Přejít na obsah


Fotka

POI Garmin - GPX pro POI Loader (Oregon, Colorado, Dakota, GPSMap 62, Garmin XT, ...)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
398 odpovědí na toto téma

#301 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 04 leden 2011 - 22:37

I když jsem měl možnost testovat beta verzi, ještě jednou díky za skvostnou novou verzi makra...
  • 0

#302 Sally&eL

Sally&eL

    Sally

  • Members
  • PipPipPip
  • 824 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 0:26

...tak zatím to vypadá zajímavě, takže velké díky ...pomalu se rozkoukávám kde si co přiohnu, ale více méně až na nějaké malé drobnosti jsem spokojený s tím jak to je ;)
  • 0

#303 semik75

semik75

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 942 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 17:35

Taky jsem byl spokojený stím jak chodila minulá verze ale když jsem si stím chvíli hrál tak jsem přišel na to že třeba u waypointů chci mít popis hned na začátku. Používám waypointy převážně u multin a tak chci mít hned na začátku napsáno co mám na tom místě počítat. Se šablonkami je to naprostá trivialita. Skvělé! :)

Osobně používám téměř výhradně POI. Export se teď hodně zpomalil. Před tím to bylo hotové za cca 6min a teď skoro 20min uff... škoda. No cena je vysoká ale nové fíčury se mi líbí, takže si holt počkám... dělám to tak jednou týdně, jen si musím v pátek vzpomenout dřív. ;)

Píšu ale hlavně kvůli nápadu ktery jsem dostal kdyz jsem zmrzlym prstem scrooloval skrz pekny ale dlouhy listing k logum. Oregon nema stránkování a občas je to neskutečné utrpení. Napadlo mě že by to šlo vyrešit bodem blízko kešky. Když jsem dnes pokusoval tak se ukázalo že to klidně může být přímo na kešce s průhlednou ikonou. Jako uživatel to vidím takhle:

Vložený obrázekVložený obrázek
Vložený obrázekVložený obrázek

Napsal jsem si pro to jednoduchy skript POIlogs.pl ktery nacte adresar $src_dir a vnem vsechny gpx soubory a pokud ten soubor obsahuje "tag" <!-- logs --> tak ty logy vykouse a kdyz skonci se vsema souborama tak je zapise do souboru $src_dir/GC/Logs.gpx Je to takova rychla prasarna pro overeni funkcnosti napadu. Zatim jsem si hral jen doma, ale vypada to hodne pouzitelne uvidim jak to bude v terenu. Ten skript je pro ostatni asi bezceny, kdo ho bude schopen pouzit, asi si zvladne napsat vlastni, takze to sem pisu jenom jako inspiraci.

Pokud by si to nekdo chtel vyzkouset tak jsem dal na web moje kesky jako gpi. Je pro me zahada ze jsem nikdy nekliknul na ty logy, vzdycky se to trefi do te kesky samotne takze kdyz zmacknu jeji jmeno tak se dostanu na listing, kdyz chci logy tak musim to tricarove tlacitko a tam si vybrat wpt zacinajici LOGS. Funguje to az neskutecne dobre.
  • 0
Pokud se o mě chcete dozvědět víc, tak navštivte můj web: http://tomasek.cz/.

#304 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 22:02

Skusil som hotovy POI dat do G550...Neviem vsak dosiahnut stav z tvojho prveho obrazku tak, aby som videl tu ikonku s tromi vodorovnymi ciarami - odkaz na logy...Je to tym, ze som od tych suradnic daleko/400km:)/ alebo treba este daco podniknut? Dik za nakopnutie...
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#305 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 22:05

klama napsal/a:
Skusil som hotovy POI dat do G550...Neviem vsak dosiahnut stav z tvojho prveho obrazku tak, aby som videl tu ikonku s tromi vodorovnymi ciarami - odkaz na logy...Je to tym, ze som od tych suradnic daleho alebo treba este daco podniknut?
Dik za nakopnutie...

To nemá nic společného s POI, tak pozor! Jinak je to standardní fíčura. Pokud na mapě dáš špendlík na bod, kde je víc waypointů v těsné blízkosti, zobrazí se ti ty 3 čárky a pak si můžeš vybrat ze seznamu. Ale bejt tebou bych to napsal do Garmin - Základní ovládání...
  • 0

#306 klama

klama

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 866 příspěvků(y)

Publikováno 05 leden 2011 - 22:10

Dik za vysvetlenie, popravde som sa k studovaniu moznosti garminu nedostal, obycajne az v terene zistujem co to dokaze:)
  • 0

Hrať sa môže každý a v každom veku...
http://mozigo.zubor.net/?q=node/388
S MoZiGo to je jednoduchšie...ledaže je tu ešte MoZiLive

http://mozilive.zubor.net/navod.htm


#307 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 12 leden 2011 - 21:07

Co se tyka trideni logu do extra poi bodu: V pristi verzi makra bude pridana moznost si pomoci VarSubstu tvorit i deleni kesi do kategorii. Pak uz nic nebrani tomu, aby se generovani "LOG" vystupu dalo generovat primo POI Garminem jen pomoci zmeny sady sablon. A aby to meli zajemci extra jednoduche, takova sada sablon bude rovnou s makrem distribuovana.
  • 0

#308 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 15:01

Prosím o radu, nedaří se mi zprovoznit upozorňování na přiblížení ke keši. Makro mám nastavené na: PROXIMITY_CATEGORIES: GC\Final Location|GC\Traditional Cache PROXIMITY_DISTANCE: 300 Podle toho co jsem vyčetl, by se OREGON měl při přiblížení na 300m ozvat pípnutím a na vrchu displeje objevit nápis. Mám něco spatně nastaveno či je potřeba ještě něco nastavovat? POI mám naimporotvané v OREGONU a zaplou Mapu.
  • 0

#309 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 17:00

PatPlusMat: melo by to tak fungovat a me to tak funguje. Furt to pisti a nahore lita cervenej napis.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#310 PatPlusMat

PatPlusMat

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 310 příspěvků(y)

Publikováno 22 únor 2011 - 18:24

Tak to nechápu v lednu mi to fungovalo a teď nic :( Nemá někdo nějakou radu?
  • 0

#311 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 23 únor 2011 - 9:02

Mam jednoduchou radu: Vezmi to vygenerovane GPX a otevri ho v MapSource. Pokud kolem kyzenych bodu uvidis cervene kruznice, pak je GPX v poradku a neupozornuje (z nejakeho duvodu) Oregon. Pokud kruznice neuvidis, pak je chyba v nastaveni makra.
  • 0

#312 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 17:18

Možná divoká myšlenka, ale nešlo by do makra nějak dopracovat možnost vložení toho jednoho obrázku? Jako u spoileru. Hodilo by se to pro WM, ale i u keší... chápu, že je asi velký problém jak určit, který obrázek se tam má vložit a který ne :(
  • 0

#313 medwyn_cz

medwyn_cz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 397 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 17:20

Ne. Tohle umí spoiler a umí to dobře. Kdyby to šlo pro všechny obrázky a pěkně do textu, tak o tom uvažuju. Ale za současné situace nikoliv.
  • 0

#314 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 17:24

jj, chápu. Uvažoval jsem o tom spíš v rovině vložit do poi satelitní mapu jako obrázek, co je stažená do GG. Jenže nevím, jak určit jaký to že obrázek se tam má vkládat (v makru spoiler). A proč to? Protože když budu chtít do navi narvat celou Itálii, tak kmz tam nedostanu..
  • 0

#315 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 17:59

To by mohla byt zajimava funkcnost tohoto makra, ze u kesi, kde neni spoiler by mohl stahnout satelitni snimek s nejakym peknym priblizenim a do toho POI narvat tohle.
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).

#316 gord

gord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 10 110 příspěvků(y)

Publikováno 05 duben 2011 - 18:52

sobikovi napsal/a:
Protože když budu chtít do navi narvat celou Itálii, tak kmz tam nedostanu..


A pouzit BirdsEye?
  • 0

MHD/PID vybranych mest CR jako POI (diskuse)
GeoGet:
- Combine - automatizace opakovanych cinnosti (diskuse, dávky)

Stator - statistiky y GeoGetu (diskuse)

- Spoiler - uložení spoilerů do GPS jako POI (diskuse)

- Náhrada GJ legálními postupy

 


#317 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 13:29

Instaloval znovu skripty -- po stažení poslední verze PoiGarmin a exportu mi PoiLoader začal hlásit toto - viz příloha. Třetí řádek, to je ovšem hlavička gpx...
  • 0

#318 mikrom

mikrom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 966 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 14:25

spis zkus prihodit to GPXko
  • 0

#319 _Tom

_Tom

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 659 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 14:55

mikrom napsal/a:
spis zkus prihodit to GPXko


OK, tady to je - http://dl.dropbox.co...ional Cache.gpx -- pozor, je to dost velký
  • 0

#320 S474N

S474N

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 6 522 příspěvků(y)

Publikováno 12 červenec 2011 - 15:16

A neslo to predem sbalit treba ZIP/RAR?
  • 0
Vložený obrázek GASP - statistiky z Geogetu na pár kliknutí (diskuze ke GASP)

UPOZORNĚNÍ- moje ICQ, Soukromé zprávy či email opravdu NESLOUŽÍ jako technická podpora.
Pro pokládání dotazů nebo rad využijte fórum (od toho tu je).




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama