Přejít na obsah


Fotka

Logovani nalezu partou Hexenschussbrigade


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
249 odpovědí na toto téma

#181 cinca2008

cinca2008

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 381 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 16:07

Dain a Olik napsal/a:
za sebe, za dorcadiona i za vsechny. :D nevime, proc bysme to meli delat.

No mě to tak vyznělo,tak jak je to napsaný !?
Ale jinak už jsem vcelku změnil názor.Tedy ne na takovéto odlovy bodů a míst ve světových žebříčcích.Takové žebříčky nemají žádnou vypovídající hodnotu.Pro lepší umístění pak stačí přibrat do teamu pár dalších kačerů z dalších koutů republiky a nasbírat další bodíky.Němci pak udělají to samé a....,je to vlastně o ničem.Ale budiž,je to vaše zábava.
Ovšem jako owner keše chci razítko,nebo zápis Hexenšůsů do logbooku.To je zase moje libůstka.Já prostě miluju razítka v logbooku !!!!! A stačí mi to,až někdo další z vašeho superteamu půjde naši keš odlovit ;)
  • 0

#182 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 16:08

cztweety napsal/a:
Tak k cemu pak ty podminky vlastne jsou ????


Tak třeba na Černožice Jump-In jsou ty podmínky jasný - pro schlazení horkejch hlav... B) Btw. se divím, že tam letos ještě nikdo nebyl - podle atmosféry fóra by se možná hodil hromadnej odlov. :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#183 cunakus

cunakus

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 26 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 16:09

Od vcerejska sleduji diskuzi k Hexenschussbrigade a pokousim se o to s nadhledem. Jestli to teda vubec jde ;). Sice je to jenom hra, ale vetsinu z nas dost bavi. Takze to muze byt jak s fotbalem, je to taky jen hra, ale presto se fanousci poperou. 1. Je-li cilem proniknout na predni mista v evropskem meritku, je jen skoda, ze o tom neprobehla zminka predem, treba na tomto portale. V logu by pak mohl byt na ni odkaz ... 2. Na druhou stranu tento cil zajima jen malou skupinku Vyvolenych a ostatni kaceri jsou "obtezovani" geospamem. 3. Vznika precedens at chceme nebo nechceme, v budoucnu se na to kdokoliv bude moci odvolavat. Nepripada mi to jako uplne nejlepsi smer vyvoje ceskeho GC ... 4. Reakce clenu Hexenschussbrigade mi prijdou trochu nervni a uz predem napruzene, takove moc "mazacke". Druha strana argumentuje preci jen vecneji. 5. Uzavru to - blizsi je mi stanovisko kaoteho a Barbieteamu, ale nehrotil bych to.
  • 0
Cunakus [Garmin Colorado 300] - hlavni GPS [Nokia E71 + Handy geocaching] - zalozni GPSka [palmOne Tungsten E2 + Nokia LD-3W] - jiz nevyuzivana GPSka [Garmin eTrex Legend] - prejeta geoautem/znicena

#184 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 16:11

hplus napsal/a:

cztweety napsal/a:
Tak k cemu pak ty podminky vlastne jsou ????


Tak třeba na Černožice Jump-In jsou ty podmínky jasný - pro schlazení horkejch hlav... B) Btw. se divím, že tam letos ještě nikdo nebyl - podle atmosféry fóra by se možná hodil hromadnej odlov. :D


Hele nedelej si tu reklamu na kes kde nemam FTF ale "jen" STF :D:D:D:D:D

Takze se drz tematu a to HEX vs. Podvodnici v GEO
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#185 PaBa

PaBa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 347 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 16:13

Koukám, jaká tu vypukla velká legrace :D:D:D

Jem mi pořád není úplně jasný, jak to máte vymyšlený, to tady zatím podle mě vůbec nezaznělo. Nejde totiž vůbec o minulost (týmy se rozpadaly, možná se i někdy spojovaly a k přelogování docházelo vždycky) ale o budoucnost - znamená to, že ode dneška/včerejška/někdy budete všichni logovat pouze pod Hexenschussem? Pokud ano, nemám s tím sebemenší problém a přeju vám rychlou cestu k TOP výšinám - je to naprosto standardní a průhledné.

Co by mi ale vadilo, je logování pod svým nickem a zároveň HSB i v budoucnu. Nejde ani tak o Hexenschuss, ale o to, že by to byl opravdu dost ZÁVAŽNÝ precedens pro budoucnost GC u nás. Já si fakt myslím, že každý cacher by měl být členem pouze JEDINÉ logovací entity. Podívejme se na možný extrém:

Franta956785345 najde kešku, vytáhne sedm razítek a pak na netu zaloguje všechny své týmy, jichž je členem: 'Zahrádkáři Kersku', 'Cyklisti z Polabí', 'Snowborďáci', 'Drive-in kačeři', 'Spolek zrychlených', 'Plzeň Mafia' a tak dale.

Spolu s klasikem se mi tento způsob logování zdá poněkud nešťastný. Nevím, jestli to takhle dělají ve světě nebo v Evropě (a dost o tom pochybuju, ale nikdy jsem po tom ale nepátral), ale u nás bych se toho fakt dočkat nechtěl. Naruší to totiž nejen statistiky v CZ ale i statistiky u keší. Uvidím třeba, že má keška 27 logů a při podrobnějším pohledu zjistím, že ji fyzicky navštívili jen tři lidi.

Zkrátka vždy by měl platit princip 1 nález = 1 Found it log, i když to není explicitně zminěno v pravidlech. Nováčkům tu vtloukáme do hlavy, že vícenásobné Found it je proti duchu GC a v tomto případě by k vícenásobnému Found it (byť na různých účtech) programově docházelo, a to během jediné (!) návštěvy. A to je přesně to, co by mi na tom opravdu vadilo...
  • 0
PaBa

--
I always use ROT13 twice for extra security

#186 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 16:13

LukaDolar napsal/a:
Hele nedelej si tu reklamu na kes kde nemam FTF ale "jen" STF :D:D:D:D:D


Já si reklamu nedělám - z minulýho flamu si pamatuju, že se sem nesmějí dávat odkazy, tak jsem ji jen okrajově zmínil.

A zpátky k tématu - všichni jsou to podvodníci!! B) VŠICHNI!!! :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#187 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 16:17

hplus napsal/a:
A zpátky k tématu - všichni jsou to podvodníci!! B) VŠICHNI!!! :D


Jeste ze prodej finalek se nebere jako podvod ale jako kseft :D

Jinak PaBa s tim Frantou ma pravdu.

Takze kdo by chtel zalozim si team 4x4 a Drive-in :D :D
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#188 SniperCZ

SniperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 16:18

Jenom chci dodatečně požádat ten "českoněmecký" tým aby zpětně lognul přímo i kešku, log vám zatím ponechávám v platnosti, otázkou je zda najdu váš log přímo v logbooku při kontrole, pokud tam nebude, taky mažu. Na kontrolu nepoběžím hned, ale časem se tam určitě ukážu a keš zkontroluju. Nebo případně smažu logy čelnů týmu a ponechám pouze log Hexněcotýmu, to už je na vašem uvážení ;)
A kdyby jste s toho vašeho logování nevěděli o kterou jde tak se jedná o:
http://www.geocachin...&log=y&decrypt=
  • 0

#189 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 16:19

SniperCZ napsal/a:
Jenom chci dodatečně požádat ten "českoněmecký" tým aby zpětně lognul přímo i kešku, log vám zatím ponechávám v platnosti, otázkou je zda najdu váš log přímo v logbooku při kontrole, pokud tam nebude, taky mažu. Na kontrolu nepoběžím hned, ale časem se tam určitě ukážu a keš zkontroluju. Nebo případně smažu logy čelnů týmu a ponechám pouze log Hexněcotýmu, to už je na vašem uvážení ;)
A kdyby jste s toho vašeho logování nevěděli o kterou jde tak se jedná o:
http://www.geocachin...&log=y&decrypt=


Myslim ze ted jsi rekl presne o co tu cely den "bojuji". 100% s tebou souhlasim.
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#190 Dorcadion

Dorcadion

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 315 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 16:33

SniperCZ napsal/a:
Na kontrolu nepoběžím hned, ale časem se tam určitě ukážu a keš zkontroluju. Nebo případně smažu logy čelnů týmu a ponechám pouze log Hexněcotýmu, to už je na vašem uvážení ;)
A kdyby jste s toho vašeho logování nevěděli o kterou jde tak se jedná o:
http://www.geocachin...&log=y&decrypt=


Koukám že jsme šlapli na kuří oka, OK - pokud komukoliv vadí log Hexenschussteamu bez "fyzického" logu v logbooku - klidně ho vymažte, my se časem na keši stavíme a fyzicky zalogujem... Ovšem mazání jednotlivých logu, které jsou fyzicky v logboocích přítomné, lze považovat v podstatě za přímé popření toho, za co mnozí bojujete...
  • 0

#191 LukaDolar

LukaDolar

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 114 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 16:36

Dorcadion napsal/a:
Koukám že jsme šlapli na kuří oka, OK - pokud komukoliv vadí log Hexenschussteamu bez "fyzického" logu v logbooku - klidně ho vymažte, my se časem na keši stavíme a fyzicky zalogujem... Ovšem mazání jednotlivých logu, které jsou fyzicky v logboocích přítomné, lze považovat v podstatě za přímé popření toho, za co mnozí bojujete...


rad bych kdyby jsi dokoncil myslenku...
  • 0
Luka$ ------- Delam to pouze pro prachy a ted nove i za kazdou 1000 jedno mrtve kotatko. Hlasim tri mrtve kotatka :)

#192 SniperCZ

SniperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 16:41

Dorcadion napsal/a:

SniperCZ napsal/a:
Na kontrolu nepoběžím hned, ale časem se tam určitě ukážu a keš zkontroluju. Nebo případně smažu logy čelnů týmu a ponechám pouze log Hexněcotýmu, to už je na vašem uvážení ;)
A kdyby jste s toho vašeho logování nevěděli o kterou jde tak se jedná o:
http://www.geocachin...&log=y&decrypt=


Koukám že jsme šlapli na kuří oka, OK - pokud komukoliv vadí log Hexenschussteamu bez "fyzického" logu v logbooku - klidně ho vymažte, my se časem na keši stavíme a fyzicky zalogujem... Ovšem mazání jednotlivých logu, které jsou fyzicky v logboocích přítomné, lze považovat v podstatě za přímé popření toho, za co mnozí bojujete...


Já vám pouze nabízel variantu, pokud se vám ke keši nechce vracet že bych smazal logy členů týmu a na základě toho bych vám uznal log hex... . Hned v tom nehledej agresivní výpad proti vám, sice mám na vaše konání vlastní názor, ale je to vaše věc ;)
Prostě jen bych byl rád aby keš byla lognutá i fyzicky. Je jasný že si tohle svoje konání ještě vyžeru, ale myslím že je to správné a stojím si za tím ;)
  • 0

#193 Fory

Fory

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 40 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 16:52

Teda, musim vsem z Hexenschussbrigade podekovat, takhle uz jsem se dlouho nezasmal. I kdyz, postupem casu je mi z toho spis smutno - nedelal jsem si o ceske geokomunite prehnane iluze, ale ze je tu az tolik zabednencu, to jsem netusil... Jo, a kdybyste meli problem se zpetnym vylepovanim samolepek, par mi jich poslete, rad pomuzu:D
  • 0

#194 Jitka_F

Jitka_F

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 309 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 17:03

Nechte to bejt....Vo jeden log na keši víc nebo míň, na tom fakt nesejde, hlavně když je keška v pořádku a neztrácijou se z ní geocoiny, koneckonců v geocachingu o žádný výhry nende..
  • 0

#195 miki6

miki6

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 771 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 17:14

Souhlasím se SniperCZ;) Osobně uznávám pouze týmy, které logují jen pod jedním nickem. Třeba nějaká rodina, ta má stejně asi pouze jednu gpsku. Jinak tým složený z více kačerů je mi proti srsti. K čemu je to dobré, aby se pár kačerů domluvilo, že založí tým, najdou společně keš, zalogují se jako tým a pak ještě každý zvlášt? Body? A co když jeden člen týmu třeba marodí? Pak by se měl druhý logovat pouze za sebe, ten druhý log za tým je vlastně morální podvod. Ona je vlastně celá ta mezinárodní soutěž stejně jeden velkej podvod. Pokud se bude chtít Hex... logovat na mých keších, uznám pouze týmový log, nebo logy jednotlivých členů, kteří keše navštíví.
  • 0

#196 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 17:47

zatimco tu probiha akademicka debata dorazily mi tri nove logy Hexenšus na mych kešich. Jsou v datumu kdy keše navštívil jediný člen týmu - Čejda. Poslal jsem mu mail a dovolím si ho tu zveřejnit:

Ahoj Cejdo,
Hexenshus brigada nikdy jako tym moje kese nenavstivila. Presto mi dnes prisly tri zpetne logy (ve stejne datum jako je tvoje navsteva) na kese Zaruba, Horka a Malhostovicka pecka. Logovali na techto kesich tri clenove tymu Cejda, Birne a Doktor. Nikdy spolu ale pouze jako jednotlivci a v ruzných datumech. V zadnem papirovem logbooku neni zadna zminka o Hexenschus.
Nerozumim Vasim motivum a tak mam prosbu: muzes mi rict aspon jeden jediny rozumny duvod proc bych nemel smazat logy Hexenschusu a proc bych mel tuhle honbu za body podporovat u vasi brigády i u tech co Vas budou nasledovat? Diky Krkovicka

PS kopii mailu umistuji taky na forum k diskusi a k Horce na gc.com davam sken logbooku z obdobi tve navstevy, za tu samotnou ti samozrejme dekuji

Vložený obrázek
  • 0

#197 Krkovicka

Krkovicka

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 274 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 17:53

Dorcadion napsalKoukám že jsme šlapli na kuří oka, OK - pokud komukoliv vadí log Hexenschussteamu bez "fyzického" logu v logbooku - klidně ho vymažte, my se časem na keši stavíme a fyzicky zalogujem... Ovšem mazání jednotlivých logu, které jsou fyzicky v logboocích přítomné, lze považovat v podstatě za přímé popření toho, za co mnozí bojujete...


to mi zní už jako arogance aneb "zloděj křičí chyťte zloděje", Dorky moc dobře víš že na většině těch keší žádný Hexenšus nefiguruje, tak proč se do tohohle geo-podvodu po česku zaplétáte ještě víc? opravdu vám to přijde fair-play, co kdyby jste nám radši řekli proč to děláte, třeba to pochopíme!
  • 0

#198 haggaeus

haggaeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 752 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 18:02

Rozhodne diky za zabavne cteni v sobotu, kdyz nemuzu vyrazit cachovat a pripravuju se na instalaci v Moskve a balim se :)
Jeste jsem ze zvedavosti kouknul na evropske statistiky na cacherstats.com, kde ze jsou ty megatymy, co chcete predbehnout, vsichni vypadaji podle profilu jako jednotlivci nebo rodiny, tak vyrazim na letiste a poctu si po navratu.
  • 0

#199 zlobr

zlobr

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 77 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 18:33

Ahoj. Mně toto zpětné logování samozřejmě vůbec nevadí. Jen pokud chcete, aby nikoho nedráždil "geospam", tak proč nelogujete přes wap.geocaching.com. Zalogováni právoplatně budete a koza zůstane celá :). Ownerům žádný mail nepřijde...
  • 0

#200 SniperCZ

SniperCZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 139 příspěvků(y)

Publikováno 07 březen 2009 - 18:39

Jedná se prostě o závist že někdo má víc kešek než vy, asi vás hodně mrzí že nejste nejlepší a že nejste jakési geobožstvo, tohle je jen podvodný způsob jak se zviditelnit, ale nikdy nebudete brání jako tým kačerů, ale banda honící se za body, přijde mi vaše chování smutné, já myslel že právě kačeři jako vy máte mít rozum a z vás si mají brát příklad nový kačeři, ale doufám že z vás si příklad brát nebudou a radši se zaměří na kačery typu dp.man atd.. a vy si stěžujte na kvalitu kešek, když je to v podstatě to poslední o co vám jde "hlavně že máme další bod"
  • 0




1 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 1 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama