Přejít na obsah


Fotka
* - - - - 3 hlasy

Geocaching a další outdorové aktivity v Řecku

Příspěvek od mikisi , 26 srpen 2019 · 54 362 Zobrazení

doporučení
Geocaching a další outdorové aktivity v Řecku

Řecko je oblíbenou letní dovolenkovou destinací. Mnoho z nás zde jistě už bylo nebo by se rádo do tohoto ráje vydalo. Pojďme se ale podívat trochu za oponu nekonečného odpočinku na plážích a radovánek v moři. V Řecku můžete zažít i mnohem aktivnější dovolenou.

 

Geocaching

 

Celosvětově se geocaching těší velké oblibě a ani Řekové nezůstávají pozadu. V každém koutu Řecka na vás čeká jiný zážitek. Ať už se vydáte hledat kešku do historických míst, k odlehlým plážím, do jeskyní nebo do olivových hájů, nebudete zklamání.

 

 

Obsahy kešek jsou většinou na téma řecké historie, mytologie či přírody. Nicméně stále více kešek zakládají spíše cizinci. Řekové jsou totiž proslulí tím, že neradi chodí pešky, a tak se vám naskýtá příležitost objevit něco nového, o čem ani sami neví, že mají přímo pod nosem.

 

Pokud jste se rozhodli trávit dovolenou na Korfu, oblíbený je geocaching v Pirátské zátoce. Po zdolání cesty v náročnějším terénu se zchladíte v Jónském moři. Na Korfu je podle dostupných webů zaznamenáno kolem 110 kešek. Souřadnice toho, kde se kešky nacházejí, najdete převážně na internetu.

 

 

V Řecku ale fungují i speciální geocachingové agentury, které mají vytvořené svoje trasy. Souřadnice se tedy dozvíte až na místě a pokud nevlastníte GPS, i tu vám zapůjčí. V Řecku se nachází i nejjižněji položená evropská keška, a to na ostrově Gavdos na vrcholku Trypiti.

 

Cykloturistika

 

Téměř všude je možné si zapůjčit kola. Poznáte místa, kam se autem nedostanete, a přitom si trochu zasportujete. Velmi rozvinutá a dobře značená je síť cyklotras na Kosu. Velké oblibě se těší i aktivita Athens by Bike. Hlavní části athénské akropole se projede i s průvodkyní na kole, která vám podá ty nejzajímavější informace.

 

Hiking

 

Milovníci přírody a zapadlých romantických zákoutí ocení i mnoho pěších túr, které najdete na ostrovech i pevnině Řecka. Mezi jeden z nejnavštěvovanějších ostrovů patří Zakynthos. Na ostrově na vás čeká 27 turistických tras dlouhých 85 km. Dostanete se do horských vesnic, na opuštěné pláže a zalesněné vrcholy, nebo najdete tajné cesty, které vás dovedou ke krásným kostelíkům.

 

 

Potápění a šnorchlování

 

Řecko je takovým malým rájem potápěčů. Skalnatá pobřeží a čistá voda jsou dva základní předpoklady k tomu, že je v Řecku potápění či šnorchlování velmi oblíbenou aktivitou. Vyhledávané potápění je na ostrově Rhodos v oblasti Kalithea, kde se nachází podmořské jeskyně. Z hlediska potápění je také proslulý ostrov Kalymnos. Dokonce se zde na přelomu srpna a září koná mezinárodní festival potápění.

 

Windsurfing a kiteboarding

 

Milovníci vodních radovánek si také přijdou na své. Jste úplným začátečníkem, nebo byste si jen brázdění vlnami chtěli vyzkoušet? Vůbec nezoufejte, v Řecku je mnoho center vodních sportů, kde se můžete účastnit kurzů. Vynikající podmínky pro paddleboarding a surfování jsou například na Krétě v letovisku Ammouda či na Rhodosu, kde si surfaři oblíbili ostrůvek Prasonisi.  • -5A já si naivně říkal, že se dovím neco zajímavého,.... Vše obecné, nic neříkající,.......

    • 1

To je nějaký obecný marketingový ... žblept o Řecku? Podle obsahu mi přijde, že to geokačer nepsal... A věty jsou občas... divné...

 

 

27 turistických tras dlouhých 85 km - opravdu má každá 85 km?

 

Hlavní části athénské akropole se projede i s průvodkyní na kole, která vám podá ty nejzajímavější informace. - opravdu informace podává to kolo? Na co je pak ta průvodkyně?

    • 2

Říjen 2023

P Ú S Č P S N
      1
2 345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Poslední komentáře

Reklama