Přejít na obsah


Fotka

POI Garmin - GPX pro POI Loader (Oregon, Colorado, Dakota, GPSMap 62, Garmin XT, ...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
398 odpovědí na toto téma

#121 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 14:53

Upravil jsem si ikonky pro tohle super medwynovo makro ... waypointy jsem zprůhlednil, některé ikonky změnil, rozlišil jsem disablované kešky od archivovaných, ke všem ikonkám jsem přidal bílý okraj, aby nesplývaly na tmavším pozadí ... STAHUJTE ZDE

medwyne, pokud se ti nějaké z ikonek budou líbit, klidně je přidej do oficiálního releasu ...

Jak to vůbec vypadá? Už tu spoustu nahromaděných změn vydáš? Prosím prosím ;)

Jelikož nevím, co už jsi změnil, měl bych pár (třeba už splněných?) přání:

- v seznamu keší příznak stavu neoddělovat lomítkem, ale mezerou, tak jako v gpx exportu
- přidat do názvu volitelně (asi jen pro mě ;) ) hodnocení, tak jako v gpx exportu
- pevné nastavení cesty exportu nebo pamatování si posledního umístění
- možnost přidat si prefix před názvy exportovaných složek
- možnost volitelně NEexportovat poznámky (píšu si tam čísla TB a poznámky k lovu) ... hodilo by se to, pokud bych chtěl někomu poslat gpx včetně mých odlovených...
  • 0

#122 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 15:03

Skoda, ze jsi to nenahral rovnou na web geogetu. Uloz.to je zrovna nejake neprejicne a nemuzu se k tomu dostat. :(
  • 0

#123 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 15:08

Mam bohuzel spoustu prace s jinymi projekty a malo casu na tyhle aktivity :( Pokusim se protlacit tohle makro nekam vyse do "todo" souboru ;-) Problem je, ze spousta kodu je takrka shodna s tim GPX exportem pro Oregon, takze bych je chtel aspon castecne sloucit dohromady. Jenze s tim je moc prace a do te prace se mi nechce :D (asi castecne proto, ze sam jsem se stavajicim stavem vicemene spokojen)
  • 0

#124 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 15:15

HaLuMa napsal/a:
Skoda, ze jsi to nenahral rovnou na web geogetu. Uloz.to je zrovna nejake neprejicne a nemuzu se k tomu dostat. :(


Njn, víkend, každej stahuje jak divej ;) Zkus to večer (nebo v noci) ... nahrávat na web GeoGetu mě to nějak vůbec nenapadlo ;) .. navíc to necejtim jako samostatnej "produkt" ... ale až vyzkoušíš, pokud to uznáš za vhodné, klidně to tam přidej...
  • 0

#125 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 25 říjen 2009 - 15:17

medwyn_cz napsal/a: ...


nenutím, chápu B) ... no a budu se těšit ... ;)
  • 0

#126 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 19:54

Je někde prosím nějaký aktivní odkaz s poslední verzí? Nějak se mi nedaří najít a proklikat se. Díky za pochopení...
  • 0

#127 HuntBehind

HuntBehind

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 526 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 20:10

sobikovi napsal/a:
Je někde prosím nějaký aktivní odkaz s poslední verzí? Nějak se mi nedaří najít a proklikat se. Díky za pochopení...


Třeba na začátku vlákna nebo v mém podpisu ... ;) Novější verze bohužel není ...
  • 0

#128 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 25 prosinec 2009 - 22:29

Ja vim, ja vim. Fakt se tomu chci venovat, ale nemam na to bohuzel cas :( Radeji uz nebudu slibovat zadne datum. Nicmene temata peclive sleduji a zapisuji si napady k vylepseni. Nejvetsi problem toho makra je fakt, ze soucasny stav mne osobne relativne vyhovuje a staci :-)
  • 0

#129 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 16:52

Nevím co dělám špatně, ale po prvním pokusu se něco vyexportovalo, POI loader něco nahrál, ale neměl jsem pak rozdělený POI podle typu (vše v jedné složce Extras) ani ikonky nemám :( Neporadíte kde by mohla být chyba?
  • 0

#130 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 19:49

Pokial si dobre pamatam, tak Poi loader "skompiluje" vzdy 2 subory ktore k sebe patria podla mena napriklad: tradi.gpx+tradi.bmp, unknown.gpx+unknown.bmp atdatd. Proste kazda kategoria musi byt v separe subore a ak chces aby mala ikonu tak tam musi byt ako bitova mapa /tusim bmp s 256 farbami/a potom to poiloader spracujue tak ako ocakavas... Ak by si to skusil v Mozigo tam to pekne uvidis...v adresari csv su tie bitove mapky uz hotove...a prihra sa vzdy ku nim bud gpx subor alebo csv subor...V oboch pripadoch Poiloader to skompiluje a posle do garmina...
  • 0

#131 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 21:01

Klamo, nevtirej se. Medwynovo makro pouziva dost lidi a predstav si to, obrazky tam maji. Sobik si mozna pustil ten POIloader na spatny adresar (o uroven vys/niz) nez mel, nebo neco takoveho. Takze Sobiku, on je ten POIloader trosku zapeklity: POIloaderu rikas adresar, kde jsou vyexportovana data. Ta data mohou byt rozclenena do podadresarovych struktur. Ale jen prvni uroven podadresaru se ti jevi jako oddelene kategorie v GPSce. Ale chyba muze byt leckde jinde, je treba vice informaci. ;)
  • 0

#132 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 21:37

Sobikovi tu nikto neodpovedal niekolko hodin, tak som mu poradil tak ako som vedel a vobec som sa nikam nevtieral... Preco si moderoval moj prispevok? To je nem uveritelne!
  • 0

#133 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 22:05

Protoze vubec nevis, jak to makro funguje. Nevis jak vypada, jak vypada vystup, ani jak to vlastne funguje, ale i pres to mas potrebu radit, kam se maji jake soubory umistovat. Tva rada je ponekud zcestna a Sobikovi tezko pomuze. Krom toho se mylis v otazce moznych umisteni ikonek i v podporovanych barevnych hloubkach. Dost duvodu pro moderovani, a uz to tu s tebou rozpitvavat nebudu, venujme se tematu.
  • 0

#134 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 865 příspěvků(y)

Publikováno 27 prosinec 2009 - 22:19

Nijako som sa nevyjadroval k makru... verim ze funguje spravne... O funkcii POI loaderu daco viem a preto som si dovolil napisat ako to mam urobene v Mozigo, vobec som mu ho nevnucoval. Viem ze svojho casu pouzil MoZiGo aj na import WM a tak som mu len naznacil kde si moze pozriet adresar pre POI loader. Nic viac nic menej.
  • 0

#135 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 8:58

to Klama: díky za nabídku. Bohužel jsem MoZIGo zkošel už kvůli waymarkům a nějak jsem z něj nedostal co jsem potřeboval.... ale nechci to tady rozebírat, to patří do tvého vlastního vlákna. díky za pochopení. to Haluma: zdá se, že chyba byla mezi židlí a klávesnicí, spouštěl jsem export a ne makro :P. Teď po spuštění makra se vytvořily 2 adresáře a v nich jednotlivé gpx soubory s ikonkama. Takže už to dostat jen do mašinky... :D Teď se to snažím nahrát do mašinky přes POIloader, ale trvá to nějak dlouho a nevím zda to nezamrzlo :( ..... Nezamrzlo, je to tam :D Díky.
  • 0

#136 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 28 prosinec 2009 - 9:49

POIloader je pri vetsim mnozstvi bodu v GPX strasne pomaly. Panove od Garminu nekde neco zvrtali. ja pro Vistu pouzivam radeji GPSbabel, ktery stejne zdrojaky schroupa primo bleskove. jenze to ti nepomuze, protoze GPSbabel zase neumi vymozenosti novejsich Garminu. Takze vydrzet, i ten zdanlive zatuhly POIloader to jednou prechroupa.
  • 0

#137 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2009 - 20:21

sobikovi napsal/a:
Teď se to snažím nahrát do mašinky přes POIloader, ale trvá to nějak dlouho a nevím zda to nezamrzlo :( ..... Nezamrzlo, je to tam :D Díky.


pokud máš GPS, co se dá připojit jako USB disk, tak si to pomocí PoiLoaderu generuj na disk a teprve ten zkompilovaný soubor nakopíruj do GPSky. Navigace tak nemusí být celou tu věčnost zapnutá a připojená čekat, až bude hotovo.

Já si PoiLader pouštím než jdu na oběd a když se vrátím je hotovo :-)
  • 0

#138 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 29 prosinec 2009 - 20:26

Take si nejdrive generuji na disk a az pak to kopiruji na kartu do GPSky. Vyhoda je v tom, ze na tu kartu si ten soubor mohu nahrat pod jinym nazvem a mit tam nekolik POI souboru najednou. takze si nemusim vsechny POI cpat do jednoho souboru, ale mam to pekne roztridene.
  • 0

#139 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2009 - 17:11

HaLuMa napsal/a:
Take si nejdrive generuji na disk a az pak to kopiruji na kartu do GPSky. Vyhoda je v tom, ze na tu kartu si ten soubor mohu nahrat pod jinym nazvem a mit tam nekolik POI souboru najednou. takze si nemusim vsechny POI cpat do jednoho souboru, ale mam to pekne roztridene.

Aha, takže si to necháš generovat na disk do adresáře, ono to vytvoří nějaký default název a ty ho pak přejmenuješ na něco, co je jasné a normálně nakopíruješ do navigace... to je dobrý.

Jak je to ale pak s adresářema resp. skupinama POI v navigaci? Každý ten POI soubor vytvoří novou skupinu?

Dělení keší na disabled a not found se mi zdá docela nešťastné... logičtější bych viděl dělení na keše a waypointy a pak teprve případně na disabled a not found. Proč je to dělení na disabled a ostatní? Vždyť ty disabled mají v názvu D a tudíž je to z toho poznat...
  • 0

#140 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 30 prosinec 2009 - 18:06

sobikovi napsal/a:
Aha, takže si to necháš generovat na disk do adresáře, ono to vytvoří nějaký default název a ty ho pak přejmenuješ na něco, co je jasné a normálně nakopíruješ do navigace... to je dobrý.

Jak je to ale pak s adresářema resp. skupinama POI v navigaci? Každý ten POI soubor vytvoří novou skupinu?


Ja cirou nahodou mam co soubor to skupina, takze jsem nikdy neresil, jak moc dobre se to spoji dohromady. Takze mam jeden soubor s MHD. Dalsi soubor se vsim pro geocaching. Dalsi soubor s bunkry. Atd.

Soubor se da pojmenovat jak chces, zachovavam jen priponu GPI. Umistuji je tam, kam ten soubor cpe ten POIloader. provozuji to na stare Viste HCx, takze doufam, ze to umi i novejsi modely GPSek.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama