Přejít na obsah


Fotka

S čím obchodujete?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
83 odpovědí na toto téma

#21 Iluvator

Iluvator

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 196 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 11:00

No když nám dojde výměna, zajdu do levných knih a tam vybírám. Nedávno jsem tam našel i elektronickou hru za 19 Kč. takový to tetris, autička atd. CWG už také mám, ale kolikrát je tam nechávám i bez výměny.
  • 0
Oregon 300
Tak do toho šlápni ať vidíš kousek světa.....

#22 Fantazy Tob

Fantazy Tob

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 46 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 11:08

Myslím, že problematika výměn je jasná. Malé děti v týmu ocení jakoukoli hračku a stařešinové zase cokoliv co hračkou ani podobnou blbostí není. Všichni mají rádi GC, TB, CWG. Nikdo nemá rád věci, které nejsou v souladu s pravidly, tuzemské drobáky, jízdenky, kapesníky, bordel...
  • 0

#23 jendazmelnika

jendazmelnika

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 12:54

Hihi, tak krabici mám doma taky a už bych potřeboval větší :D V jednom nejmenovaném hypermarketu čas od času nakoupím v sekci "vše za 30", která po čase spadne třeba i na 10 korun a věci to bývají hezké. Také se v krabici nachází dost vyřazených věcí z domácnosti (nepoužité dary atp.). Tak např. tu čeká na umístění divadelní kukátko (půjde do nějaké výhledové cache), sluneční brýle, textilní peněženka, potítka, keramické blbůstky, nalezené dětské hodinky, baterka (svítilna) atd. Nejradši ale mám svůj bezedný sáček se cvrnkacíma kuličkama. Stály asi 30 korun a pohodlně se přepravujou. Prto jistotu jich mám vždycky pár u sebe, kdybych někam zavítal :-) Jinak pokud vidím vyloženě zanedbanou cache, obvykle jen vkládám (pět pokladů v regulárce je přeci jen málo..). Za rozebíratelné blbosti z kindrvajíček bych dával trestné body, stejně jako za šišky, kamínky štěrku posbírané vedle cache atd atd... Ještě jsem se ale nedopracoval k tomu, že bych s sebou vozil cacherskou KPZku - tzn. prázdné logbooky, tužky navíc a třeba i nějaký ten igelit. Ale co není může časem být 8-)
  • 0

#24 lidka-9344

lidka-9344

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 17:59

Fantazy Tob napsal/a:
Myslím, že problematika výměn je jasná. Malé děti v týmu ocení jakoukoli hračku a stařešinové zase cokoliv co hračkou ani podobnou blbostí není. Všichni mají rádi GC, TB, CWG. Nikdo nemá rád věci, které nejsou v souladu s pravidly, tuzemské drobáky, jízdenky, kapesníky, bordel...

Mno, právě kvůli tomu, abychom měli s čím obchodovat, jsme si pořídili CWG. Bohužel to není zrovna levná záležitost a tak ani nečekáme, že se bude měnit 1:1. Ale člověka docela zamrzí, že nějakej šťastlivec, který ho uloví, docela bezostyšně do logu připíše out: CWG / in: --- .
A k těm kindervejcům. Docela rádi máme celé figurky, představte si, že je i sbíráme. A určitě je nás takových mezi kačery více. Pár pěkných kousků, které máme 2x, s sebou nosíme na výměnu. Pravda je, že jsme zatím na žádné figurky nenarazili.
  • 0

#25 Trutnovacek

Trutnovacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 18:34

Nenapadlo mě, co s sebou nosit, co měnit. Kinder vajíčka, i když někomu nevoní, jsou velkým lákadlem pro malý "cacherský potěr". Ale zase na druhou stranu....všeho moc škodí. Takže za sebe můžu říct: nic do/ nic z Napadlo mě, protože hodně jezdíme po hradech, zámcích atd. převážet turistické známky z konkrétního místa na jiné...jenže asi ani toto nebude to pravé. P.S.: prodávají se ještě takové ty sady známek pro dětské filatelisty?
  • 0
Žij a nechej žít..

#26 Kniga

Kniga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 143 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 18:53

Trutnovacek napsal/a:
Nenapadlo mě, co s sebou nosit, co měnit.
Kinder vajíčka, i když někomu nevoní, jsou velkým lákadlem pro malý "cacherský potěr".
Ale zase na druhou stranu....všeho moc škodí.
Takže za sebe můžu říct: nic do/ nic z

Napadlo mě, protože hodně jezdíme po hradech, zámcích atd. převážet turistické známky z konkrétního místa na jiné...jenže asi ani toto nebude to pravé.

P.S.: prodávají se ještě takové ty sady známek pro dětské filatelisty?


JJ v brne rozhodne, vidis to je dobry napad, skoda ze netradujes, me se to libi hrabat se tim a premyslit co vymenis za co... zaskoc do obchodu kde vse stoji25-39 a tam jsou blbinky,a le uzitecny,t reba kalkulacka za 15 kc, tuzky, baterky, hracky, karty, magnety, plysacci... a elvnejsi nez jedno kindervajicko :)
  • 0

#27 Caster

Caster

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 271 příspěvků(y)

Publikováno 18 květen 2008 - 23:29

sobikovi napsal/a: Přiznám, že mám trochu rozpaky když nejdu geo vizitku nebo CWGC apod.. Má se obchodovat 1:1 a když ani jedno z toho nemám, pak smůla? Ještě nejsou mezi kačery tak rozšířeny, co je tedy stejně hodnotné jako tyto věci?


To by me taky zajimalo...
  • 0
Garmin Oregon 300 + Topo CZ 3 Pro; Nokia 5800, SmartcomGPS, SmartGPX, Nokia Maps, Google Maps; Gentoo Linux + Wine + GeoGet

#28 Jave

Jave

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 78 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 9:19

My nakoupili spoustu veci treba ba hrncirskych trzich, nebo v levnem zbozi, popripade neco jineho, kdyz nam to prijde do cesty - vetsinou se jedna o drobnou keramiku a nejake ty hracky. Kdyz se nam v kesce neco libi, menime za nase veci a vybirame ve vire, ze vkladame vetsi hodnotu. Veci ktere z kesek sebereme pak vetsinou davame na mista, kde bysme si sami nic nevybrali.. Takze nase vymeny jsou bud In > Out, nebo: In neco, Out nic JInak mince jsou pro nas fajn, kdyz je to alespon velky jak koruna a neni to ceskeho puvodu..
  • 0

#29 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 19 květen 2008 - 10:32

Netrejduju, neb jsem starší a děti nemám /teda mám, ale už to nejsou děti/ a ten šrot, který se časem objeví téměř v každé keši mě nebere. S sebou teď vozim akorát CD/DVD s časopisu, jsou skladný a mám jich tady hromadu - problém je, že se málokam vejdou. Co mě potěší je fotka na památku připravená ownerem, ale zatím jsem našel jen dvě :( jo a jednou jsem si vzal šňůrku, protože jsem ji potřeboval.
  • 0

#30 BAFteam

BAFteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 251 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 17:28

K tehle diskuzi se taky pridam. Je pravda, ze v mych GC zacatcich jsem rada tradovala, ale cim vic kesi nalezam, tim vic jsem jejich obsahem zklamana. Desive jsou keramicti glazovani sloni a volezli plysaci. Proc tam nekdo dava vylozene odpadky? Torza ruznych veci, zatky, proste veci, ktere nechce nekde pohodit - tak se vrazi do kese! Dnes uz traduji minimalne. Pouze, kdyz je se mnou ma 6ti letá geokacenka. Ale v posl.době v kesich nenalezame nic pekneho ani pro ni... :( Sama jsem si napr.nechala udelat CWG, ktera davam do peknych kesi ci prilezitostne kacerum. Nyni jsem si objednala z Geoswagu i nasivky G (jedna vychazi asi na 15Kc, coz se da) a odznacky. :o Proti hrackam z Kinder-vajec nic nemam (ano, vhodne pro geopotěr), ale musi byt kompletni. Zklamanim je i obsah par FTF kesi, ktere jsem odlovila, kde byly taky jen nejake figurky. :( Kdyz zakladam kes je pravidlem krome par hodnotnejsich veci i GC ci TB... A osobni zkusenost :|s nemeckymi kesemi - nevidim v tom vubec rozdil, je to asi otazkou nahody. Nevim, jak dosahnout toho, aby obsahy kesi mely lepsi uroven...
  • 0

#31 Atlaska

Atlaska

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 294 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 19:17

Já taky stěhuju škatuli :). První na řadu přišla drobná keramika, která se za ta léta doma nastřádala spolu s drobnostmi - hlavolamy, CD s hrama z Levelu (s těmi jsem si vystačila hodně dlouho :D), propagační předměty apod. Pak jsem si nechala udělat CWG. Výborným zdrojem byl pokoj mé dcery, který se nedávno radikálně měnil z pokoje puberťačky v pokoj mladé ženy. Takže funkční elektornické hry, alba plná krásných samolepek, plyšáci atd.... Aktuálně s sebou tahám m.j. funkční foťák na klasické filmy, takže jakmile bude dostatečně velká piksla, hned tam skončí. Samozřejmě kromě toho mám i halířové věci. Z keší beru hlavně osobní vizitky kolegů a přívěsky, které pro změnu sbírá Modas. Nejzajímavější věc, kterou jsem v keši našla byla komplet sada pro mixování koktejlů. To jsem fakt čučela, ale protože jsem neměla nic podobně hodnotného, tak holt zůstala na místě :(.
  • 0
Atlaska - Míša

#32 junet

junet

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 272 příspěvků(y)

Publikováno 20 květen 2008 - 19:54

Hlavně s CWG
  • 0

#33 pitovo

pitovo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2008 - 13:11

e pravda, ze si nechavame z kesi malokdy co, spise opravdu v pocatku jsme menili, ale ted uz nic moc zajimaveho nenachazime. jsme zacatecnici (v tuto dobu asi 50 odlovu) a tak jsme take porad premysleli co do kesi. libil se mi napad jednoho kacera, ktery dal do kesky krasny oblazek s namalovanym znakem. premysleli jsme take o necem takovem, ale nakonec jsem objevil CWG a bylo rozhodnuto. jen ted jeste vymyslet co na nej... tim uz se "probirame" strasne dlouho. ale na to navazuje muj dotaz, ktery uz tu v podstate zaznel, ale nebyl vyslysen. pri zakonu trade "in dat lepsi", je kulantni vymena "neceho" za CWG? beru vlozeni CWG do kesi, ktere se mi necim libi jako samozrejmost, ale je dostacujici trade CWG za neco jineho?
  • 0

#34 EverSee

EverSee

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2008 - 14:21

My nejcasteji menime stylem in neco noveho, out nic (vetsinou ani neni co). Asi 2-3x jsme si neco nechali. Vetsinou tedy nic, nebo ocenime dobrou kesku ci zazitek jednosmernou vymenou. Osobne by mi vubec nevadilo treba 5x vice/casteji davat nez brat (coz stejne delame), ale vadi nam nachazet kesky, do kterych se jeden bez rukavic stiti sahnout a tak casto v keskach nachazet, pardon, odpad. Listek ze ZOO, kus sutru, co puvodne lezel 10m od kesky, nedavno v Telci listek z autobusu za jizdu Trest -> Telc, trosky z kindervajec v takovem stavu, ze uz by je ani to decko nechtelo nebo rozumny rodic mu to do rukou nedal, vicko od PET lahve ci detske vyzivy, vytahana spinava gumicka do vlasu i s nekolika vlasy (aktualni hit). Mnozici se "vzacne" mince typu cesky padesatnik taky nic moc. Zpet k tematu - co tedy zanechavame my? Aktualne, nakoupili jsme hromadu malych hracek jako joja, hlavolamy, strikaci pistolky, bublifuky, kazoo, pistalky, male letajici talire ... Pro starsi delame takove ty plastove embosovane samolepky s napisem "GEOCACHING" (vhodne k nalepeni na zapisnik, logbook, cokoliv), na zimu jsme nakoupili autoskrabatka na led ... take mame ve vybave lehce starozitny svinovaci metr a kompas, nebo jsme v kesce zanechali kapesni hodinky. V tomto threadu jsme objevili geoswag.com (diky) a chystame nejakou objednavku. V porovnani s ostatni vybavou a naklady na geocaching to stalo par korun a myslim si, ze z zadneho z nasich darku se nikomu spatne neudela. Treba si nevybere, ale nebude se kvuli nam stitit sahnout do kesky. Vyse jsem se otrel o hracky z kindervajec tak jeste z druhe strany. Par jsme jich uz nechali a par jich jeste mame a nekde nechame, ale jsou to nove figurky a kazda v malinkatem zatahovacim igelitacku. Zde jde spise o stav a formu, nevidim hracky z kindervajec spatne obecne. V Rakousku a Nemecku to nebylo o moc lepsi, ale nemame tam udelano moc kesek. Celkove si myslim, ze to neni o cene, hodnote, penezich, ale spise o mentalite a kulture lidi. Videt nekoho, jak do kesky cpe vicko ze sve prave dopite petky, asi mu reknu svoje. Ale mozna se pletu, treba je to pro nej desne cenna vec, nerad se ho zrikava a ma jich doma plne supliky. Treba je pro nekoho cizi stara gumicka do vlasu skvela vec a proto se s nami chce podelit o moznost ji ziskat, treba ma nekdo cizimi listky z metra polepenou celou stenu v obejvaku a moc se mu to libi. No nevim, asi jsem na jine fetise. Jinak se tu casto pise o TB/GC (registrovanych - vlastnenych), ale to podle me neni swag, tedy vec na vymenu. Chapu, ze potesi, ale podle me to nepatri do diskuse o swagu. CWG je samozrejme neco jineho. Jen muj pohled na vec. Nic min, nic vic ...
  • 0
The Peekers Team www.peekers.org

#35 JuCaKe

JuCaKe

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 58 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2008 - 14:29

Já přihodím taky jeden tip, co dávat do keší. Někde jsem to tu už psala, ale opakování matka moudrosti :-). Dávám do keší (pokud je tedy co měnit a pokud moje dubová hlava nezapomene) plastové rozlišovače na klíče. Balíček pěti kusů stojí šest korun, nezabere to moc místa, v keši to vypadá pěkně a každýmu se to hodí :-)
  • 0

#36 poutnik

poutnik

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 21 květen 2008 - 14:51

Ani já už moc neberu. Často jsou keše plné "bordelu", se kterým nemá cenu se zabývat. A tak jsem sklouznul do stavu, kdy do pěkných keší na pěkném místě uložím CWG, a pokud mám GC nebo TB, tak i ten. Měl jsem teď možnost udělat pár keší na A93 v Německu, celkem pravidelně dělám keše na Slovensku - ale je to všude stejné. Na tom Slovensku mnohdy horší, jak v Čechách - takové "rozpatlané" BonPari je fakt v keši záhul....:D
  • 0

#37 Trutnovacek

Trutnovacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 24 květen 2008 - 18:01

Jak jsem psal nekde vyse ,Dlouho jsem nevedel, co dávat. Ale pak me to napadlo. Kdysi, už to bude vic než 15 let jsem se pokoušel sbírat známky. Takové ty detské, kdy v "psanícku" jich bylo snad 20 a stály pár korun. Toto album jsem vystrachal, a známky, které jsem mel vícekrát zacnu poustet do sveta. Téma známek letectví a kosmonautika. Jsou zavareny s papírkem v igelitovém pouzdre a snad jsem to zavaril dobre .a vlhko je neznehodnotí. Uvidíme. Dneska jsem do sveta pustil prvni dve psanicka Pak me jeste napadlo, protoze jsem trosku patriot, do vzdalenejsich kesi davat pohledy Trutnova. Tož tak. Dneska jsem byl na dvou kesich, a v obou byl plastovy Kinder srot. Nechci Kindervejce uplne zavrhovat, ale spíse bych se klonil k neslozenýmu vejci, tedy to plastove, ukryvajici se v cokolade. At je nálezce sam prekvapen, co na nej vyskoci. Takovy poklad v pokladu
  • 0
Žij a nechej žít..

#38 UtinamRexEssem

UtinamRexEssem

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2008 - 20:29

Zdravim, nerad bych zakladal nove tema, kdyz tu uz jedno takove je.
Dnes mi dorazil dalsi balik a chtel bych se podelit o svoji radost. Mam najitych 101 kesi a snad krome tri pripadu jsem nikdy s nicim netradoval, proste se mi v keskach veci nelibili. Chtel bych tedy dat inspiraci. Doufam, ze to neni nejaka nedovolena reklama, ale podivejte se na www.dealextreme.com , fanousci LED svitilen tento obchod urcite znaji. No kazdopadne ceny jsou tu na nektere veci neuveritelne nizke a neplatite postovne, vse prijde zadarmo az domu.
Konkretne treba http://www.dealextre...ils.dx/sku.4797, povazuji za geinalni a vytecny trade do kesky, az si s tim dostatecne vyhraji a vyresim, tak s tim nacpu nejakou svoji, nebo cizi kes. Nebo http://www.dealextre...ils.dx/sku.1138, http://www.dealextre...ls.dx/sku.13754, http://www.dealextre...ls.dx/sku.11166. Takoveto veci bych chtel aspon jednou najit v cache. Mrknete na ten server, takovych veci tam jsou doslova tisice a i kdyz si objednate vec za 1 dolar, tak vam za tu cenu dojde z Honk Kongu az domu, sice treba az za 10 dni, ale fakt dojde. No nic, nakoupil jsem ptakovin za 400Kc, nez je za neco vyobchoduju tak si jeste chci pohrat :)
  • 0

#39 chenicek.jan

chenicek.jan

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 5 příspěvků(y)

Publikováno 28 srpen 2008 - 22:20

Jak uz tady zaznelo, taky jsem zezacatku tradoval pri kazdym nalezu,postupem casu uz to neni trade,ale spis nahodile vkladani do kesek,ktere se libi. Sem tam CWG, nebo nejaka jina drobnost. Treba nedavno jsem do kesky vlozil nove funkcni damske hodinky,pac sem nevedel co s nima. Schvalne jsem koukal do logu,kdo si je vezme. Po mesici a neco je porad nikdo nezapsal jakou OUT. Ale moc bych za to nedal,ze uz tam nejsou...:| Mesic predtim,jsem do kesky jako darek dal neaktivovanej plzenskej coin. Krasny misto v krasnym pocasi a celkem tezkym pristupem si to zaslouzilo. 14 dnu zadnej log. A paksi ho nekdo odnesl stylem OUT:GC IN:- Jake bylo doma prekvapeni,ze coin neni aktivovanej a je to tim padem darek za 250,-....;) No ale aspon udelal radost. (pro rejpaly: v logbooku bylo zdurazneno,ze neni aktivovanej) A tak mne napada v souvislosti s procitanim tohoto tematu otazka....kdo jsou Ti,kdo nemeni fer a delaji z kesi odpadkovej kos,kdyz vsichni tady jsou ferovy az na pudu? B) Zna vubec nekdo z nas nekoho takoveho? Ja osobne nevim o nikom,kdo takhle traduje.
  • 0

#40 LaLu Team

LaLu Team

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 364 příspěvků(y)

Publikováno 29 srpen 2008 - 0:17

chenicek.jan napsal/a:

A nedal jsi ty hodinky do jedné multi v prokopském údolí v Paze? Jedny jsem včera potkal a jako nové vypadali :)

S tradem je to těžké. Vždy se najde někdo, komu se bude "drahý" předmět líbit a jelikož u sebe nic nemá, narve tam co najde v kapse. Už pro ten pocit :(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama

Naše nabídka