelíbí se mi demagogie typu: Vybral sis kešku dobrovolně na základě listingu, tak nekritizuj, když jsi ji našel.[/quote]

Jo, taky by bylo dobrý chodit do důchodu v 50ti :-D
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#37 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 12:34

kolombo napsal/a:

zlicinaci napsal/a:

MiTi1 napsal/a:
No a nekteri jdou po vsem a jeste vyzaduji, aby mely kese skvela temata, jakoby to byla placena sluzba.

Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla kešek desetina současného stavu, ale se skvělými tématy.
Jinak nic ve zlém, ale nelíbí se mi demagogie typu: Vybral sis kešku dobrovolně na základě listingu, tak nekritizuj, když jsi ji našel.


Jo, taky by bylo dobrý chodit do důchodu v 50ti :-D


Ne, ideální by bylo do důchodu chodit tak od 40 do 50 let, takovou desetiletku a pak makat až do smrti. Tak bychom si důchodu trochu užili :-D (ale to asi neprojde...)
  • 0

#38 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 13:44

MiTi1 napsal/a:
Pro mene chapave - on totiz ZDE chtel poukazat na to, ze toto neni vrcholovy sport. Nevim, ze by v pravidlech bylo neco o nejakem bodovani. Ja to vidim tak, ze ve statistice mame pocty nalezenych kesi ne body. Nekdo si vybira mysterky, nekdo sbira co nejvice statu, nekdo serie a nekdo jde jen po mincich. No a nekteri jdou po vsem a jeste vyzaduji, aby mely kese skvela temata, jakoby to byla placena sluzba.

Já tvrdím, že geocaching může být i vrcholový sport. Nikde v pravidlech jsem nenašel zákaz, že by geocaching nemohl být brán jako vrcholový sport.

Do role demagoga stavíš sám sebe. Přestaň ostatním vnucovat svoje patetické názory. Ne každý to vidí jako ty.

Nikde jsem nepsal, že vyžaduju, aby každá keš měla skvělé téma, i když se jedná o placenou službu. Autoři pro změnu nemůžou vyžadovat lživě pozitivní logy a DOKONCE nemůžou vyžadovat ani to, aby na jejich špatné kešky chodili jen ti, kterým se opravdu líbila. Nebo mi najdeš opak v pravidlech ty chytrolíne ?
  • 0

#39 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 18:33

zde napsal/a:
Dobře, ale PROČ se tomu říká body? Kdo to vymyslel? Když se něco "boduje", tak v tom musí probíhat nějaká soutěž. Kdo to organizuje? Kde a kdy je vyhlašování vítězů? A když už, fakt nikomu nepřijde ujeté sčítat jedničkové drive-in tradicionálky a 4+ 10-stage multiny? :)

Mám dojem, že ten bod není ve smyslu pozitivního hodnocení. Právě že každý kačer chce asi hledat pěkné kešky, které mu něco dají a jiné jsou prostě jen ten bod do statistiky. Autor kešky jistě ví, že když mu někdo napíše "Díky za bod", tak se keš asi moc nelíbila.
  • 0

#40 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 31 srpen 2008 - 18:44

zlicinaci napsal/a:
Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla kešek desetina současného stavu, ale se skvělými tématy. Jinak nic ve zlém, ale nelíbí se mi demagogie typu: Vybral sis kešku dobrovolně na základě listingu, tak nekritizuj, když jsi ji našel.

Růst keší asi nezastavíme, je spíš na nás abychom apelovali na nováčky, kteří zakládají nové keše, na jejich kvalitu... Souhlasím s tím, že výsledek nemusí odpovídat tomu, co je v listingu, ale zkušený kačer by měl mít "oko odborníka" a odhalit o co GO. Najít je jedna věc, ohodnotit kvalitu druhá. To bych nespojoval.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka