Přejít na obsah


Fotka

Autacek a jeho prohresky - zadost na kacery hlavne z Brna


  • Zamčené téma Toto téma je zamknuto
194 odpovědí na toto téma

#41 Kapsa

Kapsa

    Kapsa

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 084 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:35

b7 napsal/a:Spravna otazka zni: Proc lovis nejakou kes, kdyz nechces respektovat prani autora, ktery kes zalozil. I kdyby si pral at se postavis na hlavu, tak je to jeho pravo, on kes zalozil a vytvoril. A pokud nechces plnit jeho podminky, TAK NA TAKOVOU KES NELEZ a najdi si nejakou bez podminek. Nic ti v tom nebrani. Nechapu proc nekdo takove kese lovi, kdyz ho to pohorsuje, nebavi a nechce plnit podminky... Ty podminky byly od toho, aby je VSICHNI splnili. A o mire poskozeni nema smysl diskutovat, to je mimo misu...


Myslim, ze tohle je fakt velmi presny a dokonale vystihuje podstatu debaty zda podminky ano ci ne.
  • 0
www.michalkupsa.cz - můj web o cestování, fotografování a geocachingu.

#42 Unkas

Unkas

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 121 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:39

rodinka veverek napsal/a:
Log Cherubin je opravdu výsměch. Na místě autora bych nechal ještě chvíli keš žít a kačery, kteří nedodali fotky bych dával na černou listinu, to znamená jsko seznam do listingu keše s odkazy na jejich profili. Třeba by se zastyděli.


Taky bych to to tak videl. Vyvesit nastenku srabu (lovcu neplnicich dobrovolnou podminku) v listingu! Pokud by ale pocet srabu stoupal prilis rychle, bylo by asi potreba se zamyslet nad podminkou. Jestli je opravdu tak zajimava jak autor zamyslel pri zalozeni a jestli tedy neni cas na archivaci nebo zmenu?
  • 0

#43 michal_a_jana

michal_a_jana

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 426 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:43

Tato diskuze mi prijde docela neuveritelna. Geocacheri odjakziva byvali neskutecni svatousci, dodrzovatele pravidel a zakonu (viz diskuze o porusovani pravidel GS robotickym stahovani listingu, diskuze o poi.cz a geogetu) a ted se najednou spousta lidi zastava toho, ze nekdo pravidla GS porusuje...
  • 0

#44 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:44

NASTENKA HANBY je dobry napad. to bych zavedl, kazdopadne kombajnistum to je jedno, ti obcas ani nectou listing. Proto mam nejradeji multikese, ty donuti lidi se projit a neco dozvedet. dalsi moje oblibene byly kese dokumentujici nejake promenlive misto - stavbu a podobne. V tom mi prisel geocaching genialni - vyuziti hry i k rozumnemu ucelu. nebo chcete-li zneuziti mas k dokumentaci.
  • 0

#45 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:46

michal_a_jana napsal/a:
Tato diskuze mi prijde docela neuveritelna. Geocacheri odjakziva byvali neskutecni svatousci, dodrzovatele pravidel a zakonu (viz diskuze o porusovani pravidel GS robotickym stahovani listingu, diskuze o poi.cz a geogetu) a ted se najednou spousta lidi zastava toho, ze nekdo pravidla GS porusuje...


ta diskuze je o novych pravidlech, ktere meni podstatu nekterych kesi a neni jich malo.
  • 0

#46 hrasek

hrasek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 273 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:50

Ano, ale tahle diskuze není o tom zda jsou nová pravidla správná nebo ne. Je to o tom, že platí nějaká pravidla, které dělají z povinných podmínek dobrovolné a zakazují mazání logů. Někomu se to nemusí líbit, ale teď je v pořádku že někdo podmínku nesplní a owner mu za to log smazat nemůže. Samozřejmě kačer jež nesplní podmínku se připravuje o zážitky, ale to už je každého věc. A to co udělal Auťáček, že smazal logy staré několik měsíců ze msty, to je fakt hodno dítěte mateřské školy. Sorry Auťáčku, ale vzpamatuj se a nebo přestaň s Geocachingem. Patřilo by Ti smazat pár logů i tobě, ale tak hluboko jako ty doufám už nikdo jiný neklesne.:@
  • 0

#47 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:53

b7 napsal/a:
Spravna otazka zni: Proc lovis nejakou kes, kdyz nechces respektovat prani autora, ktery kes zalozil. I kdyby si pral at se postavis na hlavu, tak je to jeho pravo, on kes zalozil a vytvoril. A pokud nechces plnit jeho podminky, TAK NA TAKOVOU KES NELEZ a najdi si nejakou bez podminek. Nic ti v tom nebrani. Nechapu proc nekdo takove kese lovi, kdyz ho to pohorsuje, nebavi a nechce plnit podminky... Ty podminky byly od toho, aby je VSICHNI splnili. A o mire poskozeni nema smysl diskutovat, to je mimo misu...

Stejně tak by mohla otázka znít: proč owner udržuje keš ve hře s pravidly, která mu ty podmínky ukládat neumožňují a proč se nepřesune třeba na opencaching a podobně. Hrajeme hru, která má nějaká pravidla a i kdyby se owner na hlavu postavil, tak nemá právo ta pravidla porušovat. A pokud je dodržovat nechce, tak ať nezakládá nebo archivuje a najde si hru s jinými pravidly.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#48 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:57

b7 napsal/a:

HaLuMa napsal/a:

onovy napsal/a:
- PM vs. ne-PM bych vubec neresil. pokud to jde logovat tak je to chyba Groundspeaku a at si to vyresi oni


Ale houbelec! Kdyz Groundspeak jasne rekl, ze mas pravo na log pokud jsi zapsany v logbooku, tak pak to ma platit i pro PM kesky. Nazyvat to chybou, to je zvlastni logika.


Tak s timhle teda zasadne nesouhlasim. PM kese jsou proste jen pro premium member a obchazet by se to nijak nemelo! Pokud nekdo nema tu dvoukorunu denne na zaplaceni PM, at nelovi ani PM kese!


?????

A co když je to keš, kterou někdo založil jako normální a já ji jako takovou mám v GPS a když chci logovat tak zjistím, že je PM ???

Přesně tohle se mi stalo ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#49 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 10:58

pepa.z.pocernic napsal/a:

b7 napsal/a:
Spravna otazka zni: Proc lovis nejakou kes, kdyz nechces respektovat prani autora, ktery kes zalozil. I kdyby si pral at se postavis na hlavu, tak je to jeho pravo, on kes zalozil a vytvoril. A pokud nechces plnit jeho podminky, TAK NA TAKOVOU KES NELEZ a najdi si nejakou bez podminek. Nic ti v tom nebrani. Nechapu proc nekdo takove kese lovi, kdyz ho to pohorsuje, nebavi a nechce plnit podminky... Ty podminky byly od toho, aby je VSICHNI splnili. A o mire poskozeni nema smysl diskutovat, to je mimo misu...

Stejně tak by mohla otázka znít: proč owner udržuje keš ve hře s pravidly, která mu ty podmínky ukládat neumožňují a proč se nepřesune třeba na opencaching a podobně. Hrajeme hru, která má nějaká pravidla a i kdyby se owner na hlavu postavil, tak nemá právo ta pravidla porušovat. A pokud je dodržovat nechce, tak ať nezakládá nebo archivuje a najde si hru s jinými pravidly.


naprosty souhlas. kazdopadne nova pravidla jsou tu chvilku. takze vznika jakesi prechodne obdobi, kdy se to resi. v nekterych situacich je to na archivaci, ac je to skoda a o tom je podle me ta diskuze. bude masovy ubytek peknych kesek. nechapu cemu to ma nebo melo pomoci.
  • 0

#50 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 11:00

kolombo napsal/a:

b7 napsal/a:

HaLuMa napsal/a:

onovy napsal/a:
- PM vs. ne-PM bych vubec neresil. pokud to jde logovat tak je to chyba Groundspeaku a at si to vyresi oni


Ale houbelec! Kdyz Groundspeak jasne rekl, ze mas pravo na log pokud jsi zapsany v logbooku, tak pak to ma platit i pro PM kesky. Nazyvat to chybou, to je zvlastni logika.


Tak s timhle teda zasadne nesouhlasim. PM kese jsou proste jen pro premium member a obchazet by se to nijak nemelo! Pokud nekdo nema tu dvoukorunu denne na zaplaceni PM, at nelovi ani PM kese!


?????

A co když je to keš, kterou někdo založil jako normální a já ji jako takovou mám v GPS a když chci logovat tak zjistím, že je PM ???

Přesně tohle se mi stalo ....


tak se domluvis snad s autorem. prijde mi nejak nefer dozadovat se nalezu kesi pro skupinu lidi, kteri si zaplatili toto privilegium.

ostatni jezdi autobusem za penize, ale ja jedu nacerno a je to moje pravo?
  • 0

#51 suplere

suplere

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 408 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 11:03

Takže jestli jsem pochopil dobře z této diskuse (a řady dalších) tak budou všechny Mystery keše, které jsou na výchozích souřadnicich a obsahují nějakou podmínku pro uznání logu (přidání foto, napsání basničky, aj.) převedeny "zásahem shora" na tradiční a podmínka bude jen dobrovolná?
  • 0

#52 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 11:05

posmera napsal/a:
P.S. jinak se nám to tu začíná zvrhávat v nekonečnou diskusi o tom, že kačer má právo na vše včetně logování PM cache jako BM (mudlodcera) - proč je teda ta cache "premium member only"? Zkus si to přeložit..
Jo a taky se mi líbí, když kačer, který nemá založenu ani jednu kešku a neví tedy pořádně o čem to je vyzývá k rušení keší někoho jiného na druhém konci republiky (některé jsou mimochodem dost dobré, já je aspoň odlovil)..


U mnoha pM keší je napsáno že je může odlovit i BM pokud ji odlovi s někým kdo má PM účet (např Ementhal v Hradci Králové). Takže nevidím důvod, proč bych nemohla lovit takové keše. Jen jsem měla dotaz týkající se mazání logů
  • 0

#53 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 11:14

suplere napsal/a:
Takže jestli jsem pochopil dobře z této diskuse (a řady dalších) tak budou všechny Mystery keše, které jsou na výchozích souřadnicich a obsahují nějakou podmínku pro uznání logu (přidání foto, napsání basničky, aj.) převedeny "zásahem shora" na tradiční a podmínka bude jen dobrovolná?


presne tak. geo5y ma v bookmarcich seznam
  • 0

#54 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 11:28

b7 napsal/a:
Jen par postrehu a otazek k novym pravidlum:
- co s logy, kde nekdo vyzrazuje podstatu kese, pripadne prida fotohint, muzu to smazat?

Ano, můžeš, pokud si to odůvodníš.... ale jednodušší je asi napsat tomu kačerovi, že udělal chybu (on si to bude taky možná pamatovat i příště) a aby obrázek smazal nebo hint vyretušoval, případně log přepsal. Stalo se mi to asi 3x a vždy to kačer kvitoval s tím, že je rád,že mu někdo poradil že něco dělá špatně. Ono to některým nedojde, že prozrazují skrýš..

Ale co chci říct hlavně i ve vztahu k tomuto tématu... Lidi neblázněte. Je to jen hra a bude taková, jakou si ji všichni uděláme. Reakce na změnu pravidel se dala očekávat a prostě se s tím musí někteří kačeři vyrovnat. Osobně taky Auťáčkovo chování moc nechápu a snad bude mít odvahu se tady k tomu vyjádřit sám za sebe. Na druhou stranu souhlasím s tím, že by měl reviewer použít i svoje prostředky, tedy disable za porušování pravidel a případně pak archive... je ale škoda, že by kvůli hloupému chování majitele měla zaniknout možná pěkná keška.
  • 0

#55 Mudlodcera

Mudlodcera

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 391 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 11:36

suplere napsal/a:
Takže jestli jsem pochopil dobře z této diskuse (a řady dalších) tak budou všechny Mystery keše, které jsou na výchozích souřadnicich a obsahují nějakou podmínku pro uznání logu (přidání foto, napsání basničky, aj.) převedeny "zásahem shora" na tradiční a podmínka bude jen dobrovolná?


Autori takovych kesi my meli zazadat o zmenu z mystery na traditional nebo multi cache. Takze neni to tak, ze by to meli delat rewieveri automaticky.
No a podminky z povinnych se meni na dobrovolne
  • 0

#56 pepa.z.pocernic

pepa.z.pocernic

    Advanced Member

  • Administrators
  • 2 696 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 11:41

Unkas napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Log Cherubin je opravdu výsměch. Na místě autora bych nechal ještě chvíli keš žít a kačery, kteří nedodali fotky bych dával na černou listinu, to znamená jsko seznam do listingu keše s odkazy na jejich profili. Třeba by se zastyděli.


Taky bych to to tak videl. Vyvesit nastenku srabu (lovcu neplnicich dobrovolnou podminku) v listingu!

Nevim, ale ostouzet někoho, kdo hraje hru v souladu s pravidly, protože si chci vynutit podmínku na kterou nemám podle pravidel právo, mi přijde spíš jako šikana a snaha dokazovat, kdo je tady pánem.
  • 0

Informace a návody k serveru píšu postupně na mém blogu http://www.geocachin...g/16-o-serveru/

 


#57 b7

b7

    b7

  • Members
  • PipPipPip
  • 150 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 11:50

pepa.z.pocernic napsal/a:

Unkas napsal/a:

rodinka veverek napsal/a:
Log Cherubin je opravdu výsměch. Na místě autora bych nechal ještě chvíli keš žít a kačery, kteří nedodali fotky bych dával na černou listinu, to znamená jsko seznam do listingu keše s odkazy na jejich profili. Třeba by se zastyděli.


Taky bych to to tak videl. Vyvesit nastenku srabu (lovcu neplnicich dobrovolnou podminku) v listingu!

Nevim, ale ostouzet někoho, kdo hraje hru v souladu s pravidly, protože si chci vynutit podmínku na kterou nemám podle pravidel právo, mi přijde spíš jako šikana a snaha dokazovat, kdo je tady pánem.


Pravidla jsou tu 14 dni a nektere kese byly zalozeny zkratka pro ty fotky z mista napr. stavby. Takze vsechny hned do archivace?
  • 0

#58 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 12:05

b7 napsal/a:

pepa.z.pocernic napsal/a:
Nevim, ale ostouzet někoho, kdo hraje hru v souladu s pravidly, protože si chci vynutit podmínku na kterou nemám podle pravidel právo, mi přijde spíš jako šikana a snaha dokazovat, kdo je tady pánem.


Pravidla jsou tu 14 dni a nektere kese byly zalozeny zkratka pro ty fotky z mista napr. stavby. Takze vsechny hned do archivace?

Nechápu pořád tu hysterii kolem změny pravidel... není důvod ty keše přece jen hned archivovat, i když se najdou takové, které změna pravidla degraduje a jako tradičky nemají moc smysl. Pokud je keš a nápad kvalitní, pak věřím tomu,že budou kačeři úkol plnit i dobrovolně... Jasně, valná většina keší s dodatečným úkolem byla opravdu o ničem a asi se časem ukáže, zda z nich budou jen "dík bodovky", ale ten zbytek může přečkat bez ztráty zvězdičky. A kromě jiného taky dojde k tomu, že se uvolní místo pro možná kvalitnější krabičky.
  • 0

#59 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 13:01

b7 napsal/a:


Pravidla jsou tu 14 dni a nektere kese byly zalozeny zkratka pro ty fotky z mista napr. stavby. Takze vsechny hned do archivace?


pokud to autor neni schopny prezit (coz jak je videt dle nazoru 90ti % vetsiny zde diskutujicich, neni) tak proc ne archivace? lepsi nez aby mu z toho vztekani praskla zilka, ne? :P

kesi je terazky v cr jako sra..k, kefalin. ono neubude ;)
  • 0

#60 RudaRaptor

RudaRaptor

    RudaRaptor

  • Members
  • PipPipPip
  • 264 příspěvků(y)

Publikováno 21 duben 2009 - 13:24

Keska BRUNN muze zit klidne dal i jako tradicni s dobrovolnou podminkou. Primlouvam se nechat ji zit dal tak jako i dalsi dokumnetacni kesky. Pro jistotu jsme si ji okamzite odlovili a nemame problem ani splnit podminku.;) Ale chapu ze pro mimobrnaky je podminka silena a ze ji spousta kaceru pri kombajnech proste odlovi a ze je tam podminka ani nebudou vedet. Ale porad zbude par tech kteri tam tu fotku daji. Letos je jaro opravdu horke a Autackovi bohuzel asi ruplo v bedne,:( kdyz maze logy z pomsty a nazyva reviewery vrchnosti a kope kolem sebe. Je mi to osobne hodne lito. Kesujeme prece vsichni pro radost. Jeho kesky jsou pritom napadite a originalni. Rozhodne se na ne nezapomina. Cherubin patri obdiv za tuhy boj o nova pravidla a reviewerum preji hodne trpelivosti aby nam s tim nesekli kdyz jim takto nadavaji a Autackovi dekuji za jeho kesky a preji brzke uzdraveni. Tak, tak jdete a lovte a protoze je krasne krabicky ktere tu mame pro radost. A ja jdu omrknout Autackovu Berusku na kterou si brousim zuby uz delsi dobu. Uz se tesim co mi zase autor prichystal za hlavobol.B)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama