Přejít na obsah


Fotka

Jak nahlížet na CWG?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
106 odpovědí na toto téma

#1 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 20:25

Coby česká specialitka jsou CWG v poněkud zvláštním postavení. Na jednu stranu nejsou trackovatelné a jejich osud tedy nebývá příliš sledován. Nadruhou stranu jsou sběratelským předmětem a jejich forma podléhá určitým pravidlům a pro ownera je znakem identity.

Osobně mám tedy za to, že i když v materiálním ohledu "céwégéčka" nejsou ničím extra hodnotným, přece jen by neměla být chápána jako běžný předmět pro výměnu. Neměla by se podle mne měnit za cokoliv, kupříkladu za sajrajt z kindervajec. Mrzí mne, že když už se do toho dám a investuji do vlastních CWG, že pomalu nedostanu příležitost dostat se k CWG těch druhých, protože v logu stojí samé:
OUT: CWG / IN: hopík,
OUT: CWG / IN: přívěšek na klíče
...atd...

Nemělo by být záležitostí etiky měnit CWG za CWG? A i když nelze zabránit ani ztrátě TB a GC, nemělo by být přinejmenším neslušné uvádět takovou výměnu do logbooku...?

Jak to vidíte vy?
  • 0
______________
Skg-CZ

#2 Petules

Petules

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 30 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 20:44

Tohle už se tu kdysi řešilo v jiném vlákně...myslím, že většina se nakonec shodla na tom, že cwg je normální směnitelný předmět v hodnotě kolem cca 15 kč... Každopádně ať už dojde k jakékoliv výměně, nevidím důvod, proč to neuvést do logbooku. Poctiví owneři v tom pak budou mít pěknej bordel...
  • 0

#3 Qnik

Qnik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 262 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 20:44

CWG je normální předmět na výměnu... OUT:CWG IN:hopik se mě zdá v pohodě (velkej hopik at to vyrovna cenu:-D )...nicmene menim cwg za cwg..bo při sobě nic jinýho nenosim a ted uz i cwg dosly:-(
  • 0
60CSx + Galaxy Ace + A:Drake*****/c:geo

Vložený obrázek

#4 sobikovi

sobikovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 7 957 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 20:44

Na téma hodnoty CWG je tady už pár vláken a řešilo se jaká je vlastně ta "hodnota" CWG v penězích kvůli fare trade... Obávám se ale, že dokud kačer nemá svůj vlastní CWG, tak vlastně jeho skutečnou hodnotu nezná a nemá co obchodovat 1:1 :) Osobně tedy beru hodnotu CWG někde mezi 30-50 Kč a podle toho se snažím obchodovat, jelikož rád si ho vezmu do své sbírky...
  • 0

#5 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 20:50

CWG-éčko je a vždy byl předmět na výměnu a žádným způsobem nejde nikoho přinutit aby měnil kus za kus. Znám i kačera, který se chlubí sbírkou kolem stovky CWG-éček a vlastní nemá - prý jsou to zbytečně vyhozené peníze. Já jsem je také ze začátku do keše jen proto, že se mi keš líbila, ale když se stále víc začaly objevovat logy typu OUT: CWG, In: GC, tak už je v keši měním pouze kus za kus.
  • 0

#6 Jedla-bedla

Jedla-bedla

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 21:01

Vyřešil jsem to tak, že jsem založil keše, které slouží pouze k výměně CWG a zdá se, že opravdu se v nich nic jiného nemění.
  • 0
N 49°42.484, E017°04.620
Haná

#7 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 21:18

Za duplicitní vlákno se omlouvám, hodil jsem do vyhledávače na fóru "CWG", ale nic kloudného z toho na míle daleko nevyběhlo.. Myslím, že CWG nemůže být "normální" předmět na výměnu. Je to tématicky zaměřený sběratelský předmět. Jde o to, kdo by ho měl sbírat.. ;) Zda je fér, přinést do věci nějaký svůj osobní vklad (vlastní CWG), anebo na to prdět a ládovat do keše hopíky. Nic proti hopíkům, jen mi připadá, že ti tématicky zaměření nejsou :D Jasně, vím že nikdo nikoho nemůže PŘINUTIT vyměňovat CWG za CWG, ale geocaching je vlastně jako celek o důvěře a dobré vůli (vztah k samotná keši, se kterou jste sami kdesi za bukem), takže si myslím, že ani není potřeba někoho do něčeho nutit. Že by stačilo vyjasnit si účel a smysl CWG. Jako běžný předmět by asi nic navíc nedávaly, to bychom mohli zrovna zůstat u kindervajec...
  • 0
______________
Skg-CZ

#8 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 21:22

Jedla-bedla napsal/a:
Vyřešil jsem to tak, že jsem založil keše, které slouží pouze k výměně CWG a zdá se, že opravdu se v nich nic jiného nemění.


To je to, o čem mluvím.. Že kačeři jsou vlastně féroví lidi, jen k těm céwégéčkům mají tak nějak přezíravý vztah.
  • 0
______________
Skg-CZ

#9 bob&bobek

bob&bobek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 215 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 21:28

No, myslím,že CWGčka vznikly z toho důvodu,že v podstatě se řešilo co stále dávat do keše na výměnu a na druhou stranu stále nevymetat obchody "vše za 30,-", nezaplavovat keše kindr bordelem nebo kamínkama a navíc z toho vznikl jakýsi podpis kešera v navštívené keši. 1. Nevidím rozdíl v tom,jestli investuji sumu okolo 12,-Kč do hodnotného CWG nebo budu shánět NĚCO, za které utratím myslím víc než 12,-Kč 2. Pokud do keše dám CWG, tak zpětně asi nebudu řešit kdo si ho a za co vezme, protože u ostatních předmětu mě to taky nezajímá. 3. Pokud nemám ještě své CWG, tak mě ostatní nálezy CWG, myslím dost rychle přinutí o svém přemýšlet, protože sakra jiní už ho mají a já ne?! 4. Osobně dávám své CWG do všech keší-od toho to je sig item. 5. Nic ve zlém ale systém "CWG dávám jen do keší,které se mi líbí" tak trochu nechápu. Co tam potom dám...? Nic za nic? Pokud se mi keš nelíbí, tak jí tímto opět jen degraduji ale ta keš za to většinou moc nemůže, když je plná lístků z tramvaje-kdo je tam asi dal, že? 6. Pokud se potkám s jiným kačerem u kešky a pěkně pokecáme, není nic lepšího, než když mu dám/vyměníme své CWG, oči se mu vždy jen rozzáří radostí z nového/prvního kousku. 7. Je fakt, že v nalezených keších jsem moc CWGček taky nenasbíral.
  • 0

#10 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 21:41

Bob & Bobek, právě kvůli tomu, že se řešilo, co do keší dávat, aby se neustále nevymetaly obchody "vše za 30,-", mi připadá nelogické, aby se CWG úplně normálně měnily za "vše za třicet". Jejich hodnota přece není dána pořizovacími náklady. Mě tedy zajímá, kdo si vezme moje CWG, asi jsem zvědavý jak opice ;) Prostě mě to zajímá.. Do logu taky nenapíšu "OUT : CWG", ale "OUT : CWG - Haskyy", například. Co kdyby ho taky zajímalo, jak dlouho jeho placka v některé keši ležela a kdo ji vyndal.. A taky ostatní by mohli vysledovat, jestli je v keši ještě to CWG, které ve sbírce nemají. Co se týče hodnoty keše, opět bych neřekl, že ji lze určit tím, jaký má obsah. Keš s chudým obsahem, ale lokalizovaná na pěkném místě, je pro mne hodnotnější než bohatá keš kdesi pod svodidlem u dálnice. Takže obsah pokládám za marginální a většinou vůbec neměním - když nejdu na keš s dětmi. A s výjimkou zvláštních předmětů, mezi které bych rád počítal i CWG.
  • 0
______________
Skg-CZ

#11 Chmelda

Chmelda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 32 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 21:58

Co furt máte proti kinderkám? Já je z keší sbírám, pravda jenom ty "tuhý" bez ulámaných nožiček. Cena kinder vajíčka je srovnatelná s cenou CWG (u CWG si nemůžu půlku sníst, což je škoda), je také předmětem sbírání. Když jsem sháněl seznam vyrobených druhů tak jsem zjistil, že se s nima čile obchoduje na různých aukrech. Špinavé kinder lze omýt, zatímco plesnivé CWG je fakt hnus :o)).
  • 0

#12 Cink 1435

Cink 1435

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 102 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 22:00

1. Nevidím rozdíl v tom,jestli investuji sumu okolo 12,-Kč do hodnotného CWG nebo budu shánět NĚCO, za které utratím myslím víc než 12,-Kč 2. Pokud do keše dám CWG, tak zpětně asi nebudu řešit kdo si ho a za co vezme, protože u ostatních předmětu mě to taky nezajímá. 3. Pokud nemám ještě své CWG, tak mě ostatní nálezy CWG, myslím dost rychle přinutí o svém přemýšlet, protože sakra jiní už ho mají a já ne?! Zlatá slova a navíc to shrne vše o GWC. Také již nedočkavě vyhlížím poštu, už mě prostě nebavilo schánět něco na výměnu.......
  • 0

#13 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 22:16

Chmelda napsal/a:
Co furt máte proti kinderkám? Já je z keší sbírám, pravda jenom ty "tuhý" bez ulámaných nožiček. Cena kinder vajíčka je srovnatelná s cenou CWG (u CWG si nemůžu půlku sníst, což je škoda), je také předmětem sbírání. Když jsem sháněl seznam vyrobených druhů tak jsem zjistil, že se s nima čile obchoduje na různých aukrech. Špinavé kinder lze omýt, zatímco plesnivé CWG je fakt hnus :o)).


Mhm.. Cenové srovnání je divná věc. Často do keší dáváme tzv. "náramky přátelství", anebo jak se to jmenuje. Z barevných nití utkané náramky s pestrými vzory. Pořizovací náklady nestojí za řeč. Zbytky nití, zato kus vlastní práce, ale dle striktního cenového srovnání by tam vlastně neměly co dělat, protože kindervejce je daleko noblesnější... A vůbec - na kindervejcích mi nebetyčně vadí právě to, že už jsou bez čokolády.
  • 0
______________
Skg-CZ

#14 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 22:16

Jsou lidi, co 10 stovek prohulí v cigárech do luftu během měsíce. Ty CWGčka jsou vlastně strašně laciný. Po tom infarktu jsem přestal hulit, pořídil si gpsku, premium members (sice omylem ale pořídil), CWGčka i s razítkem a když to vezmu od toho listopadu do teď, tak jsem finančně na cca nule i s doplatkama na léky a pobyt v nemocnici. Vlastně od teď začnu i s geokešingem spořit :D:D:D Hustý počty co? Ať si mění kdo chce co chce, já dávám v 99% CWG + něco, co tam chce vyměnit kluk za sebe. Co mění on, to nekontroluji hodnotově, ať si děcko vymění co chce, jen když v něm zbyde slušný základ pro fairplay, pokoru k přírodě a úctu k lidem. EDIT: P.S. moje žena si z keší bere zásadně samolepky Hello Kitty od bencíka :D
  • 0

#15 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 25 květen 2009 - 22:34

Tak jo, tak já se na to vyfláknu, popadnu pytel céwégéček a půjdu si je povyměňovat na tu nechvalně známou burzu do Plzně, když to v keších holt nejde.. :D
  • 0
______________
Skg-CZ

#16 petegeo

petegeo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 005 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 5:33

Skg-CZ napsal/a:
A vůbec - na kindervejcích mi nebetyčně vadí právě to, že už jsou bez čokolády.

Jezisi jen to ne... Uz jsem nekolikrat nasel cache vevnitr celou ulepenou od rozpustenych bombonu. :(:(:( Peknej hnus....
Co v ni udela v lete cokolada si radsi ani nepredstavuju.... :o:o
  • 0

#17 jfvachovi

jfvachovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 60 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 13:48

Máme teď nová CWG a taky trošku dilema, za co je měnit. Obecně - pokud v keši nenajdeme nic, co by nás zaujalo, neměníme; pokud najdeme CWG, měníme kus za kus; pokud najdeme něco, co se nám líbí, měníme za CWG :). Pokud je keš tematická a je v našich silách sehnat nějaký odpovídající předmět, měníme samozřejmě ten.
  • 0

#18 rago

rago

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 13:59

pokud náhodou na CWG v keši narazím, tak ho samozřejmě za něco směním, páč svá zatím nemám. Samo že v odpovídající ceně a i ten hopík (nepoužitý, neomlácený, čistý) bych bral jako odpovídající náhradu. Koneckonců, jak říkají ostatní, dřevěné kolečko je volně směnitelná věc
  • 0

#19 Hickos

Hickos

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 482 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 13:59

Anebo jen tak vrazím CWG do keše, která se mi líbila. Do svých keší z času na čas prsknu taky nějaké to CWG, abych obohatil obsah - kačeři, ať už si to přiznáme nebo ne, postupně obsah degradují (=vyčórkují) - osobní zkušenost na pár mých keších.
  • 0
Don't panic!

#20 Tomm07

Tomm07

    Newbie

  • Members
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 14:57

Já také dávám CWG do keší,které se mi líbí umístěním,provedením atd.Popřípadě měním kus za kus.Jenže stále častěji se setkávám s logy: "neměl jsem nic na výměnu,ale CWG beru" .Tím obsah jednoznačně degraduje a já ho můžu zhodnocovat jak chci:(
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama