Přejít na obsah


Fotka

POI Garmin - GPX pro POI Loader (Oregon, Colorado, Dakota, GPSMap 62, Garmin XT, ...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
398 odpovědí na toto téma

#181 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 17:01

Uvedu to na pravou míru. Zkoušela sem 8MB soubor s moc keškami - to nešlo. Tak jsem vyexportovala nový gpx pomocí tohoto makra s 10ti keškami, který měl pár kb. Když jsem tento malý gpx dala do poi loaderu tak ani po půl hodině nic. Takže někde dělám něco špatně a já nemůžu najít ten problém.
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#182 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 18:28

1) Už ti někdy POIloader fungoval? 2) Na jaké "obrazovce" se POIloader zasekne? 3) Pokud POIloader nalezne podadresáře, prohledá ho. Pak záleží na tom, co našel v tom adresáři. Pokud jeden soubor, v GPS najdeš POIky obsažené v tomto souboru uložené pod názvem toho podadresáře. Pokud najde víc souborů, vytvoří submenu (alespoň v Oregonu) a do něj umístí jednotlivé soubory. Pokud najde i hlubší podadresáře, už dál nevnořuje.
  • 0

#183 mr.mates

mr.mates

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 552 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 19:52

Když nahrávám svoje gpx soubory přes POIloader, tak mi těch cca 30000 bodů trvá asi 5 minut. Zkus projít toto vlákno http://poi.cz/phpbb/...t=3344&start=30
  • 0

#184 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 21:56

Díky všem za ohlasy. Teď jsem to zkoušela znovu, vše úplně stejně a už to normálně funguje, takových 5minut to trvalo. :) Nevím kde byl odpoledne problém. Jen jedna otázka ještě - mám hint zašiforvaný - je možné v poi ho mít odšifrovaný tak jako v klasickém gpx?
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#185 olesnice130

olesnice130

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)

Publikováno 09 únor 2010 - 0:03

Ahoj dotaz prosím do telefonu jsem si nahrál kešku GPX ale nevim jak ji mám otevřít v té navigaci Garmin Mobile XT kam mám najet abych si ji aktivoval a navádělo mě to. Předem děkuji za radu Ahoj
  • 0

#186 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2010 - 17:17

Nevím, jestli nedělám něco špatně... nešlo by, aby struktura listingu v POI byla shodná s tou co je v gpx pro keše? Když použiji export z MoZiGo, tak tam to formátování je shodné, takže to asi jde.
  • 0

#187 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2010 - 20:13

Kdo tomu rozumi, at namaluje vagonek! :o Sobiku, promin, ale ja z tveho popisu fakt nepochopil, co je podstata tveho problemu.
  • 0

#188 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2010 - 21:07

Za svou osobu mohu vagonek tak maximalne ubrat. Co je zase spatne? Uz zacinam byt na sobikovy casto trochu zcestne pripominky alergicky :D Cimz nechci rict, ze nepodporuju konstruktivni pripominky a kritiku ;)
  • 0

#189 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2010 - 21:11

Hoši, nebuďťe nebroušení.. udělám screeny a hodím to sem.
  • 0

#190 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 21 únor 2010 - 21:23

Ja bych to videl tak, ze sobik chce mit v listingu, ktery generuje pomoci poigpx.ggp.pas totez a ve stejnem poradi jako je ve "standardnim" gpx.
Tak to ja bych nechtel, protoze tam mam veci, ktere v tom standardnim gpx nejsou, nikdy nebudou a byt nemohou.
Nicmene neni problem upravit si metody ProcessGeo a ProcessWpt (opravdu jsou jen 2 a jsou velmi jednoduche) tak, aby to vyhovovalo prave tobe.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#191 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 9:06

Porad tomu fakt nerozumim. Chce-li mit neco stejne jako v PQ GPX, tak preci staci to vyexportovat jako PQ GPX, ne? Export pro POI je rpave vyznacny tim, ze exportuje data ne jako PQ, ale jako GPX pro POIloader. To nema s PQ nic spolecneho, takze nerozumim tomu, proc to ma byt jako PQ, natoz abych rozumel tomu o stejnem poradi. PQ preci nedefinuje zadne poradi. Definuje jen, ze tohle je v tomhle tagyu a tamhleto v tamhletom tagu. Je az na konkretnim programu, jak a v jakem poradi konkretni udaje zobrazi. Proste fakt nechapu, co tim chtel Sobik rici.
  • 0

#192 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 9:12

To byla jen moje domnenka. Az Sobik dotlaci ty screenshoty, budem moudrejsi. :)
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#193 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 23:40

Takže pánové, nechme těch narážek.. B) Na 1. obrázku je export do "gpx for newest Garmin GPX" a keše se zobrazí v nabídce Geocaching. Na 2. obrázku je export přes toto makro pro POI Loader. Na 3. obrázku je export waymarků přes "POI simple GPX" přes POI Loader. Dvojka a trojka se zobrazí v nabídce POI... Můj dotaz směřoval k tomu, zda by 2. nemohla vypadat stejně jako 1. a zda by 3. nemohla obsahovat aspoň to co 2.
  • 0

#194 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2010 - 23:55

2. Nemohla. Neumim se odkazat na zadny z tech obrazku. Pokud dodas html kod, ktery to bude umet, mohu ho zapracovat. A ani MoZiGo se odkazat neumi, vcera jsem ten superprehledny program kvuli tobe nainstaloval a po litem boji seznal, ze nemluvis pravdu a MoZiGo skutecne negeneruje vystup SHODNY jako je listing v menu Geocaching. Nemam tuseni, proc jsi to tvrdil. Navic fakt nevim, proc bychom se meli snazit priblizit necemu, co obsahuje tolik chyb a chybi tam tolik dulezitych informaci. (originalni PQ ulozena do menu Geocaching) Ten upraveny vystup (tagy, typ kese, datum zalozeni, datum updatu a podobne) je az na tu hlavicku s ikonkama hvezdicek skoro stejny a generuje ho skoro stejny kod (dokonce ten kod chci sjednotit nekdy az nebudu mit tyden nic lepsiho na praci - POI i GPX budou kus kodu sdilet). 3. simple poi vubec neni urceno pro takove exportovani. Je to jednoduche makro distribuovane s GeoGetem pro generovani poi vhodnych pro stare etrexy. To je jako kdybys chtel od trabanta plneni dnesnich emisnich limitu a rychlost 220 na dalnici. Tohle vsechno bys ale mohl vedet, nejsi zadny zelenac a na foru jsi peceny vareny ;) Keep smiling B)
  • 0

#195 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 0:48

>medwyn_cz: ...šak on vás taky jenom tak hecuje, aby tu řeč nestála - jinak by si přece nemohl furt něco vymýšlet :D
  • 0

#196 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 7:50

Dík za reakci. O ty obrázky (ikona, hvězdičky) ani tolik nejde. Šlo mi primárně o to, zda by bylo možné mít stejné složení. U té 2. se mi zdá zbytečná informace o souřadnicích a zbytečně 2x název keše a ještě ten druhý mega písmem atd. Takže je to spíš otázka formátování výstupu. Pokud se dobře dívám, tak jsem psal o MoZiGo, tak že je formátování stejné. Je mi jasné, že ta 3. je opravdu jednoduchá. Nedá se pro plnohodnotný výstup do POI Loaderu použít nějaký jiný export? Resp. který by byl asi nejsnadněji upravitelný? A s tím obrázkem bych si dovolil nesouhlasit. Jestli umí POI zpracovat hint obrázek, pak asi půjde zcela stejně zpracovat libovolný obrázek, např. ikonu keše nebo waymarku.. Garmina mám chvíli, takže nemůžu všechno vědět ;) a můj dotaz byl opravdu jednoduchý, zda by to šlo či ne. Stačí nešlo nebo šlo atd. Ten flame okolo je zbytečný.
  • 0

#197 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 8:35

sobikovi napsal/a:
Dík za reakci. O ty obrázky (ikona, hvězdičky) ani tolik nejde. Šlo mi primárně o to, zda by bylo možné mít stejné složení. U té 2. se mi zdá zbytečná informace o souřadnicích a zbytečně 2x název keše a ještě ten druhý mega písmem atd. Takže je to spíš otázka formátování výstupu.


Jenze on to kazdy Garmin interpretuje trosicku jinak. U Oregonu a Dakoty se mozna muze zdat, ze jsou tam informace napriklad o souradnicich duplicitni, ale Garmin XT je vubec nezobrazuje a prijde mi naprosto sproste je tam nenapsat. Toliko k nim.
Nazev je tam mozna navic, ale jsi asi jediny clovek na zemekouli, ktereho to trapi :)
U POI neni zadny limit na delku listingu.

sobikovi napsal/a:
Pokud se dobře dívám, tak jsem psal o MoZiGo, tak že je formátování stejné. Je mi jasné, že ta 3. je opravdu jednoduchá. Nedá se pro plnohodnotný výstup do POI Loaderu použít nějaký jiný export? Resp. který by byl asi nejsnadněji upravitelný?


Co znamena plnohodnotny vystup? Co znamena snadneji upravitelny?
Kazdy vystup je co do formatovani upravitelny naprosto stejne jednoduse, jako jakykoliv jiny.
U meho hledej metody ProcessGeo a ProcessWpt.

Jinak k tem upravam: mam take relativne velke plany s konfigurovatelnosti vystupu u obou mych hlavnich exportu. Bohuzel se nejedna o trivialni zalezitost na odpoledne.

sobikovi napsal/a:
A s tím obrázkem bych si dovolil nesouhlasit. Jestli umí POI zpracovat hint obrázek, pak asi půjde zcela stejně zpracovat libovolný obrázek, např. ikonu keše nebo waymarku..

Chyba. Obrazek jde zpracovat ke kazdemu POI pouze jeden a jeste si nemuzes vybrat, kam bude do vystupu umisten. Jsme tedy jeste zatracene daleko od pouzivani ikonek kesi a hvezdicek obtiznosti.

sobikovi napsal/a:
Garmina mám chvíli, takže nemůžu všechno vědět ;) a můj dotaz byl opravdu jednoduchý, zda by to šlo či ne. Stačí nešlo nebo šlo atd. Ten flame okolo je zbytečný.


Vetsinou jde vsechno. Zalezi ale na tom, jak to clovek poda. Ty se vetsinou desne divis, ze uz nekdo neco davno neupravil presne podle tvych predstav a jak si vubec mohl dovolit to udelat nejak jinak a pritom tak desne hloupe.
Timhle uvodem me casto dokazes nazhavit do bela. Zkus nad tim premyslet. Nejsme tady sluhove, mame vlastni potreby, priority a predstavy. A jeste porad je geocaching jenom zabava.
  • 0

#198 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 8:46

Díky za osvětlení. Jen s tím, co píšeš v posledním odstavci nemohu zcela souhlasit. Vždy jsem své náměty předkládal jako náměty na zlepšení nebo možná jiný pohled na věc nezatíženým uživatelem. Z GSAKu jsem přešel na GG a měl řadu připomínek, které byly komentovány jako blbosti a dneska jsou implementovány k radosti všech uživatelů. Hledal jsem s mapou a přešel na mobil a Handyho po vyzkoušení řady programů... měl své připomínky a dneska jsou v HG či Locify implementovány k radosti všech uživatelů... Koupil jsem si Garmina a objevuji jeho svět. Chápu, že vše je práce všech dobrovolná a k radosti ostatních a za všechny výsledky vaší práce děkuji. Budu se těšit na další verze.
  • 0

#199 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 10:05

Medwyn ma naprostou pravdu. Ty nam totiz nerikas napady na zlepseni, ty nam vzdycky vynadas, jak je mozne, ze jsme si to troufli udelat jinak, nez ty povazujes za samozrejme.
  • 0

#200 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2010 - 10:13

sobikovi napsal/a:
Z GSAKu jsem přešel na GG a měl řadu připomínek, které byly komentovány jako blbosti a dneska jsou implementovány k radosti všech uživatelů.


No to sis to teda hodne zidealizoval a pribarvil.

Ve skutecnosti jsi nam vynadal, jak to ze delame tohle takhle, kdyz tobe je preci jasne, ze se to ma delat jinak (Rozumnej tak, jak to dela GSAK.) A pak ze je nutne, aby to zacalo umet to a tamhleto, protoze jinak to preci nemuzes pouzivat.

Na mnoho tvych ultimatnich pozadavku jsem ti skutecne odpovedel, ze je to blbost, a ze se tim rozhodne nebudu zabyvat hned, ale az prilezitostne. Zkratka, musim si davat priority na vsechno, co je potreba udelat, cas neni nafukovaci. A tak se tam, pri ruznych prilezitostech, skutecne lecos udelalo.

To jen abys na to pamatoval, az tu budes zase heorizovat sve zasluhy. ;)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama