Přejít na obsah


Fotka

Makro pro tříděný export do .gpx z GG2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
135 odpovědí na toto téma

#101 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 20:01

Plánuji trochu vylepšit podporu WM, podívám se na to doplnění pro zobrazení GC kódu v názvu bodu. První požadavek Romana Jaroměř (zdá se, že jsem ho dříve přehlédl, pardon), určitě nebudu do makra zavádět, je to moc práce, mne naprosto nevyhovuje a takové makro jsem už někde pokud vím viděl. Jeho druhý požadavek - tak se přece keše zobrazují. Jen místo pomlčky může být jiný znak, v závislosti na stavu keše.
  • 0

#102 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 16 duben 2010 - 11:48

Verze 1.7 je na http://geoget.ararat...trasy_archivace. Makra pro archivaci a refresh WayMarků jsou oddělena do samostatných souborů.


Co je nového?
Lze zakázat zobrazování "Hotovo." na konci exportu.

Lze si zvolit jako název keše GC-kód místo "standardního" názvu.

Export WayMarků lze třídit až do osmi souborů (každý bude obsahovat vámi volitelné kategorie). Ty WayMarky, které nesplní ani jednu z vašich podmínek se uloží do devátého souboru - opět si můžete zvolit název.

Přidána možnost exportované soubory ukládat ne do jednoho společného adresáře, ale i do jeho podadresářů. Lze samostatně zvolit pro keše, parkoviště a WayMarky.

Pozn.:
Pokud chcete do jednoho souboru jen jednu kategorii WM, stačí uvést jen jméno kategorie - soubor se tak i bude jmenovat.
Pokud do jednoho souboru chcete exportovat víc (podobných) kategorií, můžete zadat jméno exportního souboru a za ním seznam kategorií, které v tomto souboru mají být. Vše se odděluje svislítkem - to musí být i na konci řetězce. Mezery jsou významné!
  • 0

#103 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 15:08

Jako dlouholetý gsakista se teď mořím s gg a nechápu jednu věc. Nastavím si filtr (<50km od bodu), pustím tohle makro... a ono očividně vytváří data z celé databáze. Co sem zase špatně pochopil? :)
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#104 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 16:07

Nevim, ktere konkrenti makro mas na mysli ani nevim, jak je udelane, ale princip je takovy, ze zalezi na tom, jak je makro udelane. Bud pracuje s celou databazi, nebo pracuje s body, co jsou zobrazeny v geogetu, nebo pracuje jen s temi, ktere jsou navic jeste uzivatelem oznaceny.

takze obvykle se pracuje tak, ze nastavis filtr, a zobrazis si kese, ktere filtru vyhovuji. Zobrazeny senam si pripadne upravis, a az kdyz jsi s nim spokojeny, postis makro/export, ktere s tim neco provede.

Postup: "nastavil filtr a volam makro" je sice principielne mozny, pokud bude makro takto napsano, ale rozhodne to neni ve svete Geogetu zvykem a nevim o zadnem makru, ktere by tento postup pouzivalo.
  • 0

#105 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 17:27

Jo, to sem pochopil, že se to dělá takhle, jen sem to mel blbe nastavene v konfiguraci. Achjo. :D Jinak jde mi o tenhle skript, o kterem je cele vlakno. Kazdopadne diky za odpoved.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#106 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 18:24

honny: menu: Pluginy > Správce pluginů; ve sloupci "Konfigurace" vyber Script/POI_Export.... a vpravo nalistuj poloýku Rozsah. Hodnotu nastav dle návodu a libosti.
  • 0

#107 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 18:43

Jojo, díky, na to sem přišel. Měl bych dřív číst než něco psát. :| Dík za skript. :) Každopádně to ale (pro mě nesmyslně) cpe k nastavené cestě ikon "C:/", což... mi dělá problémy. A taky nechapu proc to do toho gpx cpe html tagy a tak, ale jasne, muzu si to prepsat (a prepisu si to, nevadi-li). Pouziva to nekdo na 60CSx? :) // teda, pravda, neužívám POIloader, ale konvertuju to gpsbabelem, jestli je v tom rozdíl... // hm, i ty tagy dou resit, opet bych mel driv zkouset nez psat :) pardon
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#108 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 20:08

honny napsal/a:
Každopádně to ale (pro mě nesmyslně) cpe k nastavené cestě ikon "C:/", což... mi dělá problémy.

Nechápu, nevidím důvod, proč by to mělo dělat. U mně to nedělá.

honny napsal/a:
Pouziva to nekdo na 60CSx? :)

Původne jsem to psal pro eTrex, zkus Ukecanost = 0
  • 0

#109 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 03 červen 2010 - 20:10

ProKesTom napsal/a:

honny napsal/a:
Pouziva to nekdo na 60CSx? :)

Původne jsem to psal pro eTrex, zkus Ukecanost = 0

Jj, pomohlo to, zkusím se v tom ještě pohrabat. Dík.
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#110 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 18 červen 2010 - 19:33

ahoj, mám prosbu, šlo by nějak vložit do makra a v listingu zobrazit souřadnice ? používám Garmin XT na Winmobile a potřeboval bych jít v samotném finále za šipkou ale tu XT nějak nemají .... proto bych si přenésl souřadnice do Richesse a pak tradá ve finále za šipkou. má staženou 1.7 ze stránek geogetu, WM6.5 mám anglické. prvně jsem omylem psal na jiné vlákno, přikládám i obrázek . Díky za pomoc.
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#111 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2010 - 6:37

Ten export je primárně pro Oregon. Tam lze souřadnice přečíst vždy, není nutné je dávat i do listingu. To u Garmin XT nejde? No, dřív, než se mi Oregon vrátí ze servisu s tím nic nenadělám. Musím mít na čem testovat.
  • 0

#112 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 19 červen 2010 - 6:48

Díky za snahu, dost mi to potom pomůže
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#113 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 27 červen 2010 - 19:06

Omlouvám se za nedočkavost,jen kontrolní otázka ,zda už máš přístroj z opravy doma? ;)
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#114 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 18:04

Mám, snad se k tomu dostanu. Zkus soubor z přílohy a nastav Ukecanost na 3.
  • 0

#115 Pavelmidi

Pavelmidi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 28 červen 2010 - 22:35

děkuji moc, funguje to, souřadnice se již zobrazují. Dobrá práce.
  • 0
co se dnes posere , zítra bude dobrý HTC Wildfire, Locus,Geoget II

#116 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 18:09

Vůbec se mi nedaří makro dostat do GG. Na panelu se někde má objevit krabička s červeným víčkem. V GG se mi toto makro objevé v Pluginy - Správce pluginů. Na penalu nástrojů nemám nic. Prosím pomozte.
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#117 Larius

Larius

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 33 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 18:14

Jestli dobře rozumím problému, tak otevřeš Správce pluginů, zvolíš nahoře záložku Toolbar pro hlavní pluginy a tam si zaškrtneš, které pluginy chceš, aby se ti na panelu (jako ikonky) zobrazovaly.
  • 0

#118 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 18:23

Larius napsal/a:
Jestli dobře rozumím problému, tak otevřeš Správce pluginů, zvolíš nahoře záložku Toolbar pro hlavní pluginy a tam si zaškrtneš, které pluginy chceš, aby se ti na panelu (jako ikonky) zobrazovaly.

Díky za pomoc. Ale právě v seznamu pluginů se mi tam v záložce Toolbar pro hlavní pluginy neobjevuje. Ve které složce má být .pas soubor zkopírován ?
Díky, Pavel
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.

#119 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 18:29

Jahn Brown napsal/a:

Larius napsal/a:
Jestli dobře rozumím problému, tak otevřeš Správce pluginů, zvolíš nahoře záložku Toolbar pro hlavní pluginy a tam si zaškrtneš, které pluginy chceš, aby se ti na panelu (jako ikonky) zobrazovaly.

Díky za pomoc. Ale právě v seznamu pluginů se mi tam v záložce Toolbar pro hlavní pluginy neobjevuje. Ve které složce má být .pas soubor zkopírován ?
Díky, Pavel

ve složce script a níže, a nesmí obsahovat žádnou chybu, v tom případě by se ti nezobrazil.
  • 0

Samsung Galaxy S5  (aDrake / WhereYouGo)
zpracováno programem GeoGet.
Systémy a programy se nechovají náhodně, chovají se zcela chaoticky. (Medvídek, 2006)
Pište prosím do svých logů čas, zajímá mě, s kým jsem se minul. Dík.


#120 Jahn Brown

Jahn Brown

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 24 září 2010 - 18:31

zlicinaci napsal/a:

Jahn Brown napsal/a:

Larius napsal/a:
Jestli dobře rozumím problému, tak otevřeš Správce pluginů, zvolíš nahoře záložku Toolbar pro hlavní pluginy a tam si zaškrtneš, které pluginy chceš, aby se ti na panelu (jako ikonky) zobrazovaly.

Díky za pomoc. Ale právě v seznamu pluginů se mi tam v záložce Toolbar pro hlavní pluginy neobjevuje. Ve které složce má být .pas soubor zkopírován ?
Díky, Pavel

ve složce script a níže, a nesmí obsahovat žádnou chybu, v tom případě by se ti nezobrazil.

Děkuji za pomoc. Už jsem na to přišel.
Pavel
  • 0
Není důležité zůčastnit se, ale zvítězit. J.B.




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama