Nová funkce - převod souřadnic
#1
Publikováno 30 leden 2009 - 11:38
#2
Publikováno 30 leden 2009 - 11:41
#3
Publikováno 30 leden 2009 - 12:01
#4
Publikováno 30 leden 2009 - 13:29
edit: aha tak nic tady se mluvi o GeoGetu sorry ;-)
#5
Publikováno 31 leden 2009 - 14:47
No hele, takže je vlastně můj problém vyřešen. Měl jsem na mysli listing, něco jako je na gc.com - Other Conversions. V okamžiku, kdy potřebuji jiný formát, kliknu si. Když GG tento formát používá, stačilo by na to makro, ne?HaLuMa napsal/a:
Prevod kde a k cemu? Cely geoget pracuje se souradnciemi v tom formatu 49.63123 13.16321. Ze se to nekde ukazuje jinak, je jen otazka zobrazeni toho cisla. A zadavat souradnice muzes jak v tom, tak i v onom, a jeste navic i v UTM.
Takze nevim, kde ti ta funkce chybi.
#6
Publikováno 24 duben 2009 - 14:41
HaLuMa napsal/a:
Prevod kde a k cemu? Cely geoget pracuje se souradnciemi v tom formatu 49.63123 13.16321. Ze se to nekde ukazuje jinak, je jen otazka zobrazeni toho cisla. A zadavat souradnice muzes jak v tom, tak i v onom, a jeste navic i v UTM.
Takze nevim, kde ti ta funkce chybi.
Chtel bych si pri exportu cachi do GPX makro rozsirit o automaticky stazeni mapky z mapy.cz, kde stred obrazku bude souhlasit se souradnicema cache. Obrazek chci stahovat pomoci nejake takove url
http://mapgen.mapy.c...1&w=1000&h=1000
Souradnice stredu obrazku jsou v HEXa, to si prevedu. Horsi je to se souradnicovym systemem. Rucne si to vypocitat pomoci tabulky v excelu umim. Kdyz ale jdou zadavat souradnice do geogetu v ruznych formatech, tak urcite mas v programu konverzni algoritmus. Neslo by nejakym zpusobem vypublikovat tu funkci tak, aby sla pouzit v makru?
Mam takovou predstavu, ze by byla nejaka funkce treba CONVERTWGS2UTM() , do ktery by se dal parametr GC.Lat a ono by to vratilo souradnice v UTM, ktere bych pak pouzil pro sestaveni URL pro mapu a posleze i automatickemu vygenerovani pomocneho kalibracniho souboru pro GPS Tuner?
Nebo nemate nekdo nejaky lepsi napad, jak stahnout z webu obrazek mapy, stejne jako se taha do listingu a slo by to pouzit potom v makru?
Pro jistotu jeste nastinim ceho chci dosahnout. Chci nekam jet a nemam v PDA podrobnou mapu cele CR. Takze si z Geogetu vyexportuju seznam cachi do GPX souboru, ktere chci najit. Pri exportu bych chtel, aby se mi do nejakyho adresare MAPS stahnuly detalni mapy blizkeho okoli kazde exportovane cache. Mapy se v pripade blizkosti jine cache budou prekryvat, ale to nevadi, navigace si s tim poradi. Ke kazde mape si makro vygeneruje pomocny kalibracni soubor.
Tento adresar spolu s GPX souborem si prehraji do PDA, kde sem predtim jen hrubou mapu CR. Kdyz se budu blizit ke cachi, muzu pak prepnout na detailni mapu, ktera se mi vytvori uvedenym postupem sama.
#7
Publikováno 24 duben 2009 - 14:57
#8
Publikováno 24 duben 2009 - 15:03
#9
Publikováno 24 duben 2009 - 15:14
#10
Publikováno 25 duben 2009 - 13:58
#11
Publikováno 25 duben 2009 - 16:40
#12
Publikováno 25 duben 2009 - 19:18
HaLuMa napsal/a:
Neni lepsi si to tisknout z cachemapy, co je v geogetu? Ano, je to sice googlemap, nicmene kesky jsou na nem prehlednejsi.
Jenže v googlemaps nejsou turistické trasy, to je pro plánování keší v přírodě dost velké negativum. Já to proto dělám přes export do Oziexploreru, kde mám turistické mapy. Přímo do Seznamu by to ale často úplně stačilo, Ozi je na tohle zbytečně velký kalibr.
Snad by to mohl být námět - dát na vybranou (buď při exportu, nebo někde v nastavení) buď cachemapu od Googlu s ikonami typů, nebo mapu od Seznamu ale zato s turistickými značkami a dalšími vymoženostmi, co tam Seznam kreslí.
#13
Publikováno 25 duben 2009 - 20:29
#14
Publikováno 26 duben 2009 - 8:36
LudaL napsal/a:
Zdravím,
a neexistuje exportní makro, které by udělalo výstup pro seznamácké mapy, abych si mohl vytisknout mapu i s body. Stacilo by něco, co by udělalo textový řetezec "loc:xx.xxx1 yy,yyy1;loc:xx,xxx2 yy,yyy2; atd ...
Přesně tak jsem si to vyřešil. V GG si vyberu keše, které mne zajímají, pak si je poskládám do požadovaného pořadí pomocí šikovné funkce, kterou na mé přání HaLuMa udělal. Pak si vyjedu a vytisknu Cachemapu a poté si pomocí přiloženého makra vyjedu locy pro mapy.cz. To že se ty body liší v číslování o 1 mne netrápí (GG čísluje od 0, seznam od 1).
Zde je to moje neumělé, ale funkční makro:
//GeoGet 2
function ExportExtension: string;
begin
result := 'TXT';
end;
function ExportDescription: string;
begin
result := 'Loc for MapyCz';
end;
function ExportPoint: string;
var
s: string;
n: integer;
begin
result := '';
//Export for Geocaches
if gc.islisted then
begin
Result := Result + 'loc:' + GC.Lat + ' ' + GC.Lon + ',';
end;
//Export for Waypoints
for n := 0 to GC.Waypoints.Count - 1 do
if GC.Waypoints[n].IsListed then
begin
Result := Result + 'loc:' + GC.Waypoints[n].Lat + ' ' + GC.Waypoints[n].Lon + ',';
end;
end;
#15
Publikováno 29 duben 2009 - 16:11
HaLuMa napsal/a:
v listingu v PDA tuknu na souradnice (v poslednich verzich GG jsou jako odkaz) a bod se mi zobrazi v GoogleMaps
Možná hloupý dotaz - ten parametr 'output=kml' v odkazu má nějaký význam pro PDA? Když na to kliknu normálně v GG, tak místo aby se otevřela mapa, nabídne mi to uložení souboru maps.kml na disk
Předem díky za vysvětlení...
#16
Publikováno 29 duben 2009 - 16:39
#17
Publikováno 29 duben 2009 - 20:12
#18
Publikováno 31 květen 2009 - 21:15
#19
Publikováno 31 květen 2009 - 21:32
a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41
#20
Publikováno 31 květen 2009 - 21:38
patris napsal/a:
Pro jistotu jeste nastinim ceho chci dosahnout. Chci nekam jet a nemam v PDA podrobnou mapu cele CR. Takze si z Geogetu vyexportuju seznam cachi do GPX souboru, ktere chci najit. Pri exportu bych chtel, aby se mi do nejakyho adresare MAPS stahnuly detalni mapy blizkeho okoli kazde exportovane cache. Mapy se v pripade blizkosti jine cache budou prekryvat, ale to nevadi, navigace si s tim poradi. Ke kazde mape si makro vygeneruje pomocny kalibracni soubor.
Tento adresar spolu s GPX souborem si prehraji do PDA, kde sem predtim jen hrubou mapu CR. Kdyz se budu blizit ke cachi, muzu pak prepnout na detailni mapu, ktera se mi vytvori uvedenym postupem sama.
Snad to není nepovolená reklama, ale přesně takhle pracuje GeoScout.
a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace
Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41
0 uživatel(ů) prochází toto téma
0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů