Přejít na obsah


Fotka

Jak nahlížet na CWG?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
106 odpovědí na toto téma

#81 Ponik

Ponik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 188 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 9:56

Skg-CZ napsal/a:
Osobně mám tedy za to, že i když v materiálním ohledu "céwégéčka" nejsou ničím extra hodnotným, přece jen by neměla být chápána jako běžný předmět pro výměnu. Neměla by se podle mne měnit za cokoliv, kupříkladu za sajrajt z kindervajec. Mrzí mne, že když už se do toho dám a investuji do vlastních CWG, že pomalu nedostanu příležitost dostat se k CWG těch druhých, protože v logu stojí samé:
OUT: CWG / IN: hopík,
OUT: CWG / IN: přívěšek na klíče
...atd...

Jak to vidíte vy?


Jako duchovní otec a jeden z autorů CWG veřejně říkám, že CWG bylo od počátku myšleno jako předmět pro trade... (nebaštil jsem tolik kindervajec :D a tak jsem neměl co dávat do keší...). Proto říkám, že trade OUT: CWG / IN: hopík je naprosto korektní a v pořádku.
(nemluvíme-li o caches na výměnu CWG)
Osobně se mi nelíbí jiné úvahy a zbytečný flame kolem CWG, který vzniká zvláště poslední dobou. CWG měly být pro radost a né aby dávaly příčinu pro nějaký fanatizmus či vzájemné osočování a napadání.
  • 0

#82 Skg-CZ

Skg-CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 36 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 10:15

Ponik napsal/a:
Jako duchovní otec a jeden z autorů CWG veřejně říkám, že CWG bylo od počátku myšleno jako předmět pro trade... (nebaštil jsem tolik kindervajec :D a tak jsem neměl co dávat do keší...). Proto říkám, že trade OUT: CWG / IN: hopík je naprosto korektní a v pořádku.
(nemluvíme-li o caches na výměnu CWG)
Osobně se mi nelíbí jiné úvahy a zbytečný flame kolem CWG, který vzniká zvláště poslední dobou. CWG měly být pro radost a né aby dávaly příčinu pro nějaký fanatizmus či vzájemné osočování a napadání.


Díky za odpověď. Omlouvám se za zbytečné vlákno i za zcela špatné chápání smyslu a významu CWG.

Omlouvám se též za svůj hnusný fanatismus a zvrhlou CWGfilii, kterou jsem se rozhodl léčit tím, že všechna svá CWG sežeru, což by k nápravě mělo stačit.

P.S.: chápejte to vyjádření prosím s nadhledem.
  • 0
______________
Skg-CZ

#83 romar20

romar20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 13:02

A já říkám , že v případě TRADE předmětů je podstata jasná, něco za něco. Dejme tomu cokoli za cokoli v podobné hodnotě. Ale logy typu "OUT: 2xGC + 2xCWG, IN: nic jsem u sebe neměl" už mě štvou. Když jsem někde objevil něco pěkného v kešce a zrovna jsem nic u sebe neměl, řekl jsem si "seš blbej, deš s prázdnýma kapsama na TRADE" a odešel jsem s prázdnou a v keši vše nechal. Ale nějaký dodatky logujícího, "až pojedu příště kolem, něco sem dám"? V první řadě je to nefér pro další hledače, přijdou a keška vytunelovaná. Občas utěší alespoň účel kešky, tedy pěkné navštívené místo.:|
  • 0

#84 romar20

romar20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 28 květen 2009 - 13:03

A já říkám , že v případě TRADE předmětů je podstata jasná, něco za něco. Dejme tomu cokoli za cokoli v podobné hodnotě. Ale logy typu "OUT: 2xGC + 2xCWG, IN: nic jsem u sebe neměl" už mě štvou. Když jsem někde objevil něco pěkného v kešce a zrovna jsem nic u sebe neměl, řekl jsem si "seš blbej, deš s prázdnýma kapsama na TRADE" a odešel jsem s prázdnou a v keši vše nechal. Ale nějaký dodatky logujícího, "až pojedu příště kolem, něco sem dám"? V první řadě je to nefér pro další hledače, přijdou a keška vytunelovaná. Občas utěší alespoň účel kešky, tedy pěkné navštívené místo.:|
  • 0

#85 Hamerinski

Hamerinski

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 358 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 10:48

Zcela názorný příklad je keš Ludgeřovice 3: Rybniky. V logu keše na serveru jsou dána dvě cwg in a nikde není odepsáno, že ho někdo za něco vyměnil. V logbooku keše je to samé a cwg jsou v řiti. Stejně tak není out: TB v logu a to jak v keši tak v na netu. Je vidět, že to někteří jedinci mají na háku a považují zbytečné to psát :(.
  • 0

#86 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 10:51

Hamerinski napsal/a:
Zcela názorný příklad je keš Ludgeřovice 3: Rybniky. V logu keše na serveru jsou dána dvě cwg in a nikde není odepsáno, že ho někdo za něco vyměnil. V logbooku keše je to samé a cwg jsou v řiti. Stejně tak není out: TB v logu a to jak v keši tak v na netu. Je vidět, že to někteří jedinci mají na háku a považují zbytečné to psát :(.


Je tak akorát vidět, že někteří jedinci jsou dobytkové, bohužel.
  • 0

#87 The Foxx

The Foxx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 12:06

Já osobně už jsem v keších našel samozřejmě několik CWG ale nikdy opakuji nikdy jsem si ho nevzal do doby než jsem začal měnit za vlastní. Souhlasím s SKG-CZ. Mě zajímá kdo si vzal moje CWG a jen tak ho do keše nedávám, pouze kus za kus. Dovede mě vytočit když přijdu ke keši jako dnes a tam je OUT - 3xCWG In - figurka. To by mě ranila mrtvice!!!
  • 0
Never forget The Fox... www.kisspraha.cz

#88 stanny_Tigo

stanny_Tigo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 308 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 12:41

The Foxx napsal/a:
Já osobně už jsem v keších našel samozřejmě několik CWG ale nikdy opakuji nikdy jsem si ho nevzal do doby než jsem začal měnit za vlastní. Souhlasím s SKG-CZ. Mě zajímá kdo si vzal moje CWG a jen tak ho do keše nedávám, pouze kus za kus. Dovede mě vytočit když přijdu ke keši jako dnes a tam je OUT - 3xCWG In - figurka. To by mě ranila mrtvice!!!


Tak se hoď do klidu a podívej se, co napsal Poník. Třeba tě pak raní taky.
  • 0

#89 G E.Kon.

G E.Kon.

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 48 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 15:29

Trauma_Zero napsal/a:
Mám vlastní sigitem - pytlík levandule, sám si levanduli pěstuji suším, drhnu a pytíky šiju na stroji, dám do toho imo víc než odkliknout platbu po netu za sadu dř. koleček, ale když jej dám do cache, tak je mi také jedno jestli za něj dá někdo to nebo ono...pokud se mi cache líbí, má ode mně sigitem jistý...

ale na CWG ZATIM moc lidi nema alergii:D:D
  • 0

#90 JPAgeo

JPAgeo

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 22 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 16:47

Dobrý den/Ahoj, na geocaching.cz jsem zpočátku docela nevinně rozjel thread o směně CWG , protože mi, přiznám se, není moc jasné, jak k „céwégéčkům“ při směně přistupovat. Kloním se k názoru, že dnes, kdy není snad pro nikoho problém navrhnout a nechat si zhotovit vlastní GWC, což by ostatně rozšířilo edici, je jejich význam více sběratelský než snad kdysi ve smyslu common trade s jakýmikoliv předměty v keších.. Zdá se, že na vláknu reagovali především odpůrci takového pojetí...
Protože i v osobních diskuzích s kačery mnozí krčí rameny, neuvažujete o tom, že byste status CWG přesněji určili? Bylo by možné třeba veřejně sdělit, jakou představu máte o dalším směřování CWG? Nebylo by formou etického doporučení vhodnější pojímat CWG jako trade subject výlučného charakteru, který by měl být pro sběratelské účely směňován spíše mezi sebou než s cizími předměty?
Skg-CZ


Jelikož jsem byl požádán o jasný názor k této věci, tak tady je:
CWG vznikly proto, aby se používaly jako standardní trade, a tak by tomu mělo být i nadále, přestože se v rámci geokomunity postupem času staly vyhledávaným sběratelským artiklem. Je asi vhodné měnit CWG za CWG, ale kromě specializovaných keší pro výměnu CWG k tomu nelze nikoho nutit.
A pár poznámek, či argumentů...
- každý si přece může vzít z keše cokoli, pokud něco přiměřeně hodnotného vloží; z jakého titulu by měl někdo zakázat výměnu CWG??
- možná se takto i trochu zvyšuje kvalita obsahu keší, protože pokud vím, většina lidí kteří vyberou CWG a nemají na výměnu vlastní, se snaží vložit něco pěkného
- žádným předpisem nezabráníte tomu, aby ti, kteří mění CWG za projeté jízdenky nebo je vybírají bez poznámky v logu, to přestali dělat
A teď obráceně. Někdo je především sběratel a je mu líto dávat CWG do kešek... No dobře, vždyť nemusí, měňte z ručky do ručky... A nebo je to proti původnímu smyslu CWG a měli bychom to zakázat??? Docela dobře si umím představit někoho, koho to napadne... Ale geocaching je mimo jiné o tom, že si ho každý může pojmout tak, jak mu to vyhovuje. A já bych si přál, aby totéž platilo i o CWG.

P.S. A kdo si libuje v diskusích, nechť si o tom podiskutuje :-) Trochu jsem prolétl příspěvky a líbil se mi ten od DUsoft...
  • 0

#91 brtnicek

brtnicek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 216 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 18:36

:) jak nahlížet na CWG? .) jako úúúplný nováček jsem hned ve svých druhých dvou úlovcích našla "krásné stříbrné pomalované mince" měla jsem z toho takovou radost, že jsem se kochala s přiblblým úsměvem, ani jsem si žádná čísla neopsala, nevyfotila, prostě jsem se pokochala, nábožně je vrátila zpět a odešla :) až později jsem zjišťovala - a ještě zjišťuju - k čemu to tam je a co jsem s tím MOHLA udělat :) a hlavně už si každou blbinu kterou vidím, vyfotím :) no nic, to byl jen můj příspěvek :) chystám se lovit do Jeskyně tak jsem z toho mírně nervní, tak kdybych neprolezla tou ďurou zpět, tak se mějte hezky :) :) a snad mě někdo brzy najde :) :)
  • 0

Jsou dny, kdy se mé sny lámou, koně pouštím z otěží-kam se dát a s kým se vznést snad jen cíl můj prověří....


#92 1gato1

1gato1

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 520 příspěvků(y)

Publikováno 29 květen 2009 - 18:57

Ponik napsal/a:
Jako duchovní otec a jeden z autorů CWG veřejně říkám, že CWG bylo od počátku myšleno jako předmět pro trade... (nebaštil jsem tolik kindervajec :D a tak jsem neměl co dávat do keší...). Proto říkám, že trade OUT: CWG / IN: hopík je naprosto korektní a v pořádku.
(nemluvíme-li o caches na výměnu CWG)
Osobně se mi nelíbí jiné úvahy a zbytečný flame kolem CWG, který vzniká zvláště poslední dobou. CWG měly být pro radost a né aby dávaly příčinu pro nějaký fanatizmus či vzájemné osočování a napadání.


Zlata slova, skoda,aby se CWG staly necim pro zlost a ne pro radost. Az mi prijdou postou, chci je davat do kesi at potesi dalsi. Samozrejme nic proti zberatelstvi.
  • 0
Blaze tomu, kdo nic nema, nema starost, kam to schova.

#93 island968

island968

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 41 příspěvků(y)

Publikováno 30 květen 2009 - 8:19

CWG určitě nejsou pro zlost ale mám vždy hroznou radost když nějaké v keši najdu. :)Měním pouze CWG za CWG protože ostatní většinou odpad který v krabkách je mne nezajímá. Pro zlost je že mezi kačery jsou zloději a je jedno jestli to je Out: CWG In: nic :@ a nebo Out: co koliv jiného. Vyměněné předměty by měli být na stejné úrovni.
  • 0

#94 The Foxx

The Foxx

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 50 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 7:27

stanny_Tigo napsal/a:

The Foxx napsal/a:
Já osobně už jsem v keších našel samozřejmě několik CWG ale nikdy opakuji nikdy jsem si ho nevzal do doby než jsem začal měnit za vlastní. Souhlasím s SKG-CZ. Mě zajímá kdo si vzal moje CWG a jen tak ho do keše nedávám, pouze kus za kus. Dovede mě vytočit když přijdu ke keši jako dnes a tam je OUT - 3xCWG In - figurka. To by mě ranila mrtvice!!!


Tak se hoď do klidu a podívej se, co napsal Poník. Třeba tě pak raní taky.


Poníkovu poznámku jsem samozřejmš četl pane dokonalý. Nazdar
  • 0
Never forget The Fox... www.kisspraha.cz

#95 hydrous

hydrous

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 156 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 7:39

Mě by zajímalo, když v keši najdete CWGčko, které už máte ve sbírce, jestli ho vezmete, třeba pro výměnu s někým, kdo už Vaše má a tohle ještě ne, nebo pro výměnu v CWG směnárnách, aby po Vaší návštěvě směnárny, nebyla plná vašich koleček :-)
  • 0

#96 DUsoft

DUsoft

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 533 příspěvků(y)

Publikováno 01 červen 2009 - 8:35

Já je rád v keších nacházím, takže mám-li již, neberu.
  • 0

#97 Ruvit

Ruvit

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 493 příspěvků(y)

Publikováno 14 červen 2009 - 14:56

Dnes jsem si na toto vlákno vzpomněl, když jsem četl logy na včera odlovených keších:

June 13 by mamous a tatous (403 found)
Díky této kešce jsme zase objevili kus Plzne, který jinak známe jen projíždením z hlavní silnice. Byli jsme docela prekvapeni množstvím mudlu vencící pejsky ,nebo snad Skvrnanské rarášky ? Díky za keš a príbeh.
IN: TB
OUT: CWG Dommi


  • 0

#98 romar20

romar20

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 118 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 10:19

CWG beru jen výměnou za svůj, když nemám většinou neberu, protože nemám ani nic pěkného v téže hodnotě. Když už ho mám ve "sbírce" (to zatím nehrozí) tak ho tam radši nechám. Směnárny nevyužívám, protože si vážím toho co opravdu najdu na místě. A na event jsem se taky ještě nepromáčkl. Jednou jsem zatím využil služeb kamaráda, že mi vyměnil u někoho 4 kousky za jiné, ale není to ono. Poklad je poklad! (PS: nesnáším reklamy na cigarety a použité jízdenky v keškách)
  • 0

#99 Zegga

Zegga

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 411 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 12:42

mikrupa-cz napsal/a:

Ruvit napsal/a:
....
IN: TB
OUT: CWG Dommi



Možná by bylo lepší jim vysvětlit soukromou zprávou, že se TB vkládají a vybírají bez výměny, než tady žalovat.

Koukal jsem na jejich záznam u kešky, odkud ten TravelBug odvezli.
V tý kešce zas svoje CWG nechali i když nemuseli.
Takže to určitě nemysleli špatně.
Aspoň to pravdivě všechno zalogovali.


asi ano...

na své krabičce mám stejný log:
IN: GC
OUT: CWG

ale jak jsem koukala, GC kačer získal na eventu, grab it. Tedy za něj nic nedával. To už tak vyrovnané není, že? :-/
  • 0
Závist a zloba pramení z chudoby finanční či duševní, katastrofa nastane, když se obě spojí.

#100 Johule

Johule

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 167 příspěvků(y)

Publikováno 15 červen 2009 - 12:57

myslím, že podobné logy máme v keši snad všichni-moji keš našlo zatím jen 9 kačerů, ale až tam je log:"IN: TB Fairy-Girl OUT: Prívesek pro psy" a taky "Vyzvednul jsem TB a vzal si WoodenCoin, dekuji" obávám se, že se s tím nedá než smířit a průběžně dopňovat obsah...
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama