Přejít na obsah


Fotka

Hodinky s GPS?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
26 odpovědí na toto téma

#1 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2008 - 12:05

Rád bych si koupil hodinky s GPSkou a zatím jsem vyhodnotil jako nejlepší toto:
http://www.suunto.cz...shopid=21036719. Nemáte je někdo už? Nebo případně návrhy na něco podobného... Díky.
  • 0

#2 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2008 - 12:38

Vím, že něco podobného používal kačer chnapka, ale nevím, jstli chodí tady na fórum, tak mu když tak pisni.
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#3 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2008 - 12:46

Zdar,
nebude na vydrz lepsi jen hodinky a na zaznam trasy externi gps modul, nekde na navigovat.cz o nem urcite psali, jen to nemohu najit. Kazdoapdne bych ty sunta pak kupoval minimalne ne v CR kvuli cene. Treba v amikove byli min o 1/3 levnejsi i pri tom spatnem kurzu.
  • 0

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2008 - 13:32

Hodinky i GPS modul mám... prostě se mi líbí hodinky s GPS hlavně kvůli tomu, že máš barometr a GPS pořád u sebe. Na seriozní lov keší to není, ale náhrada při rychlém odlovu cestou z práce nebo na výletě se to hodí.
  • 0

#5 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2008 - 23:25

Já používám jeden běžecký model Garminu, zatím jenom tak zkouším, co to dovede...
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#6 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2008 - 23:42

Czecho Cowboy napsal/a:
Já používám jeden běžecký model Garminu, zatím jenom tak zkouším, co to dovede...

jj, na to jsem koukal, je to nějaký ten Runner 405 nebo nižší, ne? Ale ten nemá navigaci na waypoint a barometr...
  • 0

#7 Czecho Cowboy

Czecho Cowboy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 372 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2008 - 23:49

Barometr jsem nezkoumal, na model se podívám později (nechce se mi pro něj chodit do koupelny :D), navigaci na waypoint má jako šipku uvnitř kompasu
  • 0
Proud user of GeoGet 2

#8 Fotyrek

Fotyrek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 10:09

Dlouhou dobu jsem měl předchozí model X9i a byl jsem s nimi velmi spokojen. Pořídil jsem si je ještě dříve než jsem začal s GC, hlavně pro určení délky trasy svých aktivit na in-linech a na běžkách. Příjemné bylo i zpětné prohlédnutí trasy na google Earth. Když jsem pak objevil hru GC našly hodinky další intenzivní užití. Odlovil jsem pomocí nich něco kolem 150 keší ale pak jsem přešel na Colorado což je na GC oproti X9i velký luxus. Najednou mě přestalo bavit zadávat souřadnice do hodinek ručně (lze to sice pomocí dodávaného softwaru s počítače ale i tak je to pořád ruční práce), když do Colorada je lze přetáhnou přímo z počítače a to nemluvím o luxusu jako je Pocket query. Colorado umí taky zaznamenat trasu a tak jsem hodinky postupně přestal používat a nedávno je prodal. Na druhé straně pro běžky a inlajny byly hodinky rozhodně pohodlnější než relativně velké Colorado. Další nevýhodou hodinek bylo, že signál GPS se někdy ztratil v hustém lese nebo hlubokých údolích což se Coloradu nestane, ale to už srovnávám nesrovnatelné. Velikost antény v hodinkách je úměrná jejich příjemné velikosti. To ale může být jinak u verze X10 kde uvádějí "lepší a rychlejší zachycení GPS". Moc jsem ti asi neporadil, ale toto jsou moje zkušenosti. Rozhodnutí je na přednostním učelu užívání. Hodinky byly rozhodně lepší na sportovní aktivity s bonusem GC. Colorado je zase výrazně lepší na GC s bonusem záznamu trasy při sportovních aktivitách.
  • 0

#9 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 10:45

to Fotyrek: díky za postřehy. Já ty hodinky nechci primárně na GC, na to mám jinou výbavu a vím, co od nich mohu na rozdíl od normální GPSky očekávat. Moje myšlenka je prostá - hodinky mám pořád u sebe a zajímá mne projetá trasa na kole, lyžích, s kočárkem, na vycházce v lese atd atd. s možností přiřazení souřadnic k fotkám apod. No a když se náhodou podaří zalovit kešky, nic se taky nestane :-)
  • 0

#10 Fotyrek

Fotyrek

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 10 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 19:38

Jo jo, pro tento účel budou hodinky ideální. Tak jsem je používal a byl jsem spokojen. Až na tu občasnou ztrátu signálu jak už jsem napsal. A ještě drobnost mi na nich vadila ale já ji řešit nemusel. Až jednou dojde životnost akumulátoru tak se musí nechat vyměnit v servisu za cca 1500,-Kč. Já jsem je používal asi 2,5-3 roky a akumulátor pořád držel ale k tomu, že už jsem je po koupi Coloráda používal podstatně méně než před tím to byl další důvod, proč jsem je prodal. Vidina výměny akumulátoru v servisu na hodinkách co používám jen občas se mi moc nelíbila.
  • 0

#11 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2008 - 20:00

Asi v nich není normální knoflíková baterie :D takže se nedivím, že to musí do servisu, kde tu baterku mají..
  • 0

#12 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2008 - 15:24

Nasel jsem....
http://www.uxcell.co...705-p-9781.html

  • 0

#13 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2008 - 17:14

akryx napsal/a:
Nasel jsem....
http://www.uxcell.co...705-p-9781.html

Díky za další námět, ale ty jsou opravdu ošklivý.. zkusím ale porovnat v nějaké recenzi.
  • 0

#14 honzahais

honzahais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 305 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2008 - 17:44

sobikovi napsal/a:

akryx napsal/a:
Nasel jsem....
http://www.uxcell.co...705-p-9781.html

Díky za další námět, ale ty jsou opravdu ošklivý.. zkusím ale porovnat v nějaké recenzi.

taky ty bych jako hodinky na Každodenní nošení opravdu nechtěl:|
  • 0
GPSmap60CSx+topo czech 3PRO /+nokia N73/na delší výpravy HP COMPAQ 6530b

#15 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2008 - 21:53

sobikovi napsal/a:
Rád bych si koupil hodinky s GPSkou a zatím jsem vyhodnotil jako nejlepší toto:
http://www.suunto.cz...shopid=21036719. Nemáte je někdo už? Nebo případně návrhy na něco podobného... Díky.

Než to naběhne, tak by se z toho jeden zul. Pak to ukáže polohu a začne to žrát baterku jako vzteklý (což je docela logický, pokud si člověk uvědomí, že normální GPS vyšlukne 2xAA baterky do 16 hodin). Pro Jamese Bonda super, v praxi nepoužitelný. Elektronickej kompas funguje úplně stejně blbě, jako jeho podvodnická verze v Suunto D9. Je potřeba neustále kalibrovat a držet v poloze, kterou za vodorovnou považujou jenom hodinky. Strávil jsem zkoumáním X10 a D9 dost času na to, abych si alespoň pro sebe udělal závěr: "ptákovina bez praktického využití" :| Ledaže by se na to líp balily holky :D
  • 0

#16 dandra

dandra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 587 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2008 - 22:09

Jo a ještě bych dodal, že až se na to budeš potřebovat opravdu spolehnout (třeba jako na několikdenním treku v Andách nebo při přechodu Mojave), tak je dobrý si předtím zopakovat navigaci podle lišejníků. Baterka se nedá jako v GPS vyměnit. Lze ji jenom dobít pomocí nabíječky, tzn. dalšího krámu v batohu. Po několika desítkách minut zapnuté GPS slavné X10 neukážou ani tři čtvrtě na pět. Co by pak jeden dal za Primky :D
  • 0

#17 akryx

akryx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 994 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 1:40

nasel jsem zase nejake...
http://www.ddamtek.c...
  • 0

#18 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 11:29

Moje myšlenka je prostá - hodinky mám pořád u sebe a zajímá mne projetá trasa na kole, lyžích, s kočárkem, na vycházce v lese atd atd. s možností přiřazení souřadnic k fotkám apod. No a když se náhodou podaří zalovit kešky, nic se taky nestane :-)


tohle ja resim gps priveskem na klice
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#19 h0--

h0--

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 141 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 19:43

honzahais napsal/a:
taky ty bych jako hodinky na Každodenní nošení opravdu nechtěl:|

... ostatně není divu, nějaký ošklivý digitálky... :D
  • 0

Lovím zážitky a zakládám body. | https://openstreetmap.cz/

 

#20 DJ-team

DJ-team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 01 leden 2009 - 21:20

Taky jsem se tím zabýval, důvody pro pořízení jsem měl asi podobné, ale nakonec jsem si koupil Casio s výškoměrem a barometrem a hlavně solárním dobíjením a řízeným časem atd. (přece jenom tlak a výšku při svých aktivitách - využívám nejvíce) a využívám spíše vestavěný GPS modul na telefonu a nemám problém. Díky handyGC už se stařičkým legendem nechodím a nosím si pouze náhradní baterku do telefonu :-). Myslím si, že ty hodinky jsou příliš drahé na to, jaká mají omezení a jak často to využiji, šel bych cestou lepšího telefonu. Zkoušel jsem Nokia Sports Tracker a ten pro záznam trasy byl skvělý.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama