Přejít na obsah


Fotka

Jak nahlížet na CWG?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
106 odpovědí na toto téma

#41 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 22:48

A jak říkám, můžeš si měnit co chceš včetně těch céwégéček, jenže to už není jednoznačně košér, takže když CWG nemáš, proč neměnit kindervejce (brzy je mít můžeš a já se zaraduju, že mám další motivaci) ;)


Je to košer.
  • 0

#42 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 22:53

stanny_Tigo napsal/a:
Je to košer.


To je ovšem nevyvratitelný argument ;)
  • 0
______________
Skg-CZ

#43 Arogant

Arogant

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 636 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 23:12

Pro mě je cwg kus dřeva v hodnotě 12-15Kč, pro sobíkovi třeba tech 30, jiný sběratel za exlusivní cwg si třeba i připlatí. Každý sbírá něco jiného, tak si to jinak cení. Měnit cwg za jiné věci ANO!
  • 0
Body, sláva, diplomy! používáno se souhlasem cbfousáče ;o)

Nositel Nobelovy ceny za mír.

#44 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 23:15

Arogant napsal/a:
Pro mě je cwg kus dřeva v hodnotě 12-15Kč, pro sobíkovi třeba tech 30, jiný sběratel za exlusivní cwg si třeba i připlatí.
Každý sbírá něco jiného, tak si to jinak cení.
Měnit cwg za jiné věci ANO!


CWG za jiné věcí jóóó, ale jiné věcí za CWG nééé ;)

A vůbec, dobrou noc. Dneska se mi bude o kolečkách ze suků i zdát - abudou to pořádná polena!
  • 0
______________
Skg-CZ

#45 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 26 květen 2009 - 23:31

Když nechceš aby se měnily jiné věci za CWG, tak je do keší nedávej a dělej handleventy kus za kus. Je to prostě VĚC v hodnotě 15Kč a hleď na to třeba tak, že jsem línej furt hledat v obchodech a ve frcech balast v této hodnotě pro výměnu. Jakmile dávám CWG do keše, mám dobrý pocit, že někoho kdo ho najde potěší a co tam za něj vloží je mi egál. To je jeho VĚC a jeho "podpis". No né?
  • 0

#46 pitovo

pitovo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 68 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 0:40

presne jak rika DUsoft... CWG vznikli na zaklade toho, co davat do kesi... to ze se z toho vyvinula sberatelska edive, budiz, je to krasny, mame co sbirat... ale porad nezapominejme na prvozakladni duvod vzniku. krasny predmet na vymenu. a dalsi vec... verim, ze je ti to mozna neprijemne, ze nekdo uvazuje jinak, nez ty, ale nekdo CWG sbira pouze z kesi, nekdo je vymenuje postou, nekdo je dava jako odmenu do kesi ktere se mu libi... je nadherne, jaxi kazdy na tom geocachingu najde to sve a nepodrizuje se nekomu....
  • 0

#47 k-lord

k-lord

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 077 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 1:21

Kdyz chcete jen menit, tak chodte na eventy. Tam se toho vymeni nejvice. B):P
  • 0

#48 Benc

Benc

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 6:29

DUsoft napsal/a:
P.S. moje žena si z keší bere zásadně samolepky Hello Kitty od bencíka :D


Má vkus. :)
  • 0

#49 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 6:47

Skg-CZ: nevim, kterej z tvych postu bych mel citovat. Nejak si nemuzu vybrat. Takze obecne. Neber to tak vazne :) Taky se snazim menit CWG kus za kus, ale vetsinou to stejne vypada tak ze do kese davam CWG at v ni aspon neco zajimavyho je a neberu si nic. No a zrovna vcera sem to takhle udelal 2x a pak uz sem nemel v kapse zadny kolecko a jako na potvoru sem narazil v posledni kesi na CWG Weriho co se tehle debaty taky ucastni. Nakonec sem ho z klidnym srdcem vymenil za fajnovou gelovou propisku co se mnou uz par kesi logovala a spatnej pocit z toho nemam. Takze menit klidne za cokoliv smysluplnyho.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#50 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 7:05

Skg-CZ napsal/a:

stanny_Tigo napsal/a:
Je to košer.


To je ovšem nevyvratitelný argument ;)


Samozřejmě. :-)
To, že se z CWG stal sběratelský neznamená, že pozbylyx původního smyslu a ten byl klasický předmět na výměnu. Hračky z kinder vajíček taky moře lidí sbírá a nikdo tu nehejká, že se mají měnit jen za kinder hračky, bo to je přece něco víc než jen předmět navýměnu, ale má to SBĚRATELSKOU hodnotu. Prdlajs. Pro někoho má sběratelskou hodnotu pytlík čaje, pro jiného obal o žvejky, pro dalšího jen stodolarovky. A má bejt? :-)
  • 0

#51 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 7:29

ono to bylo zamysleno uz od zacatku, ze by bylo fajn, kdyby z CWG byla velka sberatelska edice, ne jen ty dva prukopnicke JPAcka a Ponika. a vyslo jim to, rozjelo se to. a hodne :D jinak na cwg je potreba nahlizet jednoznacne ocima, drzim v pracce cca 30 centaku od oci (pokud mate zkazeny zrak vzdalenost se zmensuje) a nahlizim. co je na tom k diskuzi? :D
  • 0

#52 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 7:32

Dain a Olik napsal/a:
ono to bylo zamysleno uz od zacatku, ze by bylo fajn, kdyby z CWG byla velka sberatelska edice, ne jen ty dva prukopnicke JPAcka a Ponika. a vyslo jim to, rozjelo se to. a hodne :D

jinak na cwg je potreba nahlizet jednoznacne ocima, drzim v pracce cca 30 centaku od oci (pokud mate zkazeny zrak vzdalenost se zmensuje) a nahlizim. co je na tom k diskuzi? :D


Já myslím že diskuse by měla být právě o té vzdálenosti, 30cm se mi zdá příliš, navrhuji sjednotit to na 28,5cm! ;)
  • 0

#53 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 7:55

28,5 ano, to je mozne. mne se pri mereni klepaly po ranu ruce a proto jsem zaokrouhlil na cele desitky. take si nejsem jisty, jestli pravitko ze stolu je dobre kalibrovano. jdu vzit ze skrinky laserovy merak. ano, potvrzeno. 28,5 cm. merici zarizeni Hilti, ID no.399550, presnost odchylky 2mm na 150m myslim, ze to muzeme s definitivni platnosti brat za smerodatny udaj. kazdemu, kdo na to bude nahlizet jinak, bude upalena cast sbirky CWG (pomerova cast k tomu, jak velka bude odchylka od spravneho nahlizeni. pri 100mm to dela celych 100%) a zakazano pulrocni nahlizeni na CWG nepodminene. :D
  • 0

#54 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 7:56

stanny_Tigo napsal/a:
Samozřejmě. :-)
To, že se z CWG stal sběratelský neznamená, že pozbylyx původního smyslu a ten byl klasický předmět na výměnu. Hračky z kinder vajíček taky moře lidí sbírá a nikdo tu nehejká, že se mají měnit jen za kinder hračky, bo to je přece něco víc než jen předmět navýměnu, ale má to SBĚRATELSKOU hodnotu. Prdlajs. Pro někoho má sběratelskou hodnotu pytlík čaje, pro jiného obal o žvejky, pro dalšího jen stodolarovky. A má bejt? :-)


No a teď už to vyvratitelné je, takže sis to pokazil ;) CWG jsou výlučnou záležitostí geocachingu. Českého, trochu i slovenského. Podobné placky jsou coby pamětní a sběratelské předměty k disopozici na některých památkách, ale zkus takovou poslat JPAovi do katalogu.. A zkus mu tam poslat sajrajt z kindervejce.. Sběratelskou hodnotu mít všemožné věci bezesporu mohou, jenže ta sběratelská hodnota je vždy vztažena k něčemu. Proto jsem uváděl příklad s filatelistou, který tě pošle do kelu, když budeš chtít měnit jeho známky za svoje pivní tácky. Anebo za CWG :D:D.. Protože filatelistu ze sběratelského hlediska céwégéčka NEZAJÍMAJÍ, ačkoliv pro kačera zjevnou hodnotu mají - mizí z kešek bleskurychle. Takže z hlediska fandovství směnu pivních tácků za známky neuznávám stejně jako analogicky neuznávám směnu CWG za ten kindersajrat apod.

Kdybys zůstal u toho "je to košér", neměl bych co namítnout ;)
  • 0
______________
Skg-CZ

#55 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 7:57

CWG v kesich menim kus za kus. Kdyz jich je v kesi vic, snazim se ty vlozene aspon namichat z CWGcek kamaradu ktere sebou taham na vymenu... Kdyz nemam nic na trade, nemenim. Kdyz jsem vybehl jen na lehko s Kubikem do kopce a zapomel L&L krabku s CWGckama pod kopcem, tak pro trade za CWG poslouzilo Kubikovo auticko.. ;) V pripade ze se mi kes libi, nebo je na peknem miste, nebo je zajimava tematem - proste me zaujala, tak jeste nejaky to kolecko prihodim. Nebranim se vymenam na eventech a ani postou. Dospel jsem uz do stadia, kdy na event vezu hromadu dublovanejch a nechavam lidi, aby se v nich pohrabali.... Neodmitam ani vymenu s temi co uz mam a oni moje ne... beru to tak, ze je to proste predmet na trade, znacka, podpis... financni stranku neresim - pri poctu 115ks za 1k cetne postovnyho je to od Kavalira za nenelych 9,- za kus!!! Kdyz se podivate kdokoli na Aukro za kolik se prodava kindersrot, tak se mozna mnozi budou divit! :D Co na tom je proboha k reseni, nespavosti, nebo strasnejm snum? B) A nahlizim na ne vetsinou ze vzdalenosti cca 40-45cm... lezi na stole, ja sedim a ziram na ne! B) (EDIT: ted jsem to meril... od nosu na stul to mam 43,5cm)
  • 0

#56 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 8:00

Dain a Olik napsal/a:
28,5 ano, to je mozne. mne se pri mereni klepaly po ranu ruce a proto jsem zaokrouhlil na cele desitky. take si nejsem jisty, jestli pravitko ze stolu je dobre kalibrovano.

jdu vzit ze skrinky laserovy merak.

ano, potvrzeno. 28,5 cm.
merici zarizeni Hilti, ID no.399550, presnost odchylky 2mm na 150m
myslim, ze to muzeme s definitivni platnosti brat za smerodatny udaj.

kazdemu, kdo na to bude nahlizet jinak, bude upalena cast sbirky CWG (pomerova cast k tomu, jak velka bude odchylka od spravneho nahlizeni. pri 100mm to dela celych 100%) a zakazano pulrocni nahlizeni na CWG nepodminene.

:D


Zkus to nahlížet se zavřenýma očima. Pak můžeš držet třeba kindervejce a bude to fuk :D
  • 0
______________
Skg-CZ

#57 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 8:18

No a teď už to vyvratitelné je, takže sis to pokazil ;) CWG jsou výlučnou záležitostí geocachingu. Českého, trochu i slovenského. Podobné placky jsou coby pamětní a sběratelské předměty k disopozici na některých památkách, ale zkus takovou poslat JPAovi do katalogu.. A zkus mu tam poslat sajrajt z kindervejce.. Sběratelskou hodnotu mít všemožné věci bezesporu mohou, jenže ta sběratelská hodnota je vždy vztažena k něčemu. Proto jsem uváděl příklad s filatelistou, který tě pošle do kelu, když budeš chtít měnit jeho známky za svoje pivní tácky. Anebo za CWG :D:D.. Protože filatelistu ze sběratelského hlediska céwégéčka NEZAJÍMAJÍ, ačkoliv pro kačera zjevnou hodnotu mají - mizí z kešek bleskurychle. Takže z hlediska fandovství směnu pivních tácků za známky neuznávám stejně jako analogicky neuznávám směnu CWG za ten kindersajrat apod.

Kdybys zůstal u toho "je to košér", neměl bych co namítnout ;)


Teď už ale blábolíš, uvědomuješ si to? Co s tím má společného katalog CWG fakt nechápu.
CWG jsou prostě klasický předmět na výměnu, ze kterého se postupem času pro některé, opakuji pro NĚKTERÉ stal sběratelský artikl.
Nechápu, proč by se kvůli tomu, že ty máš nějaký názor, měli všichni podřídit a měnit CWG jen a pouze za CWG.
Jak jsem zaznamenal, tak jsi se svým náhledem poněkud osamocen.
  • 0

#58 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 8:23

MildaPajda napsal/a:
CWG v kesich menim kus za kus. Kdyz jich je v kesi vic, snazim se ty vlozene aspon namichat z CWGcek kamaradu ktere sebou taham na vymenu... Kdyz nemam nic na trade, nemenim. Kdyz jsem vybehl jen na lehko s Kubikem do kopce a zapomel L&L krabku s CWGckama pod kopcem, tak pro trade za CWG poslouzilo Kubikovo auticko.. ;)
V pripade ze se mi kes libi, nebo je na peknem miste, nebo je zajimava tematem - proste me zaujala, tak jeste nejaky to kolecko prihodim. Nebranim se vymenam na eventech a ani postou. Dospel jsem uz do stadia, kdy na event vezu hromadu dublovanejch a nechavam lidi, aby se v nich pohrabali.... Neodmitam ani vymenu s temi co uz mam a oni moje ne... beru to tak, ze je to proste predmet na trade, znacka, podpis... financni stranku neresim - pri poctu 115ks za 1k cetne postovnyho je to od Kavalira za nenelych 9,- za kus!!! Kdyz se podivate kdokoli na Aukro za kolik se prodava kindersrot, tak se mozna mnozi budou divit! :D

Co na tom je proboha k reseni, nespavosti, nebo strasnejm snum? B)

A nahlizim na ne vetsinou ze vzdalenosti cca 40-45cm... lezi na stole, ja sedim a ziram na ne! B) (EDIT: ted jsem to meril... od nosu na stul to mam 43,5cm)


Ano, přesně tak, kinderšrot má pro mnoho sběratelů násobně vyšší hodnotu než CWG, proto by se asi podle jisté logiky měly měnit jen kinderšroty za kinderšroty, případně někilik CWG za jeden kinderšrot, pochopitelně. Jde přeci o tu sběratelskou hodnotu! :D
  • 0

#59 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 8:28

Skg-CZ napsal/a:

Zkus to nahlížet se zavřenýma očima. Pak můžeš držet třeba kindervejce a bude to fuk :D


co tim basnik chtel rici? :)
  • 0

#60 Poli 01

Poli 01

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 35 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 8:30

Připomíná mi to války trampské, kdy se všichni hádají o "plackách" a "cancátkách". Taky dřevo, taky jistá sbírka, taky jistá cena. Nedávno jsem jich pěkně velkou krabici vyhodil. Ty slavný CWG nějaké doma taky mám, z drtivé většiny zaplacené. Ale abych je zase shromažďoval to ne, stačí foto. Děti to stejně zajímat nebude!!! (Možná) :D:D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama