Přejít na obsah


Fotka

S čím obchodujete?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#1 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2008 - 20:00

Zdarek, tak jsem si tu procházela různé téma, halvně třeba ty co se týkají věcí v keškách, kritizujete co se vám nelíbí a tak. Ale co vy? Co davate do kešek? Já jsem si tošku prohrabala drobnosti, které už mnoho let leží v krabicích pod postelí, navštívila "obchod" vše za 25,- (i kdzy tam davno nejsou veci za tyto penize :) a vysledkem je krabice věciček, které sebou tahat na hledání. Máte taky takovou krabici? Co si myslíte o té mojí? Mám tam i figurky a hračky z kindervejcí, ale jsou to jednodílné(!), nepoškozené věci a třeba ta lodička či lokomotiva může někomu posloužit jako základ pro TB,... Jinak tam mám dvě knížky, jedno dvd (ale krátké asi 25 minut o Himalájích), samolepky, placky, přívěsky, dřevěný kalendář, tamagoči - udělá radost třeba ňákému linuxmaniaku protož je to tučňák (i když jen obal, zvíře je troškui nelogicky opička), medaile, atd. však vidíte sami...
  • 0

#2 1xyz2

1xyz2

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 423 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2008 - 20:25

Myslím si že na tom obrázku je hodně věcí, které určitě někomu udělají radost. U nás obchodují hlavně děti a protože drobnosti které měli doma už dávno "vystříleli" řešíme to tak, že asi jednou za měsíc nakoupíme různé věcičky v ceně tak 100 až 200 kč a ty měníme. Naposledy to byl například balík svíček s jahodovou vůní. Jedna v ceně 3,50 kč a z keší vybíráme většinou různé propagační předměty.
  • 0

#3 dzordzo

dzordzo

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2008 - 20:55

Je fakt, že některé cachy vypadají spíše jako kdyby byli určené pouze k výměně věcí z kindervajec a potom se tam většinou už neodstanou zajímavější předměty. Já osobně dám výjmečně kindervajca věci když se mi něco líbí tak karty (v pořádku v celku) a nebo nakej tech 50 centu
  • 0

#4 Gecko

Gecko

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 69 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2008 - 21:16

Já se musím přiznat, že jsem ještě nic zajímavého v keši nenašel :) Ty věcičky na fotce vypadají zajímavě, bohužel realita co pak člověk nalezne je jina :( Mě o ty blbiny, ale tolik ani nejde, tak se snažíme alespoň zlepšovat úroveň pokladů sami. Pěkné jsou třeba malé plyšové potvory z IKEAi za pár korun. Máme i pár medailí, přívěšků, exotické mince a tak.
  • 0

#5 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2008 - 21:19

A stejně je tam po 20 návštěve jenom soubor z kinder vajec....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#6 strejceknimra

strejceknimra

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2008 - 21:23

Většinou vkládám různé mince (zbytky marek, šilinků a lir), ale teď jsem měl zásobu prvorepublikových haléřových mincí. Taky pomalu rozpouštím sbírku odznaků. Někdy obchoduji "jen proto, aby se obchodovalo" - kinderfigurku vytaženou z jedné kešky udám hned v následující. A v poslední době se čím dál častěji stává, že píšu TNLN nebo nic nevezmu a jen nějakou drobnost přidám.
  • 0
Den bez keškování je dnem ztraceným.

#7 Chmelda

Chmelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2008 - 21:25

Dáváme prsťáky z ikei, mince či bankovky dovezené z dovolených či služebních cest - NOK, WON, JUAN. Milujeme kinderpotvory, takové ty vcelku - hrochy, lišky, krtci jsou top, popřípadě mince.
  • 0

#8 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2008 - 21:28

Kešule (pokud nejsou čerstvé-nové) jsou u nás docela vybrakované, oproti třeba Německu, kde jsem mimochodem našel i powerball v ceně cca 800Kč - to se pak blbě mění za něco, co má vyšší hodnotu. Mě zajímají hlavně osobní věci kačerů - CWG, různé typy známek ap. Za tyto osobní věci dávám i své, buď CWG nebo PSC.
  • 0
Galdra

#9 KrikyTeam

KrikyTeam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2008 - 21:33

U nás mění hlavně děti a kolikrát nás překvapí, co si vyberou a ještě se hrozně radují..dospělák byto považoval za šunt. Jinak jednou za čas nakoupíme haldu blbostí v hračkářství apod. - teď jsme dávali pavouky, svítící dinosaury, svítící brouky, vojáčky + CWG někdy
  • 0

#10 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2008 - 21:40

No my jsme doma posbírali co se dalo pro začátek, občas zajdeme do obchodu nakoupit drobnosti a hlavně tak nějak posouváme to, co jinde vezmeme. Obchodují většinou děti, když jdou s náma, my málo kdy, spíš doplňujeme vypleněné krabičky :( Na mince z cest jsem fakt alergický, to mi připadá horší než kinder hračky. Copak si myslíte, že nějaká dítě si vezme radši euro cent nebo kinder hračku?
  • 0

#11 Eyesight

Eyesight

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2008 - 22:13

Nám už taky většina hraček z Kinder vajíček došla, takže 1) nechal jsem si vyrobit "geovizitky", 2) probral jsem několik kilo drobných z mých cest po světě (Střední a Jižní Amerika, Asie a pak neplatné mince "euro"-zemí) a 3) nakoupil jsem "swag" z www.geoswag.com a www.ukgeocachers.co.uk - hlavně piny/placky/patche s GC tématikou, mini-kompasy, atp. Snad mám tak na půl roku s vymýšlením, co na výměnu pokoj ;) Osobně si beru z keší pouze osobní WGC, různé hliněné sigitemy, apod. Děti samozřejmě hračky, ale jsou schopni si "vydupat" i žárovku do fábky nebo tranzistor - pavouka... 2 sobikovi - už jsem potkal několik kačerů (přiznávám, že všichni byli 25+, tedy žádná dítka), kteří zase nic jiného, než mince nesbírali - samozřejmě pouze pokud ještě takovou doma nemají (= asi je rozdíl mezi euro centem a třeba peruánským solem)
  • 0

#12 kamilek

kamilek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2008 - 22:14

Snažím se vkládat vlastní tvorbu - http://www.kamilek.c...o/tvorba/drevo/, ale ne vzdy si vzpomenu vzit neco sebou :-(
  • 0

#13 hrabosek

hrabosek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 360 příspěvků(y)

Publikováno 17 květen 2008 - 22:25

tak to ja nejradsi obchoduju s ruznyma drobakama :) dokonce sem dostal i ukol od tridniho, abych mu sbiral nejaky pěkny a exoticky a sam mě zasobuje takovyma kterych ma hafo :D mno a jinak samozřejmě s TB a GC :)
  • 0
a to je (asi) vše přátelé... :D

#14 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 2:55

Ja jsem ted objevil svinovaci dvoumetry po 10korune....tak sem jich par nakoupil.....me by treba nalez takovyho metru potesil;)
  • 0

#15 island968

island968

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 7:06

Úroveň obsahu kešek je u nás mizerná. Nadruhou stranu když potom narazíme na kešku plnou opravdu hodnotných věcí jsme tak v šoku že stejně nic neměníme. Škoda že je to skoro vždy v cizině. I když jsem letos u nás narazil na novou kešku plnou opravdu krásných hodnotných věcí - elektro sudoku, mp3, hlavolamy atd. samé nové nepoužité věci, né nic co už se někomu doma nehodilo. Docela tuším že až pojedu okolo a kouknu se do ní jen tak ze zvědavosti bude plná kinder trosek. Takže jsme došli k tomu že měníme pouze CWG. Radost udělá i nějaká hodně exotická mince. Netuším co pro nim Sobíkovi mají, jsou to věci dotýkané dalekou cestou.
  • 0

#16 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 7:41

Eyesight napsal/a:
2 sobikovi - už jsem potkal několik kačerů (přiznávám, že všichni byli 25+, tedy žádná dítka), kteří zase nic jiného, než mince nesbírali - samozřejmě pouze pokud ještě takovou doma nemají (= asi je rozdíl mezi euro centem a třeba peruánským solem)

Myslel jsem to tak, že exotické mince/bankovky jsou zajímavé ale neplatné mince z okolníc zemí případně ze zem kam se běžně ježdí na dovolenou jsou prostě o ničem a dle mého mají stejnou hodnotu jako štípnutá jzdenka z Metra. Bojím se že za pár měsíců budou naše kešky plné padesátníků, kterých mají všichni plné peněženkya kasičky
  • 0

#17 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 7:42

kamilek napsal/a:
Snažím se vkládat vlastní tvorbu - http://www.kamilek.c...o/tvorba/drevo/, ale ne vzdy si vzpomenu vzit neco sebou :-(

To je moc pěkný. To by ani Sobíková asi neodolala s obchodováním :)
  • 0

#18 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 7:56

island968 napsal/a:
Úroveň obsahu kešek je u nás mizerná. ..... Radost udělá i nějaká hodně exotická mince. Netuším co pro nim Sobíkovi mají, jsou to věci dotýkané dalekou cestou.

Úroveň je taková, jací jsou kačeři, co tam chodí. Staří mazáci radši už neobchodují a jen doplňjí aby něco v krabičce bylo. Omladina sebere co se jí líbí a hodí tam desetník nebo jízdenku. No a taková ta "střední třída" se snaží obchodovat 1:1

Částečně vidím problém i ve velikosti kešek, většina je mikro nebo small a do nich se nic moc velkého a hodnotného nevejde. No a bohužel velká krabička je brzo "vypleněna" a obávám se, že stále doplňování majitelem taky není řešení. Obsah máme takový, jaký si ho uděláme sami...

Jak už jsem napsal, proti exotickým mincím a bankovkám nemám výhrady.

Přiznám, že mám trochu rozpaky když nejdu geo vizitku nebo CWGC apod.. Má se obchodovat 1:1 a když ani jedno z toho nemám, pak smůla? Ještě nejsou mezi kačery tak rozšířeny, co je tedy stejně hodnotné jako tyto věci?
  • 0

#19 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 9:52

Tak jsem se šla dneska projit a zašla si tak pro dvě kraby co jsou na Kamenym vrchu, umisteni pekne, ale jejich obsah teda priserny, ty dve kesky co jsme nasla predim (jedna taky brnenska a jedna na Sazave) byli trosku bohatsi, no nakonec jsme tam preci jen k trade neco nasla. Z te prvni to byl gofovy micek, za ktery jsem tam dala privesek kovove sovicky a jako bonus za fakt pekny misto tu nasivku geocachingu... v ty druhy to bylo este horsi, ale nakonec to vyhrala malinkata vanocni ozdoba a takovej omsleje paprek s razitkem tymu, ktery kesku spravuje. Za to jsem tam hodila nalepky s pejskama a placku s kravickou, tak snad je to vymena ferova. jako ty kravinky z kinder, kdyz je to figurka tak je to oki, ty mam rada, ale tam byli uplne trosky tech skladacek :( takez chapu proc jste nekteri zaujati proti kidervecem. Jinak ja si chci z kazde kesky neco vzit! i kdyby tam byli jen tY sunty tak si jeden z nich vemu, s vymenenyma predmeta neobchoduju, alebrz si je davam do takove drevene truhlicky :), buduju si pokladnici :D
  • 0

#20 JardaD

JardaD

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 45 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 10:28

Nejraději měním CWG, ale těch se nachází málo :( Jinak téměř nic. Z obrázku na počátku vlákna bych ale určitě vzal nášivku GC. Zato děti mění skoro všechno. A vůbec jim nevadí, když do kešky dají nové zvířátko za autíčko, které nemá kolo :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama