Přejít na obsah


Fotka

...mohli byste vážení geopřátelé číst listingy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#21 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 14:16

A co napsat tu žádost do hintu? Myslím, že ten čte většina lidí i za předpokladu, že nemají nejmodernější stroje.
  • 0

#22 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 14:18

kubulak napsal/a:
4 medomys - jj, i tak nejak jsem svoje komentare taky myslel... odpoved uz tu mas - kdyz se ti neco nelibi (treba lovit pamatku po tme), mas se otocit a jit lovit jinou...

4 kubakom - 1) nebavime se jen o Praze ale obecne, a 2) i v te Praze rozhodne neni v noci nasviceny kazdy kostel, kasna, most, dum, strom, kteremu je venovana keska...


nebavime se obecne, bavime se konkretne - o kesi emauzy. a to uz od uplneho zacatku. :D
emauzy jsou plne nasviceny (pokud si nekdo mysli, ze emauzy po pate neuvidi, tak at si to nemysli :))

michale: priste tam do doporuceni nic nepis, vyjde to hur nez opak a) stejne se to nikdo nedovi, protoze si to neprecte b ) pokud si to nekdo precte, zase bude nadavat, ze ho tam tahas po tme :D
  • 0

#23 ty,ty,ty & familly

ty,ty,ty & familly

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 298 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 14:29

no nevim, nejlepší je dát jí jako mysterku a jenom v listingu se doví , že odlov je v tu a tu dobu a tak podobně, ty co běhaj jenom za bodama tak jí nebudou ohrožovat dením odlovem, protože většinou mysterky nehledaj a když tak si ten listing přečtou celej a bude klid :D
  • 0

#24 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 15:15

chemic77 napsal/a:
A co napsat tu žádost do hintu?

Myslím, že ten čte většina lidí i za předpokladu, že nemají nejmodernější stroje.


Prece nikdo necte hint predem, ale teprve az kdyz nemuze najit cache bez nej? :o (naivni smajlik)

Prisadim si k tematu - zdalo by se, ze se tyka jen mestskych cachi, ale koncentrace cacheru uz je takova, ze se stavaji i takovehle prihody (tahle cirou nahodou dopadla dobre).
===
Tak o tehle kesi jsem nemel ani paru, vydali jsme se sem na vylet bohuzel bez jakychkoliv informaci o mistnich kesi.
Jdem si takhle po ceste a najednou na okraji skaly vidime **** s rodinou jak tahaji nejakou krabici,tak si rikame sakra,ze by to byli kaceri a tahali nejakou kesku.Tak jsme si zatim skocili na nedaleky ****,ze az pujdem zpet se sem mrknem jestli tam opravdu neco neni.
No a opravdu....**** se nacpala do nejake diry a vytahla nejakou krabici:)...tak jsme koukli dovnitr a zjistili kam ze se to muzem zalogovat:)
Supr dik,prvni kes bez souradnic a napovedy;)
===
Mistni a osobni jmena cenzurovana. Jasne ze mam v listingu napsano "Pri hledani dejte pozor na kolemjdouci - misto ukrytu je blizko cesty".
  • 0

#25 SkiiiL

SkiiiL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 15:56

Muj nazor: Prijdu, najdu a pokud je tam moc lidi, tak radsi necham na jiny pokus.. Ono prece jen neni nic prijemneho, kdyz Vam nekdo ukradne kes s kterou ste si hrali a misto ulozeni peclive planovali. Na druhou stranu je pravda ze listingy mestkych kesi nectu, rozhodne ne pred lovem, pokud potrebuju, tak se na miste podivam pres HandyGeocaching na posledni logy, pripadne HINT a kdyztak to necham na jindy. Kese umistene na frekvenotvanych mistech maji ale VZDY nejakym zpusobem v listingu upozorneni: Nechodte tam pres den - moc lidi atd... Je pak jen na kazdem jak se dokaze vyrovnat s pocitem ze prave kvuli jeho "nenapadnemu" hledani kdy kolem proslo asi 300 lidi doslo ke ztrate krabky. Skutecnost je takova ze kazdemu je to F.CK :|
  • 0

#26 chemic77

chemic77

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 470 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 16:20

haggaeus napsal/a:
Prece nikdo necte hint predem, ale teprve az kdyz nemuze najit cache bez nej? :o (naivni smajlik)


Co si budeme namlouvat... když někdo jede na hunting a chce odlovit co nejvíce, tak předpokládám, že ty hinty čte ještě v autě. O tom, jestli je to správné nebo ne, nemá smysl diskutovat.

Ale osobně si myslím, že to pomůže více, než když je to v listingu. ;)
  • 0

#27 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 17:21

kdyz se ti neco nelibi (treba lovit pamatku po tme), mas se otocit a jit lovit jinou...


A přijít radši ve dne aby sis ji pěkně prohlédl a keš se navíc ztratila - 2 mouchy jednou ranou :D
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#28 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 18:21

Kacer musi byt i vynalezavy. Jsou mista, kde je mudloprazdno velmi malo. Nam se osvedcil "zamilovany parecek":) Kacer kacerku opre o zed, mucky mucky, kacerka nahmata kes napriklad za okapem a po chvilce se parecek v obeti odebere logovat :D:D Priznavam, ze se to na Vaclavaku asi pouzit neda, zalezi na soudnosti kacera a na ochote kacerky :P Jinak dat to do hintu je je dobre jen pro ty, kteri hint vedi predem, spis bych volila vyraznejsi barvicky jako je otmu doposud. ale kdo je ignorant, tomu to proste nepomuze nic :|
  • 0

#29 Niraj

Niraj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)
  • Locationkousíček vod Myšle

Publikováno 03 prosinec 2008 - 20:21

DATaTEAM napsal/a:
Nam se osvedcil "zamilovany parecek":) Kacer kacerku opre o zed, mucky mucky, ....



Jen nesmíte být v páru jen 2 kačeri, nebo 2 kačerky. To pak o nenápadnosti nemůže být ani řeč :D
  • 0

#30 DATaTEAM

DATaTEAM

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 141 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 22:42

Niraj napsal/a:

DATaTEAM napsal/a:
Nam se osvedcil "zamilovany parecek":) Kacer kacerku opre o zed, mucky mucky, ....



Jen nesmíte být v páru jen 2 kačeri, nebo 2 kačerky. To pak o nenápadnosti nemůže být ani řeč :D


Ja mam v teamu 2 chlapy, ja si muzu vybirat :o:D
  • 0

#31 StanB99

StanB99

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 03 prosinec 2008 - 22:57

to SkiiiL: tak tímhle jsi mě dostal - Ono prece jen neni nic prijemneho, kdyz Vam nekdo ukradne kes s kterou ste si hrali a misto ulozeni peclive planovali ...... Přesně s prvotním tématem souvisí tvoje GC16V09. Také máš v listingu ... jen dejte pozor pri vyzvedavani na zvedave domorodce :-) a !!! Pri odlovu se chovejte nanejvis nenapadne !!! a .... :@ , keška uložená vedle lavičky, poblíž kašny, kde si ve dne hrají vnoučata s babičkami a večer se kousek dál scházejí dobrovolní hasiči při pucování techniky je pro "cizince" v podstatě neodlovitelná. Byl jsem tam dvakrát, uložení jsem viděl jak na dlani, ale pro velký provoz jsem to nechal být, ale už se tam asi nevrátím (já nejezdím po keškách autem). Přitom vlastní námět, na který keška upozorňuje - památník Tomáše Štítného - je naprosto mudlovzdorný, dá se fotit ze všech stran, nikdo se u něj nevyskytuje, ale keška je od něj vzdálená cca 60 m na naprosto blbém místě :(. Hned jak jem si přečetl prvotní přízpěvek mě napadla tahle analogie s tvojí keší, .... no a když si se sám ozval, tak mi nedalo se nevyžvejknout.
Obecně: Upozornění typu chovejte se nenápadně jsou k ničemu, protože hledající člověk se po krátkém čase stane vždy nápadným, záleží jen, jak rychle si jej někdo všimne. Tímto mluvím jen o jednotlivci ... skupina samozřejmě dokáže zamaskovat cokoliv, ale ani to není vždy samospasitelné. Pokud je keš umístěna tam kde se dá snadno sledovat, tak si jí někdo nepovolaný dříve nebo později určitě všimne. Vůbec to nezáleží na rostoucím počtu kačerů/nováčků (jako začínající jsem se u prvních keší strašně styděl pod dojmem, že jestli mě někdo vidí tak si mylí, že kradu .... a dával jsem si setsakramentskej pozor), ale ztráty keší obvykle souvisí s úplně blbým umístěním ownerem, který však má pocit, že omezujícími podmínkami v listingu přenese odpovědnost za svoji keš na jiné.

  • 0

#32 SkiiiL

SkiiiL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 85 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 1:52

Ano, misto je blbe, to uznavam, ale vzhledem k lokalite je to nejlepsi mozne misto jak kes schovat... Prece jen mist v blizkem okoli neni zrovna moc a ulozit kes pod blizkou thuji neni zrovna originalni.. Kazdopadne pokud StanB99 vi o lepsim miste kde se v dane lokalite da umistit kes velikosti small, at mi da vedet pres profil nebo ICQ. Rad se poucim z rad druhych - prece jen nikdo neni neomylny a nikdo "nesezral vsechnu moudrost sveta" :D P.S.: pokud by si tam nekolikrat byl, tak moc dobre vis ze kes se nenaleza ve vzdalenosti 60 metru jak uvadis.... Budme trochu skromni a nechovejme se jako rybari co udelaji z 25 cm cudly 70 cm kapitalni ulovek :-)
  • 0

#33 Housle

Housle

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 131 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 6:46

StanB99 napsal/a:
....ale ztráty keší obvykle souvisí s úplně blbým umístěním ownerem, který však má pocit, že omezujícími podmínkami v listingu přenese odpovědnost za svoji keš na jiné.


Dovol mi reagovat jedním příkladem a to mojí kešíGC1CXVY.Tato keš fungovala 4 měsíce a měla okolo 180 nálezů,byla to small umístěna v díře ve zdi,většina lidí si jí pochvalovala a když tu najednou zeď začaly opravovat díru zazdily(i z keškou)na místo přišel kačer,přesvědčil zedníka aby díru rozbil,zalogoval se a pak jí tam vrátil ať jí opět zazdí.
Myslíš že to bude kvůli blbému umístění ownera??;)
  • 0
DNF je důvod k další návštěvě.

#34 kubulak

kubulak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 7:44

haggaeus napsal/a:
Prece nikdo necte hint predem, ale teprve az kdyz nemuze najit cache bez nej? :o (naivni smajlik)


Aha, takze owner ulozil nekde v centru mesta kesku, jeji pozici zameril s trochou stesti s presnosti (chybou) tak 5-6 metru, ja tam prijdu, mam chybu treba 10 metru, takze klidne muzu hledat o 10-15m jinde, ale musim bez hintu, jinak nejsem spravnej kacer, ten smim pouzit az kdyz to nemuzu najit, ale zaroven mam bejt nenapadnej, protoze owner placnul kes na zamudleny misto, a tim, ze to napsal do listingu, prehodil svoji zodpovednost na me :)

Takze mam bejt neviditelnej a jeste k tomu telepat... :)
Co vsechno ja se tady jeste nedovim... :)
  • 0

#35 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 8:21

kubulak napsal/a:

haggaeus napsal/a:
Prece nikdo necte hint predem, ale teprve az kdyz nemuze najit cache bez nej? :o (naivni smajlik)


Aha, takze owner ulozil nekde v centru mesta kesku, jeji pozici zameril s trochou stesti s presnosti (chybou) tak 5-6 metru, ja tam prijdu, mam chybu treba 10 metru, takze klidne muzu hledat o 10-15m jinde, ale musim bez hintu, jinak nejsem spravnej kacer, ten smim pouzit az kdyz to nemuzu najit, ale zaroven mam bejt nenapadnej, protoze owner placnul kes na zamudleny misto, a tim, ze to napsal do listingu, prehodil svoji zodpovednost na me :)

Takze mam bejt neviditelnej a jeste k tomu telepat... :)
Co vsechno ja se tady jeste nedovim... :)


to ja nevim, jestli si spravnej kacer :). co to je spravnej kacer? to o cteni hintu predem vypovida, co od gc ocekavas. jestli jsi orientovany na nalez pixly do 2minut, nebo jestli te bavi premyslet, kde by to mohlo byt a objevit to. pokud jsi ten prvni, ctes si vsechny hinty dopredu, pokud jsi ten druhy, hint si prectes ve chvili, kdy to nemuzes najit, nebo kdy delsi pritomnost a hledani na miste muze ohrozit kesku. na to nemusis byt telepat :D
samozrejme, ze pri hledani zodpovednost mas - teda spis mel bys mit. ale to zalezi na elementarni lidske slusnosti.

hlavne cela tahle diskuze neni o tom, jak jdou / nejdou odlovit kese v centru prahy, ale o te jedne jedine - emauzy - a konkretne o tom konkretnim logu, ktery se vrci na autora, jak je mozne odlovit krabicku, kdyz na ni koukaji vratni, ale neprecetl si listing, kde je psano, ze od - do je to bez problemu. v tom je celej ten zakopanej pes tyhle diskuze. on dostane adekvatni informace k odlovu, ale ani pri logovani si je neni schopny precist. :)
  • 0

#36 Honzula

Honzula

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 10:15

Já myslím že diskuze je spíš o tom že je vhodné a doporučené číst listing u každé keše. Protože v listingu můžou být celkem důležité informace. Já osobně většinou čtu nejen listing, ale i pár logů, zejména těch delších. Ale obecně, někteří nečtou listing a naopak při založení ani pořádný listing nevytvoří. Jenže to je všechno o lidech. Když někdo nepoužívá hlavu v běžném životě, těžko jej přinutit aby ji používal při lovení keší. A bohužel se to netýká jen nováčku. Takže můžeme tady psát doporučení: "čtěte listing", ale stejně to bude mít vliv jen na někoho :(
  • 0

#37 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 13:19

Listing se také snažíme přečíst, vytisknout a vzít na lov, ale ne vždy se to podaří vzhledem k počtu keší v nějaké oblasti, kam se chystáme. Pak máme vytištěnu jen tabulku s waypointem, názvem keše, velikostí, obtížostí, terénem a zakódovaným hintem. Hint čteme, až když keš nemůžeme najít. Jako řešení bych viděl, kdyby v listingu bylo speciální políčko "pokyny", kam by autor napsal vše, co je důležité pro odlov keše vědět. Texty typu: "Není nutné vstupovat mimo dláždění." S hintem: "Pravá noha prostřední lavičky." A k hledání ve městě: Jednou jsem hledal magnetickou keš, těch možností tam bylo víc. Musel jsem nakukovat do reklamních panelů, ohýbat se pod železné bedny připevněné na sloup, prohledávat lavičky. V okolí nebyl nidko, ale pak jsem si všimnul dvou postarších ženy na druhé straně ulice čekajících na autobus. Byly zapředeny do hovoru a otočeny ke mně zády. Už to bylo podezřelé, protože koukali do domu a ne na silnici, odkud měl autobus přijet. Asi si myslely, že jsou nenápadné. :) Kešku jsem nakonec nahmatal, ale dělal že nic a naoko hledal dál. Až jsem se skončil v jednom keříku, tam jsem se na minutu zastavil a pak rychle odešel. Sotva jsem zašel za roh, zmíněné dámy se vydaly keřík prohledávat, dokonce nechaly ujet autobus. Vrátil jsem se na místo později a zcela nenápaně jedním hmatem odlovil. Od té doby používám ve městě tuto taktiku vždy. Ono, když pět kačerů hledá jak gestapo, pak jeden z nich vykřine na celou ulici "mám!" a zamává na kolemjdoucí logbůkem, tak není divu, že se keška prozradí.
  • 0

#38 kubacom

kubacom

    kubacom

  • Members
  • PipPipPip
  • 115 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 13:47

Hele už toho nechte, je to tu jak v parlamentu :D Nebo tady na někoho, kdo tu dost huláká prásknu, že ve svojí kešce nemá zadané attributy (a ty by tam být tedy měly), teďka nevím, když napadne sníh, jestli jí můžu jít lovit, nebo ne......a to mně teda štve:(:):D:D
  • 0
Kdo si hraje, nezlobí

#39 zlicinaci

zlicinaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 875 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 15:54

Housle napsal/a:
Dovol mi reagovat jedním příkladem a to mojí kešíGC1CXVY.Tato keš fungovala 4 měsíce a měla okolo 180 nálezů,byla to small umístěna v díře ve zdi,většina lidí si jí pochvalovala a když tu najednou zeď začaly opravovat díru zazdily(i z keškou)na místo přišel kačer,přesvědčil zedníka aby díru rozbil,zalogoval se a pak jí tam vrátil ať jí opět zazdí.
Myslíš že to bude kvůli blbému umístění ownera??;)

Zednická cache. Pomůcky: krumpáč, malta, zednická lžíce, stěrka, náhradní krabička (to kdyby krumpáč trefil přímo střed). Postup je jasný ;).
  • 0

#40 Rufuc

Rufuc

    Rufuc

  • Members
  • PipPipPip
  • 746 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2008 - 17:58

DATaTEAM napsal/a:
....... Kacer kacerku opre o zed, mucky mucky, kacerka nahmata kes napriklad za okapem a po chvilce se parecek v obeti odebere logovat :D:D
Priznavam, ze se to na Vaclavaku asi pouzit neda, zalezi na soudnosti kacera a na ochote kacerky :P

:o
Hledám ochotnou kačerku na společné odlovy městských kešek :D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama