Přejít na obsah


Fotka

Metoda BF?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
241 odpovědí na toto téma

#1 esther_prague

esther_prague

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 10:09

Zase jednou budu v Brně a dívala jsem se na místní mysterku. Mezi posledními logy byla zmínka o metodě BF.
Za prvé nevím co to znamená a za druhé se mi to nelíbí!

Hádám, že rádoby cacher dorazí na souřadnice a systematicky prohledává okolí? A to jen protože je líný luštit? Nebo na to prostě nemá? A pak si ještě dovolí remcat nad místem uložení? Není tohle důvod mu log smazat?
Ano, nemusí se k tomu otevřeně přiznat... ale ta drzost, že tak učiní!

Myslíte, že pak přijdou na event a nemají problém se autorovi podívat z příma do očí?!

Rozčiluji se tolik, protože s první cachkou to nechci uspěchat. Nápad na mysterku už mám dlouho, nic zázračného, ale tohle...?!

Mimochodem všechna čest, každé dobré mysterce, je jich hodně a hodně jich odkládám, protože na ně zatím nestačím. A myslím si, že tak je to správné.
  • 0

#2 Pontiac_CZ

Pontiac_CZ

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 169 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 10:21

Jsi vzácně poctivá :-). Nicméně nenech se tím rozčilovat, každý se musí srovnat s tím, co a jak dělá. Taky se snažím poctivě luštit, a co nejde, zatím čeká (ale možná byla nějaká BF výjimka ;) Jinak to znamená "brute force" - hrubá síla. :)
  • 0

#3 LudekV

LudekV

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 166 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 10:22

Je to tak, BF je zkratka pro Brute Force, neboli hrubou silou. Taky se mi to nelíbí, prostě buď mám na to, abych mysterku vyluštil a udělám to čestně, nebo na to nemám a holt ji nenajdu. Sám mám např. TTF na GC1DG93, ale čestně vlastně FTF, protože přede mnou tam byli právě dva odlovy BF. Vášnivý lovec FTF nejsem, ale tohle zamrzí. Důvod ke smazání logu to (bohužel) není, protože zápis v papírovém logbooku je nade vše. Svoje mysterky jsem se vždy snažil udělat tak, aby na nich BF pokud možno nešlo, ale ne vždy to funguje.
  • 0

a : Drake - vše potřebné pro (offline) geocaching na Android * Stránka projektu na GitHubu - požadavky a reklamace

Hlavní kešovací zažízení: Samsung Galaxy A41


#4 Parkis

Parkis

    Parkis

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 912 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 10:27

neber to tak vazne, kazdy holt ma jiny pristup :) Taky uz se mi stalo ze jsem prisel do terenu nepripraven, koukam "hele tady je naka mysterka". Lusteni bylo snadne, ale neslo udelat na miste v mobilu. Keska mela slibny hint, tak proc to nezkusit? :) Beru to jako dalsi moznou cestu, mysterka je vlastne takovy souboj mezi autorem a hledacem. Pokud si ten druhy jmenovany najde okliku, je to jeho vec :) Nicmene...pripravi se o ten zazitek z lusteni a dobry pocit z toho ze na to prisel. Zalezi na vkusu kazdeho soudruha, zeano.
  • 0

#5 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 10:54

Tak metoda BF mi přijde značně nečestná, to už rovnou můžem začít psát roboty na zjišťování souřadnic z Doxiny či jiného kontrolního prvku. Podle mě to děljí jen lidé, kteří nehcápou že GC není hledání krabic. ;);) Ale ať se klidně dál honí za krabicema (asi počtem krabic kompenzují nějký mindrák ) :):)...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#6 malcor

malcor

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 523 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 11:10

scarabeus napsal/a:
...nehcápou že GC není hledání krabic. ...


Tak nam vysvetli o cem je GC.
  • 0
Přehled bookmarklistů a nejoblíbenějších keší v ČR

Garmin Oregon 300 + Topo Czech 2 PRO, případně HTC Touch HD

#7 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 11:13

Parkis napsal/a:
Beru to jako dalsi moznou cestu, mysterka je vlastne takovy souboj mezi autorem a hledacem. Pokud si ten druhy jmenovany najde okliku, je to jeho vec :) Nicmene...pripravi se o ten zazitek z lusteni a dobry pocit z toho ze na to prisel. Zalezi na vkusu kazdeho soudruha, zeano.


A to, ze na reseni nekdo prijde oklikou nebo chybou autora mu potom nedoda zazitek z lusteni a dobry pocit, ze prisel i na to, co autor puvodne v planu nemel? B)
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#8 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 11:13

malcor napsal/a:

scarabeus napsal/a:
...nehcápou že GC není hledání krabic. ...


Tak nam vysvetli o cem je GC.


Proboha jen to ne - dalsi diskuze o smyslu GC? :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#9 MildaPajda

MildaPajda

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 618 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 11:17

nejsem Mirek Dusin, kdyz vim, ze tam krabice je, tak ji snad prece odlovim, ne? ... je to nemoralni? me to nepripada - spim dobre! B)
  • 0

#10 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 11:23

scarabeus napsal/a:
Tak metoda BF mi přijde značně nečestná, to už rovnou můžem začít psát roboty na zjišťování souřadnic z Doxiny či jiného kontrolního prvku. Podle mě to děljí jen lidé, kteří nehcápou že GC není hledání krabic. ;);) Ale ať se klidně dál honí za krabicema (asi počtem krabic kompenzují nějký mindrák ) :):)...


Co na to říct, každý dělá co umí ;) a někdo zná terén a umí se dobře zorientovat a tak proč ne. Jde o to se dostat k finálním souřadnicícm a né každého baví luštit nějakou super složitou šifru a prosedět u ní rok u PC, zlvášť když se tyhle super těžké mysterky začli objevovat v poslední době protože už nejsou místa na normální pěkný tradičky, to radši šmejdit po vytipovaných lokalitách v terénu :)
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#11 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 11:27

booooze, to jsou zase radobyproblemy :D
  • 0

#12 mysakf

mysakf

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 288 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 11:27

Se souřadnicemi a GPS je hledání občas jednoduché. Proto hodnotím BF jako cenný úlovek, který moc potěší. Proč trávit čas sezením u mysterky doma, když si člověk může parádně zahledat?
  • 0

#13 abakus

abakus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 159 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 11:29

scarabeus napsal/a:
Podle mě to děljí jen lidé, kteří nehcápou že GC není hledání krabic. ;);) Ale ať se klidně dál honí za krabicema (asi počtem krabic kompenzují nějký mindrák ) :):)...


Á, další osvícený. Asi by chtělo do wiki napsat, že smysl geocachingu JE PRO KAŽDÉHO JINÝ a kdo bude někomu něco vnucovat, dostane přes držku. B)

Mě třeba většinou nezajímá luštění mysterek, to beru jen jako nutné zlo, protože se chci jít podívat ven, třeba někam, kde leží ta krabice.
  • 0

#14 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 11:29

:D :D :D Zas jednou úsměvné vlákno :D :D :D Fakt nechápu, proč tady každý druhý všem cpe "jak správně gc hrát" nebo "co přesně je fakt dobré a co je nečestné" Nemáš na to dělat BF? Tak ho nedělej, ale nebreč tady, jak je to podle Tebe nečestné a bla bla bla!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#15 Werki

Werki

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 378 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 11:31

mysakf napsal/a:
Se souřadnicemi a GPS je hledání občas jednoduché. Proto hodnotím BF jako cenný úlovek, který moc potěší. Proč trávit čas sezením u mysterky doma, když si člověk může parádně zahledat?


Nemůžu nic víc než souhlasit B)
  • 0

LG G6 + c:geo + OSM


#16 Paw&lucima

Paw&lucima

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 185 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 11:41

Otevrene se hlasime k pouzivani BF. Nekdy je to vetsi zabava nez lusteni sifry v mysterce. A kdyz navic autor zabije dobrej napad spatnym hintem, tak se uz pak ani lustit a patrat nechce a jde se rovnou pro krabku. Jak to tak vypada, tak tady u nas na vychode je opravdu jina moralka - nekdo dela geocaching pro prachy a zabiji u toho kotatka, mysterky hledame BF... :)) ale zase si to perfektne uzivame. O bodech je to samozrejme taky, ale je to i o zazitcich s tim spojenych. EDIT: Jo a malem jsem zapomnel - na jedny z nasich kesi verejne rozhlasujeme, ze uznavame i odlov BF, je to svym zpusobem taky vykon :) Paw
  • 0

#17 Pupkovi

Pupkovi

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 126 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 11:58

Máme jednu mystérku, podle nás ne těžkou, kterou odhadem čtvrtina loví díky našemu hintu metodou BF. Myslím, že je to na každého volbě jestli raději luští nebo hledá, hlavně když má z nálezu radost. Chybou autora keše by ale bylo, kdyby při metodě BF bylo nadměrně poškozováno místo hledání. Sami jsme úspěšně použili metodu jen jednou při odlovu jedné dlouhé multiny v Jilemnici, kde byla jedna stage mimo provoz a místo finálky vyšlo přibližně, hledal jsem v tom lomu asi hodinu, našel a měl radost.
  • 0

#18 swenney

swenney

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 409 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 11:59

BF jsem uz parkrat pouzil...ale jen u krabic kde jsem vedel ze vylusteni neni problem...jenom jsem si to nenachystal dopredu...kolem HC mam plno mysterek u kterych proste nevim kudy kam...a BF zkouset nebudu...bud na to prijdu nebo tam proste zustanou;)
  • 0

#19 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 12:21

Tak za 1. : ( a specialně pro Abakus ) nikomu necpu jak hrat GC. Je to kazdeho soutez. Ale rikam, ze pouzivani BF na mysterkach mi prijde necestne. Když je keš označená jako mystery tak je to asi z nějakého důvodu. za 2. : nepřipadám si jako někdo osvícený. Vyjádřil jsem svůj názor a pohled na věc. Nikomu nic nevnucuji a nikomu nic nezakazuji.
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#20 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 12:23

Pupkovi napsal/a:
Máme jednu mystérku, podle nás ne těžkou, kterou odhadem čtvrtina loví díky našemu hintu metodou BF. Myslím, že je to na každého volbě jestli raději luští nebo hledá, hlavně když má z nálezu radost. Chybou autora keše by ale bylo, kdyby při metodě BF bylo nadměrně poškozováno místo hledání. Sami jsme úspěšně použili metodu jen jednou při odlovu jedné dlouhé multiny v Jilemnici, kde byla jedna stage mimo provoz a místo finálky vyšlo přibližně, hledal jsem v tom lomu asi hodinu, našel a měl radost.


V pripade chybejici stage u multiny s pouzitim teto metody souhlasim. Jenze zde se jedna o pouziti Brutal Force ve smyslu obejít, nebo prolomit něco, co je nějakým způsobem zakódované...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,




2 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 2 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama