Přejít na obsah


Fotka

Jak nahlížet na CWG?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
106 odpovědí na toto téma

#21 Chocenaci

Chocenaci

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 130 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 16:04

Já plánuji své objednané CWG strkat kam to půjde ;)
  • 0

#22 sowda

sowda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 95 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 17:30

Dávám své CWG do každé keše a neberu za to nic. Je zajímavé, že katalog má několik set CWGéček, ale v keších je nějak nemohu najít. Čím to asi bude?
  • 0
HTC One X, Android 4.0.4
c:geo, Locus
Lidi, já žijuVložený obrázek

#23 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 17:55

Tomm07 napsal/a:
Popřípadě měním kus za kus.Jenže stále častěji se setkávám s logy:
"neměl jsem nic na výměnu,ale CWG beru"


Tak tyhle logy taky zbožňuju. Když jsem zakládal svoji první keš, dal jsem tam 3CWG pro FTFkaře a pak ještě 3, aby tam neco bylo. FTFkaři, pro které to bylo jako dárek si vzali jedno, další směnili kus za kus a za pár dní čtu log, že keš je bez CWG... není divu, když tam byly logy typu IN:nic OUT:2xCWG.

Docela chápu, že CéWéGéčka jsou atraktivní, ale trocha slušnosti při "obchodování" by mohla být... když už nic jiného, tak tam za ně dát nějakou hovadinu a ne přímo keše brakovat. Ale u tohodle problému se nejlépe hodí hláška z jednoho filmu:
"Nemusí se ti to líbit, můžeš proti tomu protestovat, ale to je tak jediné, co můžeš dělat"

Tak jsem si postěžoval, dušička má zase trochu klid a jdu číst veselejší témata na foru...
  • 0

#24 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 18:03

petegeo napsal/a:

Skg-CZ napsal/a:
A vůbec - na kindervejcích mi nebetyčně vadí právě to, že už jsou bez čokolády.

Jezisi jen to ne... Uz jsem nekolikrat nasel cache vevnitr celou ulepenou od rozpustenych bombonu. :(:(:( Peknej hnus....
Co v ni udela v lete cokolada si radsi ani nepredstavuju.... :o:o


Prosím o doinstalování modulu "ironie" ;o) Použil jsem ji zde několikrát..
  • 0
______________
Skg-CZ

#25 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 18:27

Při "komparativním posouzení odpovědí" jsem došel k závěru, že krystalizuju v cosi jako ortodoxního céwégéčkáře... Co se dá dělat. Většině z vás měnit CWG za nesběratelské předměty nevadí, nuže dobře. Já jsem se rozhodl odpříště natvrdo měnit pouze kus za kus, mezi ostatní předměty přispěju taktéž ostatními předměty. Názor, že CWG je možné měnit za cokoliv jednoduše neberu, nechci sbírat balast kačerů vytažený před lovem odkudsi ze čtvrtého šuplíku, ale oficiální sběratelský předmět. Dokud jsem neměl svá vlastní CWG, na cizí jsem nesáhl - byť se mi líbila. A tak to vnímám i ve vztahu k ostatním. V keších je dost věcí, které nemají žádný blíže určený status, každý si jimi může posloužit. Jestliže kdokoliv céwégéčka sbírat chce, co mu brání, aby si navrhl a zrealizoval vlastní CWG, kterými pak do keší může formou výměny přispět, klidně navíc i včetně toho hopíka či kindervejce (bez čokolády - pro některé doslovně chápající ;) )... Další věcí, kterou hodlám dodržovat, je, že jestliže čirou náhodou předhoním nějakého kačera s kindervejcem a v keši cizí CWG zastihnu, zaloguju nejen "OUT: CWG", ale také čí to bylo CWG. Třeba to z jedniho promile přispěje k větší přehlednosti. Jo a dík za všechny reakce.
  • 0
______________
Skg-CZ

#26 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 18:48

Skg-CZ napsal/a:
Další věcí, kterou hodlám dodržovat, je, že jestliže čirou náhodou předhoním nějakého kačera s kindervejcem a v keši cizí CWG zastihnu, zaloguju nejen "OUT: CWG", ale také čí to bylo CWG. Třeba to z jedniho promile přispěje k větší přehlednosti.


Tak na logování typu CWG jsem asi moc línej nebo sklerotickej, to je asi podle situace. Ale já když měním v nějaké kešce, tak vždy dávám CWG a beru CWG či něco jiného, protože jsem si nepořídil žádnou krabici, kam bych házel kinderšrot či jiné "hodnotné" věci a pak to sázel do keší.
Ať kamkoliv vyrazím (myslím doslova kamkoliv mimo barák), tak mám s sebou na pásku pouzdro s GPS a pak ještě jedno plné geovybavení včetně třeba razítka a 2-3CWG na směnu. Takže vždy mám nějaké to CWG na směnu a když náhodou dojdou, tak není ani žádná směna... brakovat cizí keše prostě nebudu.
  • 0

#27 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 19:43

Na základě páru DNF-ek na jedné své kešce jsem byl dnes 3 keše zkontrolovat. První startovala s 8 předměty, nyní jsou tam 4 a žádné CWG i když tam bylo vloženo a nevyzvednuto. Druhá začínala s 10 předměty a v současné době jsou v ní 2 a s CWG je to stejné - má být a není. Třetí opět začínala s 8 předměty, teď jsou v ní 2, spíš 1,5, ale zde CWG-čko vydrželo od posledního vložení. Takže takhle vypadá historie většiny obsahu keší i vložených CWG.
  • 0

#28 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 20:08

tak s těmi výměnami je to normální...včera jsem založila kešku a dnes mi došel log-in:tb, out: adresář na psí obojek...a obávám se, že to bude pokračovat...no počítala jsem s tím, chce to prostě furt doplňovat...ale zamrzí to
  • 0

#29 Zilin

Zilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 21:04

Jak to tady tak čtu, mám v hlavě ještě většího brouka než jsem měl před přečtením tohohle tématu :-D

Taky už jsem v keších na pár CWG narazil (a že byly povedené), ale protože svoje vlastní bohužel zatím nemám, nechtěl jsem je měnit za angličáky... Teď mám ale dilema, jestli můžu CWG bez vlastního sbírat (a férově měnit) nebo ne :o

Každopádně návrh na vlastní CWG už mám, teď už jenom získat ten kapitál - v přepočtu na 1 ks to není moc, ale nikdo mi neudělá třeba 20 "startovních", minimální počet je od 50 ks a to je ten problém :(
Jakmile se ale zadaří, jdu vybrakovat Holomóckó směnárnu :)

  • 0

#30 Dan-Sam

Dan-Sam

    Cestovatel a turista

  • Members
  • PipPipPip
  • 806 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 21:15

Zilin napsal:
Taky už jsem v keších na pár CWG narazil (a že byly povedené), ale protože svoje vlastní bohužel zatím nemám, nechtěl jsem je měnit za angličáky... Teď mám ale dilema, jestli můžu CWG bez vlastního sbírat (a férově měnit) nebo ne :o

Tak kdybys náhodou narazil na nějaký můj (což se asi předpokládat nedá, protože se vyskytuji ponejvíce na Vysočině a v Praze), tak jej klidně za angličák vyměň. A nemusí mít ani otvírací dveře ;)
Lidi, tak už to nehroťte - je to přece o svědomí každého hledače.
  • 0

#31 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 21:17

Zilin napsal/a:
Taky už jsem v keších na pár CWG narazil (a že byly povedené), ale protože svoje vlastní bohužel zatím nemám, nechtěl jsem je měnit za angličáky... Teď mám ale dilema, jestli můžu CWG bez vlastního sbírat (a férově měnit) nebo ne :o


Co se týče směny CWG, tak já osobně bych to neviděl striktně za jiné CWG, ale za něco stejné nebo vyšší hodnoty. Jaká je cena CWG a cena angličáku? To je na tobě a záleží kus od kusu, ale pokud už nad tím přemýšlíš, tak jsi na dobré cestě... řekl bych, že ti nikdo nebude vysloveně nadávat, že jsi směnil CWG za angličáka, protože ono je více druhů angličáků... od poškrábaných s chybějícími dveřmi a předním sklem až po vymazlené vyleštěné fešáky.
Hlavně ale měň, nebrakuj keše, jak je tomu u některých zvykem... pěkně kus za kus.
  • 0

#32 Cubky

Cubky

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 39 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 21:17

Zilin: no jak uz to tu bylo psano - je to predmet urceny k vymene, tudiz ho za anglicaka klidne vymenit muzes... imho je jen na tobe, jestli tak ucinis, nebo pockas, az budes mit vlastni CWG
  • 0

#33 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 21:51

weri napsal/a:
Co se týče směny CWG, tak já osobně bych to neviděl striktně za jiné CWG, ale za něco stejné nebo vyšší hodnoty. Jaká je cena CWG a cena angličáku? To je na tobě a záleží kus od kusu, ale pokud už nad tím přemýšlíš, tak jsi na dobré cestě... řekl bych, že ti nikdo nebude vysloveně nadávat, že jsi směnil CWG za angličáka, protože ono je více druhů angličáků... od poškrábaných s chybějícími dveřmi a předním sklem až po vymazlené vyleštěné fešáky.
Hlavně ale měň, nebrakuj keše, jak je tomu u některých zvykem... pěkně kus za kus.


Stejná nebo vyšší hodnota pak ale značí příslušnost předmětu do obdobné kolekce, protože jak neustále opakuju, hodnota CWG je ve SBĚRATELSKÉ rovině. Takže CWG není nějaký předmět na výměnu, ale speciální předmět na výměnu. Ten princip "stejné nebo vyšší hodnoty" při výměně celou věc velice mlží, protože vychází z obecných pravidel geocachingu, zatímco CWG jsou lokální záležitostí, která je poněkud nedotažená. A když už tedy stejná hodnota - pak CWG za CWG, protože nic jiného stejnou hodnotu nemá a ze stejného důvodu nemůže mít ani hodnotu vyšší..
  • 0
______________
Skg-CZ

#34 Zilin

Zilin

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 51 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 21:53

dan-sam napsal/a:Tak kdybys náhodou narazil na nějaký můj (což se asi předpokládat nedá, protože se vyskytuji ponejvíce na Vysočině a v Praze)...

Náhoda je blbec, takže těžko říct. V nejbližší době se ale na Vysočinu ani do Prahy nechystám, spíš budu luxovat moje nejbližší okolí :)

Když už to mám "posvěcené" od 3 na sobě nezávislých osob, hned se mi bude líp spát :-D Každopádně to brakování jsem myslel jako ironii, nikoho by asi nepotěšilo 20 CWG od jednoho kačera, že ;-)
Jinak už mám objednaný GC, který pošlu do světa někdy v červnu, mám v plánu ho nechat putovat po hradech a zámcích od Ostravy na západ, takže kdybyste ho případně cestou potkali, udělejte nějaké to foto :)

  • 0

#35 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 22:03

Ještě k té směně za stejnou nebo vyšší hodnotu.. Představte si, že přijdete ke sběrateli známek a začnete mu cpát čínskou vázu, protože je taky hodnotná... Anebo rovnou vtrhnete na sraz filatelistů, posbíráte nejhezčí známky a místo nich na stůl nastrkáte pohlednice, pivní tácky, odznaky a já nevím co se ještě může sbírat. Taky to může být hodnotné, jenže už jaksi moc nepůjde o filatelii.
  • 0
______________
Skg-CZ

#36 weri

weri

    weri.cz

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 532 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 22:12

Skg-CZ napsal/a:
Představte si, že přijdete ke sběrateli známek a začnete mu cpát čínskou vázu, protože je taky hodnotná...


Tak to abych sledoval tvoje logy a dával si pozor, do které large keše jsi vrazil čínskou vázu:D ... ale otázka, za co ji pak směnit:o

Pokud bereš CWG pouze jako sběratelský předmět, tak je pravda v tom, že by mělo být jedno kolečko směněno za druhé.
Já na to koukám z trochu jiného pohledu... nějaký kačer přijde ke kešce, uvidí prima CWG, ale vlastní nemá... tak co teď? Má několik možností a podle mě směnit ho za něco, co má při sobě a má nějakou hodnotu, je nejlepší alternativa. Doma se na něj pořádně mrkne, podívá se na net, kde se dá podobné sehnat a příště už bude měnit CWG za své vlastní CWG.... takhle asi většina CéWéGéčkařů začala... našla jedno kolečko, směnili, zaujalo je to a pak si pořídili vlastní.
  • 0

#37 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 22:12

CWG je předmět na výměnu. Čili CWG - CWG, CWG - cokoliv, cokoliv - CWG je naprosto v pořádku. Pochopitelně za předpokladu že "cokoliv" neznamená zmuchlaný papírek od žvýkačky, kupříkladu.To, že někdo nechápe proč CWG vzniklo je čistě jeho problém.
  • 0

#38 Jakjel

Jakjel

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 19 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 22:32

Tak můj názor je, že sběratelský předmět může být úplně cokoliv. A podle te logiky by se pak měli měnit jen stejné předměty (např. postavičky z kinder za postavičky z kinder, angličák za angličák atd.) Takže bych ho bral jako předmět k výměně.
  • 0

#39 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 22:38

weri napsal/a:
Tak to abych sledoval tvoje logy a dával si pozor, do které large keše jsi vrazil čínskou vázu:D ... ale otázka, za co ji pak směnit:o

Pokud bereš CWG pouze jako sběratelský předmět, tak je pravda v tom, že by mělo být jedno kolečko směněno za druhé.
Já na to koukám z trochu jiného pohledu... nějaký kačer přijde ke kešce, uvidí prima CWG, ale vlastní nemá... tak co teď? Má několik možností a podle mě směnit ho za něco, co má při sobě a má nějakou hodnotu, je nejlepší alternativa. Doma se na něj pořádně mrkne, podívá se na net, kde se dá podobné sehnat a příště už bude měnit CWG za své vlastní CWG.... takhle asi většina CéWéGéčkařů začala... našla jedno kolečko, směnili, zaujalo je to a pak si pořídili vlastní.


Trošku jinak... :) Beru CWG víc než předmět běžné výměny. Tedy jako součást sběratelské kolekce, čím bezesporu je. Dokonce se prodávají i futrály na CWG, na čínské vázy ani na všemožný binec jsem v souvislosti s geocachingem nic podobného nezaznamenal ;)

Co popisuješ s kačerem přicházejícím ke kešce s CWG, aniž by měl vlastní, dobře znám z vlastní zkušenosti. Nechal jsem je tam. Teď bych je měl za co vyměnit, ale stali se z nich mezitím hopíci.

Není také možné, že kdyby se ustálil étos neměnit CWG za čínské vázy, bylo by céwégéček v oběhu víc? Což by jistě keším prospělo (opravdu z výroby nemám žádné provize ;) ).
  • 0
______________
Skg-CZ

#40 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 22:44

Jakjel napsal/a:
Tak můj názor je, že sběratelský předmět může být úplně cokoliv. A podle te logiky by se pak měli měnit jen stejné předměty (např. postavičky z kinder za postavičky z kinder, angličák za angličák atd.) Takže bych ho bral jako předmět k výměně.


Pokud se ti podaří kindervejce ztotožnit s českým geocachingem (což se proboha už téměř podařilo), pak zajisté může být kindervejce symbolem a bude mít smysl hovořit o něm v souvislosti s geocachingem jako o sběratelské edici. Totéž s angličákem, známkama i čínskou vázou. Jenže ne všechno najednou, protože síla symbolu je nejen v jeho schopnosti věc reprezentovat, ale také v unikátnosti. Takže e-e, nesouhlasím.

A jak říkám, můžeš si měnit co chceš včetně těch céwégéček, jenže to už není jednoznačně košér, takže když CWG nemáš, proč neměnit kindervejce (brzy je mít můžeš a já se zaraduju, že mám další motivaci) ;)
  • 0
______________
Skg-CZ




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama