Přejít na obsah


Fotka

Zámek a klíč


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
89 odpovědí na toto téma

#61 dustpath

dustpath

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 9:06

harald napsal/a:

sobikovi napsal/a:Keše mají být pro všechny a mají být normálně dostupné. Toto je keš na pořadník. Čekej, až na tebe příjde řada na klíček a pak jdi, odemkni, zaloguj a zase jdi...

Proč by tomu tak mělo být? Existuje řada keší, které normálně dostupné nejsou. Taková GCKYF0 může být odlovena za úplňku, GCRGDC zase jen za jasného počasí. Nápad s frontou na keš mi přijde zajímavý. Nemusí být každý keš odlovitelná všemi okamžitě.

Ze čtení debaty mám pocit, že řadě lidí jde jen o ego, že v tomto případě neměli šanci získat FTF. Ale proč kvůli tomu odsuzovat celý nápad na keš? IMHO je velmi pěkný. Osobně bych to hodil na difficulty 5 a povolil skutečně jen skákání přes keše. Formulace s retrievem vede k mini-eventům, které jsou sice společensky příjemné, ale z hledání klíče dělají skupinovou záležitost.


ten napad jste bohuzel pohribili - v prvni rade Harald a VXP tim, ze se Harald neobtezoval s hledanim klice, ale napsal si o nej a dostal jej pekne do ruky - to je presne proti "duchu" tehle kese a navic jste z par horlivych nadsencu udelali blazny, kteri se hnali pro klic do kese Hlavni nadrazi, prestoze tam nikdy nebyl...
obtiznost kese tak klesa na 1* - staci se proste domluvit s momentalnim drzitelem klice a dojit pro kes spolecne, takhle to jako melo byt ?

maslo na hlave maji samozrejme i ti, kteri kes zalogovali na mini-eventech a to ze stejnych vyse uvedenych duvodu
je to zjevne obchazeni pravidel teto kese
vubec jim nevadi, ze bud za
a, jako Copperfieldi vyzvedavaji klic z kese Zamek zamknute na dva zapady
nebo za
b, asi po sobe na dva zapady nezamykaji a umoznuji pristup ostatnim, coz se podle pravidel teto kese delat nema

spravne je samozrejme za
c, malokdo z nich drzel klic v ruce, jen si z neho opsali trackovaci cislo

jste jak narkmoni, kteri proste musi mit svou davku, za kazdou cenu,
hlavne aby uz ta "blba" kes zmizela z jejich mapy

perfektni "hra" tenhle geocaching :)
  • 0

#62 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 9:26

awercz napsal/a:

Nejak jsem prehledl velmi rychly vyvoj na vlakne "Sazava Pacific Tour?"
a tudiz se te zamindrakovanej Daine-spamere zeptam zde, kde si ty nase penisy premerime? Na geoskorapkach, nebo to nechame na nejakou komornejsi akci? :D:D:D
A az ti naprosto nezamindrakovany a uplne pohodovy VXP posle tech tisic spamu, tak mi je prosim preposli a i ja vim co jsi za havet ;)
P.S. koukam ze na drsnokese chodi i velci drsnaci, mozna ti nejdrsnejsi B)



na geoskorapkach neee, vis jaka je zima?! :D to by byl okamzite znehodnocen nas sociovyzkum. :D
  • 0

#63 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 9:36

Nejsem FTF kář lovím pro radost a pro to abych poznal nové místa a nové nápady. Jak jsem pochopil (snad spravně) tak pro odlov teto keše je potřeba klíč a tan klíč je pověšeny u TB ale když jsem hledal tento TB tak jsem zjistil že je v zamčené keši.Jak tedy mám otevřít klíčem keš která ho má uvnítř? Pochopil jsem že mám najít kam doputoval TB tam rychle zajed a vyzvednout si klíč s TB a pak odlovit tuto mysterku stím že TB čko má putovat jen po praze .J8 to asi nechápu a asi ji jen tak neodlovím.Pokud mi to někdo nevysvětlí.
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#64 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 9:40

awercz napsal/a:
A protoze se mi puvodni napad s nezalogovanym klicem moc libil, tak si prozmenu udelam sondu ja. Uvedu klic do vychoziho stavu. Bude lezet nezalogovany v Prazske kesi o obtiznosti 3+


No konečně :D. Tak je to správně. Díky za vyřešení situace:):)
  • 0
Sylvia999

#65 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 10:04

awercz napsal/a:
A protoze se mi puvodni napad s nezalogovanym klicem moc libil, tak si prozmenu udelam sondu ja. Uvedu klic do vychoziho stavu. Bude lezet nezalogovany v Prazske kesi o obtiznosti 3+

Konecne prechod od urazenej jesitnosti k humornemu rieseniu, drzim palce vsetkym geokombajnistom :) Skoro by som povedal ze kazdy kto ma kluc by ho pre spestrenie mohol vlozit nezalogovany do nejakej dalsej kesky ;)
  • 0

#66 Sylvia999

Sylvia999

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 538 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 10:10

A to je docela dobrá myšlénka..i by možná napravila nedobrý start téhle keše. Klíč by se logoval do unknown a teprve při vyzvednutí by se zjevilo, kde byl. Nebo že bych si na tom postavila vlastní mysterku :D:D:D
  • 0
Sylvia999

#67 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 10:50

dustpath napsal/a:

maslo na hlave maji samozrejme i ti, kteri kes zalogovali na mini-eventech a to ze stejnych vyse uvedenych duvodu
je to zjevne obchazeni pravidel teto kese........

spravne je samozrejme za
c, malokdo z nich drzel klic v ruce, jen si z neho opsali trackovaci cislo

jste jak narkmoni, kteri proste musi mit svou davku, za kazdou cenu,
hlavne aby uz ta "blba" kes zmizela z jejich mapy

perfektni "hra" tenhle geocaching :)

Nevím, co je na tom proti pravidlům, že se pár kačerů domluví a sejde se u keše spolu s majitelem klíče. Je smůla, že ti dotčení nepochopili, že tyto mini eventíky jsou právě kvůli tomu, že tato keš odstartovala přímo od majitele s porušením základních pravidel...

... mohu zaručit, že na našem minieventíku s Haraldem měli klíč v ruce všichni, někteří si vyzkoušeli i jeho použití a co je důležité, když si chci opsat číslo, pak musím klíč mít v ruce :D

... v duchu pravidel a podmínek této keše ale zjišťuji, že FTF VXP nemá!, ale podařilo se coFTF při minieventíku s Haraldem! V podmínkách logu je, že musí být TB Klíč retrívnut, což mají všichni zalogovaní kromě VXP. Když tedy dp.man tak skvostně dbá čistoty logů u keše a čistoty pravidel, pak by měl smazat VXPův log za nedodržení podmínek. B) (jak dlouho bude trvat opravení obrázku a úprava podmínek???:D )

Ano, geocaching je perfektní hra a kdo se tou hrou baví, tak dokáže řadu věcí přejít. Ale když tu hru někdo zcela zbytečně kazí a stále víc si buduje svoji pštrosí díru, tak je to smutný..
  • 0

#68 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 10:53

awercz napsal/a:
A protoze se mi puvodni napad s nezalogovanym klicem moc libil, tak si prozmenu udelam sondu ja. Uvedu klic do vychoziho stavu. Bude lezet nezalogovany v Prazske kesi o obtiznosti 3+

Myšlenka zajímavá, ale když už tahle keška prostě odstartovala tak trochu kulhajíc po všech stránkách, nebylo by asi záhodno znovu vířit vše kolem ní. Osobně bych se přimlouval vložit prostě klíč do nějaké pražské kešulky standardně podle zadání autora a nechat kešku i klíč žít.
  • 0

#69 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 10:55

drobik napsal/a:

Konecne prechod od urazenej jesitnosti k humornemu rieseniu


ale rekl bych, ze zrovna urazena jesitnost tady nikdy nebyla ... pokud z tebe nekdo dela zamerne vola a krmi te pohadkama o sociovyzkumu a slibuje ti, ze ti posle tisicovku spamu, tak se leda nas....(tves) ;) :D
  • 0

#70 drobik

drobik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 11:30

Dain & Olik napsal/a:
pokud z tebe nekdo dela zamerne vola a krmi te pohadkama o sociovyzkumu a slibuje ti, ze ti posle tisicovku spamu, tak se leda nas....(tves) ;) :D

Vzhladom k tomu ze cely GC je pojaty ako hra, tak to imho niektori jedinci az moc prezivaju :)
  • 0

#71 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 11:33

no jo, tak nekdo je flagmatik s nedotcenym odstupem a nekoho se to zase tyka. :) vzdycky najdes vec, kterou nekdo jiny proziva vic nez ty a naopak. ;)
  • 0

#72 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 20:03

FTF log VXP smazán. Další přání? Jen se nestyďte a pěkně si nadiktujte.
  • 0

#73 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 20:21

no tak se k tomu jeste snad uraz, ne? :D tu puvodni vyzvu do listingu tam vracet uz nebudes? :P a k ni vsechny logy? ;) (slibuju, ze tohle je pravdepodobne jedno z poslednich rypnuti ;))
  • 0

#74 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 20:35

chci se teda zeptat jak to má být protože bych si rád tuhle kešku odlovil Musím tedy sledovat kam v Praze doputuje TB s klíčem pak odlovit kešku a jít na tuhle mysterku a pak zase vrátit TB do nějaké jiné pražské kešky a tím dovolit odlov ostatním?
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#75 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 20:40

Dain & Olik napsal/a:
no tak se k tomu jeste snad uraz, ne? :D

Ale jdi ty drndo. Nepřevracej to zase. Tak to není.
  • 0

#76 mwh

mwh

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 502 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 20:46

koukám budou se tu řešit spory ale rady se nedočkám Moc pěkný tak až se všichni odurážite zjistíte že jsou vánoce a že se na sebe máte usmívat pokuste se mi někdo odpovědět díky
  • 0
Já si cestu nevybírám cesta si vybírá mě Kam s kolem nedojedu tam ho donesu

#77 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 20:50

Ne, v klídku. Je to jak říkáš. Najdeš TB ve tvaru klíče a odemkneš si vstup ke kešce Zámek.
  • 0

#78 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 20:52

mwh napsal/a:
chci se teda zeptat jak to má být protože bych si rád tuhle kešku odlovil

Musím tedy sledovat kam v Praze doputuje TB s klíčem pak odlovit kešku a jít na tuhle mysterku a pak zase vrátit TB do nějaké jiné pražské kešky a tím dovolit odlov ostatním?

ano, presne tak. jen je ted naplanovano, ze nasledujici vlozeni bude anonymni, jak to puvodne dp planoval do nejake zajimave kese. ovšem pokud dp bude proti, není problem vlozit a zalogovat.
  • 0

#79 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 20:57

mwh napsal/a:
koukám budou se tu řešit spory ale rady se nedočkám
Moc pěkný tak až se všichni odurážite zjistíte že jsou vánoce a že se na sebe máte usmívat pokuste se mi někdo odpovědět díky


ale dyk jsem psal, ze je to pravdepodobne poslední rejpava. :D musis byt trpelivejsi dyl jak 5 minut. ;) tukam mobilem, trva mi to, nez to napisu. tak se oduraz taky, jako my, a odpovedi uz mas vys a dokonce dve :D
  • 0

#80 Dpman

Dpman

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 407 příspěvků(y)

Publikováno 18 prosinec 2008 - 20:57

Ne nejsem proti. Jen spousta lidí nechápe logování klíče do Zámku. Hodně potom píšou jak se k němu vlastně dostanou. Logujte prosím klíč jinam něž do Zámku.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama