Přejít na obsah


Fotka

Metoda BF?!


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
241 odpovědí na toto téma

#41 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 12:58

scarabeus napsal/a:
Na tom sice něco je ALE:

potom podle tve teorie pozbyva smyslu zakladat mysterky.


Nebo je udelat "neprolomitelne" - u BF se vetsinou vyuziva znalosti mista nebo "diry" v listingu/hintu.

... pokud udelas mnohostagovou multinu, kde nasekas chyb jak maku a do hintu napises "pod silnicnim nadjezdem"... :D
... pokud udelas silenou mysterku, kde se musi googlit nesmysly a pak das nakonec vzorec, ze kteryho se daji souradnice odvodit... :D
... pokud udelas mysterku, kde si clovek musi kupovat listky na MHD a cekat hodiny na ty spravne spoje a das do hintu neco jako "na konecne, pod nejvetsim kvetinacem v prvnim patre"... :D
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#42 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 12:58

Tím jako chceš říct, že člověk z dvouciferným počtem nálezů nemá právo se vyjádřit proti BF? Samozřejmě že ne. Proti vyjádření názoru nemám jediné námitky. Tady to ale nevyznělo jako vyjádření názoru ale jako poučování. Jako by jsi ostatním říkal - Vy to děláte špatně a já jediný vím jak to dělat správně. Mít svůj názor - OK - naopak velmi dobře Říct svůj názor - OK - taky dobrý Vnucovat svůj názor jako jediný správný - ale no tak ...
  • 0

#43 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:02

scarabeus napsal/a:

A ty si konečně uvědom, že jsem ani jednou neřekl, že bych v GC s někým o něco soupeřil. ( Pominu-li FTF apod. ) Příkladu s člověče nezlob se jsem použil ( ano a pro někoho asi nevhodně ) k nastínění mého pohledu na situaci.

Sice tím, že použiješ BF nezískáváš nějaký prospěch nad ostatními ale přijde mi to jako výraz neúcty vůči autorovi, který si dal práci se sestavením mysterky...


ale porad nam vnucujes, ze poskozuju ty, co to BF nedali. clovece nezlob se je blbej priklad, musis vymyslet neco lepsiho, kde se nesouperi a tim padem muj zpusob vyreseni situace nikoho neposkodi :)

autor a BF viz muj predchozi post.

jezismarja, ze ja se vzdycky zamotam do reseni takove kraviny, ze mi to vzdycky neda. to uz asi nebude nahoda :D
  • 0

#44 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:03

Dragon Riders napsal/a:
Tím jako chceš říct, že člověk z dvouciferným počtem nálezů nemá právo se vyjádřit proti BF?

Samozřejmě že ne. Proti vyjádření názoru nemám jediné námitky. Tady to ale nevyznělo jako vyjádření názoru ale jako poučování. Jako by jsi ostatním říkal - Vy to děláte špatně a já jediný vím jak to dělat správně. Mít svůj názor - OK - naopak velmi dobře
Říct svůj názor - OK - taky dobrý
Vnucovat svůj názor jako jediný správný - ale no tak ...


Jak už jsem zde několikrát napsal: NIKOMU SVŮJ NÁZOR NEVNUCUJI A NEMÁM POTŘEBU NIKOHO POUČOVAT. Já jsem se vyjádřil proti BF. Uvedl jsem důvod proč se mi to nelíbí.

Mám dojem, že účelem diskuzního fóra je diskutovat. Ne jen říct názor a nechat si ( s prominutím ) ostatními zavřít hubu.
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#45 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:08

Dain a Olik napsal/a:

scarabeus napsal/a:

A ty si konečně uvědom, že jsem ani jednou neřekl, že bych v GC s někým o něco soupeřil. ( Pominu-li FTF apod. ) Příkladu s člověče nezlob se jsem použil ( ano a pro někoho asi nevhodně ) k nastínění mého pohledu na situaci.

Sice tím, že použiješ BF nezískáváš nějaký prospěch nad ostatními ale přijde mi to jako výraz neúcty vůči autorovi, který si dal práci se sestavením mysterky...


ale porad nam vnucujes, ze poskozuju ty, co to BF nedali. clovece nezlob se je blbej priklad, musis vymyslet neco lepsiho, kde se nesouperi a tim padem muj zpusob vyreseni situace nikoho neposkodi :)

autor a BF viz muj predchozi post.

jezismarja, ze ja se vzdycky zamotam do reseni takove kraviny, ze mi to vzdycky neda. to uz asi nebude nahoda :D



V tom případě mi vnucujete vy, že BF je správná ;). Jak jsem už řekl, nechci někomu něco vnucovat ale diskutovat o věci.
Jo, taky většinou zabřednu do velmi důležitých diskuzí :D:D
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#46 Dragon Riders

Dragon Riders

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 236 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:10

scarabeus napsal/a:

Dragon Riders napsal/a:
Tím jako chceš říct, že člověk z dvouciferným počtem nálezů nemá právo se vyjádřit proti BF?

Samozřejmě že ne. Proti vyjádření názoru nemám jediné námitky. Tady to ale nevyznělo jako vyjádření názoru ale jako poučování. Jako by jsi ostatním říkal - Vy to děláte špatně a já jediný vím jak to dělat správně. Mít svůj názor - OK - naopak velmi dobře
Říct svůj názor - OK - taky dobrý
Vnucovat svůj názor jako jediný správný - ale no tak ...


Jak už jsem zde několikrát napsal: NIKOMU SVŮJ NÁZOR NEVNUCUJI A NEMÁM POTŘEBU NIKOHO POUČOVAT. Já jsem se vyjádřil proti BF. Uvedl jsem důvod proč se mi to nelíbí.

Mám dojem, že účelem diskuzního fóra je diskutovat. Ne jen říct názor a nechat si ( s prominutím ) ostatními zavřít hubu.


No mě osobně přijdeš jak mnich co ve středověku přišel do zkažené vesnice a ze všech sil se snažil obracet hříšníky na cestu boží aby zabránil zatracení jejich duší. Podle reakcí ostatních mi přijde že to vidí podobně. Nikdo Ti nechce podle všeho zavřít hubu, jen se nám prostě nechce obracet se na víru.

Navrhuji toto, názor jsi nám řekl, my se teď šeredně stydíme, pohrdej námi a vyražme společně na keše.
  • 0

#47 Dain & Olik

Dain & Olik

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 3 704 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:10

no vida, nejsem jediny, komu prijdou tve posty vnucovaci ;) takze se nediv, ze se par troubu chytne a zacne se s tebou dohadovat. ja ti neberu, ze vsechny kese vylustis, tak neber ostatnim moznost, prolomit sifru a najit pixlu jinak. je v tom zabava i vyzva poradit si, i kdyz puvodne na tu sifru nemam. jinak ano - BF je jedna z moznosti, ale nikoliv jedina.
  • 0

#48 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:15

Dragon Riders napsal/a:

scarabeus napsal/a:

Dragon Riders napsal/a:
Tím jako chceš říct, že člověk z dvouciferným počtem nálezů nemá právo se vyjádřit proti BF?

Samozřejmě že ne. Proti vyjádření názoru nemám jediné námitky. Tady to ale nevyznělo jako vyjádření názoru ale jako poučování. Jako by jsi ostatním říkal - Vy to děláte špatně a já jediný vím jak to dělat správně. Mít svůj názor - OK - naopak velmi dobře
Říct svůj názor - OK - taky dobrý
Vnucovat svůj názor jako jediný správný - ale no tak ...


Jak už jsem zde několikrát napsal: NIKOMU SVŮJ NÁZOR NEVNUCUJI A NEMÁM POTŘEBU NIKOHO POUČOVAT. Já jsem se vyjádřil proti BF. Uvedl jsem důvod proč se mi to nelíbí.

Mám dojem, že účelem diskuzního fóra je diskutovat. Ne jen říct názor a nechat si ( s prominutím ) ostatními zavřít hubu.


No mě osobně přijdeš jak mnich co ve středověku přišel do zkažené vesnice a ze všech sil se snažil obracet hříšníky na cestu boží aby zabránil zatracení jejich duší. Podle reakcí ostatních mi přijde že to vidí podobně. Nikdo Ti nechce podle všeho zavřít hubu, jen se nám prostě nechce obracet se na víru.

Navrhuji toto, názor jsi nám řekl, my se teď šeredně stydíme, pohrdej námi a vyražme společně na keše.


Kdyby to tak bylo, napsal bych rovnou: děláte to špatně, autoři by vám měli mazat logy, začněte to dělat správně nebo jinak...

Ale proč bych to dělal. Už jednou jsem napsal že je to každého věc. Jinak nechápu proč bych měl vámi pohrdat. Jestli to tak berete vy a budete pohrdat mnou, pak prosím, jak je ctěná libost. Já ale lidi za jejich názory neodsuzuji...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#49 Autacek

Autacek

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 744 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:23

scarabeus napsal/a:
Podle mě to děljí jen lidé, kteří nehcápou že GC není hledání krabic. ;);)


A já si myslím, možná asi jako spousta jiných lidí, že geocaching JE především o hledání krabic.

Osobně pro mě jakékoliv další více než nezbytné sezení u počítače není geocaching, a to včetně luštění hádanek, šifer, či googlení jiných pro mě většinou zcela nepotřebných informací..

Pro mě je to především důvod proč jít někam ven, za nějakým cílem, za keškou.

Ale neberu ostatním jejich důvody proč dělají to a ono, tak prosím respektuj i názory druhých :-)
  • 0

#50 esther_prague

esther_prague

    Member

  • Members
  • PipPip
  • 11 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:24

Není to sice soutěž, ale spousta z nás má na profilu tabulku Terén/Obtížnost. Ale to, že byla cachka nalezena řekněme... po hodině hledání dle hintu v okruhu 100 metrů od cachky, není odpovídající vysoké obtížnosti, která se posléze promítne ve statistice. A jakou má potom vypovídající hodnotu? Koukáte taky ostatním na profil, ne? Především, když se rozhodujete zda na jejich cachku jít či nikoli. Alespoň já to tak mám. I proto mě to zarazilo.
  • 0

#51 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:26

Autacek napsal/a:

scarabeus napsal/a:
Podle mě to děljí jen lidé, kteří nehcápou že GC není hledání krabic. ;);)


A já si myslím, možná asi jako spousta jiných lidí, že geocaching JE především o hledání krabic.

Osobně pro mě jakékoliv další více než nezbytné sezení u počítače není geocaching, a to včetně luštění hádanek, šifer, či googlení jiných pro mě většinou zcela nepotřebných informací..

Pro mě je to především důvod proč jít někam ven, za nějakým cílem, za keškou.

Ale neberu ostatním jejich důvody proč dělají to a ono, tak prosím respektuj i názory druhých :-)


Ano. To je pravda. I já radši jdu ven než abych seděl u počítače. A také je to pro mě důvod jít ven za keškou. Ale i luštění mysterky ti může něco dát, dozvíš se nějkou zajímavost, naučíš se novou dovednost...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#52 ZuZu-18764

ZuZu-18764

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 165 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:28

posledni dobou opravdu vznikaji (minimalne co tak pozoruju Prahu a Olomouc) silene mysterky s nekolikerym sifrovanim. Tak nevim, jestli si to kaceri delaji naschval ci co... A BF se nam podarily asi dve kesky, respektive spis nahodou. A mazat si je kvuli tomu nebudu. Kdyz tady ma nekdo potrebu brecet nad stavem ceskeho geocachingu, dalo by se to taky otocit... Nestezuje si nahodou ten, kdo to nedokazal BF odlovit, ze to nedokazal a proto je to spatne? Hrozny na ktere nedosahneme vetsinou byvaji kysele...
  • 0
Kazda keska se da zdolat v sukni, ale roky dokazovani jsou pryc.

#53 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:33

ZuZu napsal/a:
posledni dobou opravdu vznikaji (minimalne co tak pozoruju Prahu a Olomouc) silene mysterky s nekolikerym sifrovanim. Tak nevim, jestli si to kaceri delaji naschval ci co...
A BF se nam podarily asi dve kesky, respektive spis nahodou. A mazat si je kvuli tomu nebudu.
Kdyz tady ma nekdo potrebu brecet nad stavem ceskeho geocachingu, dalo by se to taky otocit... Nestezuje si nahodou ten, kdo to nedokazal BF odlovit, ze to nedokazal a proto je to spatne? Hrozny na ktere nedosahneme vetsinou byvaji kysele...


Nemám důvod plakat nad stavem českého GC.
Aposň tedy kvuli BF ne. Ano, poslední dobou vzniká množství překombinovaných mysterek.S tím souhlasím.

Myslíš že jít a najít kešku pomocí BF je těžší než rozluštit šifru? Jako příklad bych uvedl kešku Hebrew number. Než jsem prolomil šifru, trvalo mi to tak měsíc ( ne v kuse samozřejmě. Luštil jsem když byla chuť. ) a kdybych otevřel hint, tak jsem mohl jít a podle vitipovaných míst ji odlovit. Nakonec byla tam, kde jsem tipoval už předprolomením šifry. O to více pak potěší TTF na takové keši...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#54 hplus

hplus

    H+

  • Members
  • PipPipPip
  • 1 483 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:45

scarabeus napsal/a:
O to více pak potěší TTF na takové keši...


Mozna Tebe. ;) Asi na to mas dost casu a odhodlani, coz je veskrze Tvoje vec. Taky tady nesedim a nerikam, ze je nemoralni stravit nad jednou kesi mesic - radsi jsi mohl vyrazit do sveta a pomahat chudym a nemocnym!! :P
  • 0
Davejte si pozor na ty, kteri maji zde na foru vic prispevku nez nalezenych kesi - jsou to geocacheri teoretici! :D

Delal jsem to pro prachy a pro body - ted uz mam obojiho dost! ;)
(Ale toho mrtvyho kotatka za kazdych 1000 bodu mi je lito a ne ze ne!)

#55 Leroj

Leroj

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 681 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:49

esther_prague napsal/a:
Není to sice soutěž, ale spousta z nás má na profilu tabulku Terén/Obtížnost.
Ale to, že byla cachka nalezena řekněme... po hodině hledání dle hintu v okruhu 100 metrů od cachky, není odpovídající vysoké obtížnosti, která se posléze promítne ve statistice.
A jakou má potom vypovídající hodnotu?

vypovídající hodnota tabulky terén/obtížnost je v GC nula nula nic a nejen proto co popisuješ.
- stejně tak i statistika nálezů, okresů, zemí, FTF a co já vim co ještě tam bývá.

pro zajímavost:
pokud si metodou BF snížim obtížnost mysterky ze 4 na 1.5, tak si zase občas zvýšim obtížnost terénu z 1.5 na 4 :P
Důležitý je prostě najít krabici a je na ownerovi, jestli mi BF špatnou přípravou kešky dovolí.
  • 0

#56 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 13:50

hplus napsal/a:

scarabeus napsal/a:
O to více pak potěší TTF na takové keši...


Mozna Tebe. ;) Asi na to mas dost casu a odhodlani, coz je veskrze Tvoje vec. Taky tady nesedim a nerikam, ze je nemoralni stravit nad jednou kesi mesic - radsi jsi mohl vyrazit do sveta a pomahat chudym a nemocnym!! :P


Jestli na tom mám dost času o tom by se také daly vést diskuze, ale kdo luštit chce,nějakou tu volnou chvilku si najde...
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,

#57 kolombo

kolombo

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 5 674 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:08

esther_prague napsal/a:
Není to sice soutěž, ale spousta z nás má na profilu tabulku Terén/Obtížnost.
......


Ona to není soutěž, ale spousta lidí v tom tu soutěž hledá a stále se poměřuje vůči ostatním.

Zářný příklad je FTF, které se nikde neeviduje, ale spousta lidí spí raději oblečená za volantem nastartovaného auta, aby to FTF měla :D

Ono už jen to sčítání městských mikro s drsnokešemi vytváří šílené nepoměry v hodnotě nálezů, takže veškeré počítání a posuzování kvality odlovu je o ničem ...

Lepší je sbírat zážitky a vzpomínky, ne čísla ....
  • 0

Miroslav Kolombo, k.t.

Garmin Oregon 600

N50 45.701 E015 05.508

ICQ: 343-044-770

kolombo@kolombo.cz


#58 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:10

>>>scarabeus<<< A komu to tu furt sceš?! Ten kdo chce dělat BF je dělat bude, kdo ne, je dělat nebude. A není potřeba tu furt ječet jak je to nefér vůči tomu a tomu, když je to navíc blbost!
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#59 polerok

polerok

    Polerok

  • Members
  • PipPipPip
  • 2 002 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:14

posledni dobou opravdu vznikaji (minimalne co tak pozoruju Prahu a Olomouc) silene mysterky s nekolikerym sifrovanim. Tak nevim, jestli si to kaceri delaji naschval ci co...


Se divíš? Zajímavá místa jsou vybraná, známé šifry použité.....
  • 0

To, ze pisu bez diakritiky je zpusobeno anglickou klavesnici...

-----------------------------------------------------------------------

Podpis? A jak se mám jako podepsat, když tu nemám pero....


#60 scarabeus

scarabeus

    Advanced Member

  • Members
  • PipPipPip
  • 325 příspěvků(y)

Publikováno 27 květen 2009 - 14:15

polerok napsal/a:
>>>scarabeus<<<

A komu to tu furt sceš?! Ten kdo chce dělat BF je dělat bude, kdo ne, je dělat nebude. A není potřeba tu furt ječet jak je to nefér vůči tomu a tomu, když je to navíc blbost!


Tobě to nepřijde nefér? Alepsoň vůči autorovi?
  • 0
Garmin Etrex Legend => Dell Streak Mini 5 => Samsung Galaxy Note II, Locus+Arcauv addon+GeoGet databáze addon, C:Geo,




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 uživatelů, 0 návštěvníků 0 anonymních uživatelů

Reklama