Přejít na obsah


Fotka

Makro pro tříděný export do .gpx z GG2


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
135 odpovědí na toto téma

#81 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 19:39

Tak formalne je to GPX spravne. Nicmene ten original treba muj mapsource vubec neotevre! Zatimco to, co ti udelal tvuj mapsource ja otevru. Takze nejaky problem tam objektivne je. Zkusim, jestli to neni tema odkazama.
  • 0

#82 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 19:42

tak po oprave tech cest k bmp mi to mapsource otevrel. Zkusim to pripojit jako prilohu a vyzkousej to.
  • 0

#83 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 20:02

HaLuMa napsal/a:
tak po oprave tech cest k bmp mi to mapsource otevrel. Zkusim to pripojit jako prilohu a vyzkousej to.


Blahopřejeme! Podařilo se Vám (HaLuMo) úspěšně nainstalovat 451 bodů zájmu do vašeho zařízení B)
- Takže to bylo opravdu tou cestou? Tak už jen aby to ProKesTom v tom makru opravil. Díky za rychlou odpověď. Nechtěl jsem zrovna tebe zdržovat od vývoje GeoGetu, ale ani ti to moc netrvalo...kdo umí, umí ;)

ps: mám MapSource 6.15.3
  • 0

#84 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 20:07

Ja mam jeste 6.13.7. Tak proto to rozdilne chovani,. Zjevne upravu, kterou udelali do novejsiho mapsource (ze to zbastil) neudelali i do POIloaderu. ;)

Takze staci nahradit file://C:/Program Files/GeoGet/data/POI/ za spravne C:/Program%20Files/GeoGet/data/POI/.

Mozna to v tom makru najdes a opravis si to sam.
  • 0

#85 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 20:09

Jo, a ani jsi mne nezdrzoval, zvladl jsem to v prestavkach mezi veceri a vypravovani maleho MA do postele. :)
  • 0

#86 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 21:18

Je to v konfiguraci, předpokládá se, že si nastavíš cestu podle své potřeby. GeoGet, menu Tools, Settings, Plugins, POI_export, Ikony_Kde, nebo Export_Path? + jsou tam další nastavení. Hmm. teď jsem se kouk i na předchozí stránku... no nevím... Dnes asi na opravu nebudu mít čas.
  • 0

#87 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 22:13

Můj POIloader funguje s oběma řetězci "file://C:..." tak i "C:..." Nepoužívám ale v "cestě" mezeru. Otestováno: na "file://" nezáleží, funguse s tím i bez. Mezera v řetězci být nesmí. Takže stačí cestu v parametrech GG zadat: "C:/Program%20Files/GeoGet/data/POI/" a bude to fungovat. No, snad. Pokud nemáte jinou verzi POIloderu, než já.
  • 0

#88 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 leden 2009 - 22:34

ProKesTom napsal/a:
Mezera v řetězci být nesmí. Takže stačí cestu v parametrech GG zadat: "C:/Program%20Files/GeoGet/data/POI/" a bude to fungovat. No, snad. Pokud nemáte jinou verzi POIloderu, než já.


To by asi bylo dobre, aby si to udelalo makro samo. Uzivatel nemusi byt tak zbehly, aby vubec vedel, co dela, nato aby na to prisel.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#89 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 18:24

Archi1 mě požádal, abych spíchnul rychlonávod na tenhle export a i přesto, že je v podstatě vše potřebné ZDE (v trošku zastaralé podobě), tak jsem sepsal pár řádek...doplňujte, opravujte...

Tenhle způsob exportu slouží zejména pro následný export do POI bodů, tzn. nečekejte listing, keše obsahují pouze hint. Tento export se podle mě hodí nejvíc pro export velkého množství bodů (např. tradicionálky celé ČR) a pro export waypointů multin, tak aby tyto zbytečně nepřekážely ve waypointech. Výhoda je v tom, že si i po exportu můžete vybrat co do GPS naládovat a že místo hnusných vlaječek přiřadí keškám a hlavně waypointům správné ikonky...a to i když jsou waypointy nasypány v jednom souboru...

NÁVOD na poslední verzi (poi_export_makra_gg2_v1.4.zip):

- zkopírujte všechny soubory s koncovkou .pas do Geogetí složky "data".
- vytvořte "kdekoliv" složku a do ní přesuňte ikony (v celé cestě by se neměla vyskytovat diakritika a mezery, viz další body)
- editujte soubor POI_Export.config.pas
-> mezi znaky ' vyplňte cestu ke složce ikon; použije tato "/" lomítka, za jménem poslední složky lomítko nedělejte, složky v cestě by neměly obsahovat diakritiku a pokud možno ani mezeru, pokud je v názvu složky mezera, nahraďte ji %20 (např. Program%20Files)
-> vyplňte cestu ke složce, kam se budou exportovat soubory, nemusí být shodná se složkou ikon, lomítka v cestě použijte zpětná "\", ostatní pravidla platí jako u předchozího bodu
-> HintRot - šifrovaný hint, HintReveres - Hint pozpátku; hodnoty 0=ne, 1=ano
-> user 1-5 hodnoty mezi ' vymažte (např. User1 = ''; //Týmový kolega - tvoje keše jsou moje keše.) nebo zaměňte za vlastní hodnoty
-> ostatní může zůstat
- makro je nyní nastaveno tak, že exportuje všechny keše co máte v databázi bez ohledu na to, co máte v Geogetu zobrazeno. Pokud si přejete exportovat jen to, co máte právě zobrazeno musíte editovat soubor POI_Export.ggp.pas, najít řádku "Result := 'toolbar,global';" a změnit na "Result := 'toolbar,list';"
- pokud to máte takhle změněno, výsledný export velmi záleží na tom, jaké keše (a waypointy) máte právě zobrazeny v Geogetu (tzn. naučte se pracovat s filtry)
-kliknutím na ikonku červené krabičky na horní liště se provede export
- výsledné exportované keše nahrajte do GPS pomocí programu PoiLoader

ProKesTom: díky za makro ;)
  • 0

#90 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 23 leden 2009 - 22:35

... A už je to zase jinak. Verze 1.4b ošetřuje nejen chybný směr lomítek (to už bylo ve verzi 1.3), ale i mezeru v názvu adresáře. Do možností nastavení přibyla hodnota "Rozsah", která určuje, jestli se budou exportovat úplně všechny keše, jen "zobrazené" keše a nebo jen ty ze zobrazených, které jsou vybrané.

Návod, distribuovaný v archivu http://geoget.ararat...a_gg2_v1.4b.zip, je aktualizován a doplněn o obsah a vnitřní odkazy.

Pravděpodobně se blíží chvíle, kdy předělám jmennou konvenci u finálek a WPT.
  • 0

#91 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 24 leden 2009 - 17:22

Tenhle způsob exportu slouží zejména pro následný export do POI bodů, tzn. nečekejte listing, keše obsahují pouze hint. Tento export se podle mě hodí nejvíc pro export velkého množství bodů (např. tradicionálky celé ČR) a pro export waypointů multin, tak aby tyto zbytečně nepřekážely ve waypointech. Výhoda je v tom, že si i po exportu můžete vybrat co do GPS naládovat a že místo hnusných vlaječek přiřadí keškám a hlavně waypointům správné ikonky...a to i když jsou waypointy nasypány v jednom souboru...

NÁVOD na poslední verzi (poi_export_makra_gg2_v1.4.zip):

- zkopírujte všechny soubory s koncovkou .pas do Geogetí složky "data".
- vytvořte "kdekoliv" složku a do ní přesuňte ikony (v celé cestě by se neměla vyskytovat diakritika a mezery, viz další body)
- editujte soubor POI_Export.config.pas
-> mezi znaky ' vyplňte cestu ke složce ikon; použije tato "/" lomítka, za jménem poslední složky lomítko nedělejte, složky v cestě by neměly obsahovat diakritiku a pokud možno ani mezeru, pokud je v názvu složky mezera, nahraďte ji %20 (např. Program%20Files)
-> vyplňte cestu ke složce, kam se budou exportovat soubory, nemusí být shodná se složkou ikon, lomítka v cestě použijte zpětná "\", ostatní pravidla platí jako u předchozího bodu
-> HintRot - šifrovaný hint, HintReveres - Hint pozpátku; hodnoty 0=ne, 1=ano
-> user 1-5 hodnoty mezi ' vymažte (např. User1 = ''; //Týmový kolega - tvoje keše jsou moje keše.) nebo zaměňte za vlastní hodnoty
-> ostatní může zůstat
- makro je nyní nastaveno tak, že exportuje všechny keše co máte v databázi bez ohledu na to, co máte v Geogetu zobrazeno. Pokud si přejete exportovat jen to, co máte právě zobrazeno musíte editovat soubor POI_Export.ggp.pas, najít řádku "Result := 'toolbar,global';" a změnit na "Result := 'toolbar,list';"
- pokud to máte takhle změněno, výsledný export velmi záleží na tom, jaké keše (a waypointy) máte právě zobrazeny v Geogetu (tzn. naučte se pracovat s filtry)
-kliknutím na ikonku červené krabičky na horní liště se provede export
- výsledné exportované keše nahrajte do GPS pomocí programu PoiLoader

Ahojky.
HuntBehinde, díky za návod a rychlou odpověď.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#92 Basin

Basin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 03 únor 2009 - 21:40

Navod je super a pomaha pri instalaci. Diky. Prave jsem uspesne nainstaloval co jsem potreboval. Malicko bych ale potreboval pomoct s hinty a nazvy finálek mysterek. Napr. hint mam u mysterky, ktera je oznacena U:ComputerCa01. Vylustenou finalku mam pod nazvem ComputerCa01:XA a bez hintu. Tudiz ani v jednom pripade nepoznam, že se jedná o Computer Cache #6. Jak to máte udělaný že se v tom vyznáte??
  • 0

#93 Jakjel

Jakjel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 28 duben 2009 - 22:13

Zdravím, měl bych takový problém v GPS mi to nezobrazuje ikony keší ostaní ano ale keše ne. Tak nevím jestli dělám něco špatně nebo kde je problém.
  • 0

#94 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 21:55

To budeš mít špatně nastavenou cestu do adresáře s ikonama. V menu GG Nástroje/Nastavení, záložka Pluginy, Konfigurace vyber POI_Export, vpravo by na prvním místě mělo být: "Ikony_kde". Nastav vlastní cestu k ikonám.
  • 0

#95 Jakjel

Jakjel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 01 květen 2009 - 21:07

Omlouvám se všem byla to má blbost, dával jsem stále export a přitom stačilo kliknou na tu ikonu. Už funguje všechno jak má. a Díky za fajn makro
  • 0

#96 Roman_Jaromer

Roman_Jaromer

    Roman_Jaroměř

  • Members
  • PipPipPip
  • 4 188 příspěvků(y)

Publikováno 31 červenec 2009 - 8:48

Předem díky za makro. Měl bych však takovou bláhovou prosbu, nešlo by trochu více přizpůsobit výstup? Moc se mi líbil výstup z GSAKu, kde bylo vyřešeno omezení délky komentáře pro zápis nápovědy-byl vytvořen druhý bod s názvem "HINT", kde byla v popisu pouze nápověda, případně to bylo rozděleno na ještě více bodů, takže se nápověda vešla celá. Případně mohl bych si nastavit, aby se mi třeba v názvu kešky zobrazovalo něco jako z výstupu ze Skrýšotlače - např. "TR13-název"? Díky předem za odpověď.
  • 0

#97 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 06 říjen 2009 - 21:33

Jde nějak vyhodit ta hláška na konci po úspěšném exportu "Hotovo"? Vadí při používání makra Combine - musí se to odklepnout. Díky za info
  • 0

#98 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 8:35

Nejde a asi to ani neni zadouci. To makro totiz obsahuje i jina tlacitka (Zobrazit pridane, Zobrazit) a neni cesta, jak po impotu rict, ktere z nich pouzit, kdyby se to melo ukoncovat bez toho okna. Ja treba pouzivam pri spusteni z Combine tlacitko "Zobrazit pridane", protoze si tim zobrazim jen nove kese a nad nimi pokracuji dalsi akce. EDIT: omlouvam se, prehlidl jsem, ze se jedna o export a ne o import. Ale mozna bys sis mohl upravit konec toho makra a zapoznamkovat tam to zobrazeni informace o ukonceni - tedy, pokud to jde ;)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#99 bossno

bossno

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 148 příspěvků(y)

Publikováno 07 říjen 2009 - 11:47

Jo jde to, stačí vyhodit to okno z makra díky
  • 0

#100 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 11 duben 2010 - 13:57

Konečně se mi povedlo makro rozběhat a mám dvě drobnosti: 1. Parkovací souřadnice se vytváří do zvláštního adresáře Parkoviště, ale sám se nevytvořil, teprve po jeho vytvoření opakovaný pokus doběhl. 2. Nešlo by doplnit přepínač na GC kody keší ? Používám je raději, než názvy, a hlavně se tam vejdou celé.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama