Přejít na obsah


Fotka

Polygony okresu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
402 odpovědí na toto téma

#61 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 8:21

Super, filtry makaji ok! Dobra prace.
  • 0

#62 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 8:57

Beru z5, přiřadí vše :D Super, díky moc, fajné to je :)
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#63 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 12:50

Podarilo se mi dat dohromady slepou mapicku okresu (puvodne jsem chtel pouzit tu od *MIA*, ale tam chybi jeden okres - tusim Jesenik). Koukal jsem take na tohle makro:
http://gsak.net/boar...t=0, ktere by nejspis slo v GSAKu pouzit, ale je pravdou, ze se v tom prilis nevyznam. Kdyby se nekomu podarilo vymyslet jak mapu "vyplnit", bylo by to bezva :)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#64 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 13:47

rsc_cz napsal/a:
Tak jsem si s polygony prochu pohrál a výsledek je ke stažení na
http://archaikum.cz/...hp#nastav_kraje (polygonCZ (verze 3)). Mělo by to přiřadit všechny kešky v ČR (kromě jednoho exempláře v Praze, který je už ale dávno archivovaný)

Doufám, že jsem tam nic nezkazil :) Každopádně podotýkám, že aby to fungovalo, je třeba mít nainstalovaný GSAK verze 7.5.0.160 a vyšší

Dobrá práce. Ale musím nahlásit malou chybičku. Při spuštění makra FindStatGen vyskočí přiložená hláška. V mém profilu je vidět, že jde o kraj Královehradecký. Nevyznačí se v něm nálezy i když na tečkové mapě je vidět, že tam jsou. Napadá někoho jak to opravit?
  • 0

#65 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:08

Sodobar napsal/a:

rsc_cz napsal/a:
Tak jsem si s polygony prochu pohrál a výsledek je ke stažení na
http://archaikum.cz/...hp#nastav_kraje (polygonCZ (verze 3)). Mělo by to přiřadit všechny kešky v ČR (kromě jednoho exempláře v Praze, který je už ale dávno archivovaný)

Doufám, že jsem tam nic nezkazil :) Každopádně podotýkám, že aby to fungovalo, je třeba mít nainstalovaný GSAK verze 7.5.0.160 a vyšší

Dobrá práce. Ale musím nahlásit malou chybičku. Při spuštění makra FindStatGen vyskočí přiložená hláška. V mém profilu je vidět, že jde o kraj Královehradecký. Nevyznačí se v něm nálezy i když na tečkové mapě je vidět, že tam jsou. Napadá někoho jak to opravit?


A nemuze byt problem v diakritice ci rozdilnem pojmenovani kraje v konfiguracnim souboru mapy a v kolonce State?
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#66 Sodobar

Sodobar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 455 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:20

Mejstro napsal/a:
A nemuze byt problem v diakritice ci rozdilnem pojmenovani kraje v konfiguracnim souboru mapy a v kolonce State?

Je to možné, ale dokud jsem používal PolygonCZ 2. verze, tak bylo všechno v pořádku.
  • 0

#67 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 14:26

Sodobar napsal/a:

Mejstro napsal/a:
A nemuze byt problem v diakritice ci rozdilnem pojmenovani kraje v konfiguracnim souboru mapy a v kolonce State?

Je to možné, ale dokud jsem používal PolygonCZ 2. verze, tak bylo všechno v pořádku.


PolygonCZ3 pouziva jako zdroj souradnic externi soubory a do kolonky State prirazuje nazev kraje podle jmena prislusneho souboru s polygonem. Pokud byl ve verzi 2 kraj bez diakritiky (a ja si myslim ze byl), pak ve verzi 3 je s diakritikou. (Ja pouzivam jeste modifikovane makro, takze prvni co jsem udelal bylo prejmenovani souboru s polygony na nazvy bez hacku a carek).
Ve vztahu na FSG se musi jeste nazvy kraju shodovat s nazvy v konfiguracnim souboru mapy.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#68 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 15:10

Jen drobne info, Geoget 2.0.16 tyto polygony jiz obsahuje, vcetne makra, ktere oznaci kesky podle prislusnosti do patricneho kraje a okresu.
  • 0

#69 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 15:41

Sodobar napsal/a:
Dobrá práce. Ale musím nahlásit malou chybičku. Při spuštění makra FindStatGen vyskočí přiložená hláška. V mém profilu je vidět, že jde o kraj Královehradecký. Nevyznačí se v něm nálezy i když na tečkové mapě je vidět, že tam jsou. Napadá někoho jak to opravit?


Teď jsem to zkouěel a žádný problém, doporučuji si přes Global Replace vymazat položku State a poté spustit PolygonCZ.

Poté doporučuji zkontrolovat zda ve State je u nalezených vše v pořádku, tz. zda má state každá nalezená keš.
  • 0

#70 v&f family

v&f family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 506 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 18:16

To Sodobar: Delalo mi to uplne stejne. Chyba je v souboru FindStatGenMapCzech.dat V nazvu Kralovehradecky chybi jena carka na e. Uz to jede v pohode.
  • 0

#71 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 05 prosinec 2008 - 19:38

Dobrá práce. Ale musím nahlásit malou chybičku. Při spuštění makra FindStatGen vyskočí přiložená hláška. V mém profilu je vidět, že jde o kraj Královehradecký. Nevyznačí se v něm nálezy i když na tečkové mapě je vidět, že tam jsou. Napadá někoho jak to opravit?


Opravil jsem název souboru s polygonem, takže by to už ve FSG nemělo dělat problémy. Před novým spuštěním by se ale mělo pole county vynulovat přes global replace (a raději jen ty v ČR, včera jsem to vesele prováděl nad celou databází. Zahraničních tam naštěstí moc nemám :) )

PS: ona nezařazená keška je GCJQVY. Má prohozené souřadnice, takže vychází někam do moře pod Jemenem (obtížnost 5/5?)


EDIT: jak teď koukám, tak správný název Královéhradeckého je s dlouhým é. Opravit proto FindStatGenMapCzech.dat, nebo se dál držet už delší dobu používaného překlepu?
  • 0

#72 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2008 - 6:37

POkud je správný název kraje Královéhradecký tak je třeba opravit FindStatGenMapCzech.dat.

Ještě k tvému makru, doporučuji upravit definici filtru na :
MFilter Expression=(($d_State="Nil") And ($d_Country="Czech Republic"))

Nemá cenu se zabývat políčkem County, protože to je přepsáno VŽDY, viz parametr volané funkce $data = GetPolygon("y",$CestaOkresy) (je tam pouze y, který znamená přepsání informace v poli County). Tento filtr má za cíl pouze přepsat informaci Nil na prázdné pole, neboť funkce GetPolygon neumí rozeznat jako prázdný Nil (narozdíl od fukce GetState).

A ještě k optimalizaci rychlosti, je rychlejší použít fci Replace než využívat tuto rutinu:
SHOWSTATUS Msg=State NIL! Display=On
Goto Position=Top
While Not ($_EOL)
$d_State = ""
Goto Position=Next
ENDWHILE
Goto Position=Top

s použitím této rutiny mi přepsání všech Nil v celé ČR trvá na mém notebooku 45s.

S využitím Replace je to to 8s. Je třeba si ale pod GlobalReplace nastavit a uložit takto:
1. Zvolte pod database GlobalReplace
2. Replace State With vše vymažte
3. Ulkozte nastavení jako NulujState

v makru poté vymažte výše uvedenou rutinu a pod definici filtru doplňte toto: Replace Settings="NulujState"

Tato část makra tedy pak vypadá takto:
......
$CestaKraje=$_Install + "\Macros\polygony\cz_kraje\*.*"

MFilter Expression=(($d_State="Nil") And ($d_Country="Czech Republic"))

IF $_FilterCount > 0
Replace Settings="NulujState"
ENDIF

#s = state (kraj)

......

Makro tak jak ho používám já je v příloze příspěvku....
Nezapomeňte na uložení nastavení GlobalReplace, jinak makro nebude fungovat.
  • 0

#73 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2008 - 13:17

Tak polygony jsem v GSAku ulozil pak spustil Global replace na Country a to jsem jak koukam nemel delat.Ted pri spusteni FindStatGen mi to hazi hlasku viz . http://img219.images...ge=chybaox8.jpg ze nemuze najit ceskou a pak jeste nemeckou mapu. Tak jsem smaznul databazi nalezenych kesi a poslal si nove PQ My Finds, ale ten koncim na hlasce http://img233.images...6/chyba1bw3.jpg Zrejme jsem nejak spatne pochopil jak sputit Global replace a hlavne jak to nastavit. Mate nekdo tip jak z toho?
  • 0

#74 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2008 - 13:35

Skleba napsal/a:
Tak polygony jsem v GSAku ulozil pak spustil Global replace na Country a to jsem jak koukam nemel delat.Ted pri spusteni FindStatGen mi to hazi hlasku viz . http://img219.images...ge=chybaox8.jpg

ze nemuze najit ceskou a pak jeste nemeckou mapu.


Nesmis aplikovat GR na COUNTRY. Tim sis smazal "Czech Republic", a to je nejspis ten problem. GR pouzij jen na STATE, pripadne COUNTY. Tato pole ti makro pak znovu priradi.
Napravit to lze bud stazenim nove PQ, nebo znovu pouzitim GR na pole COUNTRY a znovu vlozit Czech Republic.
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#75 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2008 - 13:54

No starou databazi jsem smazal, nahral nove My finds z PQ, ale ted to hazi : http://img235.images...3/chyba2pp5.jpg
  • 0

#76 Mejstro

Mejstro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 529 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2008 - 14:05

Skleba napsal/a:
No starou databazi jsem smazal, nahral nove My finds z PQ, ale ted to hazi : http://img235.images...3/chyba2pp5.jpg



Ted to vypada, ze nemas v Global Replace ulozeno nastaveni "NulujState", na ktere makro odkazuje (Database - Global Replace)
  • 0
Honza a Péťa Mejstříkovi
Beroun
Garmin Oregon 550t + Topo Czech 2010 PRO + GSAK 7.7.x

#77 rsc_cz

rsc_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 876 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2008 - 14:09

Skleba napsal/a:
No starou databazi jsem smazal, nahral nove My finds z PQ, ale ted to hazi : http://img235.images...3/chyba2pp5.jpg


jak psal suplere - musíš dát:
1. Database / GlobalReplace
2. Replace State With vše vymažte
3. Uložit to jako NulujState


EDIT: delší dobu mi makro běží jen při prvním spuštění (nebo po předchozím vynulování state a county). Při přihrání nových kešek to je otázka pár vteřin, takže ukládání global replace mi tak výhodné nepřijde
  • 0

#78 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2008 - 14:21

Aha diky, to bylo ono, ted se zda ze to funguje. Pokud si vyberu filtr treba okres Plzen-sever tak se kesky zobrazi spravne. Jeste by me zajimalo, zda se ten okres ma zobrazit primo u kese, tak jako treba je v policku USER DATA2 -plzensky kraj. Tam se mi nic nezobrazuje a i kraje jsem musel doplnit starym makrem Nastav Kraje.
  • 0

#79 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2008 - 14:30

Musis si nechat zobrazit sloupce:

Kraje jsou ve State
Okresy jsou v County

UserData2 jsem vyuzival pouze pro "pracovni ucely". Ted to jiz nemá smysl...

To rsc_cz: No vis ja patrim "exoty" kteri maji jednou tydne v GSAKu celou CR, tak to pro me vyznam ma. Pokud bych to aplikoval jen na par novych tak to vyznam nema, ale na 10000 to je jiz znat....
  • 0

#80 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2008 - 14:41

Sloupce zobrazene mam, bozuhel ale prazdne :( Nevim co jsem udelal spatne. Do ciste default databaze jsem nahral PQ my finds. Replace state nam nastaveno podle obrazku a smazalo to vsechny NIL v polickach. Spustim makro PolygonCZ vyskoci hlaska : nasledujici kese nebyly prirazeny. State a County zustanou vsede prazdna. Vybrat filtr podle okresu jde a funguje, kesky tridi podle okresu spravne. EDIT: vysereno, mel jsem spatne cestu na poligony v GSAKu \Macros\polygony\cz_kraje\ chybelo mi tam polygony :) Problem je ted s keskami v Nemecku, FindStatGen pise : You Have unrecognized Germany state name in databaze. Koukam, ze treba GC1C1CH nebo GC18XXG maji Country Germany , State :ustecky a County Chomutov. Takze jsem je musel editovat rucne na State : Sachsen, ted je to ok.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama