Přejít na obsah


Fotka

...mohli byste vážení geopřátelé číst listingy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#1 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 10:15

Klasická situace:

Location: Czech Republic, Emauzy (Traditional Cache)

Log Date: 12/2/2008
Achich ouvej. V boudě dvojice vrátných, kteří mají přímo v popisu práce non-stop vejrat na závoru - to opravdu není ideální umístění. Buď má člověk štestí a najde to na první sáhnutí, nebo při delším ohledávání nemá šanci jejich pozornosti uniknout

V LISTIGU:
Hledejte "magnetickou" krabicku od filmu prímo v areálu Emauzského klástera. Cache je umístena na velmi frekventovaném míste, budte prosím extrémne opatrní pri jejím vyzvedávání i ukládání. Cache je umístena nedaleko vchodu do areálu a proto doporucujeme odlov o víkendech nebo v pracovních dnech od 18:00 hodiny vecerní do 8:00 hodiny ranní. Nehledejte cache na spinavých a jinak nepríjemných místech.

Tím jak geometrickou řadou příbývá geocacherů tak i vzrůstá nebezpečí, že za chvíli bude každý úkryt keše "veřejným tajemstvím". Fakt mne nebaví neustále obnovovat díky neopatrností hledačů zničené cache, asi přijde éra masivních archivací. Podotýkám, že jsem při výběru místa pro cache Emauzy strávil více než 2 hodiny v areálu a hledal vhodné místo. Současná skrýš je třetí v pořadí po několika odcizeních a je v doporučenou dobu zcela bezpečná... Ale to byste museli číst listingy a atributy (ono to totiž nějaký význam má...).

THX for attention, transmission end...
  • 0

#2 mitak

mitak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 277 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 10:41

Neboj se a archivuj.
  • 0

#3 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 10:46

Naprosto s tebou cítím, já už jsem s těma archivacema začal.
  • 0

#4 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 10:47

Problém je v tom, že výprava na městskou traditionálku v sobě v poslední době nezahrnuje studium listingu :-( Prostě rychlý export 200 bodů do GPS a utíkáme tam ...
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#5 Mimon_team

Mimon_team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 417 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 10:55

kolombo napsal/a:
Problém je v tom, že výprava na městskou traditionálku v sobě v poslední době nezahrnuje studium listingu :-(

Prostě rychlý export 200 bodů do GPS a utíkáme tam ...


Terén 1, obtížnost 2, atributy bohužel v GPX exportu z PQ vidět nejsou :-( ... co si má pak kačer myslet jiného, než že je to bleskově odlovitelná keška u které navíc uvidí klášter?

Chci říct, že bych to neviděl tak jednoznačně. Já městské mikro moc nelovím, když zjistím že je na potenciální úkryt vidět ze všech oken a kamer okolo tak se většinou naštvu a odejdu, ale úplně chápu kačery kteří nejdřív zkusí keš odlovit (nenápadně), a až pak čtou listing.
  • 0

#6 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 10:56

[Terén 1, obtížnost 2, atributy bohužel v GPX exportu z PQ vidět nejsou :-( ... co si má pak kačer myslet jiného, než že je to bleskově odlovitelná keška u které navíc uvidí klášter?


Takže mám dát terén 5 obtížnost 5???
Já si export z PQ do GPX dělám taky, ale přečtu si listibg... kua...
  • 0

#7 wmh

wmh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 667 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 11:01

S Dorkim 100% souhlas.
  • 0
Retired slowcacher

#8 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 11:45

No, zrovna u tehle konkretni kesky - bylo opravdu nezbytne nutne ji dat na takhle blbe pristupne misto? Opravdu nikde v okoli 200m neexistuje jedine vhodne misto 24/7, kde je mudloprazdno a na Emauzy je odtamtud hezky videt, popr je to k nim pro zajemce pet kroku? Pochybuju... K cemu je dobre, ze se pro ulovani kesky musi clovek nekam nenapadne plizit a stravit tam hodinu nez se nekdo nediva, nebo tam lezt o pulnoci pri stridani strazi? Komu to ma prospet? Treba u Narodniho Muzea jsou (byly) kesky dve, jedna primo u vchodu, v sose, v podstate bez povsimnuti neodlovitelna, a druha pres ulici 50m od muzea, ulovitelna uplne v pohode. Autora prvni povazuju za toho horsiho, autora te druhe za toho lepsiho. Umistenim kesky na exponovane misto se pravdepodobnost jejiho prozrazeni a nasledne ztraty proste zvysuje, a jakakoli snaha to resit nejakym upozornovani v listingu a virou v neviditelne schopnosti kaceru je sice hezka, ale jak vidno, autor by usetril praci sobe i hledacum, kdyby nasel inteligentnejsi misto.... Zkratka mi prijde ze tu nekdo breci v podstate na svem vlastnim hrobe... Proste doby kdy v cele CR existovalo 50 kaceru pro ktere byl GC tajnou zabavou se bohuzel staly minulosti, me osobne to taky mrzi ale je to proste fakt se kterym se uz neda nic delat. Stovky a tisice lidi lovi pro body, nebo chteji jen videt dalsi zajimave misto a nechteji se pred nikym schovavat vic nez je nutne. A pro obe tyto skupiny je zavora s hlidacem spatne reseni. Z jejich uhlu pohledu chapu jejich reakce.
  • 0

#9 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 11:52

kubulak napsal/a:
No, zrovna u tehle konkretni kesky - bylo opravdu nezbytne nutne ji dat na takhle blbe pristupne misto? Opravdu nikde v okoli 200m neexistuje jedine vhodne misto, kde je mudloprazdno a na Emauzy je odtamtud hezky videt, popr je to k nim pro zajemce pet kroku? Pochybuju...

Treba u Narodniho Muzea jsou (byly) kesky dve, jedna primo u vchodu, v sose, v podstate bez povsimnuti neodlovitelna, a druha pres ulici 50m od muzea, ulovitelna uplne v pohode. Autora prvni povazuju za toho horsiho, autora te druhe za toho lepsiho.


myslis, ze dorcadion se jednoho dne zaregistroval a druhy uz uhanel nekam placnout kesku, bez rozmyslu, uvahy...? :) ta kes ma ted uz nekolikate umisteni, ale kdyz se k nim (mysleno i tu narodomuzejni) chovate: hlavne ze ji odlovim ja, bohuzel me videlo 35 turistu nebo 2 vratni .... no treba se nic nestane ....
jinak co se tyce narodniho muzea, pokud me nekdo nesmiroval za oknem, v podste jsem ji bez povsimnuti odlovil. nesmis to chtit odlovit v cervenci, v poledne ... :)
  • 0

#10 Aviatik

Aviatik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 435 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 12:00

Dorcadion napsal/a:
Takže mám dát terén 5 obtížnost 5???


Možná by stačilo zvednout obtížnost na 3 a přidat atribut "stealth required".

Ale na atributy se také nekouká...

(ale když už nečtu listing tak se to aspoň nepokouším za každou cenu odlovit)
  • 0
Ej vy mé krabičky z umělé hmotičky!

#11 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 12:08

kubulak napsal/a:
No, zrovna u tehle konkretni kesky - bylo opravdu nezbytne nutne ji dat na takhle blbe pristupne misto? Opravdu nikde v okoli 200m neexistuje jedine vhodne misto 24/7, kde je mudloprazdno a na Emauzy je odtamtud hezky videt, popr je to k nim pro zajemce pet kroku? Pochybuju...

K cemu je dobre, ze se pro ulovani kesky musi clovek nekam nenapadne plizit a stravit tam hodinu nez se nekdo nediva, nebo tam lezt o pulnoci pri stridani strazi? Komu to ma prospet?

Treba u Narodniho Muzea jsou (byly) kesky dve, jedna primo u vchodu, v sose, v podstate bez povsimnuti neodlovitelna, a druha pres ulici 50m od muzea, ulovitelna uplne v pohode. Autora prvni povazuju za toho horsiho, autora te druhe za toho lepsiho.

Umistenim kesky na exponovane misto se pravdepodobnost jejiho prozrazeni a nasledne ztraty proste zvysuje, a jakakoli snaha to resit nejakym upozornovani v listingu a virou v neviditelne schopnosti kaceru je sice hezka, ale jak vidno, autor by usetril praci sobe i hledacum, kdyby nasel inteligentnejsi misto....

Zkratka mi prijde ze tu nekdo breci v podstate na svem vlastnim hrobe...

Proste doby kdy v cele CR existovalo 50 kaceru pro ktere byl GC tajnou zabavou se bohuzel staly minulosti, me osobne to taky mrzi ale je to proste fakt se kterym se uz neda nic delat.

Stovky a tisice lidi lovi pro body, nebo chteji jen videt dalsi zajimave misto a nechteji se pred nikym schovavat vic nez je nutne. A pro obe tyto skupiny je zavora s hlidacem spatne reseni. Z jejich uhlu pohledu chapu jejich reakce.


Milý kubuláku, bydlím přes 20 let 400 m od Emauz a znám to tam velmi dobře... Věř mi, že jsem o NOVÉM (již třetím... během více než 2 let) umístění přemýšlel dost dlouho a místo podrobně prozkoumal. Současné umístení je pri respektvoání doporučení doby odlovu naprosto v pohodě, snadno přístupné a NIKDO SE NEMUSÍ SCHOVAVAT... Jinak tam skutečne težko najdeš jiné místo, které by splňovalo následující podmínky: slušný signál, bylo cisté, keška mohla být magnetická a ne někde hozená v chlívu pod keři nebo v pochcaném rohu, při jejím odlovu by se člověk neobjevoval přímo před kamerami, nešlapal na trávník, cache by nekolidovala s jinými v okolí atd. Pokud tam najdeš neco lepšího, máš u mne lahev slušného archivního vína...

Pro mne i z Tvé reakce vyplývá jedno... postupně archivovat všechny tradiční turistické cache v Praze nebo z nich udělat (byť very easy) mysterky... Tvůj příspěvek totiž nijak neřeší mou žádost: CIST LISTING A VSIMAT SI ATRIBUTU...
  • 0

#12 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 12:21

Pripravuji se na multinky v prirode, mestke tradicionalky proste jen jednou za cas sehraju do Garmina60 a kdyz se nekde vyskytnu a je cas jdu po nich. Tak se mi stava, ze hledam disable kese a nekdy postradam hinty co je o nich rec pouze v listingu. Obecne si myslim, ze kes ac mikro do premudlovanych, kamerou sledovanych a jinych exponovanych mist nepatri. Mnohdy je to stejne pouze bod, krabicka je uslintana, logbook mokry a plny, dojmy zadne. Jestli ma krabka uprostred namesti 20 navstev denne tak neni divu ze se ztraci. No a pokud se opravdu chci podivat po mestskych pamatkach je lepsi prochazka typu Kralovske cesty a finale nekde uplne mimo provoz.
  • 0

#13 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 12:25

Krkovicka napsal/a:
Obecne si myslim, ze kes ac mikro do premudlovanych, kamerou sledovanych a jinych exponovanych mist nepatri. Mnohdy je to stejne pouze bod, krabicka je uslintana, logbook mokry a plny, dojmy zadne. Jestli ma krabka uprostred namesti 20 navstev denne tak neni divu ze se ztraci. No a pokud se opravdu chci podivat po mestskych pamatkach je lepsi prochazka typu Kralovske cesty a finale nekde uplne mimo provoz.


Tak to by v centru Prahy (a většiny měst) nemohla být asi jediná keš... :D
  • 0

#14 mirotiro

mirotiro

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 094 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 12:39

Tento měsíc jsem lovil poprvé více v Praze a po nahrání PQ do nové GPS jsem četl listingy až cestou ve vlaku, ale četl... zlaté dobré legendy, kde jsi musel tisknout a tím i číst... jinak já osobně nečtení listingu nemám rád a proto jsou mnou založené keše převážně mysterky a i tam "trestám" nepozornosti ve čtení... kdo již lovil v Plzni či Stříbře jistě ví své... 2 tradičky co mám udělané jsou odlovitelné bez přečtení listingu jen velice obtížně... u první z nich hrozí nebezpečí úrazu a u druhé poškození geovozidla... je na každém, zda si přečte nebo ne... Emauzy jsem odlovil až na současném vrátnicovém umístění a nebylo to nejhorší místo, jen to chce počkat na tmu...
  • 0

#15 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 12:41

Myslim ze Dain to trefil, spousta lidi si ten listing precte, ale stejne to zkusi kdyz uz jde kolem. Ja osobne kdyz prijdu na misto a je to divoky z hlediska premudlenosti, tak se leckdy jen tak ocima rozhlidnu vytipuju mozne misto a prijdu jindy. A listing si taky vzdycky prectu.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#16 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 12:46

Mily Dorky, samozrejme to reakce na tvoji zadost o cteni listingu je, jen je tam odpoved lehce schovana. Takze znova - doufat, ze listing vsechno napravi, to je prave ten zakladni omyl, ktery muze za to, co se ti deje. Kaceru pribyva pyramidove, tedy logicky pribyva i tech, kteri kesky hrnou jak hrabemi a na nejaky listing z vysoka prdi. Bohuzel. S timhle ale podle me musi dneska kazdy owner pocitat jako s FAKTEM, jakkoli pro nej tezko akceptovatelnym. Takze bud jsi ji mel dat jinam, nebo jsi ji mel prejmenovat treba na Vecerni nebo Nocni emauzy, nebo ji klidne predelej na mysterku ktery ty lidi donuti ten listing precist, v nicem z toho ti nikdo nebrani. Ale dat ji pod puldenni dozor, a doufat ze listing to osetri, to je IMHO proste naivita. Listing to vyresi asi stejne jako tenhle topic - velmi omezene. Znova opakuju, bohuzel. Jinak to tam taky trosku znam a fakt si nemyslim, ze nikde v okoli neni jedina lavicka, jedine zabradli, jedina tel. budka, kde by nemohla v pohode delsi dobu prezivat filmovka s magnetem popr. dratem jako na mnoha jinych podobnych mistech. Jinak si myslim ze jen dve ztraty kesky za dva roky na centrum Prahy je porad slusne skore. Doufat v dokonalou kesku kterou nikdy zadny mudla neobjevi je podle me pri dnesnich podminkach opet tezka naivita - opet, bohuzel.
  • 0

#17 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 13:28

Hmmm, dobré téma - pro mne zrovna také aktuální. Naší nové kešce se děje totéž a to je, prosím, na venkově. Nejbližší stavení je asi 200 m...byli jsme kritizováni, že bychom ji měli dát z druhé strany, aby na kačery nebylo vidět, protože tam budí pozornost místních obyvatel.....Terén 1,5 hvězdy-obtížnost 3 hvězdy.....po přečtení attributů...se hledací místo zmenšuje na cca 2 m čtvereční......Tak nevím, kde je problém:( Jsme z Prahy, takže jsme zvyklí na odlov v těžkých podmínkách a právě keška u Muzea (socha) nás nadchla. Jako Tradička má super adrenalin a když jdou dva, tak se dá zamaskovat téměř cokoli.... No jo, musíme počítat s tím, že se vždycky najde nějaký rýpal, který ví všechno líp.........tak ať to aplikuje na svých keškách..........tady je všechno dobrovolné, komu se to nelíbí, tak ať se otočí a jde lovit jinou.;) Já se na Emauzy těším a listing si přečtu:) i když teď už vlastně nemusím:D
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#18 MedoMys

MedoMys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 720 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 13:29

Jen se tak zeptám - je vhodné chtít po kačerech, aby kešku, která má ukázat nějakou památku, lovili v noci, kdy z té památky nic moc nemají ?
  • 0

#19 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 13:33

MedoMys napsal/a:
Jen se tak zeptám - je vhodné chtít po kačerech, aby kešku, která má ukázat nějakou památku, lovili v noci, kdy z té památky nic moc nemají ?


V Praze? - tma ???- u památek???:D
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#20 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 14:09

4 medomys - jj, i tak nejak jsem svoje komentare taky myslel... odpoved uz tu mas - kdyz se ti neco nelibi (treba lovit pamatku po tme), mas se otocit a jit lovit jinou... 4 kubakom - 1) nebavime se jen o Praze ale obecne, a 2) i v te Praze rozhodne neni v noci nasviceny kazdy kostel, kasna, most, dum, strom, kteremu je venovana keska...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama