Přejít na obsah


Fotka

Nová funkce - převod souřadnic


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
20 odpovědí na toto téma

#1 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2009 - 11:38

Dobrý den, toto není požadavek, to bych si nedovolil, ale jen návrh. Co takhle funkce převod souřadnic? Z N 49° 38.123 E 013° 10.321 na 49.63123 13.16321? Vím, dá se to snadno převést (snadno jak pro koho), dá se to převést na GC.com, když si natahuji kešky přes GPX, není to potřeba. No jo, ale občas nedělám ani jedno a NOKIA podporuje právě jen ono 49.63123 13.16321. Díky
  • 0

#2 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2009 - 11:41

Prevod kde a k cemu? Cely geoget pracuje se souradnciemi v tom formatu 49.63123 13.16321. Ze se to nekde ukazuje jina, je jen otazka zobrazeni toho cisla. A zadavat souradnice muzes jak v tom, tak i v onom, a jeste navic i v UTM. Takze nevim, kde ti ta funkce chybi.
  • 0

#3 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2009 - 12:01

Nebo jsi mel na mysli proste udelatko ciste a jen na prevod souradnic? Jako ze by sis tam zadal souradnice v jednom formatu a ukazalo ti je to v jinem, kdyz jen tak potrebujes neco prevest?
  • 0

#4 Sinuhet

Sinuhet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 270 příspěvků(y)

Publikováno 30 leden 2009 - 13:29

co trebas tohle: http://www.alena.ilc...ps/prepocet.php

edit: aha tak nic tady se mluvi o GeoGetu sorry ;-)
  • 0

#5 jeef

jeef

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 56 příspěvků(y)

Publikováno 31 leden 2009 - 14:47

HaLuMa napsal/a:
Prevod kde a k cemu? Cely geoget pracuje se souradnciemi v tom formatu 49.63123 13.16321. Ze se to nekde ukazuje jinak, je jen otazka zobrazeni toho cisla. A zadavat souradnice muzes jak v tom, tak i v onom, a jeste navic i v UTM.
Takze nevim, kde ti ta funkce chybi.

No hele, takže je vlastně můj problém vyřešen. Měl jsem na mysli listing, něco jako je na gc.com - Other Conversions. V okamžiku, kdy potřebuji jiný formát, kliknu si. Když GG tento formát používá, stačilo by na to makro, ne?
  • 0

#6 patris-4841

patris-4841

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 14:41

HaLuMa napsal/a:
Prevod kde a k cemu? Cely geoget pracuje se souradnciemi v tom formatu 49.63123 13.16321. Ze se to nekde ukazuje jinak, je jen otazka zobrazeni toho cisla. A zadavat souradnice muzes jak v tom, tak i v onom, a jeste navic i v UTM.
Takze nevim, kde ti ta funkce chybi.


Chtel bych si pri exportu cachi do GPX makro rozsirit o automaticky stazeni mapky z mapy.cz, kde stred obrazku bude souhlasit se souradnicema cache. Obrazek chci stahovat pomoci nejake takove url
http://mapgen.mapy.c...1&w=1000&h=1000

Souradnice stredu obrazku jsou v HEXa, to si prevedu. Horsi je to se souradnicovym systemem. Rucne si to vypocitat pomoci tabulky v excelu umim. Kdyz ale jdou zadavat souradnice do geogetu v ruznych formatech, tak urcite mas v programu konverzni algoritmus. Neslo by nejakym zpusobem vypublikovat tu funkci tak, aby sla pouzit v makru?

Mam takovou predstavu, ze by byla nejaka funkce treba CONVERTWGS2UTM() , do ktery by se dal parametr GC.Lat a ono by to vratilo souradnice v UTM, ktere bych pak pouzil pro sestaveni URL pro mapu a posleze i automatickemu vygenerovani pomocneho kalibracniho souboru pro GPS Tuner?

Nebo nemate nekdo nejaky lepsi napad, jak stahnout z webu obrazek mapy, stejne jako se taha do listingu a slo by to pouzit potom v makru?

Pro jistotu jeste nastinim ceho chci dosahnout. Chci nekam jet a nemam v PDA podrobnou mapu cele CR. Takze si z Geogetu vyexportuju seznam cachi do GPX souboru, ktere chci najit. Pri exportu bych chtel, aby se mi do nejakyho adresare MAPS stahnuly detalni mapy blizkeho okoli kazde exportovane cache. Mapy se v pripade blizkosti jine cache budou prekryvat, ale to nevadi, navigace si s tim poradi. Ke kazde mape si makro vygeneruje pomocny kalibracni soubor.
Tento adresar spolu s GPX souborem si prehraji do PDA, kde sem predtim jen hrubou mapu CR. Kdyz se budu blizit ke cachi, muzu pak prepnout na detailni mapu, ktera se mi vytvori uvedenym postupem sama.
  • 0

#7 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 14:57

takova funkce v GG je, takze ji opravdu mohu jen vypublikovat pro makroengine. To by nemel byt vetsi problem. Jinak ja pro podobny ucel pouzivam to, ze v listingu v PDA tuknu na souradnice (v poslednich verzich GG jsou jako odkaz) a bod se mi zobrazi v GoogleMaps, kde se podivam na okoli jak chci. Ale pavda, musim byt online.
  • 0

#8 patris-4841

patris-4841

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 15 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 15:03

Diky, to by se mi hodilo. Ted nevim, jak bych to bez toho zbytecne slozite delal.
  • 0

#9 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 24 duben 2009 - 15:14

Ono kdyz jsme u toho, tak muzu vypublikovat i funkci, co prevadi primo i do tech seznamackych souradnic... ta tam existuje taky. ;)
  • 0

#10 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2009 - 13:58

Zdravím, a neexistuje exportní makro, které by udělalo výstup pro seznamácké mapy, abych si mohl vytisknout mapu i s body. Stacilo by něco, co by udělalo textový řetezec "loc:xx.xxx1 yy,yyy1;loc:xx,xxx2 yy,yyy2; atd ...
  • 0

#11 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2009 - 16:40

Neni lepsi si to tisknout z cachemapy, co je v geogetu? Ano, je to sice googlemap, nicmene kesky jsou na nem prehlednejsi. Nejsou tam totiz jen anonymni body, ale kazdy bod i waypoint tam ma svoji ikonku, a kdyz chces, muzes si zapnout generovani ocislovaneho seznamu bodu pod mapkou.
  • 0

#12 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2009 - 19:18

HaLuMa napsal/a:
Neni lepsi si to tisknout z cachemapy, co je v geogetu? Ano, je to sice googlemap, nicmene kesky jsou na nem prehlednejsi.


Jenže v googlemaps nejsou turistické trasy, to je pro plánování keší v přírodě dost velké negativum. Já to proto dělám přes export do Oziexploreru, kde mám turistické mapy. Přímo do Seznamu by to ale často úplně stačilo, Ozi je na tohle zbytečně velký kalibr.

Snad by to mohl být námět - dát na vybranou (buď při exportu, nebo někde v nastavení) buď cachemapu od Googlu s ikonami typů, nebo mapu od Seznamu ale zato s turistickými značkami a dalšími vymoženostmi, co tam Seznam kreslí.
  • 0

#13 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 duben 2009 - 20:29

Jenze s mapami na seznamu se neda nic rozumneho udelat. API stoji za starou backoru, a i to cpani bodu je takove nedomrle. (nesleduje nekdo, jestli na tom uz neco nevylepsili?) Zkus si zobrazit nejakou multinu s vice body na mapy.cz volbou v Geogetu. Nedovedu si predstavit, ze by se ve vice kesich nekdo mohl vyznat. Zkratka, seznam ma hezke mapy, ale tim to bohuzel konci. :(
  • 0

#14 Hobako

Hobako

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 164 příspěvků(y)

Publikováno 26 duben 2009 - 8:36

LudaL napsal/a:
Zdravím,
a neexistuje exportní makro, které by udělalo výstup pro seznamácké mapy, abych si mohl vytisknout mapu i s body. Stacilo by něco, co by udělalo textový řetezec "loc:xx.xxx1 yy,yyy1;loc:xx,xxx2 yy,yyy2; atd ...


Přesně tak jsem si to vyřešil. V GG si vyberu keše, které mne zajímají, pak si je poskládám do požadovaného pořadí pomocí šikovné funkce, kterou na mé přání HaLuMa udělal. Pak si vyjedu a vytisknu Cachemapu a poté si pomocí přiloženého makra vyjedu locy pro mapy.cz. To že se ty body liší v číslování o 1 mne netrápí (GG čísluje od 0, seznam od 1).
Zde je to moje neumělé, ale funkční makro:

//GeoGet 2
function ExportExtension: string;
begin
result := 'TXT';
end;
function ExportDescription: string;
begin
result := 'Loc for MapyCz';
end;
function ExportPoint: string;
var
s: string;
n: integer;
begin
result := '';
//Export for Geocaches
if gc.islisted then
begin
Result := Result + 'loc:' + GC.Lat + ' ' + GC.Lon + ',';
end;
//Export for Waypoints
for n := 0 to GC.Waypoints.Count - 1 do
if GC.Waypoints[n].IsListed then
begin
Result := Result + 'loc:' + GC.Waypoints[n].Lat + ' ' + GC.Waypoints[n].Lon + ',';
end;
end;
  • 0

#15 polnjumen

polnjumen

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 106 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 16:11

HaLuMa napsal/a:
v listingu v PDA tuknu na souradnice (v poslednich verzich GG jsou jako odkaz) a bod se mi zobrazi v GoogleMaps


Možná hloupý dotaz - ten parametr 'output=kml' v odkazu má nějaký význam pro PDA? Když na to kliknu normálně v GG, tak místo aby se otevřela mapa, nabídne mi to uložení souboru maps.kml na disk :o
Předem díky za vysvětlení...
  • 0

#16 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 16:39

Ano, to smysl ma prave v tom, ze pokud mas v PDA nainstalovany Mobile Google Maps, tak to ti to KML rovnou otevre a ten bod ti rovnou ukaze na online mape. Na pocitaci ti to muze fungovat prakticky stejne, ale potrebujes mit na to nainstalovany Google Earth.
  • 0

#17 LudaL

LudaL

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 310 příspěvků(y)

Publikováno 29 duben 2009 - 20:12

Hobako: díky, funguje. A ano, chtěl jsem to kvuli lepším mapovým podkladům a turistickým cestám.
  • 0

#18 Fishgius

Fishgius

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 25 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 21:15

Nazdar, bastlím si export kešek do Pluckeru a chtěl bych se zeptat, zda někdo nevíte: 1) Existuje někde dokumentace rozhraní mapgen.mapy.cz? Google mlčí. 2) Co jsou to za souřadnice, které mapy.cz používají? Souvisí nějak jednoduše s něčím známým (třeba UTM)? Omlouvám se, že se ptám v tomto vláknu, ale trochu to souvisí... díky.
  • 0

#19 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 21:32

Na stránkách mapi.cz je vcelku slušný popis API. Pokud jde o interní souřadnice, něco bych o tom věděl :) Při tvorbě GSMapLoaderu jsem si s tím docela vyhrál. V podstatě stačí mkrnout do JavaScritpu a tam to najdeš. Jsou to UTM souřadnice přepočítané nějakou konstantou (z hlavy nevím a poznámky nemám po ruce, hledej funkci UTMtoPP). Je tam jen jedna finta, a to ta, že mapy.cz ignorují zóny, takže východ Česka, který je už v zóne 34 počítají pořád jako zónu 33 a to může dělat problémy.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#20 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 31 květen 2009 - 21:38

patris napsal/a:
Pro jistotu jeste nastinim ceho chci dosahnout. Chci nekam jet a nemam v PDA podrobnou mapu cele CR. Takze si z Geogetu vyexportuju seznam cachi do GPX souboru, ktere chci najit. Pri exportu bych chtel, aby se mi do nejakyho adresare MAPS stahnuly detalni mapy blizkeho okoli kazde exportovane cache. Mapy se v pripade blizkosti jine cache budou prekryvat, ale to nevadi, navigace si s tim poradi. Ke kazde mape si makro vygeneruje pomocny kalibracni soubor.
Tento adresar spolu s GPX souborem si prehraji do PDA, kde sem predtim jen hrubou mapu CR. Kdyz se budu blizit ke cachi, muzu pak prepnout na detailni mapu, ktera se mi vytvori uvedenym postupem sama.


Snad to není nepovolená reklama, ale přesně takhle pracuje GeoScout.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41





0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama