Přejít na obsah


Fotka

GeoJarry


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
215 odpovědí na toto téma

#121 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 17:37

Proč vymýšlet vymyšlené? Vždyť jde použít PQ na keše podle trasy. A myslím, že zrovna Sobik by s tím problém mít neměl, když tak tak brojil proti nelegálnímu stahování ;) EDIT: byl jsem pomalý, už to napsal sám
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#122 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 20:04

Nebrojím proti nelegálnímu stahování... je to věc každého kačera stejně jako s muzikou, filmy, softem... Na to nelegální stahování upozorňuji ve svých příspěvcích obecně a především s důrazem, že PQ je jedna z hlavních výhod PM.
  • 0

#123 BrAtKo

BrAtKo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 11:18

Ahojte geosi, trosku sa trapim s GG a GJ, viac menej vsetko uz slape. Ale...

Neviem preco, ked si dam stiahnut mnou najdene kesky, stiahne mi ich, ale len jedna jedina ma aj nastaveny status (stlpec) FOUND (vratane datumu).

Ak si exportnem GPX zo Skrysotlace, ten je ok (ale ma ine muchy, kraj a stat je v jednom atribute). Neviete ako na tento problem ?

Dakujem.
  • 0

#124 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:09

BrAtKo napsal/a:
Ahojte geosi, trosku sa trapim s GG a GJ, viac menej vsetko uz slape. Ale...

Neviem preco, ked si dam stiahnut mnou najdene kesky, stiahne mi ich, ale len jedna jedina ma aj nastaveny status (stlpec) FOUND (vratane datumu).


Pokud to nejsou zcela čerstvé logy FoundIt, tak je nutné použít volbu stáhni celý listing a všechny logy, protože normálně se stahuje jen několik posledních logů a stav keše.
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#125 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:15

stat a kraj v jednom poli je jednoznacne chyba Skrysotlace. Uz jsi to zkousel hlasit jeho autorovi?

Tak ci tak, posledni verze Geogetu se s timto umi vyporadat.

Pro oznaceni nazvu je potreba splnit nekolik podminek, je to napsane tady: http://geoget.ararat...doc:user:nalezy Takze klicova otazka je, jak jsi jsi presne stahoval ty tebou najite kesky?
  • 0

#126 BrAtKo

BrAtKo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 42 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:24

kolombo dik moc ! Pomohlo. Pouzil som makro Download My Found Caches namiesto Download Found Caches. Jedno slovicko :) A v GG policko status co znamena ked je tam kruzok ? (pomlcka je disabled a # je archived).
  • 0

#127 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:29

BrAtKo napsal/a:
kolombo dik moc ! Pomohlo. Pouzil som makro Download My Found Caches namiesto Download Found Caches. Jedno slovicko :) A v GG policko status co znamena ked je tam kruzok ? (pomlcka je disabled a # je archived).


Je to v dokumentaci GG, ale

o = stažený listing
. = uživatelská poznámka u keše, WP
& = keš má vytvořený připojený soubor
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#128 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:32

sobikovi napsal/a:
Nebrojím proti nelegálnímu stahování... je to věc každého kačera stejně jako s muzikou, filmy, softem... Na to nelegální stahování upozorňuji ve svých příspěvcích obecně a především s důrazem, že PQ je jedna z hlavních výhod PM.


Kdyz obecne, tak by me obecne zajimalo, kde zacina ono nelegalni stahovani. Kdyz si budu klikat v IE/FF na webu a opisovat souradnice do Wordu nebo prepisovat rucne do GeoGetu, tak je to taky nelegalni? Kde je ona hranice nelegalnosti u dat, ktere maji verejnou povahu? V tom, ze si to "zautomatizovane" a nikoliv rucne stahnu? Vysledek je podle me totozny.
  • 0

#129 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:34

Vysledek je totozny, Groundspeaku ale vadi prave to automatizovani. Viz jejich "terms of use", co mas na konci kazde jejich stranky.
  • 0

#130 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 04 listopad 2009 - 12:38

HaLuMa: aha a ten vyklad provedl kdo? Samotny Groundspeak nebo si to myslis ty nebo nekdo jiny? Ono je to pomerne dulezite, pokud uz se na to chce nekdo odkazovat. Kdyby to realne vadilo Groundspeaku, tak neni pro ne nic jednoduzsiho, nez zavest napriklad CAPTCHA nebo cokoliv ruzne klikajiciho (z rady 1,2,3 nyni kliknete na 3) nebo cokoliv podobneho, aby tam opravdu bylo overitelne "human". To, ze s tim nic nedelaji zaroven znamena, ze je to vubec nepali a ze to proste neresi. BTW dovolim si obecnou otazku na vsechny ty, co pouzivaji ICQ protokol. Kolik z vas pouziva opravdu POUZE oficialniho klienta ICQ?
  • 0

#131 gotici

gotici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 10:03

Prosím zdejší odborníky o radu. Po mnoha dnech trápení se mi povedlo nainstalovat GG, GJ, GeoStat a po dlouhém boji jsem dokonce zvládl i mysterku Autostatu a dostal jakousi statistiku do svého profilu. V DB jsem měl všechny kešky v ČR a vše fungovalo k mé spokojenosti. Jenže včera při stahování listingů k několika keším mi celý program spadl a už se mi ho nepovedlo rozdýchat. Nakonec jsem všechno smazal a začal od začátku: GG a GJ jsem nainstaloval, ale když nyní dám stáhnout všechny keše nebo i jen moje nalezené, tak se mi načtou data jen BEZ souřadnic a WPointů. Když k takové kešce pak stáhnu listing, tak se stáhnou logy, ale neukáže se mapka ani waypointy. Kde dělám chybu? Co je špatně? A ještě pár dotazů: 1. V původní databázi jsem měl i několik vyluštěných mysterek s doplněnými finálními souřadnicemi. Do jakých souborů se ručně přidané WP ukládají? 2. Které soubory mám zálohovat abych opět nepřišel o všechna data? Celý adresář data? 3. Co přesně znamenají čísla na stavovém řádku v GG (už jsem na to někde narazil, ale teď to nemůžu najít)
  • 0

#132 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 10:17

Ahoj, * nechapu jak mohl program spadnout, nikdy se mi to nestalo a pouzivam ho asi rok a pul - a dost intenzivne. navic pri tak banalni cinnosti... * data bez souradnic budou znamenat zrejme spatne vyplnene heslo/jmeno v nastaveni geojarry * 1. Soubor geoget.db3 v datovem adresari obsahuje celou databazi kesi (kese, souradnice, logy, listingy, poznamky, waypointy, tagy - vsechno). Soubory geoget.datum.db3 jsou zalohy databaze k urcitemu datu * 2. idealne cely adresar data. Ale pokud geoget odmital nabehnout, byla zrejme chyba prave v adresari data. Ze jmena souboru je pomerne jednoduse citelne, co ktery z nich obsahuje. Muzes tedy laborovat a soubory odmazavat, zalohovat, vracet ... dokud to nebude chodit. Nicmene mi stejne ten problem co popisujes prijde nemozny. Nezazil jsem, aby se geoget odmital spustit (a to ani s prazdnym datovym adresarem) * 3. zastav nad nima myskou a zobrazi se ti popis. Takto se chovaji vsechny programy ve windowsim svete (a mozna i ve vsech ostatnich svetech)
  • 0

#133 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 10:23

S474N napsal/a:
HaLuMa: aha a ten vyklad provedl kdo? Samotny Groundspeak nebo si to myslis ty nebo nekdo jiny? Ono je to pomerne dulezite, pokud uz se na to chce nekdo odkazovat.


A budeme to tu resit uz asi popetiste... Tvuj vyklad neni dulezity. Tvuj nazor neni dulezity. Uvedom si, ze na sluzby geocaching.com nemas vubec zadny narok, ze je to jen dobra vule Groundspeaku, ze ti dovoluje jejch sluzby vyuzivat.

Takze proc by delali nejakou captchu, ci jine onanie. Proste kdyz ti na to prijdou, je jen na jejich vuli, jestli te odstrihnou ci nikoliv. A pak delej ramena. ;)
  • 0

#134 gotici

gotici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 10:49

* data bez souradnic budou znamenat zrejme spatne vyplnene heslo/jmeno v nastaveni geojarry Tak jsem zkusil znovu přepsat heslo/jméno a asi tam byla chyba, teď se mi načtou souřadnice, ale WP opět ne a mapy taky ne. Zkusil jsem ze staré DB překopírovat geoget.db3. Načte to sice všech 15000+ keší, ale napíše k tomu chybovou hlášku: Could not retrieve data. Error [11]: The database disk image is malformed. "SELECT key, hint FROM geolist WHERE id=:id LIMIT 1": database disk image is malformed. Co to znamená???
  • 0

#135 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 10:54

To znamena, ze ten soubor je poskozeny. Nebyl u toho souboru, odkud jsi jej kopiroval, jeste soubor s priponou 'journal'? Pokud ano, tak nakopiruj tu databazi znova i s tim zurnalem.
  • 0

#136 gotici

gotici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 11:08

Tak žádný "journal" jsem nenašel. Ale už jsem smířený s tím, že o původní DB přijdu. Ale proč se mi teď po reinstalaci všeho nechtějí načíst WP a mapy. Mapa se načte jen k původním souřadnicím. V čem dělám chybu? Jestli to dobře chápu, tak GJ stahuje jen data ve formě LOC - teda jen původní souřadnice keše a nic více? Jak ho donutím stáhnout i WPointy?
  • 0

#137 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 11:24

podivej se na web geocaching.com. Geojarry bere informace odtud. takze muze vedet jen to co tam je. Kde najdes waypointy? Ano, jen v listingu. Takze waypointy se ti tam dostanou jen importem listingu. (nebo pres PocketQuery, ale to asi neni tvuj pripad...)
  • 0

#138 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 11:27

Stahnes listingy ke kesim. Geoget neni carodej a dokaze naimportovat jen to, co v datech, ktera mu predhazujes, je.

Pokud stahnes jen HTML seznam + LOC, tak tam je pouze: kod, jmeno, autor, souradnice, typ, velikost, teren, datum zalozeni, zeme

Pokud stahnes listing: vsechno vyse zminene plus navic: popis, hint, pridane waypointy, 5 poslednich logu
  • 0

#139 gotici

gotici

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 31 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 11:59

OK, už jsem to pochopil. Dokonce jsem i přišel na to co mě zmátlo. Když jsem ládoval data do své první databáze na GG, tak jsem vycházel z GPX souborů ze skrýšotlače a tam už ty WP byli, takže jsem teď byl zmatený, že při použití GJ tam ty WP nejsou. Díky za odpovědi na moje začátečnické problémy.
  • 0

#140 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 520 příspěvků(y)

Publikováno 05 listopad 2009 - 13:01

Skrysotlac take stahuje jednotlive listingy. Vyhoda GJ je v tom, ze si muzes stahnout jen ten hruby seznam bez listingu a waypointu. To je totiz nekolikanasobne rychlejsi! A az si vyberes kese, co te zajimaji, tak teprve k nim si stahnes listing a doplni se ti vse potrebne. Nejen ze usetris cas, ale take usetris nejaky ten vykon na serverech.
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama