Přejít na obsah


Fotka

Polygony okresu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
402 odpovědí na toto téma

#101 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 21:40

Tak jsem polygony týkající se Slovenska z MoZiGa vytáhnul (dokonce s Klamovým požehnáním, úplně mi tak zkazil radost z pirátění, prevít jeden) a přidal je do makra polygonCZ.gsk (viz http://archaikum.cz/...hp#nastav_kraje). Jen je bude potřeba časem upravit, protože také vynechávají některé kešky kolem státní hranice Slovenska. Tím směrem se ale chystám zase až v létě, takže času dost ;)
  • 0

#102 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 22:24

Zkusil jsem kraje Slovenska a vyhodilo to chyby. Tak jsem projel FindStatGenMapSlovak.dat a maji tam Trebciansky, misto Trenciansky. A v nekterych nazvech polygonu mas spravne na konci dlouhe y a v nekterych ale kratke y. Po editaci to jede
  • 0

#103 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 22:46

v&f family napsal/a:
Zkusil jsem kraje Slovenska a vyhodilo to chyby. Tak jsem projel FindStatGenMapSlovak.dat a maji tam Trebciansky, misto Trenciansky. A v nekterych nazvech polygonu mas spravne na konci dlouhe y a v nekterych ale kratke y. Po editaci to jede


Trebciansky bude překlep, ale na slovenské verzi wikipedie mají Nitriansky a Trenčiansky s krátkým y. Tak teď zistit, jak to má být správně :)

EDIT: tak s krátkým je to i na http://www.governmen...o.php?menu=1265, takže bych tomu věřil
  • 0

#104 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 23:02

Jde jen o to, to sjednotit. V tomto FindStatGenMapSlovak.dat maji vsechna y dlouha. Jeste je tam jeden preklep, kvuli kteremu to nechodilo a to BanskoBystricky. To velke B uprostred. pro svou potrebu jsem prodlouzil y a Bysricky napsal s malym a Slovenska mapa kraju se vyplnila spravne. Snad by nam pomohli kluci Slovensky, zda ma byt na konci dlouhe y. Ja myslim, ze vsude
  • 0

#105 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 23:24

Mě by dlouhé ý na konci také přišlo logické, ale když i Úřad vlády to má u těchto dvou krajů na svých stránkách s krátkým y, tak na tom asi něco bude
  • 0

#106 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 867 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 23:27

rsc_cz ti uviedol odkaz kde by si sa dozvedel,že Slovensko má
8 krajov
Bratislavský
Trnavský
Nitriansky
Trenčiansky
Žilinský
Banskobystrický
Prešovský
Košický
  • 0

#107 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 08 prosinec 2008 - 23:32

Dik, ja ten Edit prehlidl. Pak je to jasne a dam to jak ma byt
  • 0

#108 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 09 prosinec 2008 - 21:14

rsc_cz napsal/a:
Tak jsem polygony týkající se Slovenska z MoZiGa vytáhnul (dokonce s Klamovým požehnáním, úplně mi tak zkazil radost z pirátění, prevít jeden) a přidal je do makra polygonCZ.gsk (viz http://archaikum.cz/...hp#nastav_kraje). Jen je bude potřeba časem upravit, protože také vynechávají některé kešky kolem státní hranice Slovenska. Tím směrem se ale chystám zase až v létě, takže času dost ;)


Tak jsem ozkousel Slovensko, okresy jdou nacist v pohode, ale pri nacteni kraju mi GSAK spadne s hlaskou: RichEdit Line insertion error. Povedl se mi nacist jen Nitransky kraj, ostatni kraje GSAK shodi. GSKA 7.5.0.164


EDIT: aha s verzi 7.5.0.165 to asi maka
  • 0

#109 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 7:27

Tak uz se pomalicku rysuje GSAK makro na generovani map podle okresu. Jeste vse nefunguje uplne tak jak ma, ale snazime se :).
Do te doby, nez Clyde prida podporu na vytvareni County Map primo do GSAKu, vygeneruje makro HTML kod, ktery bude mozno vlozit napriklad do poznamky ve statistikach. Vystup by mohl vypadat treba takto:
http://www.mejstrik....ching/mapa.html
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#110 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 7:57

Vypadá to pěkně... Jen tak dál...
  • 0

#111 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 9:36

Tak to je parada!
  • 0

#112 M@gic

M@gic

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 127 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 10:15

v&f family napsal/a:
A v nekterych nazvech polygonu mas spravne na konci dlouhe y a v nekterych ale kratke y. Po editaci to jede


Njn v slovencine mame rytmicke kratenie, nemozu ist 2 dlhe slabiky za sebou. A dvojhlaska "ia" je dlha... :)
  • 0

#113 Merencin

Merencin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 260 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 10:43

Mejstro napsal/a:
Tak uz se pomalicku rysuje GSAK makro na generovani map podle okresu. Jeste vse nefunguje uplne tak jak ma, ale snazime se :).
Do te doby, nez Clyde prida podporu na vytvareni County Map primo do GSAKu, vygeneruje makro HTML kod, ktery bude mozno vlozit napriklad do poznamky ve statistikach. Vystup by mohl vypadat treba takto:
http://www.mejstrik....ching/mapa.html


Smekám, opravdu moc pěkná práce!
  • 0

#114 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 10 prosinec 2008 - 11:00

M@gic napsal/a:

v&f family napsal/a:
A v nekterych nazvech polygonu mas spravne na konci dlouhe y a v nekterych ale kratke y. Po editaci to jede


Njn v slovencine mame rytmicke kratenie, nemozu ist 2 dlhe slabiky za sebou. A dvojhlaska "ia" je dlha... :)

Dik za vysvetleni, porad mi to vrtalo hlavou:D
  • 0

#115 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 7:05

Tak...uz je to tady :)
S Mikem (lignumaqua) jsme dali dohromady GSAK makro pro generovani mapy ceskych okresu (samotne makro je tedy prevazne praci Mika a KoosKoose - jim patri dik nejvetsi, za mapku je zodpovedna moje malickost).

Makro pracuje ve verzich 7.2.3.x a vyssich (nicmene ve verzi 7.2.3.x je potreba okresy nejak dostat do UserData2, coz jsem neresil). V kazdem pripade doporucuji verzi 7.5.x (a kese s vyplnenym polem COUNTY ;)).

Makro zatim pracuje na aktualni databazi s aktualnim filtrem, v dalsi verzi by mohlo pribyt zaskrtavatko pro vyber jen nalezenych kesi (nicmene neni problem si makro rucne doupravit tak, aby automaticky skocilo na takove kese, ktere chceme zobrazit na mape :) )

V prvnim kroku je treba navolit si rozptyly a barvy, kterymi se budou oblasti v mape vybarvovat.

Po probehnuti makra se v prohlizeci zobrazi vybarvena mapicka a do schranky se zkopiruje kompletni kod i s legendou, ktery je mozny vlozit kamkoliv do profilu ci jine webove stranky (v pristi verzi nejspis pridame ulozeni kompletniho HTML kodu jako stranky, takze bude mozny i jakysi automaticky upload na web server).

V makru je i jednoducha (anglicka) napoveda.

Pokud se chcete podivat na par ukazek moznych vystupu, juknete tady: http://www.mejstrik....ching/mapa.html

Budu rad za jakekoliv namety, pripominky, pripadne hlaseni chyb, ktere se samozrejme mohou objevit (berte prosim toto makro jako BETAVERZI)

EDIT:
POZOR MAKRO POUZIVA NAZVY OKRESU BEZ DIAKRITIKY A S MEZERAMI U POMLCEK. JE TEDY POTREBA ZMENIT NAZVY SOUBORU S POLYGONY DLE MAKRA, NEBO SI UPRAVIT NAZVY OKRESU PRIMO V MAKRU !!! Jednoduse plati, ze nazvy okresu v makru MUSI BYT STEJNE, jako nazvy souboru s jednotlivymi polygony (a to vcetne mezer, pomlcek a dalsich znaku).
V makru najdete seznam okresu na radku 1291 a vyse:

Czech Republic;A;Hlavni mesto Praha;227;163
Czech Republic;BE;Beroun;183;177
Czech Republic;BI;Brno - venkov;402;327
Czech Republic;BK;Blansko;418;274
....


  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#116 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 7:14

Dobra prace. Dik
  • 0

#117 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 7:43

Kluci super :) Nicméně mám zase někde šotka :( Mám poslední verzi GSAKu, vyplněné COUNTY a všechny barvičky stejně nastavené a stejně mi to vyhodí jenom tohle :(
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#118 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 7:46

Ha..moje chyba... Mozna (spis urcite) mas jinak nazvy okresu. Ja pouzivam vse bez diakritiky, takze pokud mas v nazvech hacky a carky, musis bud prejmenovat soubory polygonu na verzi bez diakritiky (a znovu je priradit ke kesim), nebo si prepsat nazvy okresu v makru.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#119 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 7:49

Mejstro napsal/a:
Mozna (spis urcite) mas jinak nazvy okresu. Ja pouzivam vse bez diakritiky, takze pokud mas v nazvech hacky a carky, musis bud prejmenovat soubory polygonu na verzi bez diakritiky, nebo si prepsat nazvy okresu v makru.


Dá se prosím Tě někde vytáhnout seznam který používá to makro?
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#120 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 11 prosinec 2008 - 7:50

V makru od radku 1291 najdes tento seznam:

Czech Republic;A;Hlavni mesto Praha;227;163
Czech Republic;BE;Beroun;183;177
Czech Republic;BI;Brno - venkov;402;327
Czech Republic;BK;Blansko;418;274
....


  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama