Přejít na obsah


Fotka

Tramvaje jako POI pro Oregona


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
56 odpovědí na toto téma

#21 Solim

Solim

    Introvert

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 870 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 11:56

Dobry pocin, asi to budu vyuzivat. Jen jsem koukl na ten soubor a chybi mi tam zastavka "Vojenska nemocnice" na souradnicich cca N50 05.500 E14 21.568. Jinak ROPID neco podobneho musi mit, jelikož kdyz hledate spojeni, tak lze hledat zastavky v mape a tam maji zastavky vcetne popisu linek v ramci celeho PIDU.
  • 0

iGET Blackview GBL6000Pro, Android 11, a:Drake 6.08 + OSM (paws), GeoGet 2.11.8.821, GeoKuk 5.1.0, Locus Map 4

 

S úsměvem jde vše líp


#22 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 12:03

A což takhle stáhnout si seznam zastávek i s čísly linek z nějaké on-line mapy, např. z mapy.cz? Vrstvu zastávek mají, předpokládám že aktualizovanou, a když tu spoustu bodů umí zobrazit prohlížeč, tak proč by nešlo nasimulovat pár ajaxových požadavků na jejich stáhnutí? Navíc, po ťuknutí na ikonku se ukáže i seznam linek které na ní jezdí. Pravda, takhle získanou databázi samozřejmě člověk nemůže uploadnout na POI.CZ, ale pro osobní použití mi ten princip připadne stejný jako různé utilitky na stahování keší z gc.com apod. :-)
  • 0

#23 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 24 říjen 2008 - 12:07

Mimon_team napsal/a:
Vrstvu zastávek mají, předpokládám že aktualizovanou


Mylny predpoklad. Nevim, jak to maji stare, ale urcite neuplne aktualni. Na tom Ropidu je to urcite aktualni vzdy a je to textove. To by slo zpracovat asi lip.
  • 0

#24 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 12:52

Tak jsem se vrhnul na zpracovani stranek Ropidu. Uz mi to neco dela, zpracovavam Tram, Bus a specialni linky (EUR, BBC, linky pro invalidy, ...). Ted resim problemy s neznamymi stanicemi (nenasel jsem je na mapy.cz), takze bych potreboval od mistnich pomoct s jejich polohou. Jedna se o tyto stanice: Braunova Radlicka Skola Radlice Sestaveni POI pro tramvaje a autobusy uz je plne automatizovane, takze po doplneni souradnic stanic se da kdykoli aktualizovat. Autobusy prijdou na pretres za "chvili", tech je vyrazne vic a bude to asi na dlouho. Jeste dotazek k formatu. Chcete gpx pro POILoader a ikonky zvlast s tim, ze si v gpx zmenite cesty k nim nebo primo *.poi soubor?
  • 0

#25 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 13:07

Ty tri stanice jsou na nove trati do Radlic.
  • 0

#26 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 13:15

Format rozhodne GPX... ne vsichni to chteji cpat do POIloaderu, a GPX je univerzalni.
  • 0

#27 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 13:24

HaLuMa napsal/a:
Ty tri stanice jsou na nove trati do Radlic.


Vim, ale ma Radlice trochu z ruky, abych se tam jel podivat, kde ty stanice jsou.

HaLuMa napsal/a:
Format rozhodne GPX... ne vsichni to chteji cpat do POIloaderu, a GPX je univerzalni.


Souhlasim, taky to vyjde mensi. Ale zase na druhoy stranu je s tim vic manipulace.
  • 0

#28 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 13:31

Nemusis jet do radlic, staci na nejblizsi stanici metra, kde je takovy ten velky plan Prahy, a tam jsou puntiky v mistech tech stanic. ;-) (pokud uz je tam nova mapa... tady u nas uz je.) Pak to bylo jeste taky dobre videt na letaku dopravnich podniku se zmenami v linvkovem vedeni. I tam byla mapka... akorat se mi ani jedno nedari vygooglit...
  • 0

#29 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 13:42

Zatim jsem nasel jen: http://www.ropid.cz/...__s190x363.html, coz ti jako slepa mapa moc nepomuze... :(
  • 0

#30 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 18:15

Na http://gord.gringo.c...ng/MHD-Tram.zip je k dispozici upraveny soubor tramvaji spolecne s ikonkou. (Cestu k ni je treba upravit v gpx souboru.)

Sem s pripominkami.

Autobusy jsou slibne, uz mam jen 832 "neznamych" zastavek (vsechny autobusy v PID). To bude za chvilku ;)
  • 0

#31 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 18:16

gord napsal/a:
Tak jsem se vrhnul na zpracovani stranek Ropidu. Uz mi to neco dela, zpracovavam Tram, Bus a specialni linky (EUR, BBC, linky pro invalidy, ...). Ted resim problemy s neznamymi stanicemi (nenasel jsem je na mapy.cz), takze bych potreboval od mistnich pomoct s jejich polohou. Jedna se o tyto stanice:

Braunova
Radlicka
Skola Radlice
...

Pozor, stanice "Laurova", ktera je mezi "Braunovou" a "Skolou Radlice" se o chlup posunula!

"Braunova" je hodne zhruba tady: 50° 3.700 14° 24.100
Nova "Laurova" je priblizne tu: 50° 3.670 14° 23.870
"Skola Radlice" je opravdu pred skolou, tj. zhruba tu: 50° 3.570 14° 23.590
A konecna "Radlicka" je u radlicke. Nastupni zastavka by mela byt tady: 50° 3.530 14° 23.360

P.S. Vsechno je odecitano po pameti z mapy tady na geocaching.cz. Takze to neni presne. Navic Braunova ma od sebe smer nahoru a smer dolu posunuty vcelku o dost (o 50 metru?). Takze to berte
jako prvni nastrel nez to nekdo vopravdu zmeri.
  • 0

#32 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 18:37

Pokusil jsem se to odecist z mapy v metru, jak radil HaLuMa. Mozna to nebude uplne presne, ale donavigujes se ocima nazivo :)
  • 0

#33 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 19:55

Tak s autobusama v Praze jsem se nedokazal poprat s temito zastavkami: Komarovska, Cibulka, Pacericka, Malesicka stran, Pod Smukyrkou, Na Cikorce, Obchodni centrum Cerny most, Do Certous, Stepanska, Jitrni, Elisky Premyslovny, Jezovicka, Pod Chodovem, Starochuchelska, Jinonicka, Sezemicka, Drazdecka, Prokopovo namesti, Raichlova, Palackeho namesti, Hladkov Jeste okolni vesnice a bude to. Ale dnes uz urcite ne.
  • 0

#34 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 20:11

Zkuste http://gord.gringo.c...ing/MHD-Bus.zip

Je to zatim asi 2000 zastavek v Praze bez tech zminovanych drive.
  • 0

#35 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 říjen 2008 - 21:08

Pod Chodovem, Loc: 50°2'7.738"N, 14°29'38.363"E Palackeho namesti, stejna jako tramvajova zastavka - Loc: 50°4'23.854"N, 14°24'51.929"E
  • 0

#36 ebik

ebik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 338 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 16:22

Na Palačáku staví autobus normálně na tramvajový zastávce u vlezu do metra. Tipuju, že se Štěpánskou (Noční bus) to bude podobně.
  • 0

#37 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 18:52

Měl sem v plánu udělat pro Garmin průhlednou mapu s trasama linek mhd pro Brno, ale to by bylo asi moc práce :D Tohle je rozhodně supr a to pro mimopražskýho obzvlášť. Díky moc za snahu!
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#38 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 19:07

Tri nove ulovky (vytazeno z Ropid.cz): Malesicka stran, zřízena mezi zast. Rektorská a Habrová: - oba směry: v ul. Malešická u křiž. s ul. Rektorská Obchodni centrum Cerny most, zřízena mezi zast. Černý Most a Nádraží Běchovice: - oba směry: v ul. Chlumecká (podél Pražského okruhu) u křiž. s komunikační spojkou do ul. Stoliňská Raichlova, zřízena mezi zastávkami Amforová, resp. Píškova a Slatinová: - směr Řeporyjské náměstí: v ul. Smíchovská v nově vybudovaném zastávkovém zálivu, u křiž. s ul. Raichlova - směr Sídliště Stodůlky: v ul. Smíchovská v nově vybudovaném zastávkovém zálivu, před křiž. s ul. Raichlova
  • 0

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 19:10

Udelat pruhlednou mapu z toho GPXka pro majitele starsich GPSek (hlavne pro legendy) mam rozhodne v planu. ;)
  • 0

#40 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 02 listopad 2008 - 19:15

honny napsal/a:
Měl sem v plánu udělat pro Garmin průhlednou mapu s trasama linek mhd pro Brno, ale to by bylo asi moc práce :D

Tohle je rozhodně supr a to pro mimopražskýho obzvlášť. Díky moc za snahu!


Pokud existuji podobne stranky pro Brno jako pro Prahu, dalo by se tu aplikaci upravit, aby sebrala udaje z jineho zdroje. Je to v Perlu, tak by to nemuselo byt az tak pracne.

S pruhlednou mapou zadne zkusenosti nemam, nepotrebuji ji, tak jsem ani nepatral po zpusobu ev. automatizaci jeji tvorby.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama