Přejít na obsah


Fotka

ZKUŠENOSTI SE SNĚŽNICEMI (nejen na kešování)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
49 odpovědí na toto téma

#41 ditka

ditka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 15:35

Zima se blíží a Ježíšek už začíná kupovat dárky. Chtěl bych mu napsat o sněžnice na kešování. Přemýšlím o Bobkovo Inookách, o kterých se tu už psalo na jaře. Chtěl bych ale výběr rozšířit. Sněžnice by měly být na běžné použití, žádný extrém, cca 100kg a do 3000,-. Měli byste nějaké typy? Dík.
  • 0

#42 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 03 listopad 2009 - 18:20

Tak tohle tema me take zajima. Mam po tchanovi doma sasquetch, na ktery se hrozne tesim. Jeste jsem je nezkousel, ale letos v zime doufam bude na valassku poradna nadilka. Tak uvidim, jak s nima budu spokojeny - na mistni kopce asi budou stacit. Ale chystam se i na Fatry. Takze muzu potom poreferovat - jestli si neporidim rovnou neco lepsejsiho. Zatim jsem byl zarytym zastancem bezek, ale vzhledem k lonskemu zazitku s snehem do pasu a bezkama nad hlavou nechci opakovat :o) Idealne zni kombinace co neni potreba, to na ruksak...ale zase ty bezkarske boty na turu?? Jo jeste jsem se chtel zeptat, jake mate boty do sneznic. Zatim jsem pocital s pohorkama a goretexovejma navlekama. Potom jsem si vzpomnnel, ze z mladi mam doma jeste snowboardovy boty - otazka kolik v nich jde nachodit pesky.
  • 0

#43 kulhal

kulhal

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 930 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 19:27

Tak u nás už byl včera Mikuláš a protože jsme byli hodní, přinesl nám dvoje sněžnice INOOK OX1 doporučované v tomto vlákně. Vyrazili jsme se psem do lesa (cca 30 cm prašanu), a byla to nádhera. Sněžnice si nás získaly hned napoprvé. Opravdu to funguje, pohyb je naprosto přirozený a na rozdíl od běžek není problém to vzít napříč lesem. Zítra jdeme znovu. Děkujeme za tip!
  • 0

#44 ran55

ran55

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 74 příspěvků(y)

Publikováno 04 prosinec 2010 - 20:45

Ahoj, na sněžnice chodím již několik let, pro zahraniční akce v Alpách a pod. i se zátěží mám odkoušené TSL 225, pro domácí výlet "za humna" používám historické bambusové z tehdejšího Dřevotvaru Znojmo. K tomu kratší hůlky s velkým talířem. Obvykle se člověk boří tak do 10 - 15 cm a když se střídáme, tal další už jdou jak po chodníčku. Všem doporučuji vyzkoušet a spousta sportovních prodejen má půjčovny kde je nabízí.
  • 0

#45 bertlak

bertlak

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 286 příspěvků(y)

Publikováno 06 prosinec 2010 - 22:13

Zajímavé sněžnice z USA.

http://tubbssnowshoe...mens/flex-alp-m

Už dorazily i k nám.

http://www.skialpsho.../sneznice-tubbs

Nemá snad někdo zkušenost?
  • 0

#46 Hedgehog_Family

Hedgehog_Family

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 046 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 7:43

Přidám se k "ran55" - TSL 225 jsou super. Odzkoušeno a naprosto ideální.
  • 0

#47 VitDLa

VitDLa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 63 příspěvků(y)

Publikováno 07 prosinec 2010 - 11:17

Přidávám se k posledním dvěma příspěvkům. TSL perfekt. Vlatním 227. V sobotu jsem byl a báječně si užil.
  • 0

#48 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 20 prosinec 2010 - 15:59

Mám taky sněžnice TSL - 325 ESCAPE, jsem s nimi max. spokojená. Takový dobrý kompromis. Hůlky ze Sportissima, teleskopické. Stejné hůlky má i moje dcera (8,5 let) a sněžnice má také TSL, ale růžové dětské. Je to paráda! :D Neprozrazuji název a místo kešulky ;).
  • 0

#49 LukasX

LukasX

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 387 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 8:00

Tak se po roce pridavam se zkusenostmi. Mam sasquetch a jsem dost spokojeny. Jedine co me mrzi, ze mam ty s popruhy, ktere se trochu hur nasazuji. Kdyby byly s racnama, tak jsou IMHO idealni. Mam s nima nachozeno par desitek kilometru v ruznych terenech. Diky peknym drapakum naspodku fajne podrzija i na ledovejsim povrchu. Co me nejvic tesi je bocni volnost, takze neni problem ani pri delsich traverzech /mam problem s kolenem, takze vytoceni v traverzech by na pevnejsich sneznicich byl docela problem/. Nosim do nich standardni vysoky trekovy boty co nepromoknou, akorat navic paradni merino teploucky ponozky. Kdyz je hodne snehu, tak navleky. Hulky zatim pouzivam obycejny trekovy, ale na vanoce to vidim na nejaky pekny LEKI nebo black diamond s vetsimi talirky, ktere vyuziji i na skialpu. Cim se dostavam mustkem k tomu, ze diky nadseni ze sneznic zacinam silne uvazovat o skialpove vybave - ktera je bohuzel radove drazsi :( ale poskytuje zabavu i pri ceste z kopce :)
  • 0

#50 geoquino

geoquino

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 345 příspěvků(y)

Publikováno 21 prosinec 2010 - 8:54

BAFteam napsal/a:
...Neprozrazuji název a místo kešulky ;).


Vzhledem k tomu, žes ten den našel (edit: našla) jen jednu cache, prozrazeno je docela dost ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama