Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon firmware 2.86 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
69 odpovědí na toto téma

#21 Franz

Franz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 43 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:01

Vědí to moc dobře.. Spíš mám pocit, že tam ty tlačítka není kam dát. Už jim to psalo x lidí. Ale nevadi, kdyz jim to napise x+1 lídí. Mlátit jim to palic až změknou a něco s tím udělají :) Ta beta má při posouvání mapy drobnou vadu. Když necháte prst při posouvání na zoom tlačítkách, tak se nedokreslí mapa korektně. Ale to je fakt kosmetická záležitost ..
  • 0

#22 Jarous1

Jarous1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 337 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 10:28

Nemají je kam dát ? A co to udělat podobně jako je řešený zoom v mapě ? Např. V tom problém nevidím, možností je určitě více... Ohledně nedokreslování mapy jak to popisuješ mi přijde, že tohle mi Oregon dělal už dříve, i s některými oficiálními release firmware.
  • 0

#23 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 12:36

Chtějí, abychom psali na OregonBeta@garmin.com, tak pojďme na to. Kdo nevládne angličtinou, může použít translate.google.com.
  • 0

#24 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 12:39

marekl napsal/a:
Chtějí, abychom psali na OregonBeta@garmin.com, tak pojďme na to.


Už jsem jim napsal :-) ted je otázka zda budou rozumět mé angličtině. :D
  • 0

#25 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 12:44

Ja taky :) Uvidime, jestli se k tomu zaujmou nejaky postoj :). Moc tomu neverim, ale proc to nezkusit...
  • 0

#26 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 12:57

marekl napsal/a:
Chtějí, abychom psali na OregonBeta@garmin.com, tak pojďme na to.
Kdo nevládne angličtinou, může použít translate.google.com.

Tak jsem jim teda taky napsal ;) Doufám, že to pomůže.
  • 0

#27 Pechy-Tce

Pechy-Tce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 13:10

Tak jsem se vratil z lovu s novym beta softem ...FTF se mi podarilo ..mimochodem..... Vsimnul jsem si take nezvykle presnosti v listnatem lese na krajicku mi Oregon ukazoval na 2 metry ..... Ted ctu o sipkach , taky jim napisuB)
  • 0
PDA HTC TYTN BT Qstarz - BeeLineGPS ; GCZ II OREGON 300 mapa TOPO3 PRO

#28 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 13:55

Jestli zbude čas, zkusím napsat na Oregon.Wikispaces, jestli se nepřidají i lidé z ciziny. To by bylo, abychom Garmin nepřesvědčili :) EDIT: Hm, tak to nebude mít smysl, poslední diskuze tam je ze září. Ale hodila by se zmínka ve fóru na GC.com.
  • 0

#29 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 14:02

kdepak, oni si to nechavaji pro pokrocilejsi vyvojovou radu severni karolina, abyste mohli zahodit dalsi gpsku :D
  • 0

#30 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 14:13

Presne tak, model North Carolina 400 to jisti ! :) Jinak jsem 2.86 nahral taky a zase tak o moc sviznejsi mi to neprijde, jen to fakt ukazuje vyrazne vyssi presnost - 2m mi to predtim neukazovalo nikdy ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#31 tomasCR

tomasCR

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 14:36

pechytce napsal/a:
..... Vsimnul jsem si take nezvykle presnosti v listnatem lese na krajicku mi Oregon ukazoval na 2 metry .....


Jen malé popíchnutí :-) To zpřesnění v listnatém lese bude zapříčiněno asi tím že je listí na zemi ....... únor ;-)
  • 0

#32 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 16:33

kapsa napsal/a:
Presne tak, model North Carolina 400 to jisti !


Nezapomen ze tam radi hurikany ;). To bude panecku pristroj...
  • 0

#33 Pechy-Tce

Pechy-Tce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 20:34

tomasCR napsal/a:

pechytce napsal/a:
..... Vsimnul jsem si take nezvykle presnosti v listnatem lese na krajicku mi Oregon ukazoval na 2 metry .....


Jen malé popíchnutí :-) To zpřesnění v listnatém lese bude zapříčiněno asi tím že je listí na zemi ....... únor ;-)

nebudu se hadat o rocni dobe , proste 2m presnost jsem v lete nevidel ani kdyz jsem stal na louce , kde okolo 2km nebylo vubec nic....
Prave proto jsem psal ten listnaty ... jakoze listi je dole.... :P:p:p
  • 0
PDA HTC TYTN BT Qstarz - BeeLineGPS ; GCZ II OREGON 300 mapa TOPO3 PRO

#34 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 21:16

Ted uz jde jen o to, jestli je to skotecne presnejsi a nebo jestli praxe ukazala, ze to stejne nikdy neukazovalo min jak 4 metry, tak proste dopsali do verze 2.86 neco na tento zpusob : zobraz presnost GPS minus 2 metry .... :P:p:p:p:p
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#35 Pechy-Tce

Pechy-Tce

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 97 příspěvků(y)

Publikováno 06 únor 2009 - 22:44

kapsa napsal/a:
Ted uz jde jen o to, jestli je to skotecne presnejsi a nebo jestli praxe ukazala, ze to stejne nikdy neukazovalo min jak 4 metry, tak proste dopsali do verze 2.86 neco na tento zpusob : zobraz presnost GPS minus 2 metry .... :P:p:p:p:p


hehehehehe taky me to napadlo .... tady si clovrk nemuze byt jist uz vubec nicim :D:D:D
  • 0
PDA HTC TYTN BT Qstarz - BeeLineGPS ; GCZ II OREGON 300 mapa TOPO3 PRO

#36 Kitotik

Kitotik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 07 únor 2009 - 17:03

Franz napsal/a:
----
na první pohled zdá se funguje. Má to však svoje mouchy:
- při hledání v uživatelské databázi POI, když dám All Databases, tak to nenajde nic.
-----

Nevím jestli jsem na to přišel, ale mně to funguje tak, že si vytvořím adresář libovolného názvu, do něj vytvřím dresář s názvem "All Databases" a sem nakopíruji "poi.gpx" body. Pomocí POIloaderu potom nahraji body do OREGONA. Ve složce "Vlastní POI" potom najdu záložku All Databases + ostatní soubory s nahranými body, např. "CZ-Zimni_vybava.gpx, CZ-SKI_area.gpx a pod." z (www.poi.cz). Potom v All Databases vidím všechny body z těchto souborů, nebo si rozkliknu jednolivé soubory, kde vidím body z té jedné databáze. Podmínkou je, že nejdříve popmocí POIloaderu dám odstranit předchozí mnou vytvořené body. Snad je to srozumitelné a snad to tak funguje. Mně teda asi jo.
  • 0

#37 pozorjed

pozorjed

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 670 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 13:57

dneska jsem vyzkoušel firmware 2.86 a :(. Sice ukazuje jakože přesněji (tedy to čísílko, co ukazuje přesnost), ale občas jsem byl 10-15m vedle jak ta jedle :), tož nevím. Anebo se mi rozposunula mapa, zobrazená keš v mapě Topo 2 Pro byla jinde než ve skutečnosti či než proti mapy.cz.
  • 0

#38 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 18:19

Ja s tim ted behal po lese celej vikend a ukazuje to skoro porad 2 metry, pricemz mi to driv nikdy neukazalo min jak 5. Namatkove jsem zkousel presnost s mapu a taky to sedelo, takze moje zkusenost je SUPER ! :)
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#39 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 18:24

Nemas tam zapnuty EGNOS/WAAS?
  • 0

#40 TantalCZ

TantalCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 19:20

Musím říct, že přesnost se opravdu zlepšila a do 5m chybové odchylky jsem se skutečně vešel i při přesnosti 2m, kterou jsem na Oregonu viděl poprvé. Překreslování map je proti starému posunu bleskové jen jsem si všiml jedné věci, která se mi stala dvakrát za celý den. Občas se při posunu mapy prostou chůzí "zapoměla" překreslit. Nepomohlo přepnutí do menu a zpět. Pomohl pouze zoon in a out. Nicméně stalo se to za celý den jen 2x, tak uvidím.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama