LudekV napsal/a:
Na stránkách mapi.cz je vcelku slušný popis API.
Pokud jde o interní souřadnice, něco bych o tom věděl Při tvorbě GSMapLoaderu jsem si s tím docela vyhrál. V podstatě stačí mkrnout do JavaScritpu a tam to najdeš. Jsou to UTM souřadnice přepočítané nějakou konstantou (z hlavy nevím a poznámky nemám po ruce, hledej funkci UTMtoPP). Je tam jen jedna finta, a to ta, že mapy.cz ignorují zóny, takže východ Česka, který je už v zóne 34 počítají pořád jako zónu 33 a to může dělat problémy.
Nejen problemy, ono to zpusobuje i nepresnost pri prepoctu souradnic.
A jestli to jeste v tom javascriptu nepredelali, tak asi vsimni, ze tam ty prepocty provadeji mistu trosku nesmyslne, coz zpusobuje dalsi nepresnosti. Takze sipka na seznamu obcas ukazuje o kousek vedle, nez by mela. S timhle jsem si vyhral, kdyz jsem pridaval prepocty do Geogetu. jsme porad hledal chybu, proc mi to vychazi o kousek vedle nez ukazuje sipka na mapy.cz, a pak jsem zjistil, ze to ma spravne a ujeti jsou oni. Ba co vic, kdyz si tu jejich ujetou sipku dam vytisknout, tak se vygeneruje obrazek, kde jeta sipka spravne.
A v neposledni rade se omlouvam, zapomnel jsem ty prepocty publikovat do skriptu.