Přejít na obsah


Fotka

POI Garmin - GPX pro POI Loader (Oregon, Colorado, Dakota, GPSMap 62, Garmin XT, ...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
398 odpovědí na toto téma

#161 ProKesTom

ProKesTom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 092 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 21:04

Andowero napsal/a:

... jo to starší makro ... jediné, co se mi v configu nelíbí, je ten smajlík, ale tohle by dělat neměl. Předpokládám, že používáš poslední verzi? Kdysi to něco podobného dělalo, ale už si nepamatuji, čím to bylo. Nejdřív zkus v GG Databázové nástroje / opravy.

PS: Hlavně odstraň to, co dělá toho smajlíka, přeci jen to bude on. Co vlastně tam máš, že to zdejší web převedl na smajlíka? Ty se tam vyskytovat nesmějí, protože ukončují řetězec - rozbijí celý kód.
  • 0

#162 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 21:24

Pratele, zacina se nam to tady nepekne michat. o ProKesTomove makru se bavte v prislusnem vlakne, tohle vlakno se tyka meho exportu (ke stazeni na prvni strance), ktery exportuje veskere informace o keskach z GG vcetne listingu a podobnych kravovin :) Zaroven by se tu asi taky nemely moc resit rozdily mezi GPX a POI, to je spise na obecnou diskuzi, ktera se vubec netyka GeoGetu.
  • 0

#163 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 21:46

BrAtKo napsal/a:
sobikovi: cize ak je to GPX pre GC dashboard to sa nezobrazi na mape pokym nedam navigovat na vybranu kesku ? (ked nepouzijem vobec POI s keskou)

Tak nevím, omluva, teď na to koukám. Smazal jsem POI a stejně jsou keše na mapě. Tedy jedině z toho gpx. Ale na rychlosti to nějak nevidím...
  • 0

#164 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 22:25

BrAtKo napsal/a:
osik: dikes, to je vono, a celu CR si dostal najprv pomocou geogetu hej ?

Hej.

A nespomali to moc geret ked tam nahodis celu CR ?

Ano, 20tisíc keší je delší než 500, ale mám rychlý počítač ...

Resp. co spomali viac, cele CR v POI alebo v GPX ?

GPX se poprvé déle načítá, ale pak už to je v pohodě. Nepřipadá mi že by to bylo pomalé.

A ked mas v POI a aj GPX rovnaku kes tak to nerobi ziadne duplicity na mape ?

Ne, je to v pohodě.

ProKesTom napsal/a:

Osik napsal/a:
Keše jako POI:
+ Celý listing (nezkracuje, nebo jsem na to alespoň zatím nenarazil)

Mně to zkracuje ještě mnohem víc (proto jsem zatím moje makra nerozšiřoval) - jakým makrem exportuješ? Rád do mých maker doplním podrobnosti.

Medwynovým z první stránky tohoto vlákna.

medwyn_cz napsal/a:
Pratele, zacina se nam to tady nepekne michat.
...
Zaroven by se tu asi taky nemely moc resit rozdily mezi GPX a POI, to je spise na obecnou diskuzi, ktera se vubec netyka GeoGetu.

Už mlčím, mlčím ...
  • 0

#165 Osik

Osik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 503 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2010 - 22:35

nějakým omylem se znovu napsala odpověď ... smazáno ...
  • 0

#166 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 8:18

Mám dotaz k ikoně POI. V makru jsou ikony 24x24, ke stažení je tady nová sada co je 18x18. Hledal jsem jaké jsou podmínky pro ikonu POI, aby ji zpracoval POIloader a hlavně aby vypadala dobře v navigaci... ... přiznám se, že ta 24x24 v Dakotě vypadala hodně velká.
  • 0

#167 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 10 leden 2010 - 9:39

Ja mam na disku ikonky, ktere jsou naprosto shodne s temi z garminu. Uz je mam asi pul roku (spolu s verzi makra, ktera je upravena a poskytuje vice funkci). Jsem jen nejak neschopnej to dotvarovat do vypustitelne podoby. Ikonky prikladam, makro zatim ne.
  • 0

#168 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 13:41

Používám toto makro, ale na GG webu jsem ještě narazil na jiné, které zmiňuje Prokestom. Jedná se o zcela jiné makro nebo je to "neoficiální" vývoj tohoto původního?
  • 0

#169 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 13:51

Je to uplne jine makro. Puvodne jsem jej pouzival, ale presel jsem na Medwynovo.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#170 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 11 leden 2010 - 13:55

gord napsal/a:
Je to uplne jine makro. Puvodne jsem jej pouzival, ale presel jsem na Medwynovo.

OK, díky za info.
  • 0

#171 marcobartoli

marcobartoli

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2010 - 14:14

Zdravím Pokoušel sem se pročíst celé tohle téma ale brzo sem to vzdal. Chci se zeptat kam a jak mam nainstalovat ten "export pro POI Loader urceny primarne pro Garmin XT" z prvního příspěvku tohoto tématu. Pokud proženu přes poiloader soubory gpx stažené z geocaching.com, vytvoří se mi v garmin xt na mapě pouze tečky. Ve složce body zájmu v menu hledat nejsou kešky vůbec nikde vidět a co se týče listingu tak ten taky nevím kde hledat. Předpokládám že script z prvního příspěvku by běl tyto věci nějak řešit, ale rad bych se dozvěděl jak a hlavně jak na to. Děkuji!
  • 0

#172 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2010 - 14:22

Makro ma nekolik casti. Vlastni exportni makro a config jsou v datovem adresari GG (=datadir), knihovna v datadir/script/lib a pak jsou tam ikony, cely adresar ikon by mel byt opet ulozen v datadir. Po importu POI programem POILoader se v GPS objevi v menu Kam vest (nebo jak se ta polozka jmenuje) i polozka Vlastni POI a uvnitr ni jsou kategorie kesi a WP.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#173 marcobartoli

marcobartoli

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2010 - 14:45

ty jo, ono je to ve složce "doplňky" :) (=datadir) je jako složka v zařízení /Garmin ? Promiň ale mam už s toho v hlavě guláš :)
  • 0

#174 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2010 - 14:50

Jsi v tematu tykajicim se programu GeoGet a skriptu, ktere rozsiruji jeho cinnost.
  • 0

#175 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 29 leden 2010 - 14:51

Mas to nejaky popleteny :) Datadir je datovy adresar programu GeoGet na PC. To nema s GPC nic spolecneho. Spolecneho to zacne mit az v okamziku, kdy spustis POILoader.exe, ktery prechrousta vystup z toho makra a nacpe ho do garmina.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#176 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 15:48

Mám malinký problém. Makro dám do GG, v pořádku to vyexportuje gpx soubor s keškami pro poi loader (velikost cca 8MB). Jenže zapnu poi loader verze 2.5.4 (stažená aktuálně z webu Garminu). Vyberu kam a odkud exportovat a následuje zaseknutí a nic se neděje. Poi loader neodpovídá. Můžu nastavit export do Garmina, nebo i složky a nic. I když zkusím vyexportovat gpx třeba jen s 10ti keškami tak se to sekne. Nenašla jsem nikde, že by měla být nějaká přesná verze poi loaderu. Nemáte někdo zkušenost, jestli je to s touto verzí funkční? Zkouším na Win 7 - jestli i toto nemůže mít vliv. Vážně nevím, co dělám špatně. Neměl byste někdo prosím radu?
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#177 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 15:54

zuzkys napsal/a:
Mám malinký problém. Makro dám do GG, v pořádku to vyexportuje gpx soubor s keškami pro poi loader (velikost cca 8MB). Jenže zapnu poi loader verze 2.5.4 (stažená aktuálně z webu Garminu). Vyberu kam a odkud exportovat a následuje zaseknutí a nic se neděje. Poi loader neodpovídá. Můžu nastavit export do Garmina, nebo i složky a nic. I když zkusím vyexportovat gpx třeba jen s 10ti keškami tak se to sekne.

Nenašla jsem nikde, že by měla být nějaká přesná verze poi loaderu. Nemáte někdo zkušenost, jestli je to s touto verzí funkční? Zkouším na Win 7 - jestli i toto nemůže mít vliv.
Vážně nevím, co dělám špatně. Neměl byste někdo prosím radu?

Ahojky,
Ono to to vypadá ze se POI Loader seknul, ale zdani klame. Co vypadá jako ze se zaskl tak exportuje kesky do GPS. POI Loader není zrovna nejrychlejsí. Obrn se trpelivostí. a nech ho pracovat.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne

#178 zuzkys

zuzkys

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 147 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 16:01

OK díky za info. Jen se mi právě zdá divné, že gpx s 10ti keškami ani po půl hodině nic. :) No zkusím to pustit a nechat půl dne svému osudu.
  • 0

Oregon 550, GeoGet, HTC Desire + c:geo


#179 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 16:06

To ne, 10 kesi tak dlouho trvat nemuze, to musi byt hotovo behem par sekund. Problem muze byt jinde. Opravdu exportujes jen 10 kesi? 10 jesi by nemelo mit 8 MB. POILoaderu zadavas adresu pocatecniho adresare a on prohledava i vsechny podrizene. Neni problem take v tom? Nevim, co udela, pokud se mu tam objevi nejaky jiny soubory.
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#180 Archi1

Archi1

    Archi1

  • Members
  • PipPipPip
  • 856 příspěvků(y)

Publikováno 08 únor 2010 - 16:08

zuzkys napsal/a:
OK díky za info. Jen se mi právě zdá divné, že gpx s 10ti keškami ani po půl hodině nic. :) No zkusím to pustit a nechat půl dne svému osudu.

10 kesí nemůže trvat tak dlouho.
A jo Gord me predbehl.
  • 0
Archi1 +/- 49°23.727;15°35.447 Ježek bodne




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama