Přejít na obsah


Fotka

Autacek a jeho prohresky - zadost na kacery hlavne z Brna


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
194 odpovědí na toto téma

#21 MaFa

MaFa

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 383 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 8:29

Ono se tady porad resi, jakou radost muze mit nekdo z bodu, kdyz nesplnil podminku. Spravna otazka by ovsem mela spis znit: CO MA OWNER Z TOHO, ZE NEKDO TU PODMINKU SPLNI? Pokud jde o to nasbirat nejaky fotky, tak prosim, dobrej duvod, ale to ze nekdo fotku nedoda ownera asi nijak neposkodi. Pokud ovsem ownerovi jde jenom o to aby VSICHNI MUSELI splnit nejakou podminku, tak zije asi ve spatne dobe a GC neni ten spravny sport/zabava pro nej.
  • 0
MaFa

#22 rodinka veverek

rodinka veverek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 532 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 8:32

Není to změna pravidel se zpětnou platností. Kdo odlovil keš před změnou pravidel, tak je dodržet MUSÍ. Se změnou pravidel souhlasíme. Jde přeci o hledání pokladů, tak když najdu, proč bych si ho nemohl odnést (rozuměj zalogovat), někteří owneři s pravidly dost prudili. Owneři budou muset vymýšlet fikanější způsoby, jak cestu k pokladu skrýt a to je jen dobře. Na druhou stranu keš "Brun" je skvělá a ten nápad s fotkama dobrej. I když i provedení schránky je tak dobré, že žádná ALR není nutná pro zvýšení atraktivity keše. Log Cherubin je opravdu výsměch. Na místě autora bych nechal ještě chvíli keš žít a kačery, kteří nedodali fotky bych dával na černou listinu, to znamená jsko seznam do listingu keše s odkazy na jejich profili. Třeba by se zastyděli. Lepší než trestat kačery mazáním logů v jiných keších. Pokud by těch, co nedodávají fotky bylo moc, tak bych doporučil keš předělat takto: - V listingu nechat ty staré fotky. - Nechat kačery najít místo, odkud fotky byly foceny a zjistit tam nějakou informaci (Jak se jmenuje ta ulice; co se prodává v tom domě; jaká instituce dnes sídlí za zády fotografa atd.) - Vzorce pro výpočet finálovky sestavit tak, aby stačilo navštívit jen třeba 5 libovolných míst ze starých pohlednic a zbytek dopočítat.
  • 0

#23 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 8:56

Jen par postrehu a otazek k novym pravidlum: - co s logy, kde nekdo vyzrazuje podstatu kese, pripadne prida fotohint, muzu to smazat? - co s logy u PM kesi, kdyz si to zaloguje nepremium, mam pravo to smazat? ad dobrovolne podminky. ty zkratka bude plnit rekneme desetina lidi. nektere kese jsou holt zalozeny pro dokumentaci aktualniho mista a auto z nich schvalne neudelal tradicionalku - nechce tolik navstevnosti a chce fotky. v tomhle mi prisel geocaching genialni a razem teda tato moznost pada. nebo existuje legalni moznost zalozit kes s povinnou fotkou, kdyz to teda neni earth? ad autori a respektovani pravidel. trochu se autorum kesi nedivim, ze jsou nastvani. piplaji kese, daji do toho hromadu sveho casu, napadu, penez a pak prijdou chytraci a zacinaji byt nekdy az sprosti stylem: tak ted si to lognu a na podminku kaslu, protoze uz byt nemusi a ownere si trhni... sorry, ale takove lidi ani na svych kesich nechci. Co treba basnickova kes? prijde jeden, co nesplni podminku a jde to cele do haje a opravdu si myslim, ze i takove kese maji smysl, rozvijeji intelekt, neco noveho mi daji atd atd. Takze v prve rade by meli byt tolerantni sberaci kesi a zvlast ti, co nemaji ani jednu zalozenou, neprispeli teda nijak ke hre a jen se dozaduji nejakych benefitu a chytaji se novych pravidel jen proto, ze lze obejit podminky, ktere jim zneprijemnovali zivot v jejich kombajnovani...
  • 0

"CLUB ELITE" opet zasahuje - my kesky delame hlavne pro lidi...


#24 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:01

- pokud autor nereaguje na napravu tak bych spoiler mazal, urcite bych mu nejdrive napsal - PM vs. ne-PM bych vubec neresil. pokud to jde logovat tak je to chyba Groundspeaku a at si to vyresi oni ehm, myslim ze cherubin ma zalozenych tech kesi docela dost, pokud jsi tu posledni vetu myslel na ni.
  • 0

#25 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:03

autorum zapisu pisu vzdy, nekdy se s nimi moc domluvit neda, u hodne kesi uz jejich spoilery ignoruji, protoze jsou proste nepoucitelni. PM kes chci zalozit a chci predejit problemum kaceru, kteri budou vyskakovat, ze diky novym pravidlum musi jen najit kes a zapsat se. tak proc zakladat PM ze? ma to proste byt kes ne pro masove sbery... cherubin neznam a nijak jsem na ni/ho nereagoval, psal jsem v obecne rovine.
  • 0

"CLUB ELITE" opet zasahuje - my kesky delame hlavne pro lidi...


#26 Pitrus

Pitrus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 301 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:08

Kdyz jsem se podival do logů keše GC19NNF musím říct, že názor Autacka je mi sympaticky a chápu ho.
Cherubina by asi neubylo, kdyby fotky dodal, když teda chce tuhle kešku mít odlovenou. Je pravda, ze to už není povinnost - já bych to ale označil jako slušnost.


  • 0

#27 onovy

onovy

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 107 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:09

ja bych to oznacil jako dobrovolnost
  • 0

#28 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:12

pitrus: slusnost uz u geocachingu je pase, jsem rad, ze jsem zazil aspon chvili, kdy to tak vypadalo. Diky masovemu zamereni vsemoznych lidi bude cim dal vic dochazet k podobnym kolizim lidi kombajnistu a owneru kesi, kteri chteji neco udelat pro hru. az se ti slusni nastvou a zrusi sve kesky, jsem zvedav, co ti druzi budou lovit :) Me spis fascinuje, jak maji najednou nekteri bic v ruce a dozaduji se vetsinou drzym zpusobem uznani sveho logu NEBO TO POZALUJI reviewerovi.
  • 0

#29 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:17

MaFa napsal/a:
Ono se tady porad resi, jakou radost muze mit nekdo z bodu, kdyz nesplnil podminku. Spravna otazka by ovsem mela spis znit: CO MA OWNER Z TOHO, ZE NEKDO TU PODMINKU SPLNI? Pokud jde o to nasbirat nejaky fotky, tak prosim, dobrej duvod, ale to ze nekdo fotku nedoda ownera asi nijak neposkodi. Pokud ovsem ownerovi jde jenom o to aby VSICHNI MUSELI splnit nejakou podminku, tak zije asi ve spatne dobe a GC neni ten spravny sport/zabava pro nej.


Spravna otazka zni: Proc lovis nejakou kes, kdyz nechces respektovat prani autora, ktery kes zalozil. I kdyby si pral at se postavis na hlavu, tak je to jeho pravo, on kes zalozil a vytvoril. A pokud nechces plnit jeho podminky, TAK NA TAKOVOU KES NELEZ a najdi si nejakou bez podminek. Nic ti v tom nebrani. Nechapu proc nekdo takove kese lovi, kdyz ho to pohorsuje, nebavi a nechce plnit podminky... Ty podminky byly od toho, aby je VSICHNI splnili. A o mire poskozeni nema smysl diskutovat, to je mimo misu...
  • 0

#30 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:23

MaFa napsal/a:
CO MA OWNER Z TOHO, ZE NEKDO TU PODMINKU SPLNI?


Radost, že s ním lidi hrají hru tak, jak si přál. Je na tom něco špatného?
  • 0

#31 Cejda

Cejda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 172 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:23

TrainTour Reviewer napsal/a:
Zdravim vsechny (slusne) kacery respektujici pravidla,
bohuzel se mezi nami najdou i taci, kteri se nehodlaji s novymi pravidly smirit a kdyz je nekdo pouci (z jejich pohledu "praskne" ), tak ho maji za skodnou. Dnes se mi opakovane stalo neco, co jsem jeste v review jobu nezazil. Kacer Autacek (ano, znamy svymi kontroverznimi postoji) se nehodla zjevne smirit s upravou pravidel delajicich z povinne podminky uznani logu nepovinnou a tim z kesi puvodne mystery kese jinych typu (tradicni ci multi) no a dale v souvislosti s tim nemuze prenest pres srdce, ze pravidla tez ZAKAZUJI, a to zcela jednoznacne, autorum kesi mazat found logy kaceru, pokud kacer nasel schranku a je zalogovan v logbooku kese.
Dnes se na me obratila kacerka cherubin s tim, ze ji tento autor opakovane mazal na jedne kesi (mystery prave kvuli podmince - foto) jeji found log jen proto, ze foto nebylo prilozeno (a ze autorka v logu spravne poznacila, ze fota uz jsou nyni dobrovolna, tak co). Autor byl upozornen na prohresek, typ kese byl opraven, log cherubin obnoven, no a co autor? Ne ze by uznal svou chybu, naopak! "Pomstil" se kacerce cherubin za to ze se na me obratila (z jeho pohledu asi udani) a smazal ji jeji regulerni logy na PETI jinych jeho kesich, a to nektere i rok stare!
Proc to sem pisu? Ja uz Autacka varoval mailem, ale jeho odpoved na prvni upozorneni byla jako vzdy arogantni, pravidla holt uznavat nechce atd. Rad bych tedy apeloval na ty kacery, kteri Autacka OSOBNE znaji, aby mu opravdu domluvili - ja jsem na nej po dnesku tak nastvany, ze mam sto chuti mu nechat u GS zabanovat aspon tak na 1, 2 tydny ucet, nez si uvedomi, ze takto tedy ohledne mazani logu ne, protoze co je moc, to je moc - nesouhlas s pravidly ano, ale "msta" na nevinne kacerce, ktera se pravidel dozaduje, to ne. Je klidne mozne, ze Autacek bude mazat i vase logy na jeho kesich, i proto toto varovani. Cili ja mu uz domluvil dost, pokud mu muze nekdo z brnaku promluvit do srdce tak, aby si uvedomil, ze holt kazda hra ma pravidla, ma i zmeny pravidel atd., bude to dobre pro mnoho kaceru. Proste jsem se s takto masivnim odporem jeste nesetkal - ano kaceri mne nekdy vyjadri nesouhlas s novou verzi pravidel, ale ze by proti ni "zbrojili v plne polni" to ne - spise svoje kesky predelaji, nebo archivuji a treba zalozi nove tak, aby puvodni verze zustala zachovana pro ty, co ji maji odlovenu, ale Autackuv pristup me mirne receno sokoval...
Konec hlaseni (trochu delsiho), ale opravdu toto nechapu, jak nekdo muze timto zpusobem ke hre a jejim hracum pristupovat...

A co řešíš? Právě ty? Drž se pravidel. Odešli upozornění Autačkovi, že jeho keš je protipravidlová, ať zjedná nápravu. Když se tak nestane, taj ji disabluj a když se nic nestane, tak pak přijde archivace. Jak prosté. Ovšem toto by chtělo uplatnit u všech, nejen u Autačka a u všech pravidel, ne jen u podmínky logu.
  • 0

#32 HaLuMa

HaLuMa

    Autor Geogetu

  • Members
  • PipPipPip
  • 14 515 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:33

onovy napsal/a:
- PM vs. ne-PM bych vubec neresil. pokud to jde logovat tak je to chyba Groundspeaku a at si to vyresi oni


Ale houbelec! Kdyz Groundspeak jasne rekl, ze mas pravo na log pokud jsi zapsany v logbooku, tak pak to ma platit i pro PM kesky. Nazyvat to chybou, to je zvlastni logika.
  • 0

#33 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:36

HaLuMa napsal/a:

onovy napsal/a:
- PM vs. ne-PM bych vubec neresil. pokud to jde logovat tak je to chyba Groundspeaku a at si to vyresi oni


Ale houbelec! Kdyz Groundspeak jasne rekl, ze mas pravo na log pokud jsi zapsany v logbooku, tak pak to ma platit i pro PM kesky. Nazyvat to chybou, to je zvlastni logika.


Tak s timhle teda zasadne nesouhlasim. PM kese jsou proste jen pro premium member a obchazet by se to nijak nemelo! Pokud nekdo nema tu dvoukorunu denne na zaplaceni PM, at nelovi ani PM kese!
  • 0

#34 PaWcz

PaWcz

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 317 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:42

b7 napsal/a:
Tak s timhle teda zasadne nesouhlasim. PM kese jsou proste jen pro premium member a obchazet by se to nijak nemelo! Pokud nekdo nema tu dvoukorunu denne na zaplaceni PM, at nelovi ani PM kese!


A jak bys koukal na rodinku, která disponuje "robotkem" s vlastním nickem, loví společně, ale dítko PM nemá? Nemá logovat nález, i když to na stránkách provést lze? Takových najdeš dost.
  • 0

#35 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:48

Shrnul bych to asi takto. Dřív se podmínky MUSELY plnit, teď MŮŽOU. Každý ať si dělá co chce. Pokud není podmínka něco co mi vadí a je mi proti srsti tak prostě rád splním, pokud ale ne je to moje věc. Mázání logů je v tomto případě blbost. Na jednu stranu nechápu co by dotyčnému udělalo splnit podmínku a na druhou stranu nechápu mstivý přístup Auťáčka. Dopr...e vždyť je to jen hra ne? Kolik je vám let? To si ten geocaching chcete vážně pořád tak znepříjemňovat? Co si prostě hledět svého a jednání (neplnění podmínek, lohgování BM na PM ...) ostatních ignorovat? To je tak těžké?
  • 0

#36 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:48

PaWcz napsal/a:

b7 napsal/a:
Tak s timhle teda zasadne nesouhlasim. PM kese jsou proste jen pro premium member a obchazet by se to nijak nemelo! Pokud nekdo nema tu dvoukorunu denne na zaplaceni PM, at nelovi ani PM kese!


A jak bys koukal na rodinku, která disponuje "robotkem" s vlastním nickem, loví společně, ale dítko PM nemá? Nemá logovat nález, i když to na stránkách provést lze? Takových najdeš dost.


Rozhodne bych se snazil domluvit s autorem pred zalogovanim takove PM kese. A uprimne takovy pozadavek by asi bez problemu prosel, pokud to tedy system umoznuje. PM kese maji snizit cilene navstevnost mista a nemaji byt masove. Pokud by na ne mohl kazdy, neni duvod, aby vubec byly. Bez domluvy o logovani basic user, bych takovy log smazal a ted je otazka, muzu dle novych pravidel???
  • 0

#37 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 9:52

hrasek napsal/a:
Shrnul bych to asi takto. Dřív se podmínky MUSELY plnit, teď MŮŽOU. Každý ať si dělá co chce. Pokud není podmínka něco co mi vadí a je mi proti srsti tak prostě rád splním, pokud ale ne je to moje věc. Mázání logů je v tomto případě blbost.

Na jednu stranu nechápu co by dotyčnému udělalo splnit podmínku a na druhou stranu nechápu mstivý přístup Auťáčka. Dopr...e vždyť je to jen hra ne? Kolik je vám let? To si ten geocaching chcete vážně pořád tak znepříjemňovat? Co si prostě hledět svého a jednání (neplnění podmínek, lohgování BM na PM ...) ostatních ignorovat? To je tak těžké?


Proc bych mel ignorovat porusovani mnou danych podminek u urcitych kesi? to neni o zneprijemnovani, ale respektu k praci autora. pokud ten respekt nemas, jdi lovit jinam a nech me kese byt... takhle bych to shrnul ja.
  • 0

#38 pavels

pavels

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 282 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:10

Je to pouze o "kvalitě" dané podmínky. Pokud následná podmínka keši nebo kačerovi nějak prospěje, přinese nový pohled, zážitek nebo jen dobrý pocit, tak ji většina lidí ráda splní. Pokud je to podmínka buzerační, no tak holt se plnit nebude. Zjednodušeně: pokud podmínku splní dvě třetiny kačerů, je to OK. Pokud ji bude plnit desetina, asi je v té podmínce nějaký problém. Ta hranice mezi prvním a druhým případem je mlhavá a individuální. Owner může mít pocit, že jeho podmínka je pro zážitek u keše naprosto zásadní, ale každý kačer má plné právo na svůj názor. Ono taky záleží na formulaci - je rozdíl mezi "přilož fotku" a "přilož fotku, protože chceme dokumentovat vývoj od... do..., galerie je na http://..." atd. Mimochodem, na jedné keši jsem chtěl podmínku splnit, ale byl jsem úžasným provedením keše tak okouzlen, že jsem prostě zapomněl (a je to 100 km daleko). Jsem zticha a spoléhám na velkorysost ownera :-)
  • 0

#39 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:21

b7 napsal/a:

hrasek napsal/a:
Shrnul bych to asi takto. Dřív se podmínky MUSELY plnit, teď MŮŽOU. Každý ať si dělá co chce. Pokud není podmínka něco co mi vadí a je mi proti srsti tak prostě rád splním, pokud ale ne je to moje věc. Mázání logů je v tomto případě blbost.

Na jednu stranu nechápu co by dotyčnému udělalo splnit podmínku a na druhou stranu nechápu mstivý přístup Auťáčka. Dopr...e vždyť je to jen hra ne? Kolik je vám let? To si ten geocaching chcete vážně pořád tak znepříjemňovat? Co si prostě hledět svého a jednání (neplnění podmínek, lohgování BM na PM ...) ostatních ignorovat? To je tak těžké?


Proc bych mel ignorovat porusovani mnou danych podminek u urcitych kesi? to neni o zneprijemnovani, ale respektu k praci autora. pokud ten respekt nemas, jdi lovit jinam a nech me kese byt... takhle bych to shrnul ja.


Proč? Protože je to v nových pravidlech. Pokud je podmínka dobrovolná tak je dobrovolná. Jinak aby bylo jasno, já podmínky plním vždy a kešky na rozdíl od některých lovím pro radost a ne pro body. Mám jich 79 za rok kešování. Většinu času trávím v Brně kde studuju a tady není problém takový počet nalovit za 2 dny, když člověk jde po bodech a neplní podmínky logů. To jen tak na okraj.
  • 0

#40 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:30

hrasek napsal/a:

b7 napsal/a:

hrasek napsal/a:
Shrnul bych to asi takto. Dřív se podmínky MUSELY plnit, teď MŮŽOU. Každý ať si dělá co chce. Pokud není podmínka něco co mi vadí a je mi proti srsti tak prostě rád splním, pokud ale ne je to moje věc. Mázání logů je v tomto případě blbost.

Na jednu stranu nechápu co by dotyčnému udělalo splnit podmínku a na druhou stranu nechápu mstivý přístup Auťáčka. Dopr...e vždyť je to jen hra ne? Kolik je vám let? To si ten geocaching chcete vážně pořád tak znepříjemňovat? Co si prostě hledět svého a jednání (neplnění podmínek, lohgování BM na PM ...) ostatních ignorovat? To je tak těžké?


Proc bych mel ignorovat porusovani mnou danych podminek u urcitych kesi? to neni o zneprijemnovani, ale respektu k praci autora. pokud ten respekt nemas, jdi lovit jinam a nech me kese byt... takhle bych to shrnul ja.


Proč? Protože je to v nových pravidlech. Pokud je podmínka dobrovolná tak je dobrovolná. Jinak aby bylo jasno, já podmínky plním vždy a kešky na rozdíl od některých lovím pro radost a ne pro body. Mám jich 79 za rok kešování. Většinu času trávím v Brně kde studuju a tady není problém takový počet nalovit za 2 dny, když člověk jde po bodech a neplní podmínky logů. To jen tak na okraj.


Pokud nejakou podminku dam, tak chci at ji lidi plni. Pokud groudspeak rozhodl z hury, ze nebude respektovat tyto podminky a bude nahravat tak kombajnistum, ok, pak ty kese skonci v archivu a dalsi ti autori asi nezalozi. Pokud tohle byl cil, omezeni krabic a zvyseni masoveho hledani, povedlo se jim to skvele. to souhlas.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama