Přejít na obsah


Fotka

Logovani nalezu partou Hexenschussbrigade


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
249 odpovědí na toto téma

#221 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 23:57

K čemu? K nálezům???
  • 0

#222 barbieteam

barbieteam

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 70 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 0:04

marekl napsal/a:
Barbie, nežer to tak. Ještě tři logy a můžeme Hexíkům přát k celkem kulatým 3 500 nálezům :)


Neboj se, Marku, kůžičku kolem nehtů si kvůli tomu rozhodně hryzat nebudu :D Jen se těším, až se pánové z "hexíků" vyjádří k tomu, že jejich argument probojovat se "za nás" do evropské statistiky 7 z 10 evropských statistů považuje za naprostou kravinu...
  • 0

#223 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 0:36

Tak jsem se konecne prokousal temi prispevky az na konec vlakna. Byla to fuska. :P A muj nazor? Ac s tim vnitrne nesouhlasim, tak se s tim proste neda nic delat. Hexeni, jestli z toho mate dobry pocit, tak v tom klidne pokracujte. GC funguje pro zabavu a jestli vam ji dela toto, tak je to vase vec. Ale ten precedenz tady nicmene je, a je to do budoucna mozny problem GC. Nakonec byste to nemuseli byt ani vy, kdo bude prvni v CR, ale nejaky tym s 50 a vice cleny. Ostatne jak uz tu PaBa a jini zminoval. Jsem navic rad, ze se PaBa teto tymovky neucastni. Jeste vic tak stoupl v mych geoocich. ;) Navic si myslim, ze vase snazeni ani nebude moc odmeneno, a to ani na tom eventu ci kvuli cemu to delate. Vasi zahranicni kolegove na to prijdou a porovnavat se s vami ani nebudou chtit, kdyz oni nasli tolik kesek v jednom, ve dvou, a vyjimecne ve ctyrech. Navic, kdyz zjisti, ze je ani nemate zalogovane v logboocich. A uprimne, to pojedete zalogovat zpetne i zahranicni kesky, ktere jste nasli? Takovy Dorci s tim muze mit docela problem. ;) Ale jak jsem psal vyse, mne je to jedno a rozhodne nebudu ani psat nekomu, ze podvadite. Ja vam to ani nezavidim. Ono logovat tolik kesek da rozhodne praci. :D Teda jestli na to nemate programek. ;) Taky by me zajimalo, jak logujete kesky znovu. To si rozdelujete regiony? :) Aby pak hexensusi nemeli 40000 logu na 5000 kesek. :D:D:D
  • 0

#224 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 0:55

Pitrus napsal/a:
K čemu? K nálezům???


kdepak, k nálezům, k 3500 tolerovaným podvodům :|

Ať počítám, jako počítám, tým jsou minimálně dva, tak že varianta jeden člověk - dvě razítka, u mě ani do budoucna neprojde.
  • 0

#225 alicek

alicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 84 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 2:59

Tak jsem to také přelouskal. Mám pocit, že vým Hexenschussáci z těch bodů trochu hrabe. Ale samozřejmě je mě to jedno, nic mazat nebudu.
  • 0

#226 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 7:51

Zjistil jsem, ze razitko hexen v logbocich skutecne neni, nevim proc ale neprekvapilo me to. Proto jsem Hexenu poslal nasledujici email. Zdravim, za posledni dobu mi bylo zalogovano nekolik kesi Vasim teamem. Razitko teamu ale v logboocich mnohdy (mozna vsech) neni. Jelikoz zastavam nazor - 1 razitko = 1 log (s vyjimkou zalogovani nalezu po rozpadu nejakeho teamu do vice teamu aby se nehadali pri rozchodu kdo si co zaloguje - to ale Vase situace neni). Prosim o smazani Found it logu bud cloveka ktery v kesi ma sve razitko a nebo Hexenschuss.Pokud bude zachovan log Hexenschus - pak automaticky predpokladam, ze cacher, ktery cache fyzicky nasel je jiz clenem Hexenschuss a jiz neexistuje jako samostatna entita. Jelikoz chapu ze mate nedostatek casu nebot musite zalogovat jeste nekolik tisic "podvodu" (citace http://www.geocachin...php?lookup=2799) pak prosim zjednejte napravu do pristiho tydne. Pro pripadnou reciprocni akci kterou neprimo vyhrozujete na gc.cz upozornuji, ze jsem na vsech mnou zalogovanych kesi byl, v kesi mam razitko ci podpis. Vyjimkou jsou 3 virtualni kese zalogovane a fyzicky nenavstivene. Dekuji s prani vytrvalosti v logovani Jirin
  • 0

#227 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 8:39

nikdo nevyhrozuje - naopak jiz bylo psano, ze ackoliv nam to podsouvate, rozhodne nikdo mazat nic nehodla. tak to prosim znovu neprekrucuj.
  • 0

#228 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 8:54

To je zase témátko :D Osobně to nechávám být, jelikož na celé té akci nevidím nic špatného a hlavně proti pravidlům GS. Pokud se na nějaké statistiky dívám, pak jen z pohledu jednotlivce, takže nějaké "virtuální" číslo nějakého teamu (a je mi jedno jakého) je mi zcela lhostejné. Myslím, že pokud někdo trvá na razítku teamu a smazal jim log, rádi zaskočí a zalogují se znovu. Vlk se nažere, koza zůstane celá. Teda bude o další místo v logbooku zcela zbytečně méně... B) Jak tak koukám na ty největší kritiky, možná by některým stálo za to sáhnout do svého svědomí, zda mají splněné podmínky všech mysterek atd. když už tady vykřikují, že by měli členové týmů znovu plnit úkoly. Když se tak juknu na naši COW PARADE, tak asi taky začnu mazat logy :o
  • 0

#229 kaote

kaote

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 496 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 10:18

na celé té akci nevidím nic špatného a hlavně proti pravidlům GS


Imho podstatnejsi nez pravidla sama je duch fair play. A ten trpi, i kdyby dira v pravidlech takove chovani skutecne delala zcela legalnim.

Myslím, že pokud někdo trvá na razítku teamu a smazal jim log, rádi zaskočí a zalogují se znovu.


Zaskoci do nekolika tisic kesi? To mi neprijde jako trivialni zalezitost. Zrejme maji v planu zaskocit jen tam, kde k tomu budou donuceni vlastnikem kese. Jinde nechaji podvod podvodem. Hezky pristup.

Jak tak koukám na ty největší kritiky, možná by některým stálo za to sáhnout do svého svědomí, zda mají splněné podmínky všech mysterek atd. když už tady vykřikují, že by měli členové týmů znovu plnit úkoly


Ano, mam splneny podminky vsech mysterek, jinak bych si je nelogoval.

Kdyz tak ctu odpovedi evropskych top kaceru na dotaz barbieteamu, pripada mi, ze ten zdaleka nejhorsi dopad teto akce nebudou potencionalni kvanta spamu mezi logy, ale mezinarodni ostuda. Nerad bych se dockal ceskych upozorneni v zahranicich listinzich: CESI, ZADNE VIRTUALNI LOGY :) :(

Proc jen se tahle zeme musi vzdycky reprezentyovat takovymhle zpusobem? :( Mozna by stalo za to udelat nejaky fair play zebricek, ze ktereho by byly vylouceny podobne entity.
  • 0
A jug of wine, a leg of lamb and thou! Beside me, whistling in the darkness.

#230 berda

berda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 327 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 11:19

Inu, za sebe můžu říct jen jedno: logy jsem právě smazal. Chtějí-li pánové z HB body na mých keších, holt tam to razítko bude muset někdo prsknout, v datech logů tam žádný podpis či razítko nebylo.
  • 0
Berda

#231 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 11:24

kaote napsal/a:
Kdyz tak ctu odpovedi evropskych top kaceru na dotaz barbieteamu, pripada mi, ze ten zdaleka nejhorsi dopad teto akce nebudou potencionalni kvanta spamu mezi logy, ale mezinarodni ostuda. Nerad bych se dockal ceskych upozorneni v zahranicich listinzich: CESI, ZADNE VIRTUALNI LOGY :) :(

Spam a počty nálezů jsou mi ukradený, ale tenhle dopad mi taky dost vadí ... stejně jako precedens k ještě většímu chaosu, než je tu teď. Nemyslím tím, že by se najednou vyrojilo x dalších podobných bodotýmů, to se stane těžko. Spíš lidi začnou obecně ještě víc kašlat na slušnost.

Sice mám většinu členů Hexenschusu rád, jako srandu a recesi to beru, ale tady se vyloženě minula účinkem. Celkem bych bral, kdybyste s tím už skončili a ty logy, které jsou čistě virtuální, si zas smazali (sami).
  • 0

#232 solsais

solsais

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 11:59

Jen tak pro zajímavost: týmů, které logují několik lidí společně na jeden účet, aniž tam byli všichni, je vícero (třeba hradník s tatíkem). U prokestom zase něco logují na společný, něco si logují Sylvia999, M.Mikado a Petr.zablati kazdy sam. Toto taky nikomu nevadí? Tak proč najednou někdo chce mazat logy Hexenschuss? Já nemám strach, že by si zalogovali byť jen jednu kešku podvodně. A to že si chtějí logovat keše, na kterých nebyli všichni, na jeden společný účet, je jenom jejich věc. Tak lidi, neblbněte tu s těma nesmyslama.
  • 0

#233 Pitris

Pitris

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 12:00

Všichni jste, chlapi, moji kamarádi a jsem rád, že mám tu čest, vás znát a kamarádit se s vámi. Chápu, proč to vše děláte, ale jsem proti tomu. Naprosto se mi to nelíbí. Rozčeřit vody geocachingu je fajn, ale jde to asi i jinak a možná i s větší grácií, šarmem a vtipem. Hele, já vám nic mazat nebudu a pokud to uděláte sami, tak budu jenom rád. V logbooku fakt razítko "Houserů" není. Chápu, když se team rozdělí a dva, milenci, lidé co spolu chodí, bráchové atd., se rozejdou, a pak se přelogujou na keškách, na kterých fakt byli, je fajn, ale takhle? Mějte se fajn.
  • 0
Ahoj Pitris

#234 galdra

galdra

    Advanced Member

  • Validating
  • PipPipPip
  • 442 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 12:07

Je mi to fuk, jen to beru jako stupiditu největšího rázu. Komu jde v GC o počet bodů a nějaké statistiky je u mne magor. Mazat nic nebudu, je mi jedno, jestli si někdo pro svoje ego, či nějaké evropské žebříčky, keš nenalezne, ale přesto zaloguje.
  • 0
Galdra

#235 alkes

alkes

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 176 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 12:16

solsais napsal/a:
Jen tak pro zajímavost: týmů, které logují několik lidí společně na jeden účet, aniž tam byli všichni, je vícero (třeba hradník s tatíkem). U prokestom zase něco logují na společný, něco si logují Sylvia999, M.Mikado a Petr.zablati kazdy sam. Toto taky nikomu nevadí? Tak proč najednou někdo chce mazat logy Hexenschuss? Já nemám strach, že by si zalogovali byť jen jednu kešku podvodně. A to že si chtějí logovat keše, na kterých nebyli všichni, na jeden společný účet, je jenom jejich věc. Tak lidi, neblbněte tu s těma nesmyslama.

Nevím, jejich logy jsem neviděl a teď zkoumat nebudu.
Řekl bych ale, že tam bude nedrobný rozdíl kvantitavní a pak "drobný" rozdíl kvalitativní, že se u jedné cache neobjevují logy jednotlivců i teamu zároveň, nebo možná v případě teamu aspoň, když tam byli všichni.
No a i kdyby ne, tak teď najednou proto, že teď najednou je to nejvíc vidět a pohár tím přetekl. :D:D
Btw. Nechte už velkých slov typu podvody a podobně.;)
  • 0

#236 Nellas

Nellas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 105 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 12:20

Mně se ta hexenschussová akce taky nelíbí. Jen si říkám, jestli teď někteří vlastníci keší nezpřísní pravidla a my místo jednoho společného razítka pro 2 kačery nebudeme muset to razítko třeba otisknout dvakrát :D PS Takové chování bych od předních českých kačerů nečekala. Aspoň trošku rozumně argumentujte a nekřičte hned o závisti. Že by tady zloděj křičel chyťte zloděje?
  • 0

#237 Jedla-bedla

Jedla-bedla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 12:42

Nellas napsal/a:


Takové chování bych od předních českých kačerů nečekala.


Také bych něco takového nečekal a vážně dost mě to překvapilo:o. O to víc mrzí, že se k něčemu takovému snížili tak zkušení borci:(. Taky jim nic mazat nebudu, ale třeba na to dojdou sami, že přestřelili.
  • 0
N 49°42.484, E017°04.620
Haná

#238 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 13:02

Tak nam Hexeni nejak vypadli ze statistik. :) Mozna se tam vrati az budou prvni v Evrope, aby nebyli do te doby na ocich. B)B):)
  • 0

#239 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 13:04

Říka se "vox populi vox dei" - a tak nezbývá, než veřejné posypání hlavy popelem... Myšlenka na zalogování keší nalezených členy již více než 2 roky existujícího (a geoaktivního) společného accountu Hexenschussbrigade vyklíčila někdy loni, po účasti týmu na druhých geozávodech a její definitivní aplikace začla až po jedné "hospodě" minulý týden. Kromě trocha recese a rozvíření diskuze byla také míněna jako "bodové" vyjadření letitých společných geoakcí, dovolených a péče o společné keše jednotlivých členů... Nemyslíme si, že by šlo o něco extrémně zavrženíhodného či "protigeoprávního", byť jsme čekali i negativní reakce. Jejich forma a intenzita nás zaskočila a uvědomili jsme si, jak nás všechny (nebo téměř všechny, NEVYJÍMAJE nás, samozřejmě...) ovládá Jeho Eminence Sv. Bod. Pod počtem podů "found" se ztratilo téměř všechno, my jsme jako gambleři závisláci a mnozí z nás se už za ničím jiným neženou. I když ve skutečnosti jde o veličinu prázdnou a nic nevyjadřující - 100 bodů z drive in městských miker ve sračkách nemá "zážitkově" a emocionálně cenu ani jedné keše na vrcholku dvoutisícovky nalezené při západu slunce. Proto takové statistiky v podstatě nic nevyjadřují, nevyjadřovaly by to ani statistiky započítávající vliv terénu a obtížnosti - protóže jde o veličiny strašně subjektivní a u mnoha keší podivně nastavené. Jediné co z nich lze vyčíst je míra naší závislosti, která mnohdy naplňuje již definici jedné psychiatrické diagnósy a to je skutečně na pováženou... Navíc se navzájem obviňujeme a přeme, zda ty či ony způsoby získání "bodů" jsou či nejsou dobré, rovnocenné, čestné etc. a z původně hobby aktivity se stává téměř gladiátorský zápas a následkem je dusno na diskuzích, sprosté maily a nenávsitné pohledy... o případném reverzním vymazávání logů a ničení skrýší ani nemluvě. Vzhledem k tomu, že se negativně nebo "s kroucením hlavy" k celé hurá akci vyjádřili i mnozí naši kamarádi, jejichž názorů si vážíme (míním jmenovitě například Pavla - PaBu, Pitrise či Alkese) a k výše uvedenému: akci logovaní za Hexenschuss zastavujeme, tam kde si owneři vyžádali okamžité smazání logů vyhovujeme, ostatní prosíme o strpení či o vymáznutí za nás (delete log je přeci jenom delší akce...). Děkujeme těm kolegům kteří nám přímo či nepřímo poskytli podporu na fóru nebo ve formě mailů a omlouváme se Těm, kteří se cítili dotčeni a zkrácení na svých geoprávech touto akcí, započnutou po konzumaci několika piv... Dále se už pravděpodobně k celé věci na tomto threadu vyjadřovat nebudu, zde ji ani nevyřešíme... Případné požadavky, dotazy etc. smeřujte na mail via profil Hexenschussbrigade, popřípadě osobně na eventech (pokud nám budete chtít rozbít huby či nás zlynčovat... :)). Michal za Hexenschussbrigade PS: několikrát se zde objevilo slovo podvod a podvodníci, přišlo i několik roztomilých mailů... Pod slovem podvod v geocachingu bych si představoval v tomto případě zalogování found u cache, kterou nikdo z nás nenalezl, či zalogování cache nalezené kýmkoliv z nás před oficiálním vznikem skupiny Hexenschussbrigade... (viz náš profil)
  • 0

#240 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 08 březen 2009 - 13:12

sobikovi napsal/a:
To je zase témátko :D Osobně to nechávám být, jelikož na celé té akci nevidím nic špatného a hlavně proti pravidlům GS. Pokud se na nějaké statistiky dívám, pak jen z pohledu jednotlivce, takže nějaké "virtuální" číslo nějakého teamu (a je mi jedno jakého) je mi zcela lhostejné.

lidi jděte už do hajzlu s pravidly - jde přece o to, že i v rámci pravidel /nebo zákona/ jde udělat prasárna a tvrdit že je to v pořádku...no jak pro koho :o

Myslím, že pokud někdo trvá na razítku teamu a smazal jim log, rádi zaskočí a zalogují se znovu. Vlk se nažere, koza zůstane celá. Teda bude o další místo v logbooku zcela zbytečně méně... B)

rozhodně budu radši, když mi ubyde místo v logbooku, než když bude čistý jako padlý sníh a já budu na netu číst pastnutý nicneříkající logy. B)

Jak tak koukám na ty největší kritiky, možná by některým stálo za to sáhnout do svého svědomí, zda mají splněné podmínky všech mysterek atd. když už tady vykřikují, že by měli členové týmů znovu plnit úkoly. Když se tak juknu na naši COW PARADE, tak asi taky začnu mazat logy :o

no možná jsem splnil, už nevím - rozhodně jsem ale všechny nevyřešil, nenašel, či vlastní rukou nezalogoval - vždy jsem ale byl na místě. možná vše nebylo úplně košer, ale co, pravidla jsem neporušil ;) :D

Dorcadion:
dal bych palec nahoru, ale nemohu ho ve smailech najít! B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama