Přejít na obsah


Fotka

Tramvaje jako POI pro Oregona


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#41 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 19:22

HaLuMa napsal/a:
Tri nove ulovky (vytazeno z Ropid.cz):


Diky, zanesu to tam, Zatim jsem udelal to, ze pro utobusove zastavky, pokud exiistuje stejne pojmenovana tramvajova zastavka, dam autobus na ni. To mi pokryje vetsinu X autobusu (nahradni doprava). Je to sice nepresne, ale opet to neni daleko od skutecne zastavky a kacer se tam urcite priblizi tak, ze pak uz dohledne nebo snadno dohleda.

Resil jsem jeste Lanovou drahu (bez problemu) a privozy. Tam je problem s pojmenovanim zastavek, jsou stejne jako tramvajove, ale trochu jinde. Opet jsem to tak na takovychto stanicich nechal, pripada mi, ze je to vic prace, nez jaky uzitek to prinese (na Ropidu je to vse na stejnych zastavkach a musi se zkoumat pojmenovani linky, kdy si tam davaji mezery jak je napadne).

Novy soubor zatim nezverejnuji, zkusim napred poresit jeste tech 33 stanic, ktere mi zbyvaji.

Mimochodem, dosud se mi nikdo z Ropidu neozval. To se ale dalo cekat. :o
  • 0

#42 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 19:48

HaLuMa napsal/a:
Obchodni centrum Cerny most, zřízena mezi zast. Černý Most a Nádraží Běchovice: - oba směry: v ul. Chlumecká (podél Pražského okruhu) u křiž. s komunikační spojkou do ul. Stoliňská


Tak z tohohle tedy moudry nejsem. Kazda ta ulize je o dost jinde a daleko od nadrazi Bechovice. Netusim, kde ta zastavka ma byt. Kouknu zitra na mapu v metru.

HaLuMa napsal/a:
Raichlova, zřízena mezi zastávkami Amforová, resp. Píškova a Slatinová: - směr Řeporyjské náměstí: v ul. Smíchovská v nově vybudovaném zastávkovém zálivu, u křiž. s ul. Raichlova - směr Sídliště Stodůlky: v ul. Smíchovská v nově vybudovaném zastávkovém zálivu, před křiž. s ul. Raichlova


Tak Raichlovu ulici ani mapy.cz ani amapy neznaji. Totez - kouknu zitra na mapu v metru.
  • 0

#43 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 20:28

Ony mnohe ty zahadne zastavky budou patrne jen prejmenovane. (To je podle mne pripad treba zastavky Komarovska) Jinak mam pocit, ze tu mapu z metra jde koupit v infocentru DP. Ja takovou mapu mam, ale je jeste z doby pred otevrenim posledniho metra, takze tyhle nove veci tam moc nejsou. Vyhoda te zakoupene mapy je, ze na jedne strane je ta mapa Prahy, co visi v metru, a na druhe strane je v mensim meritku stejne zpracovane okoli Prahy s tristovkama, coz v metru nenajdes! Ale vubec netusim, co za to chteji...
  • 0

#44 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 20:58

K te raichlove ulici.. je to prilis nova ulice, aby byla na mape... ;) je to ve stodulkach, jak se z Jeremiasovy ulice odpojuje silnice na Reporyje. Viz. http://www.martinkoz...nload/ulice.jpg
  • 0

#45 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 21:51

Jelikož jsem z Počernic a znám Prahu 9 jako svý boty, rád bych pomohl. Stačí mi napsat které stanice ještě chybí. Třeba ta Komárovská tam už je skoro 10 let na souřadnicích N 50° 06.920 E 014° 37.263 . Pro další z "mojí" oblasti stačí napsat.
  • 0

#46 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 21:51

HaLuMa napsal/a:
Jinak mam pocit, ze tu mapu z metra jde koupit v infocentru DP.


Podivam se, to me nenapadlo.
  • 0

#47 Paullow

Paullow

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 331 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 21:59

A kdyžtak na adrese www.dpp.cz/idos je funkce, že když zadáš jakoukoliv trasu odkudkoliv kamkoli, tak ti to ukáže na mapě pozici těch zastávek. Správně to ale funguje jen při zadání nějakého vyhledávání a potom na stránce s výsledkama je u každýho odkaz mapy...
  • 0

#48 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 6:26

Paullow napsal/a:
A kdyžtak na adrese www.dpp.cz/idos je funkce, že když zadáš jakoukoliv trasu odkudkoliv kamkoli, tak ti to ukáže na mapě pozici těch zastávek. Správně to ale funguje jen při zadání nějakého vyhledávání a potom na stránce s výsledkama je u každýho odkaz mapy...


To zní velmi zajímavě. To jsou podklady ze kterých by se eventuelně dal vytáhnout kompletní seznam
zastávek i se souřadnicema. Už jsem o té mapě něco zjistil, akorát teď asi nebudu mít čas. Případným
zájemcům o napsání skriptu na stažení zastávek včetně souřadnic předám svůj dosavadní výzkum mejlem.
(Jednalo by se nejspíš o stahování mapových obdélníků se zastávkami).
  • 0

#49 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 7:57

ebik napsal/a:
Už jsem o té mapě něco zjistil, akorát teď asi nebudu mít čas. Případným zájemcům o napsání skriptu na stažení zastávek včetně souřadnic předám svůj dosavadní výzkum mejlem.


No, to by resilo muj zasadni problem - neznalost souradnic zastavek. Pak by to slo zautomatizovat skoro uplne a byla by to kompletni sada zastavek a trati kdykoli aktualizovatelna. Posli mi, prosim, pres SZ, co zatim mas. Neslibuju, ze se na to kouknu hned, ale treba nekdy ...;)

EDIT: a koukam, ze jsou tam v Title i linky na kazde zastavce, takze by se to dalo cele brat z teto mapy. Jeste aby byla vzdy aktualni.
  • 0

#50 XiXi_team

XiXi_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 656 příspěvků(y)
  • LocationKladno

Publikováno 03 listopad 2008 - 9:44

Ten link na ikonu tam být nemusí. Jenom se musí přejmenovat stejně jako gpx soubor. Potom to POI Loader udělá sám, že ikonu přiřadí k waypointům. Jinak dobrá práce. Díky. Člověk se dozví nejen, kde je tramvaj, ale i která.
  • 0

Garmin Oregon 650 + Topo Czech 2013 Pro & GSAK v8 & Android Locus PRO
GSAK - Google mapy pro Colorado/Oregon, Export pro GeoKuk
Android - Šifrovací pomůcky, Keškoměrka


#51 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2008 - 9:58

XiXi_team napsal/a:
Ten link na ikonu tam být nemusí. Jenom se musí přejmenovat stejně jako gpx soubor. Potom to POI Loader udělá sám, že ikonu přiřadí k waypointům. Jinak dobrá práce. Díky. Člověk se dozví nejen, kde je tramvaj, ale i která.


Vim, ale takto muze byt v jednom gpx nekolik ruznych typu. U autobusu treba budou i privozy a lanovka (ta mozna u tramvaji). Zakladat pro 1 lanovku a par privozu samostatny soubor se mi nechce.
Ale je pravda, ze by byly mensi. (Taky by mozna slo tam dat link na soubor jen pokud bude jiny, to nemam overeno.)

Navic mohu mit ikony kdekoli.
  • 0

#52 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 08 listopad 2008 - 23:29

gord napsal/a:

ebik napsal/a:
Už jsem o té mapě něco zjistil, akorát teď asi nebudu mít čas. Případným zájemcům o napsání skriptu na stažení zastávek včetně souřadnic předám svůj dosavadní výzkum mejlem.


No, to by resilo muj zasadni problem - neznalost souradnic zastavek. Pak by to slo zautomatizovat skoro uplne a byla by to kompletni sada zastavek a trati kdykoli aktualizovatelna. Posli mi, prosim, pres SZ, co zatim mas. Neslibuju, ze se na to kouknu hned, ale treba nekdy ...;)

EDIT: a koukam, ze jsou tam v Title i linky na kazde zastavce, takze by se to dalo cele brat z teto mapy. Jeste aby byla vzdy aktualni.


Tak jsem ti mejlem poslal sve poznatky. Nicmene asi i tady muzu rict, ze mapovy podklad je v projekci JTSK-95 (tak se da urcit ktery pixel ma jake souradnice) a ze stred mapy se uvadi ve WGS84, v tisicinach sekund.
  • 0

#53 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 0:02

Obchodni centrum Cerny Most: Loc: 50°6'29.974"N, 14°35'14.705"E zastavka je zhruba tam, muze to by trochu vedle, ale clovek se nazivo donaviguje
  • 0

#54 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 12:38

ebik napsal/a:
Tak jsem ti mejlem poslal sve poznatky. Nicmene asi i tady muzu rict, ze mapovy podklad je v projekci JTSK-95 (tak se da urcit ktery pixel ma jake souradnice) a ze stred mapy se uvadi ve WGS84, v tisicinach sekund.


Dostal jsem, diky. Az budu mit chvilku, kouknu na to. Zatim me trochu desi ten zmatek v systemech: stred WGS, projekce JSTK, v tuto chvili nevim, jak sis tim poradit. Ale jak rikam, z budu mit chvilku.
  • 0

#55 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 22:14

gord napsal/a:
Dostal jsem, diky. Az budu mit chvilku, kouknu na to. Zatim me trochu desi ten zmatek v systemech: stred WGS, projekce JSTK, v tuto chvili nevim, jak sis tim poradit. Ale jak rikam, z budu mit chvilku.


Já jsem pokročil natolik, že mám soubor se stanicemi (csv). Ale má to háček: podle mapy.cz je to uhnuté. Zdá se, že dpp mají uhnuté podklady. (Asi o 100 metrů). Budu muset zjistit, jestli je to jen posunutí nebo něco složitějšího, a jestli je to jen posunutí, tak v které projekci. (lat/lon versus transversed mercator versus krovak (JTSK), osobne sazim na krovaka)

Navíc se jim nějak rozbily databáze ostatních oběktků, nebo tak něco. To má důsledek, že nefungujou nejbližší zoomy, a to má zase za důsledek, že se nedaj hezky dohledávat stanice, tak jako to šlo ještě před týdnem.
  • 0

#56 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 22:27

Nebylo 'asi o sto metru' posunuto, kdyz se zamenovalo WGS84 za S42?
  • 0

#57 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 09 listopad 2008 - 23:46

HaLuMa napsal/a:
Nebylo 'asi o sto metru' posunuto, kdyz se zamenovalo WGS84 za S42?


Není všechno zlato co se třpytí a nejsou všechny stupně (a vteřiny) ve WGS84. Máš pravdu, střed mapy sice je uveden tisícinách sekund, ale není to v souřadném systému WGS84. Jsou na elipsoidu patřícímu systému JTSK-95, ve kterém jsou i podklady. Takže už mám komplet soubor se zastávkami. Není moc přesný, ale to je dáno zdrojovými daty. Ta mají chybu zhruba 20 metrů (někde i o trochu více), ale pro vyhledání zastávky je to přesnost více než postačující.

Vzhledem k tomu, že jsou uvedeny zastávky pro každý směr zvlášť, jde o 5219 stanic.
Můj skriptík je získá stažením 1023 stránek mapy.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama