Přejít na obsah


Fotka

Garmin Oregon firmware 2.86 BETA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
69 odpovědí na toto téma

#41 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 20:17

Ahojky. Můžu potvrdit co napsal o Oregonu TantalCZ. Mapy jak turist. tak atlas se překreslovaly rychle a přesnost se také zlepšila. Za dva dny v terénu se zapoměla jedenkrát překreslit. Pomohlo tuknutí do mapy, jako že chci dát svůj WP a vrátit zpět. Jinak žádný jiný problém.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#42 ditka

ditka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2009 - 20:59

HaLuMa napsal/a:
Nemas tam zapnuty EGNOS/WAAS?

Dnes jsem měl poprvé zapnutý Egnos a přesnost byla 3m, což předtím nikdy nebylo. Jaký zkušenosti s Egnosem máte vy ostatní?
  • 0

#43 les-coccinelles

les-coccinelles

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2009 - 9:30

EGNOS jsem nezapínal a přesnost byla dobrá. Nová fce "slabý signál pod stromy" prý způsobuje "plavání".
  • 0

#44 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2009 - 9:50

Based on what I’ve read so far it looks like Garmin may have botched something in the GPS firmware associated with this beta. I’ve seen multiple reports of drift and decreased accuracy with 2.86 as compared to 2.85. Based on the release notes Garmin was obviously trying to improve accuracy, but it seems like all they did was improve the “GPS accuracy” data field — the actual accuracy looks like it has suffered.
  • 0

#45 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2009 - 10:24

hmm ... sice si osobně taky myslím, že co se zlepšené přesnosti týká, jenom upravili čísílko ... co se týká plavání, měl jsem tenhle pocit u 2.85 mnohem větší...ale právě že jen pocit ... :D ... kdo chce bádat nad přesností, měl by se odpíchnout tady odsud... já to ještě neudělal ;)

http://nivelace.cuzk.cz
  • 0

#46 Peta85

Peta85

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2009 - 12:30

Nová fce "slabý signál pod stromy" prý způsobuje "plavání".


Bohuzel to musim potvrdit, plavani polohy mapy zpusobilo, ze jsem chodil po lese jak bludna bludicka sem a tam, dokud jsem primo "nezakop o kesku".. Doufam, ze tenhle driftovaci bug rychle odstrani, v predchozi verzi jsem se s nim prakticky nesetkal.
  • 0

#47 Skleba

Skleba

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 504 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 9:51

Tak mi prisla odpoved od Garminu,kde jsem psal zkusenosf s novou betou FW napsal dotaz ohledne sipek v listingu. Thanks for helping to test this beta release, and thank you for your suggestions.
  • 0

#48 sakypaky

sakypaky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 171 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 12:55

Takže přišla stejná odpověď. Jak jednoduché mačkat CTRL + C , CTRL + V :-) Teď jen aby tam konečně vrzli ty posuvníky !
  • 0
SAKYPAKY team = Garmin OREGON 300, PNA MIO H610+, OLYMPUS E-520, SAMSUNG S5230 Star ; VitoNavigator II 1.3, BeeLine GPS, TOPO Czech 3 PRO

#49 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 13:25

Jo jo, taky jsem si napsal o šipečky a taky mi (překvapivě ;) ) došla stejná odpověď... Každopádně je vidět, že si našeho názoru (ten odpovídací robot) váží ... a když budeme hodní, třeba nám ty šipky pošlou poštou na dobírku ;)
  • 0

#50 marekl

marekl

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 883 příspěvků(y)

Publikováno 14 únor 2009 - 14:01

Posílají úplně stejnou odpověď všem, co jim napsali nějakou připomínku na mail. Ale jestli jim stejná věc přišla třeba od deseti lidí, je celkem pravděpodobné, že se nad tím aspoň zamyslí.
  • 0

#51 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2009 - 22:13

Tak jsem s Oregonem vylezl dnes po dlouhé době ven za bílého dne a měl jsem pocit, že bez podsvícení je displej lépe čitelný než býval ... ale je fakt, že nesvítilo sluníčko a dlouho jsem s O. přes den nikde nebyl... že by zvedli intenzitu vypnutého "podsvícení"? ..no, starší firmware se mi kvůli otestování nahrávat nechce ... ;)
  • 0

#52 Gelda

Gelda

    Gelda

  • Members
  • PipPipPip
  • 177 příspěvků(y)

Publikováno 15 únor 2009 - 23:54

No, nahrál jsem si také nový firmware a potvrzuji tato zlepšení: lepší editace bodů, rychlejší start a fixnutí satelitů, velice dobrá orientace v terénu (i v hustém zasněženém smrkovém lese v údolí (jižně od Řeznických kamenů v Jeseníkách) jsem měl signál s přesností do 4 metrů). Nový firmware se mi zdá velký skokem kupředu... Akorát ty šipečky u keší postrádám, ale po 3 emailech, co jsem jim napsal, pevně věřím, že budou :-D
  • 0

#53 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 0:20

Zda se mi ze satelity po startu dost dlouho nabihaji. Pokud se premistnim o 400 km tak prvni zamereni (nebo co to vlastne probiha) trva velmi dlouho. Delal jsem to i driv a niky jsem si tak vyrazne prodlevy nevsiml. Ale jinak souhlasim Celkove se to zrychlilo.
  • 0

#54 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 14:16

PK500 napsal/a:
Zda se mi ze satelity po startu dost dlouho nabihaji. Pokud se premistnim o 400 km tak prvni zamereni (nebo co to vlastne probiha) trva velmi dlouho. Delal jsem to i driv a niky jsem si tak vyrazne prodlevy nevsiml. Ale jinak souhlasim Celkove se to zrychlilo.


Prehranim FW se mozna smazou polohy druzic a zacne to jakoby od vychoziho stavu. Pokud ale popojedes a zapnes to podruhe, tak uz to vetsinou nabehne fakt temer okamzite ....
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#55 PK500

PK500

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 96 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 16:32

kapsa napsal/a:

PK500 napsal/a:
Zda se mi ze satelity po startu dost dlouho nabihaji. Pokud se premistnim o 400 km tak prvni zamereni (nebo co to vlastne probiha) trva velmi dlouho. Delal jsem to i driv a niky jsem si tak vyrazne prodlevy nevsiml. Ale jinak souhlasim Celkove se to zrychlilo.


Prehranim FW se mozna smazou polohy druzic a zacne to jakoby od vychoziho stavu. Pokud ale popojedes a zapnes to podruhe, tak uz to vetsinou nabehne fakt temer okamzite ....


Kdy se mi stalo poprve tak jsem to chapal. Ale o vikendu jsem byl na morave a v nedeli to v praze zapnul tak jsem videl 7 zelenych satelitu a souradnice porad nikde. tak to 2 vypnul zapnul A az tak po 15 minutach spocitalo polohu. Ale asi se to nikomu jinemu nestalo. tak snad to je jen nejaka podivna nahoda.
  • 0

#56 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 16 únor 2009 - 16:47

PK500 napsal/a:
Zda se mi ze satelity po startu dost dlouho nabihaji. Pokud se premistnim o 400 km tak prvni zamereni (nebo co to vlastne probiha) trva velmi dlouho. Delal jsem to i driv a niky jsem si tak vyrazne prodlevy nevsiml. Ale jinak souhlasim Celkove se to zrychlilo.

Ahojky.
Jestli jse se premistil takovou vzdalenost, tak po zapnuti Oregon nacita novy almanach a to chvili trva nekdy i pul hodiny. Dej nove akumulatory, zapni Or. a nech ho v klidu nacitat. Pak pojede.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#57 Agent.

Agent.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 79 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 12:42

TAK MUSÍM UZNaT ŽE TATO VERZE Fw. JE DOST špatná VZHLEDEM KTOMU, ŽE NENAVIGUJE PŘÍMO NA KEŠ. jednu jsem musel odlovit na 2x, minule jsem od ní byl na 10m mimo. a vhledem k pozdním hodinám, sněhu ikdyž jsem měl baterku jsem ji nemohl najít. Vrátil jsem z5 Fw. 2.85 a uplně pohoda. nalezeno hned na první šáhnutí :)
  • 0
Mazel: Garmin Oregon 300
Mapset: TOPO Czech 2011 PRO a další
SW: GSAK 8.x.x.x. + Garmin MapSource 6.1x.x.

#58 kiReGPS

kiReGPS

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 345 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 13:04

Agent. napsal/a:
TAK MUSÍM UZNaT ŽE TATO VERZE Fw. JE DOST špatná VZHLEDEM KTOMU, ŽE NENAVIGUJE PŘÍMO NA KEŠ. jednu jsem musel odlovit na 2x, minule jsem od ní byl na 10m mimo. a vhledem k pozdním hodinám, sněhu ikdyž jsem měl baterku jsem ji nemohl najít. Vrátil jsem z5 Fw. 2.85 a uplně pohoda. nalezeno hned na první šáhnutí :)

Já s novým FW odlovil už pár desítek keší. Ve dvou případech se ale dělo následující nevysvětlitelno:
Oregon ukazoval, že keš (jednou keš, podruhý zadaný waypoint) je v místě A (a tam to evidentně nebylo). Po chvíli si celou věc rozmyslel a ukázal na správný místo. Jednou asi 50 m jinam, podruhý asi 20. Tracklog přitom ukazoval, že v místě, kam Oregon ponovu ukazuje jsem předtím běhal a hledal! Připadal jsem si jako úplnej blb...:o
Myslels tohle chování nebo něco jinýho...???

Připomínám, že u všech zbylých mnoha desítek keší a navigování bylo vše úplně perfektní a minimálně v jednom z těch dvou případů byl Oregon dlouho zapnutej (procházeli jsme dost dlouhou multinu a tohle bylo její finále) a o nějakým počátečním hledání satelitů tak nemůže být řeč...!
  • 0

#59 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 20:26

Zrovna včera po zapnutí mě Oregon tvrdil, že jsem o pár stovek metrů jinde, nedal jsem se a onofátkem jsem ho restratrnul a hned se vzpamatoval. ale není pravidlo, aby se toto stávalo. Osobně si myslím, že klady v novém firmwaru přesahují nad zápory.
  • 0

#60 vancosi

vancosi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 290 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 20:31

Agent. napsal/a:
TAK MUSÍM UZNaT ŽE TATO VERZE Fw. JE DOST špatná VZHLEDEM KTOMU, ŽE NENAVIGUJE PŘÍMO NA KEŠ

To nechápu, mě naviguje přesně a přímo na keš. Nemáš náhodou zaplé umístění na komunikaci?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama